Jak wyciszyś werbel??
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » Jak wyciszyś werbel??
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#1 Wiadomość | 2006-09-13, 19:01
Jak wyciszyś werbel?? 
No problem jest następujący otóż jestem producentem rapowym i sampluję ale coż nie wiem jak wyciszyc werbel nie tracąc zbyt duąo na jakości sampla
proszę o pomoc.Jeśli jest jakiś plug-in to możecie podać nazwę do niego albo najlepiej link.DZIEX Z GÓRY
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6677 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#2 Wiadomość | 2006-09-13, 19:15
 
No raczej, sampel na jakości po ściszeniu to raczej nie straci. Przynajmniej ja tego nie doświadczam we standardowym frutkowym samplerze i na reasonie równiez nie (redrum).
Poszukaj volume/velocity. 8)

2006-09-13, 20:16 // Dodano
Może zobacz jak bardzo chcesz ;-) Batterry od Native Instruments. :)
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6578 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#3 Wiadomość | 2006-09-13, 22:14
Re: Jak wyciszyś werbel?? 
Jackson05 napisał/a:[...]jestem producentem rapowym [...] nie wiem jak wyciszyc werbel nie tracąc zbyt duąo na jakości sampla [...]
[...]Jeśli jest jakiś plug-in to możecie podać nazwę [...]


"cos" takiego mozna wytlumaczyc na 2 sposoby:

1- "jestes producentem rapowym", ale opisujac problem byles po spozyciu co najmniej pol litra wodki "z czerwona kartka",bo to co napisales jest zupelnie bez sensu...
2- podczas pisania pytania byles trzezwy, ale w takim wypadku do "producenta" jeszcze bardzo daleko
3- byc moze mowisz o sekwencjach/loop'ach i miales na mysli sciszenie wybranego instrumentu wspolbrzmiacego w tym samym czasie z innym intrumentem (np. ze stopa, albo z hi-hat'em etc...) , ale... patrz pkt.1 ;]

a teraz juz calkiem powaznie... napisz moze dokladnie o co Ci chodzi z tym "wyciszeniem".

oczywiscie "na 3 sposoby" mozna to wytlumaczyc , nie na 2 ;] to tak dla "bystrzakow" dopisek :P
 
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6716 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#4 Wiadomość | 2006-09-13, 23:18
 
nie jest bez sensu.. po prostu chłopak wycina sampel z innego kawałka, majac zmiksowany juz caly utworek jesli CI przeszkadza werbel to sa dwie możliwości.. musisz przyciąć odpowiednie częstotliwości, niestety sampel na tym straci i nie ma innej drogi.. drugi lepszy sposob.. i do ktorego Cie zachecam a nie do korzystania z gotowego loop'a jest pociecie sampla.. w tym wyciac fragment z werblem wlasnie.. i uzycie tego werbla w kawalku.. jako oddzielnego sampla :) zabieg prosty a daje calkiemciekawe efekty :) w kazdymr azie proboj.. nie da sie wyciszyc werbla ze zmiksowaneog kawalka bez straty jakosci sampla :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#5 Wiadomość | 2006-09-14, 12:16
 
Da się wyciszyć jakoś chyba ponieważ inni producenci typu np. Tabb, Noon robią tak. Ja próboweałem wielu sposobów np. wyciszanie werbla przez eq
ale nie dało znacznych efektów. Ale przynajmniej wiadomo że da się jakoś zrobić. Pit o cięciu sampli już wiedziałem ale wiesz czasem znajdę coś ex czego nie zamieżam pociąć. Troche mnie to zdziwiło że połowa ludzi nie wiedziało o co be z tym werblem więc tłumaczę.
Szukam winylka, znajdę coś fajnego np. jakaś fajna gitarka to często jest ona z werblem i chodzi o to by się go pozbyć i mieć w miarę czysty sampelek bez werbla. :D
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6578 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#6 Wiadomość | 2006-09-14, 13:18
 
to moze inaczej... wez wrzuc gdzies na siec ta sekwencje (oczywiscie wav'a, ale nie 20 mb znowoz ;] ).zobaczymy co da sie zrobic, a jak efekty Cie zadowola, to wtedy bedziemy tlumaczyc co i jak
 
 
 
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#7 Wiadomość | 2006-09-14, 16:34
 
Na przykład to:
SAMPEL
Dałem po prostu tą trąbke ale mam wiele innych takich sampli.
EDIT dałem aif zamiast wav ale 1,5 mb jest. :D
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6716 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#8 Wiadomość | 2006-09-14, 21:47
 
Jackson05.. majac caly miks nie sciszysz werbla nie przyciszajac czestotliwości na których się znajduje ... jak znajdziesz program ktory to oferuje to bedzie on dzialal wlasnie na zasadzie eq tylko z jakims sprawdzonym presetem.. wiec samo eq powinno Ci wystarczyc.. tylko umiejetnie musisz sie nim pobawic.. :)

Pozdrawiam
Take Care

P.S. - no jeszcze można cos kombinować z odwracaniem fazy ale w finale to tez doprowadzi do zniesienia sie czestotliwości na których gra werbel :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6578 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#9 Wiadomość | 2006-09-15, 06:25
 
(w koncu udalo mi sie to sciagnac z tego scierwa rapidshare:P),
nie ma szans z tego typu materialu "wyciac" cos sensownie. czyli to sprowadza sie do tego , o czym pi[t]sze ;] Pit :D nie ma po prostu takiej mozliwosci, aby "wyciac"/ wyciszyc w kawalku dany instrument ,ktory wspolbrzmi z innym instrumentem w tym samym czasie. np. korekcja stopy i hi'hatu/blach ktore graja razem w tym samym momencie (lub cokolwiek innego). dla przykladu - wystarczy spojrzecz na tabele - czesto gesto zakres czestotliwosci ktorym mozesz korygowac brzmienie jednego instrumentu bedzie mial dosyc duzy wplyw na brzmienie innego - to dlatego wszedzie gdzie czytasz ludzie zwracaja uwage na to, aby przy produkcji skupic sie na mixie , czyli odpowiednim - maksymalnie poprawnym - ustawieniu brzmienia juz w programie w ktorym robisz kawalek i masz to wszystko rozbite w zaleznosci od typu uzywanego sekwensera na poszczegolne slady/tracki. ten sampel ktory dales... nie dosc, ze instrumenty ktore tam graja zajmuja podobne zakresy pasma , to jeszcze dodatkowo gra ich "milion" jednoczesnie ;] zapomnij

Jackson05 napisał/a:Da się wyciszyć jakoś chyba ponieważ inni producenci typu np. Tabb, Noon robią tak


byc moze tak robia, ale czy Ty slyszales te sample przed i po obrobce ? ;]

dop: zapomnialem..http://cactoos.untergrund...a_processed.mp3 - to jest maksymalny stopien w jakim moglbym sprofanowac te trabki jezeli juz musialbym to zrobic
 
 
 
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#10 Wiadomość | 2006-09-15, 06:58
 
cactoss może się ździwisz ale jast takie forum o nazwie Sample.rap.pl/forum i tam pokazują z czego samplowali tacy producenci (z kąd wycinali poszczególne sample) mylisz się mówiąc mi że nie słyszałem ponieważ np.
na stronie głównej www.sample.rap.pl tego serwisu jest wyszukiwarka wpisz tam przykładowo o.s.t.r albo noon lub innego producenta związanego z rapem. Wyszuka ci z czego samplował w danej piosence. Pobierz sobie emulem piosenkę zsamplowaną
i piosenkę do której trafił taki kradziony sampelek. Sprawdź to i posłuchaj. Na wypadfek gdybyś miał kłopoty z jakąś piosenką typu że nie możesz zanleeźć to jha ci znajdę i dam linka.
POZDRO!

2006-09-15, 08:09 // Dodano
posłuchajcie tego sampel
i co jakoś z werblem dali sobie radę.
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6578 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#11 Wiadomość | 2006-09-15, 08:06
 
Jackson, no offence, ale ja pod pojeciem "wyciszenie" (w odniesieniu do wczesniejszych postow i upraszczajac) rozumiem cos zupelnie innego ( notabene cos, czego zrobic sie nie da) anizeli odegranie sampla z wyzsza czestotliwoscia+ zmixowanie tego z wlasna perka + dogranie vocalu (bo przyklad ,ktory podales jest wlasnie wynikiem takiego "zabiegu") - jezeli to mialo byc rezultatem - no to faktycznie ... "jakoś z werblem dali sobie radę."
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#12 Wiadomość | 2006-09-15, 09:15
 
Chyba to o czym mowicie jest czesto wykorzystywane w House. Ale tam jak pisze Cactoos. Bawimy sie eq wycinamy tak zbey tego nie bylo zbytnio znac, to czego nie chcemy, a pozniej nakladamy swoje np werble na przyklad Wet Fingers - Hi-Fi Superstar. Z ciekawosci probowalem sie bawic oryginalem (Wanda i Banda - Hi-Fi) i uzyskalem podobny efekt jak wlasnie Wet Fingers. Niby tam tez nie ma oryginalnego werbla, bo go poprostu nie slychac a slychac na niego nalozony przez Wet Fingers. Jak idzie na filtrze kawalek to to doskonale slychac. Na malutkim cut-off'ie to znac, na wiekszym juz werbel gdzies sie zatraca. Co do zabawy z samplami badz raczej z kawalkami utworow to House'owcy to zaczeli i starzy DJ byli w tym mistrzami.

Kolejny przyklad to: Max Graham vs Yes - Owner of A Lonely Heart Tam praktycznie caly oryginal Yes jest zrobiony jak pisal Cactoos.

Prosze sie tu nie denerwowac. HHopowcy z tego co slyszalem zazwyczaj wycinaja pady i z nich robia czasami prawdziwe cuda jak np kawalek Pezeta - Nie Jestem Dawno (Ajron Remix) To co jest wyciete to poczatek kawalka Fatum - Blaganie ale to zapewne wiesz. Tak samo podbite odpowiednie czestotliwosci a pozniej lekko przyspieszone i ladnie pokrojone.

Moze sie nie znam ale z wlasnego malego doswiadczenia popieram Cactoosa.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6716 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#13 Wiadomość | 2006-09-15, 09:49
 
Jackson05, przyklad ktory podaleś :) jest hmm iście beznadziejny :) bez urazy.. robie bity już z 6 lat jak nie więcej. nawet przestałem liczyć.. w zaprezentowanym przez Ciebie przykładzie jest poprostu nalozony inny werbel na werbel oryginalny.. znajdz sampel gdzoe tak jak u Ciebie masz rolle na werbie i nie gra on standardowo stopa werbel stopa werbel.. dokladasz do sampla swoj snare na 4 i mas zjuz taki efekt jak Twoim przykładzie.. co do wyciszania.. pomysł mam taki jak juz nie chesz sie bawic eq.. bierzesz kawalek z ktorego samplowałeś i szukasz w nim miejsca gdzie jest najmniej instrumentow. najlepiej zeby byl sam werbel.. wycinasz jego sampel.. potem ukladasz te werble w jakims programie tak samo jak sa ulozone w wycietym przez Ciebie fragmencie.. (musi byc takie samo tempo etc) exportujesz .. wrzucas do jakeigos wieloslada oba pliki twoj sampel i plik z samymi werblami.. ustawiasz je tak zeby graly rowniutko (to bardzo wazne) a anstepnie odwracasz plik z werblami w fazie o 180 stopni. W teorii powinno działać i częstotliwości jakie masz na werblu w zrobionym przez siebie pliku beda w twoim samplu zniesione do 0. Jesli wytniesz werbel z calego miksku.. no to bedziesz mial w momencie uderzenia werbla kompletna cisze..

Tyle teorii :P

Pozdrawiam :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#14 Wiadomość | 2006-09-15, 13:56
 
Pit możesz mi trochę jaśniej to wytłumaczyć o co chodzi z tą fazą o 180 stopni. :(
cactoos mylisz się nie dogrywali tam żadnych woklai w tym wypadku Dj_Golem ma rację chodzi o to aby pozbyć się werbla z tamtego sampla i włożyć swój. cactoos jeżeli weszłeś może na stronkę która podałem kilka postów wstecz a mianowicie sample.rap
i wyszukałeś tam kogoś to chyba wiesz że nie które rzeczy brane są z orginalnym werblem i producenci jakoś się go pozbywają go i wkładają swój.
Poczekacie trochę wrzucę przykład.

2006-09-15, 15:01 // Dodano
Pit napisał/a:jak juz nie chesz sie bawic eq

Nie mówię że nie ale w eq spędziłem wiele miesięcy z róznymi samplami i efekty: MARNE :o :o
Werbla się pozbyłem ale lepiej żebym nie wspominał o jakości sampla. ;P

2006-09-15, 15:55 // Dodano
Oto próbki jakoś musiał wyciszyć ten snare na samplu orginalnym żeby nie mieszał się z werblem.
Próbka1
Próbka2

2006-09-15, 18:42 // Dodano
Macie jeszcze jedną próbkę ta jest 100% dowodem że to się da zrobić:
sampel1

sampel2
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#15 Wiadomość | 2006-09-15, 19:40
 
Jezeli dobrze rozumie Pit'a chyba chodzilo o cos w stylu fali stojacej. Ze fazy sa przesuniete w stosunku do siebie tak ze wykres sklada sie z dwoch sladow fali jeden to cosinus a drugi cosinus+180 stopni. Albo inaczej cos i - cos. Teoretycznie to moze i ma sens ale chyba praktycznie to nie wyjdzie.... Aha sample musza byc identyczne.

Po ludzku masz sampel werbla na niego nakladasz ten sam werbel ale w reversie.

Chyba ze ja zle zrozumialem Pit'a.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6716 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#16 Wiadomość | 2006-09-15, 21:23
 
Golem dobrze zrozumiales.. tylko ze nie w reversie :) a w odwroconej fazie :P zeby ktos nie pomyll puszczania sampla od tylu.. czestotliwosci beda sie znosily i bedziesz mial totalne wyciszenie w zakresie werbla.. jedyny mankament to to, że werbel musi byc identyczny jak w oryginale i najlepiej żeby to był POJEDYŃCZO grający werbel, żeby znosil tylko te częstotliwości na ktorych on sam gra :)

Co do przykładu to sam zobacz.. ze nadal jest kiepski.. jest nałożony werbel producenta na werbel oryginalny.. o konkretnie clap.. wsluchaj sie.. przy końcu sampla masz taki mały snare roll.. w kawałku dwa cztery siedem on też występuje.. czyli nic nie zostalo wyciszone.. caly sampel zostal troszke sciszony.. nawet bas jest z oryginalu i n alozony nowy werbel .. :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6583 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#17 Wiadomość | 2006-09-16, 01:27
 
"Cactoos jeżeli weszłeś może na stronkę która podałem kilka postów wstecz a mianowicie sample.rap
i wyszukałeś tam kogoś to chyba wiesz że nie które rzeczy brane są z orginalnym werblem i producenci jakoś się go pozbywają go i wkładają swój.
Poczekacie trochę wrzucę przykład. "

No coz, radze przeczytac to co cactoos napisal jeszcze raz. Oni nie wsadzaja na gotowego loopa swojego snara tak ze w cudowny sposob zastepuje on oryginalny snare. oni tego jednego loopa skladaja z wielu dzwiekow, wycinaja je z calego utworu i skladaja w jeden loop, ktorym potem sie bawia...
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#18 Wiadomość | 2006-09-16, 07:52
 
Ale czy ja mogę podwrócić fazę w programie typu Cool Edit Pro albo Sund Forge jeśli tak to jak.
Ja nie wiem jak odwrócić werbel w fazie ale wiem jak w reversie. [b]Pit[b/] napisz jak to się robi.

2006-09-16, 08:55 // Dodano
Ah i Pit jeżeli możesz to wruć mi jakieś próbki jak to ma wyglądać przed wyciszeniem werbla i po jeśli oczywiście masz czas i możesz ;)
Doświadczenie twoje jest naprawdę BIGGGGGGG!! <ok>

2006-09-16, 09:57 // Dodano
Hmm mam jeszcze jedno question jak oni tak idealnie podkładają swój werbel pod werbel sampla bo ja tak próbowałem w Reasonie na redrumie i nic z tego nie wyszło. :/
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6716 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#19 Wiadomość | 2006-09-16, 10:29
 
Jackson05 w cooledicie masz taki effect jak "Phase Shifter' tam masz preset (+/-) 90 stopni.. musisz uzyc go dwa razy zeby bylo 180 stopni (to tak na marginesie:P) carmazine no nie zgodze sie, oczywiscie tak sie powinno robic bo na tym polega cala zabawa samplingu .. ale w tych przykladach co podal Jackson jest to właśnie nałożone.. z tym że jeśli chodzi o dopasowanie.. to musisz znac dokładne tempo sampla.. najprościej to pociąć sampel.. tak ze jedne jego kaawlki beda werblami.. i ułożyć go od nowa.. potem nakrycie werbla swoim jest juz proste bo wszystko bedzie w tempo.. (polecam recycle'a do reasona)

Jeszcze mnie taka jedna myśl naszła jak to można zrobić.. przynajmniej sprobować :) bo jeszcze teog nie robiłem :P ale pomysł to zawsze pomysł ;P, mianowicie.. bierzes sie za kompresor, ktory dodajesz do nn-xt w ktorym masz sampel.. wstawiasz dodatkowego redruma i ustawiasz tam same snare. Nastepnie wyjscie kanalu na ktorym jest snare podlaczasz pod wejscie "sidechain" na kompresorze. w ten sposob compresor bedize sterowany sygnalem z zewnatrz a mianowicie Twoim snarem i w momencie uderzenia twojego werbla głowny sampel bedize wyciszany. Intensywność wyciszenia bedzie zalezala jak sobie ustawisz juz parametry na kompresorze.. im wiekszy treshold tym wieksze wyciszenie.. im mniejszy attack tym wieksze wyciszenie i tak dalej.. pokombinuj na ucho :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#20 Wiadomość | 2006-09-16, 12:43
 
Jezeli chodzi o syncronizacje tempa to polecam ACID'a. Sklejam w nim sety i jestem bardzo zadowolony jezeli chodzi o sync :)
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Jackson05 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6472 dni temu
Posty: 9
Skąd: Z domku
#21 Wiadomość | 2006-09-16, 13:42
 
Pit Ty to masz ŁEEBB!! jeszcze niedawno wydawwało się to imposiból a teraz już na to z innej strony patrze.
Thanks.
 
 
 
 
Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats Beats
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » Jak wyciszyś werbel??

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi