Blasi - All Night Long
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [Final] Blasi - All Night Long
 
Blasi 



Dołączył 7122 dni temu
Posty: 65
Skąd: Olsztyn
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2005-01-06, 14:13
[Final] Blasi - All Night Long 
no i stało się :) W wielkich bólach zostałem przyjety do BF Members ;)

Pierwszy kawałek, o którego skomentowanie bardzo uprzejmie prosze to:

Blasi - All Night Long

Breakbeat i troche nu-jazzu w stylu retro.
Zazwyczaj sie podoba ale ja mam w stosunku do niego mieszane uczucia (jak zreszta do kazdego swojego kawalka) i dlatego zamieszczam by posluchac innych opinii.
Enjoy

ps.mam nadzieje, ze nie zlamalem znowu czyms regulaminu ;)
 
 
 
 
 
www.fruityart.prv.pl
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7175 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#2 Wiadomość | 2005-01-06, 14:39
 
Na poczatek nie przesadzaj, ze w wielkich bolach, bo sam zrobiles zamieszanie. Mam nadzieje, ze sprawa zamknieta. Narazie zgodnie z regulaminem ;)


Kawalek:

Perka fajna, bass chyba ciut za glosno, jak narazie przyjemnie sie tego slucha. Instrumenty uzyte bardzo mi sie podobaja. Ta gitarka niepotrzebna wg mnie. Ona mi psuje bardzo dobre wrazenie. 2:25 wokal do nieczgo, jakby w lazience nagrywany. Co moge powiedziec jeszcze ?? Zakonczenie chyba zbyt nagle. Klimatycznie super.

Bardzo dobra robota...

Jedno "ale" jeszcze, wiesz zresta jakie. Szacunek dla innych zachowaj.

Pozdrawiam....
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7176 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#3 Wiadomość | 2005-01-06, 14:45
 
do 2:25 naprawde niezly kawalek technicznie. ten polski wokal niestety juz tu niepasuje, brzmi jakby kolesiowi chcialo sie srac) pozatym skoro uzywasz angielkich wokali to juz sie powinienes tego trzymac - takie moje zdanie. papa-pa-dupa mi tez nie lezy bo brzmi jakby w tle ktos gotowal jakis budyn ;) za bardzo harczy ten dzwiek. jakies pojedyncze riffy tej gitarki mogles wrzucic tez gdzies w pierwszej czesci (do 2:25) fajny kawalek, super to wszystko brzmi. muza oczywiscie nie moj swiat <mrgreen> . brak mi tu jednak jakis konkretnych wokali.

ps: regulaminu niezlamales
pss: przykro mi z powodu wielkich meczarni ;)
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Blasi 



Dołączył 7122 dni temu
Posty: 65
Skąd: Olsztyn
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2005-01-06, 15:00
 
nie zaczynaj Golem bo dobrze wiesz, ze ja nie uwazam ze to moja wina, albo tylko moja ;) wiec juz nie wracajmy.
dzieki za komenty
 
 
 
 
 
www.fruityart.prv.pl
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7175 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#5 Wiadomość | 2005-01-06, 15:02
 
Blasi napisał/a: albo tylko moja ;)


O to mi chodzilo. Dzieki...

[ Dodano: 2005-01-06, 15:03 ]
Mam nadzieje, ze zgoda...
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
JTM 
VIP


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#6 Wiadomość | 2005-01-06, 15:19
 
Bit mi osobicie nie odpowiada do konca. Perkusja jes ok choc snarka mogles troszke rozjasnic na eq I dac mu troszeczke deleya i minimalnego reverba z delikatnie ustawionym opadaniem (deceyem) Ale to nie jest obowiazkowe choc jestem przekonany ze bylo by lepiej. Bass mi nie podchodzi. Nie lubie zbytniego grania na bassie. 0.45 bardzo fajny moment. Podoba mi sie. Nie podoba mi sie ten instrument co wchdzi choc swietnie pasuje do tego klimatu nie ukrywam. Wokalae moga byc.1.31 ładne krotkie przejscie.1.37 nie podoba mi sie to bulgotanie (tzn ten wokal) wyeliminował bym go całkowicie. 1.55 dobre przejscie. attack bardzo dobrze ustawiłes w obwiedni. Nie podoba mi sie ten polski wokal. Potem zas wchodzisz ze wszystkim i znow kluje mnie po uszach ten bulgoczący wokal. 3.07 gitara z efektem distortion. Hmmm. Ogolnie nie lubie tego efektu (wylanczajac TB 303) ale ogolnie na gitarze sie on sprawdza. Tutaj wyszlo CI to niezle. Jakosc gitary jest ok.

Kawałek bardzo dobry technicznie. Widac ze znasz sie na tym co robisz. Praktycznie nie ma sie czego doczepic. Aranazacyjnie jest ok chodz nieukrywam ze momentami czuc lekka monotonie.

Ogolne jednak rzecz biarac klimat utworu zdecydowanie mi nie odpowiada. Poprostu w ogóle nie rusza mnie takie granie. Ale to tak na moj gust.

dzieki za uwage. ;)
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
Blasi 



Dołączył 7122 dni temu
Posty: 65
Skąd: Olsztyn
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2005-01-06, 15:42
 
no wokal nagrywany byl ruskim mikrofonem sprzed 20 lat - do wymiany na pewno.
Nie wiem czasam co macie na mysli mowiac "wokal" czy paripa czy te pare słow w środku czy jedno i drugie.
JTM - nie lubisz "gitary z efektem distortion" ? - tzn - brzmienia gitary elektrycznej poprostu?
 
 
 
 
 
www.fruityart.prv.pl
 
JTM 
VIP


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 508
Skąd: Kęty
Punkty: 10
#8 Wiadomość | 2005-01-06, 15:56
 
Tak nie przepadam za brzmieniem gitary elektrycznej. Ogolnie to nie przepadam ze efektem distortion pomijajac tb 303 gdzie dzieki niemu tworzy sie charakterystyczny kwasik :D

Tak wokal to ten paripa i te pare słów. Chodzi o głos. Mozna tez uzyc formy "voice" ;)
To bulgotanie( bo tak to nazwałem) to tez wokal ;)
 
 
 
 
 
Moja muza www.soho.pl
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7176 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#9 Wiadomość | 2005-01-06, 19:07
 
Hmmm...
OK ma to to klimat. Moje "ALE": Za dlugo rozpedzasz kawalek, jezeli juz to jakies przejscia perkusyjne by pasowaly gdzie niegdzie. Bass za daleko w glebi. Trabka wkomponowana nie powiem ok, chociaz czasem wchodzi za ostro w ucho. Gitara, jazzowo/rockowa, ale za malo, jeszcze jedna sciezka by sie przydala. Wokale, hmmm.... Dla mnie mogo byc .
Ogolnie - bardzo mi to przypomina taki stary zespol Yello.

Pozdrawiam

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
DIAGNOSTICK 


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 103
Skąd: Mikołów
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2005-01-07, 13:42
 
elooo
słucham sobie tak tego kawąłka i nei wiem co powiedziec heh stylowow nie wie mco to jest ale musze ci powiedziec ze podoba mi sie :) jakby jazz heh no takiej muzy jeszce nie słyszałe mna pc respekcik ;)
jakosciowo tez nie mam nic do zarzucenia

pozdro & bestregards
 
 
 
 
 
T. r. a. n. c. e. is e. n. e. r. g. y.
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7167 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#11 Wiadomość | 2005-01-07, 17:30
 
Jakby troche uciety srodeczek. Fajne trabki dales. Wokal tez pasuje do kawalka. Mastering dobry i wykonanie tez. NIe potrafilbym zrobic takiego kawalku. Poprostu nie czuje tych klimatow i ciezko mi tez jest oceniac. Napewno technicznie dobrze. Fajna gitarka. Pozdro
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7153 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#12 Wiadomość | 2005-01-07, 19:28
 
No i zaczynam słuchać. Perkusja nawet oryginalna..bardzo dobre delikatne bongoski...dobry basik...delikatny mi zarazem mocny...szkoda ze przejśc na perkusji niema żadnych....wokalik ładnie pasuje, bynajmniej nie psuje jazzowego klimatu...ale to blau barum barum to już zdecydowanie bym usunął.....kobiecy wokal także good.... no i sie skończyło.....i kilka słów na koniec....szkoda ze to tylko jedna opowieść o czymś...szkoda ze niebyło jakiegoś większego zaskoczenia ..ale pomysł jak na erę techniohiphopmaniaków jest naprawdę godny pochwały:)
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7175 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#13 Wiadomość | 2005-01-07, 22:53
 
a ja... ale motyw, tymczasowo brak mi słów na określenie pomysłowości zawartej w tym kawałku... wzorowałeś sie na kimś/czymś? wielki + za perkę i bas, choć ta pierwsza jest odrobinkę za sucha jak na mój gust (mięciutkie bongosy i twarda reszta "bębnów" trochę za mocno kontrastują, szczególne wtedy gdy gra tylko perkusja, lub perk.+bas), super motyw z "perkusyjnym wokalem" :D ogólnie fajne wstawki, te trąby trochę gryzą po uszach bo nie lubię takich motywów (ten tekścik na 2:25 idealnie oddaje to co czuję gdy słucham tych przeciągniętych "trąb"), chciałem się zapytać o kick, to sampel/synth/z jakiegoś banku wyciągnięty, dokładałeś na niego jeszcze jakieś efekty czy on tak na czysto taki boski jest? ogólnie utwór bardzo pomysłowy, nie żebym przepadał za tego typu muzyka, ale od czasu do czasu posłuchać czegoś takiego jest fajnie a i uśmiech czasem wywołuje <lol>
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Blasi 



Dołączył 7122 dni temu
Posty: 65
Skąd: Olsztyn
Punkty: 5
#14 Wiadomość | 2005-01-09, 19:35
 
Sample perkusjyjne bardzo dobre z z firmy E-Lab i o ile pamietam to wlasnie z tego byla stopa. Przeszlo to wszystko przez pare wtyk i w sumie dalo takie brzminieie. Na master zalozony jest psp Vintage Warmer i nawet bbe sonic maximizer naraz - ocieplaja brzmienie - basuja lub wyostrzaja wedle upodobań. Wtyki obie bardzo polecam. Jakies eq pewnie jeszcze doszlo.

Ten kawalek ma jak dla mnie za szorstkie brzmienie i faktycznie cos by sie do tla jeszcze przydalo bo te trabki zbyt sie wyrozniaja -szczegolnie na poczatku gdy nie wchodzi jeszcze to pariparipa - za wyraznie je slychac na panoramie i jest pusto. Poprostu cos by tu sie jeszcze przydalo. To taka moja własna samokrytyka byla ;)
 
 
 
 
 
www.fruityart.prv.pl
 
emiter 
Advanced


Dołączył 7170 dni temu
Posty: 378
Skąd: rybnik
Punkty: 15
#15 Wiadomość | 2005-01-10, 16:14
 
bardzo przyjemny kawalek, moze troszeczeke gdzies tam przypomina mi fat boy'a. technicznie dopięty na ostatni guziczek. juz wiem ze bede odsluchiwal twoje kawalki jako jedne z pierwszych w kolejce ;-) pozdrawiam.
 
 
 
 
 
emiter

http://emiter.blog.onet.pl
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [Final] Blasi - All Night Long

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi