Gabriel - Silk Roses (DJ PAUL...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] Gabriel - Silk Roses (DJ PAUL RMX)
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7119 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#1 Wiadomość | 2006-08-28, 13:42
[finał] Gabriel - Silk Roses (DJ PAUL RMX) 
Jakis czas temu mocno spodobal mi sie kawalek Gabriela. Postanowailem, ze zrobie mu remiksa :P Dosc dlugo to trwalo, ale wreszcie sie udalo i sie zrymowalo hehe.
Kawalek mial byc dreamem, a wyszlo pomieszanie starego Eurodancu z Trancem. Mam nadzieje, ze ten zabieg byl udany, bo mi osobiscie kawalek sie podoba, a dla mojej panny to wogle mowi ze super. Zobaczymy co wy na to powiecie. Mam nadzieje, ze utwor sie przyjmie bo w nie dalekiej przyszlosci bede czesciej wspolpracowal z Gabrielem, ale wszystko w swoim czasie.


Gabriel - Silk Roses (DJ PAUL RMX)
Średnia: 7,5 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6709 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#2 Wiadomość | 2006-08-28, 15:51 | Ocenił na 8
 
Osobiscie msuze przyznac ze podoba mi sie ten remix, mzoe dlatego ze bardzo podoba mi sie oryginal:)
Rytmika troche od Roberta MIlesa mi sie kojarzy, ogolnie nie mam sie czego rpzyczepic, brzmienie zawodowe, nie ma monotonii.
Daje mocne 8
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7123 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-08-28, 20:46 | Ocenił na 8
 
Przyjemny utworek. Podoba mi się, że zachowałeś charakter tego syntha grającego melodię, to był jeden z elementów tego utworu, który bardziej mi się spodobał. Brakuje mi natomiast trochę większego rozbudowania melodycznego, czegoś w czym mógłbym się bardziej zagłębić. Wynika to z dość prostej struktury utworu, da się go ogarnąć przy pierwszym odsłuchu, a to moim zdaniem trochę mu ujmuje. Nie zmienia to jednak faktu że utwór jest przyjemny i nienachalny, tak jak orginał, po kilku odsłuchach nie nudzi się i głównie za te cechy daję 8. :) Aha, jeszcze teraz tak mi wpadło w ucho, że pianinko mogłoby mieć jakąś ładniejszą barwę. Ta nie jest jakoś bardzo zła, ale mogłaby być lepsza. :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7094 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#4 Wiadomość | 2006-08-30, 18:33 | Ocenił na 7
 
Nie podobają mi się klapy na początku.. Bas też jakiś przytłumiony :P Koło minuty wchodzi brzmienie które już gdzieś słyszałem, a pamiętam bo mi pozytywnie w pamięć weszło :) 1:30 aaa, fałsz (albo mi się zdaje)! w ogóle za głośno to coś, nie pasuje do klimatu kawałka ani troszkę... 2:20 - aj lajk tis mołment :) Perka mogła by być troszkę bardziej dynamiczna.. 4:40 - coś się w fillu nie zrytmizowało :D Ogółem - poprawanie zrobione, ale nie porywa.. 7
Ocenił na: 7 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7118 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#5 Wiadomość | 2006-08-30, 19:14 | Ocenił na 7
 
Pozwoliłem sobie sprawdzić co pisałem o oryginale ;-)

Cytat:Natomiast co z melodią - czy też bardziej z układem akordów - opierasz się tu na takim samym zestawie jak wielu innych - np. Paul często używa tego w swoich dream transach. Przykryłeś to aranżacją i melodiami ubarwiającymi, odchodzisz czasem od tego układu w stronę pewnych zawieszeń melodycznych ale jednak to jest - tkwi w utworze i jest jego podstawą melodyczną.


Zatem myślę, ze temat melodyki mamy omówiony :D

Co do aranżacji to wszystko gra oprócz początku - jakoś tak nie podoba mi się to prostoperkusyjne wejście na dzień dobry. Lepszy byłby jakiś dream pad na dzień dobry.
Całość dość typowa dla Ciebie Paul.
Od 01.00 wchodzi lead z lekkim glidem i muszę przyznać, że bardzo Ci się udał - dynamiczny i mimo swej prostoty atrakcyjny.
Piano brzmi niedobrze - za krótkie release na nim - sprawia wrażenia dziecięcego pianinka a nie dreamowych pogrywek. Później wchodzisz z drugą melodią na pianinie i tu już jest zdecydowanie lepiej z tym wybrzmiewaniem.
Znowu wtrąciłeś delikatny electro bicik ;-)
02.59 świetna zabawa basikowatymi pluckami <ok>
No i reszta w tym samym tonie.

Wedle mnie za dużo tej powtarzalności akordów - cały czas praktycznie na tym samym jedziesz.Wydaje mi się (to tak generalnie), że mógłbyś podjąć ten wysiłek i budować po kilka różnych części bo z aranżem radzisz sobie już doskonale. :-)
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] Gabriel - Silk Roses (DJ PAUL RMX)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi