muzyka elektroniczna netlabel programy muzyczne
Warsztat
Witaj Go¶ciu
Linkownia | Pobieralnia | Toplista | Wspó³praca | o BeatsFactory | Kontakt | Regulamin | wiêcej...
Rejestracja
strona g³ówna » katalog » arty¶ci » forum » warsztat » szukaj

Warsztat Artykuły
Felietony
Historia
Kursy
Recenzje
Recenzje płyt
SÅ‚ownik i FAQ
Sprzęt
Sylwetki
Tutoriale
Z forum wzięte
Wirtyualne instrumenty na pokładzie FL Kiedy pierwszy raz zainstalujemy program FL studio a nie posiadamy żadnych pluginów - nie ma żadnego problemu, ponieważ Fruity Loops zawiera takowe wbudowane. A znajdziemy wśród nich : (patrz screen po lewej).


Jedne brzmią lepiej inne gorzej, zawsze jednak możemy je okrosić efektami, które również znajdziemy wbudowane w program FL Studio.
Poniżej postaram się zaprezentować generatory dźwięku dostępne z pokładu Fruity Loops'a.
















TS404 to unikalny syntezator basowy, który pozwoli Ci stworzyć wiele brzmień przypominających te pochodzące z analogów takich jak TS-303 czy TS-404.
Instrument zbudowany jest w oparciu o dwa oscylatory, jednostkę przesterowania, filtry: rezonansu i docięcia, LFO.



























3xOsc to połączenie 3 oscylatorów wbudowanych w sampler. Za jego pomocą stworzymy czyste jasne brzmienie. Wyprodukowanie brzmienia brzmiącego tak, jakby nałożono się na nie chorus nie sprawia żadnych problemów.











BeepMap to nietypowy syntezator generujący brzmienie w oparciu o obrazki. Jak każdy kolaor powstaje w wyniku nałożenia się trzech barw skłądowych (czerwonego, niebieskiego i zielonego) tak dzwięk powstaje w wyniku kombinacji sinusoidalnych fal o różnej częstotliwości.
W beetMap kolor czerwony zamieniany jest na falę sinusoidalną i kieruje ja na lewy kanał, kolor zielony po zamianie na falę sinusoidalną kieruje na prawy kanał, natomoast kolor żółty po zamianie na falę równomiernie rozkłada między oba kanały. Częstotliwości tak powstałych fal uzależnione są od położenia kolorów na bitmapie.
Kolor niebieski odpowiedzialny jest za określanie zakresu częstotliwości w oparciu o piksele.






BooBass to monofoniczny syntezator bassowy.











FL Keys symulacja pianina, organów z obrotowym głośnikiem i brzmienia typu rodos





FL Slayer symulacja gitary elektrycznej. Licencja na wtyczkę należy do firmy ReFx. Instrument korzysta z syntezy hybrydowej. Fl Slayer jest zaopatrzony w wysokiej jakości wzmacniacz oraz efekty własne, które pozwalają ingerować w brzmienie - całkowicie je odmieniając.




Fruity DrumSynth Live - to maszyna perkusyjna będąca odmianą występującej w wersji "stand alone" modułu DrumSynth. Instrument posiada zaprogramowanych ponad 120 brzmień - każde przypisane jest do oddzielnego klawisza na klawiaturze (strującej). Każde brzmienie możemy indywidualnie obrabiać.
Za brzmienie patchy odpowiedzialne są 2 generatory, filtry bandpass - o szerokim zakresie działania. Pierwszy oscylator wykorzystywany jest głównie do tworzenia takich patchy jak drum kick czy brzmienia typu tom. Drugi oscylator jest bardziej zaawansowany w swoich zastosowaniach; szczególnie użyteczny do tworzenia brzmień perkusyjnych typu : snares czy hi-hats.




Fruity DX10 to syntezator FM posiadający 8 głosów polifonii będący zaawansowaną wersją darmowego syntezatora Dx10 stworzonego przez Paula Kellett'a. W celu ukrycia interfacu pianina należy kliknąć na ikonę znajdującą się w prawym rogu (patrz zdjęcie).


Plucked! - to generator brzmienia typu plucked string.














SimSynth Live to wersja wtyczkowa bardzo popularnej poniekąd wersji SimSynth "stand alone". Instrument oparty jest na klasycznych syntezatorach lat 80' zdolnym wyprodukować wiele brzmień od padów aż po tłuste linie basowe.
W tworzeniu brzmienia zaangażowane są 3 oscylatory, wzmacniacze z krzywymi ADSR, filtry. Instrument posiada programowalną jednostkę LFO.




Sytrus chyba najciekawszy ze wszystkich tutaj opisywanych syntezatorów a jednocześnie najbardzeiej rozbudowany (jemu poświęcę oddzielny artykuł). Posiada 6 niezależnych bloków operatorów dla modelowania fizycznego i pierścieniowego. 3 Filtry (SVF) moduł przesterowania, własny blok efektów (3 e. typu chorus 3 typu delay). Praca w trybie Unison.
Sytrus jest uniwersalną wtyczką pozwalającą na budowanie dowolnego bnrzmienia (można się o tym przekonać przegladając choćby dostępne presety - jest ich 220!)




Wasp wtyczka zbudowana w oparciu o 3 oscylatory, 2 generatory LFO i dwie krzywe ADSR. Modulacja pierścieniowa, fizyczna, własny blok przesterowania.



Artykuł pochodzi ze strony www.pietia.go.pl Umieszczony dzięki uprzejmości autora.

Autor: Loominator   Dodano: 08-01-2006 19:16   Aktualizacja: Koobs (28-02-2006 22:37)


ReklamaDarmowe ogłoszeniaDMK ProjectelektrotechnikaEmoty, skiny GGForum Komputerowo-MłodzieżoweGry OnlineHotele WarszawaKsiążkiLinux dla początkującychMuzyczny InfoserwisPogotowie Komputerowe WarszawaPrawie wszystko o Fruity LoopsProgram TvStrona środowisk twórczychTechnoSoundTeksty piosenekTibiazakłady bukmacherskieZakłady bukmacherskie
qbs | css | html 4.01 | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2006 | partnerzy | protected by bowi