Jak osiągnąć efekt strzelające...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » Jak osiągnąć efekt strzelającego werbla ?
 
Olek233 


Dołączył 6623 dni temu
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-09-02, 16:21
Jak osiągnąć efekt strzelającego werbla ? 
WITAM :-)

Mam sample z nagranym w dobrej jakości werblem bez żadnych efektów. Chciałbym osiągnąć brzmienie werbla charakterystyczne dla kapel metalowych z lat 80 i 90. Chodzi mi o to żeby ten werbel brzmiał jak wystrzał. Coś na wzór wczesnych płyt Dream Theater , albo Pantery lub Judas Priest. np coś takiego www.elteral.prv.pl\panter1

POMOCY

POZDRAWIAM
 
 
 
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6583 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#2 Wiadomość | 2006-09-03, 15:15
 
wydaje mi sie ze musisz pobawic sie kompresorem... w buzzie jest taka prosta maszynka ktora nazywa sie transient czy cos takiego. w skrucie jest to taki maly kompresor z mozliwoscia nadania dzwiekowi atacku albo sustainu, przy czym jak sie atacku doda to wlasnie tak 'strzela'.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#3 Wiadomość | 2006-09-04, 19:54
 
Ja nie wiem ale chyba czym mniejszy attack to tym lepiej. Bo duzy attack przeciez jakby robil miekkie wejscie. Jezeli chodzi o wybrzmiewanie to znow duzy Release. Przynajmniej tak w Reasonie jest. Chyba ze ja nie umie sie tym poslugiwac albo zle kogos zrozumialem ;)
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Insaane 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 81
Skąd: Szczecinek
Punkty: 17
#4 Wiadomość | 2006-09-07, 22:13
 
mi sie wydaje ze najpierw trzeba ogarnac odpowiedniego sampla a pozniej wlasnie pobawic sie atakiem, warto tez w eq sie pobawic tu podciac tam podbic :) najlepiej gdzies okolice 400-500 Hz podniesc to da taki mocniejszy werbel. poprostu musisz sie z tym pobawic poprobowac :P
 
 
 
 
 
INSAANE
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6716 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#5 Wiadomość | 2006-09-08, 11:00
 
A ja po rpostu znaalzlbymodpowiednia probke, nalozyl kompresor i dal duzy reverb ;)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6583 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#6 Wiadomość | 2006-09-09, 16:54
 
dokladnie, dac na kompresorze maly atack duzy release, koniecznie distortion na srednio-niskich czestotliwosciach, reverb agresywny... wszysto na sluch trzeba robic.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » Jak osiągnąć efekt strzelającego werbla ?

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi