ENDORPHINE - Monstrum
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] ENDORPHINE - Monstrum
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7177 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#1 Wiadomość | 2006-09-11, 10:13
[finał] ENDORPHINE - Monstrum 
Kolejny utwór Endorphine z gatunku nie el-muzycznego.
Jest neico cięższy brzmieniowo niż poprzednie utwory.
Zapraszam

ENDORPHINE - Monstrum
Średnia: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7113 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#2 Wiadomość | 2006-09-11, 13:01 | Ocenił na 8
 
Klimat który proponujecie na poczatku jest wyśmienity. Fajne pady (podejrzewam, że to Atmosphere - mam rację? :) ) w tle nadają posmak chęci wyzwolenia się z prostych zasad tonalności. Szczególnie moment od 0:29. Niestety, melodyjka, motyw który się pojawia później (bodajże saksofon) całkowicie burzy ten smak. Ahh jak dobrze by było usłyszeć atonalny motyw na tle fxów i padów przewijających się w tle... Miałem nadzieję, na coś naprawdę odjechanego, a tak mamy utwór w tonacji es-moll, w zasadzie na jednym akordzie. A wystarczyłoby trochę pobawić się harmonią, np. 2:47 - moment z padem i jego akordem w tle jest świetny i zapowiada rozjechanie harmonii i jej rozbudowanie, pływanie po różnych akordach. Niestety na tym się często kończy - na robieniu IMHO smaku na coś naprawdę niecodziennego, co tak naprawdę się nie ma zamiaru pojawić. :) Potem gdzies od 3:10 ten ciężki i tajemniczy nieco klimat gdzieś się według mnie ulatnia, utwór staje się bardziej tonalny, bardziej lekki, bardziej elektroniczny.
Generalnie cała aranżacja, fx i brzmienia są na wysokim poziomie.
Chciałbym się tylko zapytać - kto i gdzie robi mastering (albo za pomoca jakiej wtyczki)? Bo ten jest jak zawsze bardzo dobry i profesjonalny. :)
Utwór jest niezły, ale za dużo mi smaka narobiliście na coś ostrzejszego, niekoniecznie w sensie brzmienia, bardziej - nastroju.
Mam dylemat, co postawić - 9 czy 8. Z pewnością ten utwór jest bardzo dobrze zrobiony, wielu osobom się spodoba bardzo, nie jest monotonny. Z drugiej strony jak napisałem - narobiliście mi smaka w niektórych momentach na coś czego potem nie ma. Dobra, idę za głosem serca :) - 8/10
Pozdrawiam. :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7177 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#3 Wiadomość | 2006-09-11, 13:07
 
Dzięki Mirrored :-)

Master w większości przypadków robi Ken.
Gdzie? W Gorzowie Wielkopolskim :D
Na czym? hmmm... pewnosci nei mam ale jakiś czas temu wspominał o Izotope Ozone - nei wiem czy w tym rpzypadku też tak było. Generalnie na wtyczkach frutkowych.
Średnia: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6838 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#4 Wiadomość | 2006-09-11, 13:34 | Ocenił na 8
 
To co cieszy od pierwszych nut to: wspaniała gęstość, finezyjny bass, smakowite pady wychodzące poza diatonikę oraz drapieżne brzmienie balansujące gdzies na granicy ekspeymentów Roberta Frippa z the ProjeKts oraz tribalowych odjazdów. W ogole kawałek ma jakis taki "szamański" wydzwięk a fragment z "gadaniem przez radio" sprawia ze kojarzy mi sie z jakąs eskapadą w mroczną dzunglę... Ale melodyjka w staccato ktora sie zaraz na początku pojawia troche studzi emocje (ges-es-as...etc). Nietrafiony pomysł. Powinniscie po prostu zapodac cos, co by zmiażdzyło gęstoscia, harmonią, odurzyło jak narkotyk- w dobrym kierunku poszliscie dopiero po 4 minucie, własnie taka gestosc w melodii byc powinna. No i kierunkek wyznaczony przez te schizujące pady. Koło 03:30 ładna melodyczna fraza, diatonicznie ale tez swietnie brzmi.
Mysle ze z tego nastroju, takiej szamnaskiej aranżacji mozna wyciągnąc prawdziwa perełkę. Cos naprawde cudownego. Chyba zabrakło wam troche odwagi w kompozycji, bo upracie siedzicie na tonice, chociaż dookoła czasem dzieje sie wiele ciekawych rzeczy, zwłaszcza jak sie rzekło- w padach i basie, który jest zagrany z naprawde fajnym feelingiem.
Dare 4 more, Peter:)
Ocenił na: 8 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7164 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#5 Wiadomość | 2006-09-12, 07:58
 
wytłumaczę nasz master od podstaw

obecnie,acz nie zawsze używam czyściutkich wspaniale brzmiących dziwieków nie generowanych przez wtyczki vst tylko przez AKAI lub podobne.To wszystko odgrywa katra SB live 5.1 która jest podłączona bezpośrednio do wzmacniacza Aiwa av-d58 i głosnikki 40 watowe w odległości 1 metra od twarzy.Więc efekt mocy musi być gwarantowany.....wszelakie szumy nie wchodzą w grę ponieważ, jak wspomnialem wczesniej staram sie używać (nie zawsze to wychodzi z ograniczen komputera oczywiscie) odpowiednich brzmień.
Co najważniejsze wszytko przeważnie montowane jest bezpośrednio we Fl Studio bez żadnych dodatkowych masterowych wtyczek.....najczęsciej używanym efektem jest tylko frutkowy reverb i deleey. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie dobranie brzmień,żeby za bardzo nie nachodziły na siebie i co najważniesze odpowiednie dobranie głośności.W tym cała filozofia..wszystko trzeba brac na słuch....najlepiej jak cos zagramy i posłuchamy tego z tysiac razy ..zostawić to na dzień jutrzejszy i wtedy ponownie poruszac suwakami głośnosci...to naprawde daje efekt....codzienne małe poprawki daja kopa utworowi....

a MONSTER....monster to ciężki utwór i ciesze sie że tak ciepło został przyjęty bo naprawde duzo pracy w niego włożyliśmy i naprawde do końca niebyliśmy przekonani że poleci w świat....a błędy które wytyczacie to tylko i wyłącznie brak weny i dodatkowych chęci by coś zmieniać i coś poprawiać....sami wiecie że nie ławto jest zmieniac cos do czego sie już przyzwyczailiście:)

pozdroffka dla calej ekipy BF
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7113 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2006-09-12, 08:16 | Ocenił na 8
 
kenny napisał/a:wszystko trzeba brac na słuch

Racja. :) Ale trzeba też mieć dobry od-słuch. :D Czego ja niestety nie posiadam. ;( Ostatnio robie swoje kawałki na bardziewnych słuchawkach...
Używacie samplera/ów AKAI? :D
Ocenił na: 8 
 
 
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6865 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#7 Wiadomość | 2006-09-12, 18:55 | Ocenił na 8
ta... 
...no cóż kawałek faktyczniej mocniejszy od tych które do tej pory miałem mozliwość przesłuchania...z negatywnych rzeczy- ta pier dząca gitara jest taka plastykowa że aż strach(czy nie wiem co tam w tle sobie trzeszczy)... brzmienie basika 1 klasa ładnie z mięsem...podoba mi się slajd którym pogrywasz od czasu do czasu...synthy pieknie...fx...także...głosik ładnie wkomponowany w całość utworu...moment od 2:22 w którym wplecione sa dialogi prze z krótkofalówkę ok...no cóż kolejny niezły i ciekawy numer od Endorphinek
kawał dobrego grania 8/10
Ocenił na: 8 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6857 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#8 Wiadomość | 2006-09-19, 20:54 | Oceniła na 9
 
Nie taki diabeł straszny, jak ....
:D Monstrum ma kopa! Podoba mi się bardzo praca basu i typowych elektronicznych motywów. Ma coś w sobie i z jazzowych klimatów Endorphiny i dawnych kawałków Pitera, które zechciał nam kiedyś zaprezentować :)
Cieszę się, że wreszcie powstało coś świeżego i nowego w endororphinowej krainie :D

czy mi się zdaje, czy ten głow mówi "endorfin" :D :D i "piters" ;) co tam w ogóle sie dzieje, co? ;) i skąd macie te rozmowy przez krótkofalówkę?

Motyw jest, klimat jest. Power jest i nowe brzmienie jest! Bardzo mi sie podoba :) i nawet w głowie rodzę sobie videoklip do tego :] czy myślicie o połączeniu swoich utworów z obrazami?
Fxy bardzo przypadły mi do gustu, dodają pazura całości. Brzmienia super! Ale macie do tego "ucho" i wyczucie :)
Coś oldschoolowego się tu pojawia, a mimo to brzmi to współcześnie. Gratuluję! :D
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
www.avell.net
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7186 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#9 Wiadomość | 2006-09-20, 10:55 | Ocenił na 7
 
Zacznijmy od brzmien:
Nie podoba mi sie ta gitara. Nie podoba mi sie brzmienie kicka. w ogóle ulozenie perkusji dosc sredniawe. Za to swietnie brzmiacy i zagrany bass. Bardzo mi sie haty spodobaly. FX'y sa swietne. Ten psokojny moment ok 3 minuty chyba najlepszy w calym utworku. Od 4 minuty bardzo mi sie podoba.

Hmmm... Chyba jedna ze slabszych waszych produkcji. W kazdym razie poziom jaki prezentujecie jest wysoki. Z czystym sumieniem mocne 7/10.
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7185 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#10 Wiadomość | 2006-09-22, 12:06 | Ocenił na 9
 
OJ widzę że dawno tu nie uczęszczałem I widzę Piter ma depresje jusz z kąd nagle taka żlość i takie emocje nie powiem że całkowicie negatywne ale wyraziste i gotowe podnieść upadły Naród Do buntu to jest czasami wręcz pankowe a wszystko pięknie osadzone industrialnej rzeczywistości Ma moc .Osobiście widział bym jeszcze tu więcej wokalu ale nie będe ci mącił twoich zamysłów Więc nie mam się do czego czepić Ale 10 nie dam z powodów osobistych ,a mianowicie jak zdecydowałeś się zrobić tak buntowniczą i poniekąd mroczną produkcję to dlaczego Nie do końca tak jest i pewne motywy są całkowicie odbiegające od klimatu
Wiem pewnie głópi jestem ale tak to odczułem Hehe a i pozatym coś musiałem powiedzieć Bo co wtedy bym napisał ciekawego <lol>
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Przy użyciu najnowszej generacji komputera potrafie zmienić Tekture w Hamburgera"

GG.3106881
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7177 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#11 Wiadomość | 2006-09-25, 09:44
 
Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze.

Wracając do tematu chciałbym pokazać w jaki sposób w Endorphine robiony jest mastering:



Ot i cała prawda o Endorphine ;-)
Średnia: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6635 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#12 Wiadomość | 2006-09-25, 17:30 | Ocenił na 7
No witam. 
Jesli chodzi o wartows merytoryczna kawalaka to zgodze sie z przedmowcami i nie jest to szczyt waszych mozliwosci,dla mnie jest to taki kawalek z jakiegos filmu ,kawalek ktory gdy przeslucham raz nie bardzo zostanie mi w pamieci,NIE zgodze sie jednak ze beat jest tepy i nie rozwiniety bo bardzo mi sie podoba choc to tylko zwykly break.klimat jak najbardziej mroczny ale tego mroku mozna by jeszcze wiecej dorzucic jakims Horror padem naprzyklad,jak zwykle do gitar sie nie czepiam bo to nie moaj liga ;) bardzo podobaj mi sie wasze przejscia sa dlugie ale nie nudne te glosy z radia bardzo fajnie zrobione,Wszystkie fx ciekawe nic nudnego,Kawalek jest6 ogolnie na poziom jak zwykle mocno technicznie ,wykonanie ale merytoryka nie ta co u was zawsze.Pozdrawiam serdecznie.<ok>
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] ENDORPHINE - Monstrum

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi