Opóźnienie dźwięku w Native In...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Opóźnienie dźwięku w Native Instrumentach
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2005-01-18, 12:49
Opóźnienie dźwięku w Native Instrumentach 
Cześć. Chciałbym się dowiedzieć od czego zależy minimalny próg opóźnienia dźwięku w programach takich jak Absynth, Pro-53, FM-7? Mam dość szybki komputer (procesor 1.6 GHz, 512 mb ram, SB Live) i na nim mogę maksymalnie ustawić (bez "charczenia" dźwięku) opóźnienie na 65 ms. Sprawdzałem jednak te programy na laptopie z procesorem 500 MHz, 128 MB RAM laptopową karta muzyczną i minimalny próg ku mojemu zaskoczeniu wynosił również 65 ms. Jest sposób na to, żeby zjechać przynajmniej do 30 ms?
Pozdrawiam. :)
 
 
 
 
mr_smok 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7166 dni temu
Posty: 140
Skąd: Poznań
Punkty: 7
#2 Wiadomość | 2005-01-18, 13:43
 
hmmm od czego zalezy ?...od PeCeta(proc ram itp itd),karty dzwiekowej i sterownikoow,ale tez od kondycji samego systemu operacyjnego na danym PC(czym bardziej zasmiecony tym wolniejszy).wazne jest tez miec dobre sterowniki Asio gdzies na forum tu jest podany adresik z podobno calkiem swietnymi Asio4all sterownikami.....a tak btw nagrywanie na zywo dzwieku z instrumentoow vsti przez wyjscie audio pogarsza jakosc dzwieku (przetworniki in i out na pc i sprzecie nagrywajacym.okablowanie itp itd wprowadza niepotrzebne znieksztalcenia ....)najlepsym sposobem jest zgranie grajacego instrumentu wewnatrz pc na ktorym jest zainstalowane przez uzycie sterownikow Asio lub wyrenderowanie lini melodycznej....a i chyba wazne jest czy odpalony instrument jest jako plugin czy jako tzw standalone;-)bo czasem sam program na ktorym odpalisz plugin narzuca ograniczenia.
pozdrawiam Mr_Smok
p.s.11 dni do spotkania zalogi Endorphine
 
 
 
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#3 Wiadomość | 2005-01-18, 13:50
 
65 to sporo..zafunduj sobie lepsza karte muzyczna albo wylacz pare procesow, ktore moga mulic w tle..aczkolwiek nie wiem czy da to jakis efekt
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
psychodelicate 



Dołączył 7177 dni temu
Posty: 47
Skąd: 3miasto
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2005-01-19, 10:26
 
Loominator napisał/a:65 to sporo..zafunduj sobie lepsza karte muzyczna albo wylacz pare procesow, ktore moga mulic w tle..aczkolwiek nie wiem czy da to jakis efekt


No wlasnie.Dobra karta to podstawa :D no jesli nie moze byc super extra to przynajmniej sterowniki powinny byc extra.
Jaka masz karte?

Pozdrawiam
nhm
 
 
 
 
 
http://www.psychodelicatecorp.info
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#5 Wiadomość | 2005-01-21, 08:59
 
Jak juz napisałem - posiadam kartę SB Live. :]
 
 
 
 
psychodelicate 



Dołączył 7177 dni temu
Posty: 47
Skąd: 3miasto
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2005-01-24, 16:05
 
mirrored napisał/a:Jak juz napisałem - posiadam kartę SB Live. :]


Ok...niedoczytalem :]

W takim razie polecam drajwery KX Project(tzw.kaiksy...heh,jak sama nazwa wskazuje)
Sa grubo bardziej podkrecone niz oryginalne(pozwalaja np. na splecenie 2 lajfow itd..duzo,duzo mozliwosci.Musisz sie pobawic drajwerem.Uzyskalem 11ms dla instrumentu i nawet nie trzeszczalo :]
czek dys...http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en

Pozdrawiam
nhm
 
 
 
 
 
http://www.psychodelicatecorp.info
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#7 Wiadomość | 2005-01-24, 16:25
 
Dzięki, ale... zrobiłem topic tam gdzie jest o sterownikach Asio4All (wcześniej sam poszukałem). Potem wszedłem tu i widzę... kX :]. Ale i tak dzięki. Latencja moja wyniosła 2,66ms. Puściłem kawałek na FL i dodatkowo grałem sobie na jego wewnętrznym pluginie. Żadnych trzasków nie stwierdzono. :D:D
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Opóźnienie dźwięku w Native Instrumentach

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi