Jaką karte kupić ??
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Jaką karte kupić ??
Jaką karte kupić za 220 zł ?????
Geforce FX 5200
25%
 25%  [ 1 ]
ATI RADEON 9200
0%
 0%  [ 0 ]
Czy inna
75%
 75%  [ 3 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#1 Wiadomość | 2004-11-06, 16:43
Jaką karte kupić ?? 
Mam dylemat. Chce kupić sobie graficzną za 220 złotych ale nie wiem jaką. Początkowo byłem nastawiony na Geforca FX 5200. Ale ostatnio ktoś mi gadał ze to najgorszy model. I się zastanawiam nad ATI RADEON 9200 ??
Więc prosze o pomoc

Prosze o uzasadnienie swego wyboru

:| cZuLi :|
 
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7148 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2004-11-06, 18:23
 
GF 5200 (którego mam ja i nie narzekam) to najgorszy model z "pokolenia" które wkroczyło po GF4, ale ogólnie wypada dobrze moim zdaniem, mocą mi wystarcza absolutnie, nie miałem z nim żadnych wększych problemów, Radeon 9200 jest mocą porównywalny do GF5200 więc tu w sumie wybór zależy od Ciebie bardziej, ja nie będę qwywyższał żadnego z tych układów bo w światku komputerowym i muzycznym zauważyłem coś takiego że im coś jest mniej znane tym lepsze (jak 3dfx jeszcze istniał to nvidia zawsze produkowała lepsze układy, teraz z kolei gdy nvidia wiedzie prym w produkcji kosci graficznych to ati jest najlepsze bo jest tuż za nią, tak samo jest z cpu, co chwila słyszę że amd jest lepsze, prawda jest taka że wszystko ma swoje wady i zalety i wybieramy to co jesteśmy w stanie bardziej zaakceptować i co bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom), obydwa układy są stare już ale dobre, ale może posłuchasz takiej rady małej, teraz na rynek wchodzi nowe pokolenie akceleratorów 3d tak w stajni nvidii jak i ati, nowa seria w niedługim czasie powinna spowodować spadek cen układów które teraz są na topie (np serii 5600 nvicii i 9600 ati), moim zdaniem warto troszkę poczekać a przynajmniej nie śpieszyć bo to dobry moment na rynku, tak samo z hdd, ostatnio chamsko potaniały, więc jeśli ktoś planuje zakup to teraz jest moim zdaniem dobra pora,

jeszcze jedna sprawa kupując kartę graficzną zwróć uwagę aby pasowała ona do Twojego gniazda na płycie głównej (ja mam 5200 na AGP 4x), wiem że pomiedzy którymiś generacjami kart nastąpiła zmiana architektur gniazda i karty ze złączem agp 1x nie wepchniesz do gniazda 4x),
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7147 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#3 Wiadomość | 2004-11-06, 21:57
 
Geforce FX 5200 to tak naprawde stara 440 z dolozona obsluga dx 9.0 ..ktorej i tak mozesz nie docenic ze wzgledu, ze karta moze byc za slaba dla gier tryskajacych efektami dx 9.0. Ponoc ten model byl tylko chwytem marketingowym. Niemniej jednak tez go mam i nie narzekam :P

ATI RADEON 9200 - w momencie kiedy kupowalem kompa wlasnie wchodzil na rynek, a ati wycofywalo 9100, ktora tak naprawde jest lepsza od 9200..ktora z kolei ponoc jest gorsza od fx 5200 (nazbieralem niegdys troche opinii na ten temat).

Podsumowujac - poczekaj chwile a bedziesz mial lepsza karte
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#4 Wiadomość | 2004-11-06, 22:06
 
a ja slyszalem ze z ati jest mniej problemow ale slabe drivery, zas z nvidia odwrotnie :? trudno doradzic, w sumie zrobilbym tak jak loomi radzi poczekal jakis czas - zwlaszcza ze swieta ida, a wtedy ceny ida zazwyczaj w dol :wink:

[ Dodano: 2004-11-06, 22:12 ]
ZDV moze sie nie znam ale mam dosc nowa plyte (K7S5A Pro) i podpieta do niej TNT2 i pasuje, moze te najnowsze maja tak ale nie wydaje mi sie zeby tak robili, wowczas napewno ukazaly by sie plyty z oboma portami a takiej nie widzialem jeszcze. jedyne co u siebie zauwazylem to ten pindolek do zapinania karty co by sie nie bujala w AGP.
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7148 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#5 Wiadomość | 2004-11-06, 22:36
 
Qbs - też mam K7demkę ale nie pro :) druga sprawa że właśnie "ząbek" w gnieździe jest umieszczony gdzie indziej, z tego co pamietam to w agp 1x i 2x jest w innym miejscu niż w 4x i 8x, ale głowy nie dam że podział jest akurat taki, ale za to na 99% jest różnica w budowie gniazd AGP, uczyli mnie o tym w szkole a chyba kitu mi nie wciaskają? ;)
 
 
 
 
nie mam czasu
 
D-Bass 
Moderator
aka dj_vmc


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 2083
Skąd: Lublin
Punkty: 11
#6 Wiadomość | 2004-11-06, 22:37
 
Qbs napisał/a:a ja slyszalem ze z ati jest mniej problemow ale slabe drivery, zas z nvidia odwrotnie :? trudno doradzic, w sumie zrobilbym tak jak loomi radzi poczekal jakis czas - zwlaszcza ze swieta ida, a wtedy ceny ida zazwyczaj w dol :wink:


ciekawe... a od kiedy to ceny maleją jak rośnie popyt :?:
 
 
 
 
qbs 
~Administrator~
dreamer of the dreams


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4640
Skąd: wrocław
Punkty: 27
#7 Wiadomość | 2004-11-06, 22:49
 
to moze wrocek lewy (i dobrze) jest ale z reguly na swieta ceny leca w dol o pare lub wiecej zyli

ZDV mi wchodzi i Radek 9500 i TNT2 tak wiec nie wiem o co chodzi z ta nowa budowa, ale nigdzie o tym nie slyszalem :roll:

PS: ta mja TNT2 jest na AGP x2
 
 
 
 
 
nie mam czasu :(
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7147 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#8 Wiadomość | 2004-11-07, 00:07
 
dj_vmc napisał/a:ciekawe... a od kiedy to ceny maleją jak rośnie popyt :?:

zaraz nam sie tu ekonomiczna dysputa zrobi :P
moze nie moge z vmcykiem rywalizowac na te tematy,i sie malo znam, ale wg mnie:
1. popyt powoduje zwiekszanie podazy (z pewnym opoznieniem - oczywiscie w zaleznosci od ceny), powstaja nowe podmioty gospodarcze, ktore rywalizują - konkurencja cenowa
2. to nie popyt a promocja czynią okres przedswiateczny atrakcyjnym dla klientow,a popyt powoduje, ze okres ten jest atrakcyjny dla sprzedajacych - sprzezenie zwrotne
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Moncubus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7148 dni temu
Posty: 396
Skąd: Toruń
#9 Wiadomość | 2004-11-07, 00:30
 
ZDV-12 napisał/a:Qbs - też mam K7demkę ale nie pro :)

Jeszcze parę miesięcy temu męczyłem się z tą płytą - ciężko było, co chwilę coś siadało, ale to ponoć od egzemplarza zależało. Swoją drogą - ta płyta ma chyba największe możliwości w sensie darmowego oprogramowania zrobionego przez jej użytkowników, jest bardzo popularna, a co za tym idzie można się zaopatrzyć w jakieś ciekawe biosy i inne duperele. U mnie po tych nieoficjalnych upgrade'ach płyta chodziła już w miarę i nie było z nią tylu problemów... Mój egzemplarz miał coś z kontrolerem IDE nie tak, bo na dyskach często pojawiały mi się bad sectory i windows się sypał (xp). Jak już wspomniałem, po upgrade'ach płyta chodziła lepiej i już się prawie nie sypała :)
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#10 Wiadomość | 2004-11-07, 15:20
 
Co do karty, zapytam kolegi, ktory sie na tym zna lepiej odemnie i Ci dam znac :D
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#11 Wiadomość | 2004-11-11, 10:00
 
Dj_Golem spiechaj się z tym pytaniem kolegi !!! Tu juz głosowanko kończy się a ty dalej nic nie wiesz !!!!!!! :twisted: :twisted:

:mrgreen: cZuLi :mrgreen:
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#12 Wiadomość | 2004-11-11, 13:50
 
W poniedzialek najwczesniej sie dowiem.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#13 Wiadomość | 2004-11-11, 19:15
 
Nie mam pojecia ile to jest 220zl.
Ale co do wyboru to sklanial bym sie bardziej w kierunku ATI. Chociaz NVidia tez nie jest zla.
To moja opinia - nie uzywam komputera do gier tylko do bardziej businessowych applikacji i do muzyki, wiec nie mam wiekszego doswiadczenia w kierunku wyboru video karty.
Co moge dodac to tez zalezy gdzie ta karta ma dzialac. Jezeli system jest do d**y to najlepsza karta graficzna nie pomoze.
Nie da rady zbudowac Porshe'a z Trabanta :)

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7149 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#14 Wiadomość | 2004-11-11, 19:59
 
TaurusStratus napisał/a: Jezeli system jest do d**y to najlepsza karta graficzna nie pomoze.Nie da rady zbudowac Porshe'a z Trabanta :)
KJ


Masz Racje TaurusStratus. Ja kompa używam do Neta,różnego rodzaju aplikacji potrzebnych w życiu.Tworzeniu Muzy. Lecz tez mnie pociągają Gierki takie jak Need For Speed Underground 1 i 2 oraz Richard Burns Rally no i oczywiście Colin 04 (ja w nim wymiatam a dokładnie na JAPONI)

:mrgreen: cZuLi :mrgreen:
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7149 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#15 Wiadomość | 2004-11-11, 20:48
 
cZuLi napisał/a:
Masz Racje TaurusStratus. Ja kompa używam do Neta,różnego rodzaju aplikacji potrzebnych w życiu.Tworzeniu Muzy. Lecz tez mnie pociągają Gierki takie jak Need For Speed Underground 1 i 2 oraz Richard Burns Rally no i oczywiście Colin 04 (ja w nim wymiatam a dokładnie na JAPONI)


A od kiedy Cie tak wzielo na robienie muzy bo ja nie wiem. A w Colina nie wiem czy tak wymiatasz :P Nie chwal sie za bardzo....
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Jaką karte kupić ??

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi