miesisty kick
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » miesisty kick
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#1 Wiadomość | 2005-06-02, 13:01
miesisty kick 
jak zrobić z byle bździnki coś naprawdę dobrego? Do obrobki kicka uzywam tylko jednego - Fruity 7 band EQ z podciagnietymi lekko do gory trzema dolnymi pasmami. To jednak chyba zbyt mało?
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#2 Wiadomość | 2005-06-02, 14:00
 
W zależności od kicka podnosimy niskie częstotliwości (mniej więcej jak piszesz wyżej 3 pasma najniższe). Pamiętać należy aby pierwsze (najniższe) pasmo było mniej podniesione niż drugie bo wyjdzie z tego przester na dolnych częstotliwościach i głośniki zaczną przy głośniejszej muzie "pierd***".
Druga rzecz to dodanie do stopki minimalnego reverbu Hall lub podobnego (do 6, góra 8%). Efekt jaki to da - głębia stopy.

Pozatym warto poeksperymentować z kompresorem i expanderem.

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7133 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#3 Wiadomość | 2005-06-02, 16:47
 
Do zabiegów korekcyjnych polecam bardziej Fruity Parametric EQ. Dla 'kopa w klatę podbijamy 50-60 Hz o ~1-2 dB, podbicie w okolicach 150-250 Hz da krągłość brzmienia. 250-800 Hz - tutaj wypadałoby podciąć z mniejszą dobrocią w celu zredukowania mulistości. Podbicie jakiejś częstotliwości z granic 5-7 kHz da wyraźniejszy atak, a powyżej ~8 kHz dodajemy w sumie szum i nachalną przejrzystość walącą po uszach ;) Radzę nie robić tu większych zmian. Podałem zakresy, trzeba je rozpatrywać pod kątem tego co mamy, poszukać odpowiedniej częstotliwości z zakresu, dla danego kicka. Poza tym jak Adix już napisał, przyda się kompresor. Z reverbem to bym uważał, moim zdaniem na stopie nie powinno być pogłosu, kick zazwyczaj ma być tą ostoją całego brzmienia :) Chcesz mocnego kicka - pogłos odpada. Możesz go dodać w jakichś wstawkach dla zbudowania klimatu, czy coś, ale nie na cały utwór :)
 
 
 
 
 
Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia ( Jk 1,12 )
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#4 Wiadomość | 2005-06-02, 17:10
 
Kick nie powinien miec poglosu ... to racja , ale dlatego napisalem, ze ma to byc bardzo maly reverb (do 6-8%) tylko dla poglebienia stopy... poglosu nie bedzie wtedy slychac.
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7126 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#5 Wiadomość | 2005-06-03, 21:48
 
Ja na kick daje EQ i tez ustawiam niskie czestotliwosci. Reverbu na kick nie daje nigdy. Czasami uzywam compresora, a kiedys we FL jak w nim muze robilem to zawsze Blood Overdrive.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#6 Wiadomość | 2005-06-04, 10:23
 
A ja lubie miekkie kicki, wiec robie tak: eq ale obciete najnizsze tony. Na to reveerb ok 2-3% zawsze. Leciutki delay, obowiazkowo compressor, troszke cutoffu i niewielki resonance. Malo kiedy, ale zdarza mi sie na to narzucac distortion, ale minimalny. Moze sa w tym jakies bledy, ale takie kicki lubie :P
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Saumon [BA] 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6815 dni temu
Posty: 37
Skąd: Wroclaw
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2005-10-07, 20:41
 
a ja polecam wyciskanie stopy z Jeskola Buzz 1.2 -> Monsterkick HD maszyna latwa jak budowa cepa a tu mozna takie miesko wydusic, ze to jest niepowazne :P Co do post edycji to nie mam stalych trickow [to zalezy od stopy] choc bardzo czesto mi sie zdarza reverb jak rzeczono wyzej. Na poziomie kilku procent reverb tak jak tu napisano poglebia [lub przy odpowiednim size wzmacnia] brzmienie stopy nie rozmywajac go [podobnie jest tez z "room'ami" tylko ze ich mozna dac troche wiecej niz kilka procent bez obawy rozmycia]. No i oczywiscie kompresja. Polecam tez stereo spread. W buzzie jest taki effekcik ktory daje mozliwosc okreslenia opoznienia w milisec pomiedzy strona lewa i prawa. Na poziomie 5-30 jest calkiem ciekawy efekt jakby wzmocnienia i poglebienia stopy bez dudnienia [w snesie na tym poziomie opoznienia nie slychac go wyraznie].

To tyle :] a z podbijanie to bywa roznie ale z praktyki wiem ze samo podbicie to kicha i szambo. Najlepiej do tego zaprzac jeszcze jakis poglosik [a czy przed eq czy po to juz zalezy od tego jaka stopa i w ogole jaki numer]

Z powazaniem: Leszek Gwozdz :P


PS Modne i czesto uzywane w hardtechno jest uzycie reverba z opoznieniem takim ze poglos od stopy pracuje jako bas [polecam w reasonie ustawienie RV7000 advanced reverb na np. hal jaki tam sobie zyczymy i do tego pokretelko predelay na poziomie 50 - 200 ms]. Oczywiscie efekt nie musi byc stosowany tylko w techno [ogolnie fajnie brzmi :] ]
Ostatnio zmieniony przez Saumon [BA] 2005-10-16, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
.:wasting time on trying to be somebody:.
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6805 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#8 Wiadomość | 2005-10-12, 21:56
 
Łoł... Nigdy nie sądziłam, że do kicka przydaje się EQ <wstydnis> Dzięki! :roll:
Ja zawsze bawiłam się w rozciąganie dźwięku, ustawianie go w odpowiedniej tonacji np c7 lub c6, a potem używałam Compressora, Free Filtra i Revverba (też lekkiego bardzo -> preset soft i obiżałam na 7%). Ok! spóbuję teraz zrobić tak, jak Wy tu opisujecie :]
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#9 Wiadomość | 2005-10-13, 21:23
 
Pobaw sie jeszcze automatyzacja na eq i reveerbie przy robieniu kicka. Efekt tez czasami ciekawy wychodzi :D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
CraQ 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6681 dni temu
Posty: 112
Skąd: Wrocław
#10 Wiadomość | 2006-02-02, 10:55
 
Sa stopy ktore ciezko opisac. Generalnie do tej pory obcinam wszystko powyzej 5 kHz, co daje wrazenie cichego dzwieku, ale tylko pozornie. Taka stopa rozwija skrzydla kiedy dzwiek jest glosny. Nie mam reguly jesli chodzi o efekty. Reverby daja wrazenie jakby stopa nie byla "sucha" (nie za duzo ich), a flangery dodaja glebi i malej statycznosci. Objawia sie to tym ze nie znajduje w swoim kawalku dwa razy tego samego uderzenia, zawsze zmienia sie cos w porownaniu z poprzednim. Bardzo przyjemny efekt daje rzucanie dwoch BD lekko przesunietych w fazie.

Eksperymentowanie na wszelkie sposoby to klucz :)
 
 
 
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6562 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#11 Wiadomość | 2006-06-02, 13:28
 
hehe fajnie ze reverby dajecie na kicka :) hehe - no coz ja robie kazda stope inaczej :D ale bez reverba na pewno bo dla mnie stopa ma kopac i ma byc tlusta i pusta a nie z poglosem :) skladam sobie w miare brzmieniowo poukladane brzmienia oczywiscie wszystko na eq !! musowo ;) a na koniec kompresor C4 wavsa - plywajacy, zajawkowy jest - i wycinam 0- 60 ~ 80 Hz - miejsce na kop bass zostawiam :) jak rowniez wysokie a tu juz w zaleznosci :) zalezy jak sykacze i hihaty skacza . no i powstaje piekny tlusciutki bicik :D
tak czy inaczej kazdy robi poswojemu 8)
aha i dobrze jest cos wyciac ciut w 500 Hz :) 250-300 jest bodajrze tez dobrze bo to jest jakies takie niedobre pasmo <wstydnis> tak slyszalem od akustyka :) moze mi scieme walil ale robie tak i bity mam tlusciutkie jak w triviery corporation - jak ktos slyszal - kawal dobrej nuty :D

pozdro
 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#12 Wiadomość | 2006-06-05, 15:53
 
Na kicka nakładam Classic Flanger z presetem Space Cymbal, bardzo fajnie dodaje mięsa do stopy. Ale trzeba z tym uważać, jeżeli bedzie za mocno kick rozjedzie się nam w panoramie i kicha. Po tym warto jeszcze przejechac go soft Clipperem, bo możemy mieć clicki na wejściu. Jeżeli chcemy wzmocnić brzmienie warto nałożyc wtyczkę typu Fruity Blood Overdrive (override??) i podkręcić torchę preamp.
Co do EQ, to podbijam niskie częstotliwosci i obcinam trochę 3khz oraz 8khz. Na to delikatny frutkowy reverbik (standardowy preset, dwie pierwsze gały max. w prawo, 7%), jeszcze compresorek, (polecam Classic Compressor) ale kompresja nie za mocna (zalezy od głośności stopy) i ładny kopniak gotowy!
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-10, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6734 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-06-05, 18:42
 
użyj kompresora
tylko jednym mozna zdziałać cuda...
Pozlecam oczywiście Anwidę ;)
Popytaj się kilku osób na bf to na pewno powiedzą gdzie go kupić ;):P
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
kwaszak 


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6516 dni temu
Posty: 3
Skąd: ireland
#14 Wiadomość | 2006-07-16, 22:40
 
a ja ostatnio robie tak:
pierwsz stopa to np:808 kick...druga zas powinna byc gleboka ..ale dopiero trzecia robi mi bardzo fajnie w brzuszku bo jest na wskros eksperymentalna..uzywam tego slowa poniewaz ciezko mi sobie wyobrazic powazna produkcje tylko z taka stopa...ale,ale..co to za stopa........niech kazdy wyobrazi sobie zle (za nisko) nastrojony kociol ;P...za ch...ja to nie brzmi i chce sie wymiotowac :roll: .........ale przy swoich dwuch koleszkach brzmi to rewelacyjnie..okreslam to jako wilgoc na stopie ,daje to duzo powietrza i naturalnosci nawet przy produkcjach technologicznych sie przydaje..............dalej to juz sprawa prosta,wyslac to na grupe z silverspike reverb...tam to juz jak kto woli,wazne zeby nie przesadzac z time response (daje to lepszy reverb niz kazdy z jakim sie spotkalem),funkcja dumping to miodzi rozwiazanie...zjada procesor ale co tam...moim zdaniem warto :mrgreen:
 
 
 
 
oczy mnie bola
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » miesisty kick

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi