ZLK - Fog
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] ZLK - Fog
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6794 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#1 Wiadomość | 2006-09-03, 13:45
[finał] ZLK - Fog 
electronica

Witam po urlopie :)
Brat parę dni temu wrócił z Kanady z fajnym Laptopem to postanowiłem na nim skończyć ten projekt :)
Ależ ulga! Zużycie procesora ok 70% podczas gdy moj juz dawno się tym mocno dławił. Procesor nie jest jakiś super bo to 1,8 GHz ale Intel Duo Core. Na prawdę świetnie się nadaje do muzykowania.

Dobra, utwór nie jest jakiś specjalnie melodyjny bo w zasadzie kompozycja zwrotko-refrenowa przygotowuje całość pod wokal, którego oczywiście nie ma :P

160kbps
6,9MB
6:02 min.

ZLK - Fog


Enjoy!
Średnia: 7,33 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#2 Wiadomość | 2006-09-03, 16:31 | Ocenił na 8
 
kolego Zlk...jak obiecałem tak zrobię tłuczesz wszystko na jedno kopyto...te same dźwięki...ja powiem tyle status zobowiązuje chociażby do tego żeby czasem zrobić utwór odrobinę różny od własnego danego stylu...powiem tylko że utór przeleciał i tyle oceny nie wystawię z prostęj przyczyny...tym nutom wystawiałem już oceny...
dziękuje <do bani>
nie piszę tego ze złośliwości...wręcz przeciwnie Zlk...
Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6794 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#3 Wiadomość | 2006-09-03, 16:45
 
A mógłbyś ocenić nie przez pryzmat poprzednich produkcji? :) Jako osobny, niezależny projekt.
Średnia: 7,33 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#4 Wiadomość | 2006-09-03, 17:07 | Ocenił na 8
 
;) ...oki...więc poprzednich numerów nie słyszałem ;) ...zaczyna się ciekawie w tle ciężki bas synth...ok...wchodzą bębny i ciekną topionym plastykiem na...1:22 wchodzi bardzo fajny temacik szkoda że nie pociagnołeś go dłużej...na 1:40 spodziawałem się sola na czymkolwiek gitarze syncie ...a tu leci temat do 2:18 ta przerwa z tym tykaniem ni w gruchę ni w pietruchę...na 2:26 świetny temacik...na 2:56 miesce piękne na solo a tu dwa dźwieki na gitarze+dileay ...na 4:44 powinieneś skończyć utwór a ty serwujesz jakieś pitu pitu...dłuzyzna panie...dłuzyzna...
technicznie utwór zrealizowany bardzo dobrze,aranżacyjnie na dosyć wysokim poziomie...
zasłużona 8/10
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6816 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#5 Wiadomość | 2006-09-03, 19:16 | Ocenił na 6
 
Wyobrażam sobie płyte ZLK. Mogłaby sie nazywac "posłuchaj tej samej progresji akordów w róznych tonacjach i aranżacjach".
A nawet gdyby zapomniec o tym, co serwowaliscie we wszystkich poprzednich kompozycjach, to materiał muzyczny tego 6-minutowego utworu jest baardzo skromny. Nie ma melodii w zasadzie, nie ma ciekawych partii instrumentalych, harmonia zredukowana do legendarnej "kadencji ZLK", fragmentu opartego na kwarcie (kojarzy sie z formą bluesową co z resztą tez juz było), a także "wyciskaniu" tercji c-a na koniec.
Dobrą kompozycję mozna rozpoznac po tym, że można ją zagrać na wszystkim, dowolnie przetwarzac. Wyobrażam sobie ze mam zagrać wasz utwór na fortepianie. I co? nie mam co grać, musze wymyslic wszystko sam. Co z tego ze dzwięki są klarownie podane, ładnie wyprodukowane (chociaż aranżacja i barwy są tez znacznie bardziej ubogie i plastikowe niż w kawalkach ktore kiedys mnie urzekły jak ciacho z rodzynkami czy bład ochrony) skoro.. nie ma czego słuchac w zasadzie.
Albo wyjdziecie poza ten schemat albo musicie znalezc kogos do komponowania kawałków bo brak pomysłów muzycznych zaczyna byc bardzo powaznie dostrzegalny w waszych kompozycjach.
Ostatnio zmieniony przez Ebeb 2006-09-04, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6794 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#6 Wiadomość | 2006-09-03, 19:23
 
dzieki Ix, tego potrzebowalem...
Franq, wystarczy tylko raz :) mi nie trzeba jak łopatą. Doceniam bardzo Wasze wywody :) To daje do myślenia.
Średnia: 7,33 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Franq 
Advanced


Dołączył 6816 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#7 Wiadomość | 2006-09-04, 09:42 | Ocenił na 6
 
sorka jak widzisz "oba" wywody pojawiły sie w tej samej sekundzie. Nie moge tego wywalic bo jak wlaczam edycje to mnie zaczyna miazdzyc debugowanie i nic nie moge zrobic:/
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#8 Wiadomość | 2006-09-07, 14:35 | Ocenił na 8
 
Ciekawostka :-)
Mi ten numer podoba się chyba najbardziej spośród Waszych poprzednich. Taka formuła chill outowa ze wzmocnieniem gitarowym i różnymi przysmakami.
Melodycznie faktycznie nieskomplikowane ale aranzacyjnie bardzo mi pasuje :-) (oprócz tych pseudo pizzicatto, które właśnie słyszę :])
Perkusja jest brzmieniowo bardzo przyjemna dla ucha - taka nie za mocna.
Gitarowe zagrywki świetnie współgrają z resztą - doskonale zastosowany delay w tym przypadku powoduje udynamicznienie utworu mimo jego ogólnej powolności.

Przyjemne bardzo :-)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#9 Wiadomość | 2006-09-07, 14:50 | Ocenił na 8
 
Piter napisał/a:doskonale zastosowany delay w tym przypadku powoduje udynamicznienie utworu mimo jego ogólnej powolności.
...Piter...Piter...jest nierówny...więc ciężko mówic że jest świetnie zastosowany ...
Pozdrawiam :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#10 Wiadomość | 2006-09-07, 14:53 | Ocenił na 8
 
Nie bardzo rozumiem - masz na myśli delay na gitarach?
Nic mi tam nie wadziło - wydawało mi się, ze tak to ma być jak jest......
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#11 Wiadomość | 2006-09-07, 15:41 | Ocenił na 8
 
Cytat:Nie bardzo rozumiem - masz na myśli delay na gitarach?
..tak..ale mniejsza z tym...Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#12 Wiadomość | 2006-09-07, 20:59 | Ocenił na 8
 
Przesłuchałem sobie teraz w domq na słuchawkach i ciągle nei mogę dostrzec tych nierówności.
Na gitarach jest delay, który mieści się w granicach rytmicznych a na innych elementach również nei dostrzegłem kłopotów z tempem delaya.
Nie wiem neistety w czym problem.

W ogóle co do brzmienia (bo dopiero teraz mam dobry odsłuch) to wydaje mi się, że poszliscie nieco do przodu - wszystko brzmi lepiej, pełniej w porównaniu do poprzednich produkcji - sprawia wrażenie bardziej dopieszczonego.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#13 Wiadomość | 2006-09-07, 21:24 | Ocenił na 8
 
Piter nie istotne... :) nie rozwijajmy wątku,i nie zawracajmy sobie tym głowy... ;) ...nie ma czym pozdrawiam...
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#14 Wiadomość | 2006-09-09, 09:49 | Ocenił na 8
 
Żeby nie było supersłodko ;-) to muszę napisać, że płyty bym nie kupił :]

Music jest dobrze zrealizowany i przyjemnie się go słucha ale nie ma zbyt wielu powodów by do niego wracać i tu zapewne tkwi sedno tego, co pisał Franq - zbyt niska wartośc melodyczna bo rzeczywiście po kilku przesluchaniach całość zaczyna nużyć.

Pod rozwagę chyba warto to wziąć na przyszłość.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6794 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#15 Wiadomość | 2006-09-11, 21:00
 
Piter napisał/a:zbyt niska wartośc melodyczna bo rzeczywiście po kilku przesluchaniach całość zaczyna nużyć.

Problem tkwi w tym, że niezbyt dobrze mi idzie posługiwanie się piano rollem. Brakuje trochę takiej spontaniczności, motywy zwykle są proste bo poprostu nie chce mi się dużo klikać. O wiele lepiej by to wyszlo nagrywając żywy instrument, którym manualnie łatwiej jest się posłużyć. Ja muszę sobie kupić klawiaturkę sterującą, no i trochę nauczyć się na niej grać, bo doświadczenia w tym zakresie nie mam (jeszcze :D) Przydałby się taki kontroler midi którym gra się jak na gitrarze :) Już taki wymyślono (gdzies tu na forum było) tylko pewnie jest cholernie drogi i oczywiście dla nas polaczków niedostępny.
Druga sprawa to taka, że zdecydowanego kolorytu utwór nabrałby po dograniu melodyjnego wokalu. Póki co nie mam kontaktu z żadnym wokalistą (wokalistką) :( może ma ktoś ochotę? :D
Średnia: 7,33 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] ZLK - Fog

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi