reason - tajemniczy żółty kabel
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » reason - tajemniczy żółty kabel
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7171 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#1 Wiadomość | 2005-01-13, 01:49
reason - tajemniczy żółty kabel 
http://members.lycos.co.uk/gepard/music/re.JPG

wlasnie jak w temacie, daje screena bo wlasnie z Paulem sie zastanawiamy po co to jest i mozemy sie tylko domyslac, a moze ktos wie po co to i jak to uzywac

[ Dodano: 2005-01-13, 01:54 ]
aha no i polaczylem to tak przypadkowo i nawet nie mam pojecia czy to polacznie ma sens
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
mr_smok 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7159 dni temu
Posty: 140
Skąd: Poznań
Punkty: 7
#2 Wiadomość | 2005-01-13, 09:58
 
zolty kolor na kablach od systemoow modularnych, oznacza kabel po ktorym przechodzi sygnal zegara ,jesli zauwazysz - na tym rysunku/przykladzie zolty kabel wychodzi z gate out redruma i wchodzi na panorame ...czyli takt z redruma np 1/4 bedzie odwzorowywal zachowanie sie panoramy dzwieku co 1/4 taktu ,ostatniego kanalu na mixerze (jesli dobrze widzilem)reason z pewnoscia ma tutoriala lub helpa w ktoorym o kolorach kabli poczytasz i tam znajdziesz sczegolowa odpowiedz co do koloroow a tym samym zastosowaniu kabli polaczeniowych.pozdrawiam.

[ Dodano: 2005-01-13, 10:06 ]
zolty kabel prznosi zegar systemu zewnetrzny lub wewnetrzny lub inny adany z wyjsci w ktoore ten kabel jest wpiety...a no i jak to uzywac....tu bym musial zrobic kilkustronicowy wyklad o syntezie,syntezatorach sposobach generowanie dzwieku itp itd....ogolnie mowiac zolty kabel to sygnal LOGICZNY,impuls logiczny wysylany ze zrodla ktoory wykorzystasz wedle wlasnego pomyslunku...pozdrawiam.

[ Dodano: 2005-01-13, 10:11 ]
np jesli wepniesz go w modul obwiedni(envelope) to otrzymasz (przy szybkim takcie)transowe bitowanie obwiedni a co za tym idzie mozesz ja wykorzystac do np sterowania filtrem ,glosnosci,wysokosci itp itd wedle tego co tam sobie z dzwiekiem robic chcesz.
Experymentowanie daje ciekawe efekty.zycze zabawy z kolorami kabli w systemach modularnych ktorych jestem wielkim fanem i oredownikiem.pozdrawiam

[ Dodano: 2005-01-13, 12:17 ]
Reason 2.5 Operation Manual.pdf str 37
"...CV (Control Voltage) connections are different shades of YELLOW..."
pozdrawiam
 
 
 
 
 
Mr Smok
Endorphin'owiec
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7171 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#3 Wiadomość | 2005-01-13, 16:30
 
dzieki za odpowiedz, tego manula mam i mimo to ze mam techniczne wyksztalcenie to jakos slabo do mnie to przemawia - najlepiej sprawdze to w praktyce

rowniez pozdrawiam :)
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7148 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#4 Wiadomość | 2005-01-16, 07:25
 
Kto jak kto ale Smoczysko zawsze wie co gdzie leży i z czym sie je.A jak niewie to sie dowie i tyle....pozdro Smoku
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7170 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2005-01-16, 21:58
 
no żółty kabel to kontrola, jak napisał Mr_Smok, kiedyś się tego uczyłem w FL (yle że tam nie ma kabli), na reasonie dopiero niedawno mi było potrzebne, podpiąłem z tego co pamiętam chyba filtr czy coś innego w jakimś samplerze pod LFO malstroma, wyszedł mi kosmiczny efekt :D

errata :D dorwałem ten plik :P kontroluję tutaj wysokość dźwięku (pitch) w redrumie za pomocą LFO malstroma

http://www.sb2000.republi..._production.rps

aby ściągnąć plik należy w IE kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "Zapisz plik jako...", w Mozilli również klikamy prawym przyciskiem i wybieramy "Zapisz element docelowy jako..."

[ Dodano: 2005-01-17, 00:28 ]
PS. no własnie, "pitch" jest kontrolowany przez sekcje MOD A w malstromie (cholera, wszędzie to sie nazywa LFO a w Reasonie musi inaczej :D), zobaczcie co się stanie po odpieciu kabelka, po regulawaniu pokrętłem z tyłu przy wyjściu do którego żółty kabelek jest podpięty, i podczas majstrowana w sekcji MOD A w malstromie :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
AleX Cee 


Dołączył 7170 dni temu
Posty: 97
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2005-01-27, 21:29
 
no no dzieki panowie za porade :] nie wiedzialem tego hehe thx <ok>
 
 
 
 
 
mess with the best - die like the rest
 
Pafcio 
~Założyciel~


Dołączył 7171 dni temu
Posty: 2156
Skąd: Leszno
Punkty: 70
#7 Wiadomość | 2005-02-19, 12:08
 
ZDV z tego co widze/slysze - to efekt taki masz nie przez zolty kabel - kablem tylko sie zrobil falsz

underwater sie zrobil przez reverb
 
 
 
 
 
"wszytkich ktorych urazilem - przepraszam ze sie urodzilem, wiecej sie to nie powtorzy..."
<reason> 3.0
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7170 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#8 Wiadomość | 2005-02-19, 19:29
 
Pafcio, żółty kabelek powoduje jedynie zmianę wysokości dźwięku, ale mozna nim kontrolowac inne dynamiczne rzeczy (np odciecie filtra), sam efekt "wysuszenia dźwieku" i nadania mu pogłosu to juz działka efektów, poprostu ten żółty kabelek to taka "pół-automatyzacja" :)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » reason - tajemniczy żółty kabel

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi