Olbrzymia prośba o pomoc/poradę.
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Olbrzymia prośba o pomoc/poradę.
 
Miś 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6462 dni temu
Posty: 5
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
#1 Wiadomość | 2006-09-10, 22:05
Olbrzymia prośba o pomoc/poradę. 
Problem trioli w komputerowych sekwencerach.

Witam serdecznie.
Zwracam się z prośbą o pomoc. Otóż jestem zupełnie początkującym w świecie tworzenia muzyki na komputerach, zawsze grałem wyłącznie na żywych instrumentach i wyłącznie w wpełni żywych zespołach, sytuacja i chęćrozwoju, tworzenia czegoś samemu oraz pędząca do przodu technika wymagają ode mnie jednak zaczęcia zabawy z takimi instrumentami jak np. komputer. Bez problemu potrafię zaapisać sobie partie perkusyjne w pliku midi problem jednak zaczyna się gdy chcę 'nałożyć' na nie sample. Chciałem użyć do tego programu Fruity Loops, którego pożyczyłem od znajomego, ale niestety problem zaczął się gdy program nie chciał odtwarzać partii zagranych triolami... Bardzo proszę o pomoc:
- czy jest jakiś sposób na wprowadzenie zapisu triolowego do FL lub czy jest jakaś łatka umożliwiająca taki zapis?
- nie znam innych programów tego typu, więc czy jest jakiś podobny i łatwy w obsłudze program w którym pliki midi z zapisami triolowymi mógłbym 'przykryć' samplami? (same sample mam, razem z FL pożyczyłem Drumkit From Hell 2, który zawiera pokaźną ilośćsampli perkusyjnych).

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
 
 
Tak.
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6946 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#2 Wiadomość | 2006-09-11, 10:31
 
Jeśli chodzi Ci o jednoczesne odtwarzanie dzwięku MIDI oraz sampla, to progam "Sonar" radzi z tym sobie bardzo dobrze... Niestety nie posiada z tego co pamiętam sekwencyjnej edycji sampla jak np. FL czy Reason... (tylko MIDI).
Ma natomiast bardzo dobrze rozbudowany moduł mikserski i masteringowy... Poniekąd jest to połączenie zaawansowanego edytora Midi (jak np. Cubase) oraz edytora dźwięku (jak np. Adobe Audition)... Sam w sobie program jest bardzo obszernym i profesjonalnym narzędziem stosowanym w wielu studiach posiadających zewnętrzne samplery podłączane pod MIDI... Dodatkowo z tego co pamiętam obsługuje VST i VSTi !! (a to w przypadku tego programu daje możliwości na miarę i przekraczające możliwości FL).

Polecam...
Cena to zaledwie 99Euro (zaledwie, bo konkurent Cubase SX3 kosztuje troche więcej - 799Euro !!)

Zresztą sam poczytaj...
http://cakewalk.com/

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Miś 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6462 dni temu
Posty: 5
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
#3 Wiadomość | 2006-09-11, 15:36
 
Serdecznie dziękuję. Sądząc po opisie to tego szukam. Wypróbuję na razie wersję demonstracyjną i jeśli faktycznie będzie zadowalający to cena w porównaniu z Cubase SX jest faktycznie przystępna. Jeszcze raz dziękuję.
 
 
 
 
Tak.
 
Aretzki 


Dołączył 6566 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2006-09-11, 15:49
 
jak na moje, to fruity bez problemu powinny grać triole, bo to przecież nie od programu zależy. i nie rozumiem dlaczego koledze nie szło.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6565 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#5 Wiadomość | 2006-09-11, 19:18
 
Adix napisał/a:
Polecam...
Cena to zaledwie 99Euro (zaledwie, bo konkurent Cubase SX3 kosztuje troche więcej - 799Euro !!)

Zresztą sam poczytaj...
http://cakewalk.com/


nie wiem czy czasem nie popelniles literowki, bo na stronie producenta najtansza wersja sonar'a (4 home studio) kosztuje 149 euro... jezeli chodzi o cubase - wersje 3 SE mozna kupic za ~500 pln czyli ciut mniejsze pieniadze - oczywiscie ciut mniejsze od kwoty jaka trzeba by zaplacic za sonar'a 4,nie sx3 ;] ( http://steinberg.net/932_1.html - tabela porównawcza cubase - uwazam, ze nie ma sensu bulic kupy szmalu za sx3 jezeli nie bedziemy wykorzystywac go w pelni, a gdy mozliwosci SE okaza sie niewystarczajace zawsze mozna zrobic upgrade) ps.sorry za maly off-top
 
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6946 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#6 Wiadomość | 2006-09-12, 16:25
 
Ja pisze o Sonarze 6

a Cubase SE jest bardzo mocno poobcinany... jak dla mnie by nie wystarczył... :)

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6565 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#7 Wiadomość | 2006-09-12, 16:49
 
Adix napisał/a:Ja pisze o Sonarze 6 [..]


no to jeszcze "lepiej" :P 99 euro to kosztuje tylko upgrade. dla kogos kto kupuje ten soft pierwszy raz 369, a to "troche" wiecej jak 99 ;]
 
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6946 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#8 Wiadomość | 2006-09-12, 18:16
 
...ale nawet jeśli, to i tak mniej niż 799 :)
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Olbrzymia prośba o pomoc/poradę.

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi