Dwa problemy z nagrywaniem
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » [FL STudio] Dwa problemy z nagrywaniem
 
trashstar 


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6499 dni temu
Posty: 4
Skąd: Ziemia
#1 Wiadomość | 2006-08-29, 20:44
[FL STudio] Dwa problemy z nagrywaniem 
Posiadam fl studio v5.0.0. i dwa problemy z nagrywaniem, domyslam sie, ze wynikaja one po prostu z malego doswiadczenia.. :]

1. kiedy nagrywam wokal przez vocoder, glos robota jest aktywny tylko przez jeden ciag Step Sequencer a potem rejestruje sie z efektem echa aktualnie ustawionym w fx... jak nagrywac DLUUUGIE partie wokalu z efektem glosu robota do playlisty?

2. czy moge nagrac wokal z glosem robota (przez vocoder) do innego projektu, bez potrzeby go zamykania przy otwieraniu vocodera?

hmmm.....skomplikowane, ale trudno to sformulowac....ech :D mam nadzieje, ze ktos mi pomoze! :// help meeee
 
 
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7116 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#2 Wiadomość | 2006-08-30, 20:27
 
1. O ile się nie mylę, to musisz w lewym górnym rogu SS kliknąć i przeciągnąć "--" w górę [4 to wartość podstawowa]
2. Nie do końca wiem o co Ci chodzi, nigdy z Vocodera nie korzystałem :P
 
 
 
 
Aretzki 


Dołączył 6579 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-08-30, 23:33
 
1.ja myślę że po prostu tych patternów z tym co masz w ss zrobić więcej w playliście.
2.vocodera możesz używać bez otwierania nowego projektu. po prostu go w fx wsadzasz, ustawiasz carrier wave i ten drugi (nie pamiętam jak się nazywa) i gitara.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
Imp 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6495 dni temu
Posty: 27
Skąd: Orłów
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2006-08-31, 20:50
 
może chodzi o to że miałes na tym patternie coś krótszego kiedyś i było "narysowane" w playliscie, a teraz dałeś dłuższy vokal i zapomniałeś przesunąć klocki tego patternu w playliscie? poprostu klocek sie zrobil dluzszy i robi sie kaszana. czesto zapominalem o tym :D
 
 
 
 
 
Bądź pozytywnym wojownikiem, gdy na arenie zostajesz sam...
 
atom 


Dołączył 6647 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-08-31, 21:03
 
NIGDY nie nagrywaj nic pzez vocoder, nagrywaj suchy glos a potem nakladaj VOCODER (masakra)
 
 
 
trashstar 


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6499 dni temu
Posty: 4
Skąd: Ziemia
#6 Wiadomość | 2006-09-01, 10:41
 
Cytat:NIGDY nie nagrywaj nic pzez vocoder, nagrywaj suchy glos a potem nakladaj VOCODER (masakra)


hmm to mi dało najwięcej do myślenia, ale zarazem kolejne pytania się nasunely..

no więc jak się potem naklada efekt glosu robota do nagranego juz wokalu?..
 
 
 
atom 


Dołączył 6647 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-09-01, 11:39
 
efekt dziala normalnie nagrywasz sciezke audio, ja wzucasz na odpowiedni kanal gdzie jest vocoder (panning max left)
na ta sams ciezke dajesz dowolny modulator (jak robot to jakas pila z syntha najlepiej) (max R) i juz, robot jest
to co ci to daje to mozliwosc regulowania dowoli i praca z materialem na dysku juz, nie trzeba nagrywac 30 razy zeby uzyskac efekt.
 
 
 
trashstar 


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6499 dni temu
Posty: 4
Skąd: Ziemia
#8 Wiadomość | 2006-09-01, 13:05
 
o rany.. jeszcze cie troche pomecze ;] to moje poczatki w fl wiec ciezko mi zrozumiec. ekhm wiec..

nie rozumiem dwoch zagadnien:

panning max left ...whats this??? i gdzie mam to zrobic?

"na ta sams ciezke dajesz dowolny modulator (jak robot to jakas pila z syntha najlepiej) (max R) i juz, robot jest" - jaki modulator, gdzie on jest i jak go uzyc..?

:D
 
 
 
atom 


Dołączył 6647 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-09-01, 13:33
 
nie bardzo rozumiem twoje pytania jako ze mowisz ze uzywasz VOCODERA z jakimstam sukcesem

vocoder to taka zecz ktora zeby dzialala dobrze potrzebuje dwoch zrodel dzwieku

zrodlo pierwsze zwane NOSNA (carrier) to najczesciej glos ludzki
zrodlo drogie zwane modulatorem (modulator) to najczesciej syntezator/gitara lub inne muzyczne zrodlo dzwieku

jako ze nie ma mozliwosci wzucenia dwoch oddzielnych zrodel dzwieku na JEDEN efekt, roziwazuje sie to tak
ze kazde ze zrodel ustawia sie MAX na jeden kanal (lewo/prawo) i obydwa wzuca sie na ten sam kanal FX na ktorym jest VOCOCER

vocoder traktuje kanal lewy jako modulator a prawy jako nosna (lub odwrotnie tam jest przelacznik INVERT wiec jak sie pomylisz to nie ma problemu)

vocoder analizuje pasmowo obydwa zrodla dzwieku (a wlasciwie modulator) i poziomy pasm uzstawia takie same dla nosnej
(ilosc pasm jest regulowana, im wiecej tym dokladnie ale tez wiecej CPU zje wtedy), czasem mniej jest lepiej bo efekt jest
bardziej "szorstki".

przykladem modulatora moze byc generator FLa 3xOSC z ustawiona pila na kazdym oscylatorze, typowy pryklad polecam sprawdzic.
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » [FL STudio] Dwa problemy z nagrywaniem

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi