Tone Port.
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » Tone Port.
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-09-13, 09:52
Tone Port. 
Będę kupował niedługo (znaczy dostanę na urodziny :P)

pytanie mam jedno. czy warto dopłacić te 200 zl za tą droższą wersję http://www.bigbeat.pl/pro...roducts_id=3103 z fantomowym zasilaniem i większą liczbą inputów? a może lepiej póki co wziąć tańszą, http://www.bigbeat.pl/pro...roducts_id=3102 bo w najbliższym czasie zero zapatrywań na lepsze mikrofony?

i jeszcze, czy mi to będzie ładnie brzmiało, jak gitarę podepnę prosto do tego? Bo na jednym forum kiedyśtam mnie pojechali od debili że przez linię do guitar riga nagrywałem. Potem dopiero się naczytałem, że to się mikrofony do wzmacniaczy przystawia, itd. i się boję, bo mikrofon mam jeden, Shura jakiegośtam. a o moim piecu to wolę nie wspominać.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6948 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#2 Wiadomość | 2006-09-13, 14:24
 
jak mozesz to wez sobie z ta wieksza iloscia wejsc - pozniej nie bedziesz musial sie zaopatrywac w dodatkowe :)
mikrofony przy piecu maja nagrywac brzmienie tego pieca (inaczej brzmi marshall, inaczej fender itd) - chodzi o oddanie niuansow brzmienia. symulatory takie jak pod czy guitar rig nie wymagaja takich zabiegow - przynajmniej moim zdaniem - mozesz ustawic brzmienie jakiego chcesz pieca, pomieszczenia, ustawienia,rodzajow i odleglosci mikrofonow.
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-09-13, 14:49
 
no więc tak jak podejrzewałem.

a co do tego fantomowego zasilania - jak bardzo jest mi ono niezbędne? bo wydaje mnie się że ta tańsza nie ma, w każdym razie nie jest nic napisane.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6948 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#4 Wiadomość | 2006-09-13, 15:43
 
zasilanie fantomowe jest niezbedne w momencie gdy podlaczasz urzadzenia ktore go potrzebuja - czyli np mikrofony pojemnosciowe. Do gitary czy mikrofonu dynamicznego wystarczy przedwzmacniacz bez fantomu.
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6897 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#5 Wiadomość | 2006-09-16, 13:45
Re: Tone Port. 
Aretzki napisał/a:Będę kupował niedługo (znaczy dostanę na urodziny :P)

Bo na jednym forum kiedyśtam mnie pojechali od debili że przez linię do guitar riga nagrywałem. Potem dopiero się naczytałem, że to się mikrofony do wzmacniaczy przystawia, itd. i się boję, bo mikrofon mam jeden, Shura jakiegośtam. a o moim piecu to wolę nie wspominać.


rany, przeciez gitara el wstawia sie on line do karty a GR to symulator piecyków, tam są mikrofony, zeby sobie samemu poeksperymentowac.

Tone port to wspaniały sprzęt, i to zaje****

ja bym brał z zasilaniem phantom, bo kiedys kazdy chce akustyka nagrac, i sie kupi mikrofon pojemnosciowy, a bez phantomu to nie ma, tylko dynamiczne. Do gitary akustycznej tylko piezo :) i najlepiej parę ( 2) , jak do perki do talerzy- bez phantomu nie pojedziesz wtedy

pozdro
 
 
 
 
 
moje piosenki
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » Tone Port.

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi