Pytanko odnośnie FL5
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Pytanko odnośnie FL5
 
lcaise 


Dołączył 6471 dni temu
Posty: 3
Skąd: poznań
#1 Wiadomość | 2006-09-01, 23:58
Pytanko odnośnie FL5 
tempo loopa

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy :)


Mam pytanie które zapewne wyda się Wam banalne, mi jednak spedza sen z powiek, otóż jak zmienić tempo wgrywanego loopa, aby było on dopasowany do tempa utworu. Czasem potrzebuje np wgrac jakąś acapelle czy inną pętle, numer jest w dajmy na to 128bpm, a loop w 118bpm - poradźcie, jak skutecznie to zrobic :( ??

Wiem, ze FL4 automatyczne dopasowywał tempo wczytywanego utworu - tutaj tej opcji nie widze.
Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!
 
 
 
noise_relations 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6477 dni temu
Posty: 34
Skąd: Czeladź
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2006-09-02, 13:39
 
witaj. nie pamietam czy w fl 5 już ta opcja jest dostępna, jednakże jeśli jest, to zastosuj ją. jedna z możliwości nie wymagająca ingerencji w samą strukturę loopa jest otwarcie go z okna przeglądarki zawartej w samym programie. opcja "open in new slicer channel". loop zostanie automatycznie pocięty i dopasowany do tempa. pozdrawiam
 
 
 
 
 
gdybym tylko wiedział...
noise_relations
http://noise-relations.com
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7062 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#3 Wiadomość | 2006-09-02, 13:57
 
Oczywiście jeszcze w beat slicerze trzeba zaznaczyć tempo źródłowe i tempo docelowe, bo może się zdażyć, że nie potnie loopa tak jak trzeba. :)
 
 
 
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6596 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#4 Wiadomość | 2006-09-02, 14:16
 
masz jeszcze opcje stretching, ladujesz loopa do zwyklego samplera i on zaleznie od dlugosci probki dopasowuje ja do predkosci utworu
(snapuje do siatki). reszta to kwestia tonacji. mozesz pozmieniac opcje stretchingu w zakladce smp w samplerze. pzdr
 
 
 
 
 
bufu
 
lcaise 


Dołączył 6471 dni temu
Posty: 3
Skąd: poznań
#5 Wiadomość | 2006-09-02, 18:52
 
Dziekuje za pomoc!

Teraz nie mam dostępu do tego komputera [na którym powstaje numer], ale obiecuje jutro lub w poniedziałek to sprawdzic i zdam relacje czy sie udało :)


Dzieki one more time ;)
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Pytanko odnośnie FL5

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi