Mirrored - Void soundtrack - ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [demo] Mirrored - Void soundtrack - explore music concept
Przesunięty przez: DJ_Golem | 2006-09-12, 10:58
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2006-08-28, 22:26
[demo] Mirrored - Void soundtrack - explore music concept 
Oto kolejny utwór orkiestrowy do Void'a. Króciutki :)
http://my.opera.com/mirro...oidexplore1.mp3

Pozdrówka. :)
Średnia: 10 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7159 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2006-08-29, 12:17
 
Jako tło pod łażenie po świecie to super. :) Tylko jedna uwaga. Jak wchodzą smyczki, to uważam że ten fragment zabrzmiałby o wiele lepiej bez kontrabasów. Później , kiedy jest ten moment wyciszenia i wysoko grające skrzypce, brzmią już lepiej, ale wcześniej są moim zdaniem niepotrzebne. Jeśli równo z nimi grają wiolonczele, to wystarczy żeby ten fragment grały same. :) Pomijając ten fakt utwór pomimo długości jest dość zróżnicowany i zarazem spójny co oczywiście jest plusem. Chórki tworzą fajne tło, chociaż sposób w jaki grają sprawia, że momentami wciąż brzmią nieco syntetycznie. Klimatem utwór nawiązuje do orginalnej muzyki z obliviona, też dobrze że udało ci się uzyskać taki efekt. Ogólnie dość dobra produkcja. :)
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#3 Wiadomość | 2006-08-30, 13:03
 
Fido napisał/a:Jak wchodzą smyczki, to uważam że ten fragment zabrzmiałby o wiele lepiej bez kontrabasów.

Jak dla mnie to brakuje właśnie tych częstotliwości basowych. Słuchałem bez kontrabasów ten moment i uważam, że bez kontrabasów brzmi strasznie pusto i sztucznie, więc chyba zostawię, ale jesli chcesz mogę bez kontrabasów Ci podesłać ten moment, to ocenisz (w moim mniemaniu EWQL Silver brzmi naturalniej, jeśli grają wszystkie instrumenty smyczkowe). :)
Fido napisał/a:hórki tworzą fajne tło, chociaż sposób w jaki grają sprawia, że momentami wciąż brzmią nieco syntetycznie.

To chóry z EWQL Silver - niestety nie są najwyższych lotów. :)
Fido napisał/a:Klimatem utwór nawiązuje do orginalnej muzyki z obliviona

Tak, niezwykle mocno inspiruję się utworami w nim zawartymi, jest to dla mnie taki wykładnik co powinno się w modzie znaleźć, a także swoisty wzór, gdyż dopiero co odkrywam tworzenie muzyki symfonicznej. A Twoje komentarze i sugestie są mi niezwykle pomocne, wiele się z nich nauczyłem. :)
Dzięki,
Pozdrawiam.

EDIT: Mały update pod tym samym adresem:
http://my.opera.com/mirro...oidexplore1.mp3

2006-08-30, 14:04 // Dodano
Oczywiście wciąż to demo i nie jest to skończony utwór, wciąż go rozwijam. :)
Średnia: 10 
 
 
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7005 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#4 Wiadomość | 2006-09-03, 14:20
 
poczatek a'la jakas japonska muzyka... pozniej brzmi niezle... :] wrecz bardzo niezle...

swietne chory i nie czuje w nich syntetyki zbyt mocno...

swietnie to brzmi wszystko... tylko czemu sie tak na koncu urwalo? :]

daje 9 :]
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#5 Wiadomość | 2006-09-21, 13:15
[beta] 
Daję linka do nowej wersji. Zrobiona jakiś czas temu już, w sumie to nie wiem co mam zrobić w środku, bo po tej części z fletami jest fragment z waltorniami, ale nie mam pomysłu co z tym zrobić i jak to rozwinąć, potem wchodzi żywsza część... Zakończenie też nie za bardzo - ogólnie gdzies zgubiłem wenę przy tym kawałku... :/ Tak więc proszę o pomoc, jakieś sugestie.
http://my.opera.com/mirro...ploreMusic1.mp3
Średnia: 10 
 
 
 
kenny 
~Urlopowicz~


Dołączył 7141 dni temu
Posty: 336
Skąd: Gorzów Wlkp
Punkty: 9
#6 Wiadomość | 2006-09-21, 14:20
 
brawa brawa i tylko brawa ,przejścia klimatyczne i piekne....okolice 1.17 poprostu niesamowite
sugestie..nic nie sugeruje bo mogłbym popsuć utworek:)
 
 
 
 
 
www.endorphine.prv.pl
www.aazero.com
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6834 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#7 Wiadomość | 2006-09-21, 16:29
 
Zakończenie jest dobre! przecież świetnie się zapętla :] chociaż ja bym się nie mogłą przy takiej muzie skoncetrować na grze, tylko bym się ciągle wsłuchiwała w utworek :P
he he :) dobrze Ci to wszystko wychodzi. :) mam nadzieje, że dostajesz za tą muzykę przyzwoite wynagrodzenie ;)
ja mam tylko wąty do 0:40... coś za dużo tych dźwięków tam.... może bass przyciszyć? dobrze, że jest.
2:13 - 2:31 genialne!!! :D
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#8 Wiadomość | 2006-09-21, 16:39
 
Avell napisał/a:mam nadzieje, że dostajesz za tą muzykę przyzwoite wynagrodzenie ;)

Dostaję satysfakcję. :P To modyfikacja fanowska do Obliviona, więc nici z wynagrodzenia. :D
Średnia: 10 
 
 
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6492 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#9 Wiadomość | 2006-09-21, 18:35 | Ocenił na 10
 
Bardzo fajny kawałek... bardzo spokojna muzyka z kilkoma "uniesieniami", idealny soundtrack do filmu... wszystko mi tutaj pasuje. Początek rodem z chin, bardzo przyjemny, chórki też super... bardzo czyste brzmienia, ogólnie bardzo profesjonalny utwór, zostaje na dysku i na pewno będzie przesłuchiwany jeszcze wiele razy.:)

Tylko zakończenie mi się nie podoba... no ale skoro jest to demo więc się nie liczy... czekam na full :)

Jeśli możesz to napisz skąd bierzesz takie brzmienia... soundfonty, jakieś VST...??



Właśnie przesłuchałem tą drugą wersje... mmmmm flety grają też super... a co do sugestii to ja po tej bardzo spokojnej gitarce na końcu bardzo mocno bym uderzył... taki finał finałów... żeby smyki ostro grały, jakieś mocniejsze uderzenie talerzy... tak żeby słuchacza "wbiło" w fotel...
:) ale to tylko taki mój pomysł, przynajmniej ja chciałbym zostać wbity :)

a kontrabasy grają wyśmienicie... :)
pozdrawiam
Ocenił na: 10 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2006-09-21, 19:06
 
Stefard napisał/a:Jeśli możesz to napisz skąd bierzesz takie brzmienia... soundfonty, jakieś VST...??

Bibliioteki sampli Spectrasonics Heart of Asia oraz East West Symphonic Orchestra - najlepsze pakiety orkiestrowe, ja mam wersję Silver. :)

Stefard napisał/a:Właśnie przesłuchałem tą drugą wersje... mmmmm flety grają też super... a co do sugestii to ja po tej bardzo spokojnej gitarce na końcu bardzo mocno bym uderzył... taki finał finałów... żeby smyki ostro grały, jakieś mocniejsze uderzenie talerzy... tak żeby słuchacza "wbiło" w fotel...

Nie wiem czy to nie zbyt daleko idący pomysł. :P Niechciałbym, aby muzyka odwracała uwagę od gry. :) Ale może spróbuję.
Średnia: 10 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7159 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-09-22, 14:19
 
Cóż, szczerze mówiąc nie za bardzo wiem co ci poradzić tutaj. Od 2:44 utwór przestaje się jakoś kleić, traci ciągłość, słychać po prostu, że skończyły ci się w tym miejscu pomysły. Wydaje mi się, że właśnie tutaj powinieneś jeszcze coś wstawić. Później ten żywszy motyw na smyczkach może wrócić, choć też powinien być w nieco zmienionej formie, bo tutaj zdaje się przekleiłeś po prostu wcześniejszą część. Ten chiński instrument strunowy ładnie brzmi, ma bardzo realistyczne przejścia pomiędzy nutami (sam to układałeś? jak tak to jestem pełen podziwu), ale jest trochę oderwany od tła. Może zagranie nim nieco ciszej rozwiązałoby sprawę.

W tym 2:44, zamiast urywać te rogi możnaby dać im spokojnie wybrzmieć i owszem zacząć powtarzanie tych szybszych smyczków, ale bez tych talerzy, chórów i kotłów w tle, ewentualnie zastąpić je innymi instrumentami w tym samym rytmie. Później ten chiński instrument dobrze by się tam wpasował, ale oprócz tego przydałoby się jeszcze coś nowego od tego 2:44, nie wiem, albo jakieś dłuższe solo jakiegoś instrumentu, ewentualnie nowa powtarzająca się fraza, później stropniowy powrót kotłów, talerzy i/lub chóru. To są propozycje oparte na tej aranżacji którą zaproponowałeś, choć moim zdaniem zamiast wracać tak dosłownie do tego wcześniejszego motywu, powinieneś od tego 2:44 po prostu dalej wymyślać nowe rzeczy i ewentualnie tylko nieznacznie nawiązywać do wcześniejszych fragmentów. Generalnie ja od dłuższego już czasu unikam powtarzania jednego fragmentu w zupełnie nie zmienionej formie i wydaje mi się, że jest to właśnie szczególnie ważne w muzyce symfonicznej. Dzięki temu w takim utworze słuchacz cały czas odkrywa coś nowego, a utwór i tak zachowuje jednolitość. Niestety kosztuje to sporo więcej pracy, ale efekty wynagradzają włożony w to czas i wysiłek. :)
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#12 Wiadomość | 2006-09-22, 18:32
 
Dzięki Fido za koment. Wszystko co napisałeś jest prawdą - skończyły mi się pomysły. Cierpię na brak weny... :/ Ale dzieki. Jestem pewien, że Twoje sugestie mi pomogą. :)
Średnia: 10 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [demo] Mirrored - Void soundtrack - explore music concept

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi