Zestawiłem kompa 2
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Zestawiłem kompa 2
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#1 Wiadomość | 2006-08-26, 21:10
Zestawiłem kompa 2 
Propozycja Adix'a

No dobra... ja też próbuje cosik złożyć...
Wypowiedzcie się...

ASUS M2N-E nForce 570 Ultra SATA2 Dual DDR2 AM2
Athlon 64 X2 3800+ AM2 BOX
GOODRAM DDR2 1 GB PC667
SEAGATE 320GB 16MB CACHE 8ms SATA2 7200.10
TRACER PHANTOM Z OKNEM WYSWIETLACZ LCD ZASIL 400W
ASUS 7600 GS SILENT 256 MB 7600GS BEZGŁOŚNA !!!
2 321,94 zł
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#2 Wiadomość | 2006-08-26, 21:35
 
Ja chce taki proc i taki twardy ;)
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Imp 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6480 dni temu
Posty: 27
Skąd: Orłów
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-08-26, 22:29
 
Jeśli chciabys coś graficznego jeszcze puścić to radziłbym zamiast 7600 Asusa - 7600 GS Galaxy z chłodzeniem Zalmana (ma niebotyczne taktowania dzieki genialnym pamieciom i chlodzeniu ale jest o 100 zł droższa). Jeśli już zostajesz przy tej karcie to myślę e warto dołożyć 20 zł i kupić wersje z 512 mb ramu ;] ( http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/24422 ).
Osobiscie nie polecam jakichkolwiek innych zestawow glosnikow komputerowych poza Creative, Logitechem i moze Altec Lasingiem. Poprostu nie przekonuja mnie niskobudzetowe glosniki ;/ Słyszałem Tracerka i niby git ale pozniej jak uslyszalem Logitecha X-230 (2.1 za niecale 150 zł!!!) to masakra. Wg. mnie ten model Loga, mimo iz ma juz swoje latka, jest najbardziej zrownowazony jakosciowo (nie odstaje bass i satelitki graja pieknym soczystym SOPRANEM). Jestem posiadaczem Logitecha Z-2300 (jakies 450 zł) i nie polecam go dla melomanow. Satelitki maja tylko jeden glosnik sredniotonowy. Nie maja gwizdkow! W porownaniu z moja kilkuletnia wieżą Panasonica, satelitki Logitecha nie maja praktycznie zadnych wysokich tonow (jakies 14 KhZ+ praktycznie nie słychać, dzwiek jest strasznie suchy).

OMG. Myślałem że ten Tracer w twoim poście to GŁOŚNIKI hahahaa, a to obudowa... już wygłosiłem kazanie to zostawie :D moze sie komus przyda. A co do reszty to sam bylem o krok od kupienia identycznego zestawu, jesli chcesz coś na AM2 to jest to!

Jeszcze jedno. Co do tej obudowy to z tego co pamietam jest w niej zasilacz Tracer 4Life czy cos takiego. Osobiscie nie polecam takich "niemarkowych" zasilaczy. Jedno spiecie i polowa sprzetu do wymiany. Na twoim miejscu zainwestowalbym w taniuśką obudowę (albo zostawił tę co masz obecnie o ile jest w standardzie ATX) bez zadnych bajerow i kupil pożądny zasilacz. Wlasnie znalazlem ta twoja obudowe, pisze w tytule 400W ale w specyfikacji pisze ze zasilacz jest 350 czyli jeszcz gorzej ;]. Najlepiej kup sobie jakas obudowe za 80 zł + TEN ZASILACZ -> http://www.apollo.pl/store/show_detail/46/17219 (Modecom 350 W za 120 zł). Mam wrażenie że składasz to wszystko w Apollo, patrzyłem na cenniki i mniej wiecej ta sama cena wychodzi, jakbyś chciał to to wszystko co podales + ten zasilacz mozesz zlozyc w -> www.apollo.pl

Jeszcze jedno :D Jak wiadomo jeszcze do konca tego roku ma wyjsc DirectX ver.10, szykuje sie wejscie PCIExpress ver. 2.0 (niekompatybilna z terazniejszymi), AMD zacznie zapewnie gonic Intela po tym jak CoreDuo wyprzedzilo Athlonki. Ogolnie zacznie sie era rozwoju i ten komp co wlasnie go sobie zlozyles bedzie za jakis rok do wymiany ;/ Ja osobiscie potrzymalbym pieniadze i poczekal do next wakacji az ta burza troche ucichnie, i jakby AMD nie wyskoczylo z jakas kontr-rewolucja przeciw Intel Conroe to kupilbym zestawik wlasnie napedzany przez nowe proce intela bo sa o NIEBO lepsze od Athlonow. Dla porownania Athlon FX 4600 koszujacy 1000 zł wysiada przy kosztujacym 600 zł podkreconym (podobno bardzo dobrze sie kreca nawet na wiatraczkach z BOXA) Intel Core Duo 1.8 GHZ!!! Przerozne testy potwierdzajace ta teorie mozna znalezc na necie. Ale to tylko moje skromne zdanie :)


Mam nadzieje ze troszke pomoglem. Pozdro!
 
 
 
 
 
Bądź pozytywnym wojownikiem, gdy na arenie zostajesz sam...
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#4 Wiadomość | 2006-08-27, 01:45
 
Imp napisał/a:Athlon FX 4600

Hmmm, nie ma modelu FX 4600... FXy to 55,57 i 62. Ich ceny zaczynają się w granicach 3000zł i kończą w granicach 5000zl za model 62. (Nigdy nie uwierze, że nawet podkręcony CoreDuo kosztujący 700zł jest mocniejszy niż FX'y za średnio 4000zł - to by było samobójstwo ekonomiczne AMD)

Imp napisał/a:Modecom 350 W za 120 zł

350W to za mało... sprzęt mi nie ruszy na tym zasilaczu. (przynajmniej 400... ale zastanawiam się nad mocniejszym).

Imp napisał/a:Mam wrażenie że składasz to wszystko w Apollo

Nie :)

Imp napisał/a:do konca tego roku ma wyjsc DirectX ver.10, szykuje sie wejscie PCIExpress ver. 2.0

Racja... (Tyle, że naprawde musze wymienić kompa szybko)....ehhh, też ubolewam...

Imp napisał/a:AMD zacznie zapewnie gonic Intela

W latach 97-2002 AMD wchodził na rynek i gonił intela, potem sytuacja się odwróciła i to intel technologicznie gonił AMD (Intel nigdy nie pogodził się z technologią AMD która przestała przeliczać Mhz na moc, a dzięki jej zastosowaniu procki AMD zaczeły mimo niższych taktowań dorównywać oraz przeganiać poszczególne modele Intela... Intel zaczoł zatem wymyślać różne mało przydatne technologie... np. ostatni niewypał P4 HT... taka skucha, że nawet na forach Intelowych jadą po tym jak siemasz... A technologia 2-rdzeniowa którą Intel dopiero zaczyna implemendować powstała w laboratoriach AMD 3 lata temu.)... Oczywista nie porównóje mocy CoreDuo do X2 (różnica podobno jest na kożyść Intela... ale z tego co udało mi sie znaleźć w sieci wcale nie taka duża... zależy w jakich aplikacjach, ale ogólnie w granicach 5-10%.

Imp napisał/a:radziłbym zamiast 7600 Asusa - 7600 GS Galaxy z chłodzeniem Zalmana

Bardzo przytomna rada, możliwe, że z niej skorzstam :)
Szkoda tylko, że szyna 128bit... teraz mam GF5950 Ultra na szynie 256bit i troche głupio updrade'ować to na szyne 128bitową... :/

Imp napisał/a:Osobiscie nie polecam jakichkolwiek innych zestawow glosnikow komputerowych poza Creative, Logitechem i moze Altec Lasingiem.

Hehe, No niestety nie posiadam żadnego z powyższych... jeśli chodzi o muzykę to na pewno nie ide na łatwizne... Specjalnie z niemiec na zamówienie sprowadziłem sobie kolumny Technicsa z protectorami (nigdzie w polsce nie mogłem takich znaleźć), a już zupełnie do dopełnienia zestawu Jamo Studio Center na dwóch wzmacniaczach (Sony TA-VE700 i już ciute wysłużony ale nadal jary Kenwood KA-405 jako wzmocnienie dodatkowych głośników kina domowego)... O nie... tutaj na łatwizne nie ide ... :) Heh, tylko jeszcze na X-Fi czekam ... :)

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Imp 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6480 dni temu
Posty: 27
Skąd: Orłów
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-08-27, 15:44
 
Rzeczywiscie palnalem gafę z tym Athlonem, chodziło mi o Athlona X2 4600+. Ale tu tez sie pomylilem bo widzialem testy Core 6600 i Athlona FX 62. http://www.benchmark.pl/a...e/strona-1.html albo http://www.firingsquad.co...roe_benchmarks/ . Warto przejrzeć i porównać ceny i wydajnośc.

Jeśli kupisz tego Asuska (plytke) to polecam wgrac nowy bios stąd -> ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2N-E/M2NE304.zip . Na standardowym nie chcialy sie kręcic szyny proca byly problemy ze stabilnoscia i inne duperele :D

Ta karta Galaxy jest jak dotad najlepszą oferta na rynku. Za taką cene...

W sprawie dźwięku to oczywiście chylę głowę. Zestawy komputerowe to shit dla kolesi z niklym budżetem (do jakich ja się zaliczam). W przyszlosci będe mial kolumny ale narazie musi mi wystarczyc marny zestawik.

Co do zasilacza to 350 W powinno spokojnie pociagnąc twoja konfiguracje (chyba ze masz 2+ napędy). Ale jesli cie to nie zadowala to polecam to -> http://zenfist.pl/pID/227.htm albo to -> http://zenfist.pl/pID/274.htm

Jeśli chcesz mozesz zerknac na moj temat na forum THG w sprawie wlasnie wymiany kompa -> http://www.community.toms...&sb=5&o=&fpart=

No i polecam zerknac rowniez tu (co nalezy omijac szerokim lukiem) -> http://www.community.toms...&sb=5&o=&fpart=

Pozdro!
 
 
 
 
 
Bądź pozytywnym wojownikiem, gdy na arenie zostajesz sam...
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6987 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#6 Wiadomość | 2006-08-28, 09:54
 
Fajny zestawik Adix :) Świetne parametry i cena przystępna <ok>
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Imp 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6480 dni temu
Posty: 27
Skąd: Orłów
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-08-31, 20:44
 
Jeszcze mala ciekawostka. Intel wystawia CZTERORDZENIOWE procesory! Premiera pod koniec TEGO ROKU! AMD zamowilo sobie premiere na koniec 2007'ego. Może warto poczekać?
 
 
 
 
 
Bądź pozytywnym wojownikiem, gdy na arenie zostajesz sam...
 
atom 


Dołączył 6632 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-08-31, 20:50
 
core duo rox, amd juz nie
cala reszta i tak jest robiona przez 14letnie dziewczynki bez raczek co robia tez zupki chinskie, wiec jest bez znaczenia.
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#9 Wiadomość | 2006-09-24, 15:35
 
huh, no i w jakiś magiczny sposób jednak kupiłem zupełnie co innego... czy dobrze zrobiłem ? Sam nie jestem zadowolony, ale może jest to związane z migracją do stajni Intela (co mnie nie cieszy niestety i mam z tego powodu kaca moralnego).

Kupiłem:
Intel Pentium D 930
Gigabyte GA-8I945PL-G

... reszta jak w poście głównym...

Ehhh...
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
atom 


Dołączył 6632 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-09-26, 15:09
 
o grzejnik Intela kupiles, na zime wsamraz.
 
 
 
mumin 
Przyjaciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 205
Skąd: Belfast UK
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-09-26, 21:45
 
juz jakis czas rozgladam sie za jakims kompem i nie wiem co wybrac bo jestem troche w plecy z kompuerami. zastanawiam sie co by tu ugryzc a widze ze macie wieksze pojeci odemnie wiec jak by ktos mogl mi cos polecic najlepiej jakis model firmy DELL bo aktualnie jestem w uk i tu pewnie go gdzies dostane. zastanawiam sie jeszcze nad laptopem jak byscie mogli cos polecic w miare rozsadnie cena do wydajnosci nie bede ukrywal ze czasami troszke pogiercuje wiec i to trzeba wziasc pod uwage. jak mozecie to pomuszcie. z gory dzieki i pozdro.
 
 
 
 
 
PRAWDA PRZECIW SWIATU...
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#12 Wiadomość | 2006-09-27, 11:24
 
atom napisał/a:o grzejnik Intela kupiles, na zime wsamraz.

No to prawda... w (ostrym) stresie do 50' dochodzi, ale ten model jest i tak lepszy niż poprzednie ciągnące ponad 100W...
Jest w technologii 65nm a co za tym idzie pobór mocy jest okrojony (ssa około 89W - pamiętajcie też, że to dwurdzeniowiec).

Po pierwszych testach ID930 wacha się między modelami AMD x2 4800+ / 4200+ a w PCMarkowych pomiarach zbliża się do modeli FX (FX-55 konkretnie). Więc chyba jeśli chodzi o wydajność to nie jest tak źle...
...zresztą benchmarki portali zajmujących się recenzowaniem sprzętów mówią podobne rzeczy...

Cóż... niestety niesmak po zmianie stajni na Intelowską (po ponad 7miu latach w stajni AMD) jest dość wyraźny... I nawet podejrzewam, że mam podświadomą depresję z tym związaną...
Objaw ? - w ogóle nie cieszy mnie ten zakup. mam nadzieję, że z czasem się to zmieni.

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6943 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#13 Wiadomość | 2006-09-28, 20:59
 
a szkoda, że wziąłeś obudowę tracera z ich zasilaczem bo to błąd. Do takiego kompa kupuj tylko najlepsze zasilacze! Polecam ze swojej strony chyba najlepsze na świecie zasilacze firmy chieftec, są w miarę tanie a jakośc najwyższa. Solidna firma i solidny zasilacz. Nie ufam takim firmom jak tracer i innym podobnym jeżeli chodzi o te części komputera. Już nie raz się przejechałem
 
 
 
 
 
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone
Kansas
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#14 Wiadomość | 2006-09-30, 15:26
 
Cytat:a szkoda, że wziąłeś obudowę tracera z ich zasilaczem


No niestety (albo i stety), nie kupiłem tej obudowy... Zasilacz 480W Nice-2 dokupiłem oddzielnie...

Ale za to wstawiłem sobie cukiereczka GF7900GS Ultra (seria od Galaxy !! - 1.2ns pamięci) i 512 MB :)

Ide sie cieszyć :)

To co że mnie eksmitują bo przepuściłem całą kase .... ehhh takie życie...

Pozdr.
Adix

PS.
Na razie mam całkowicie unieruchomione studyjko muzyczne... ale wszystko z czasem... ;)
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6463 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#15 Wiadomość | 2006-09-30, 18:20
 
Osobiście nie wziąłbym tak dużego dysku... jeszcze nie... poczekałbym aż będą bardziej powszechne... a narazie są troszkę eksperymentalne... JA wziąłbym dwa dyski po 180GB, a co do zasilacza to ziąłbym jednak 450... bo jak dołożysz do tego jeszcze np karte sieciową i neta z anteny to czasem możesz mieć kłopot... :) pozdrawiam...
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#16 Wiadomość | 2006-10-01, 00:22
 
Stefard
patrz post wyżej...

A co do dysku... to eksperymentalne są 750GB... (kosztują po około 2500 za sztukę)
A 320GB to standard... juź rok temu kupiłem 200GB dysk i jeżdże na nim do tej pory...

A grafika wymiata !! .... :D

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6463 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#17 Wiadomość | 2006-10-01, 08:25
 
w takim razie sorki... jestem widocznie trochę do tyłu teraz... :) ale i tak wziąłbym dwa... niż myśleć czy rano jak włączę kompa to zobaczę uruchamiający się windows czy okaże się, że straciłem 300GB danych :o
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#18 Wiadomość | 2006-10-01, 15:15
 
Stefard napisał/a:... niż myśleć czy rano jak włączę kompa to zobaczę uruchamiający się windows czy okaże się, że straciłem 300GB danych

Dane sie nie tracą... są co najwyżej nieodczytywalne w sposób bezpośredni... :)
Jak pada elektronika (a w zasadzie tylko to pada w sposób naturalny) to dane nadal są OK... poprostu trzeba zmienić elektronike...
No chyba że rzucasz dyskiem... wtedy możesz mechanicznie uszkodzić talerze.... a wtedy to już cięzka sprawa ... (i w takim przypadku nie ma znaczenia czy dysk jest 10GB czy 500GB).

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6463 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#19 Wiadomość | 2006-10-01, 15:32
 
wiem Adix... jestem na II roku infy i coś tam o tych kompach wiem :P ale już różne rzeczy widziałem i różnych doświadczyłem... dlatego bym się w pewnym sensie bał... :)
 
 
 
Hato 
~Moderator~
i ten wiersz napisany dla nikogo...


Dołączył 6943 dni temu
Posty: 688
Skąd: cała Polska
#20 Wiadomość | 2006-10-02, 19:03
 
Nie tylko Ty jesteś na informatyce ;P :)
 
 
 
 
 
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone
Kansas
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#21 Wiadomość | 2006-10-03, 07:19
 
a ten no... mowisz o studiu muzycznym a o karcie muzycznej ni wspomniales fogle ;) nom chyba to by byla najlepsza inwestycja wlasnie w przypadq takiej konfiguracji (!)
 
 
 
 
 
bufu
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#22 Wiadomość | 2006-10-03, 12:03
 
Karty muz. nie musiałem póki co zmieniać... mój stary wysłużony Audigy spokojnie jeszcze pociągnie... A docelowo X-Fi na horyzoncie.... Mi to w zupełności póki co wystarcza.

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#23 Wiadomość | 2006-10-03, 20:56
 
a ja polecam Tobie jednak zaopatrzyc sie w cos lepszego, bo naprawde poczujesz roznice. zreszta majac tyle kasy to czemu nie wydac wlasnie na profesjonalna karte muzyczna zeby juz miec zalazek tego domowego studia muzycznego? ;) ja bym tam sie poqsil :D
 
 
 
 
 
bufu
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#24 Wiadomość | 2006-10-03, 21:43
 
AmBeam... hehe :)

Odpowiedź jest jak już pisałem banalna... "Bo mi wystarcza" ;)
Nie wykorzystuje pełnych możliwości Audigy... a gdzież tu mówić o X-Fi !!

Pozatym... W czym co mógłbym realnie wykorzystać, "lepsze" karty są lepsze od np. X-Fi ?
(uprzedzam, że pustych słów już sie naczytałem... ale nic z nich nie wynikało)... dla przykładu porównanie... Po co kupować Ferarri F55 skoro pełną jego prędkość można uzyskać jedynie na specjalnie do tego przystosowanych obiektach ? :) - Taka dygresja :)

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#25 Wiadomość | 2006-10-03, 22:02
 
niedokladnie.. piszesz ciagle o produktach creative'a ktore sa stricte multimedialne. of koz nie qpiles takiego sprzetu (vide grafa) zeby tylko dzialac w sofcie muzycznym, ale takze zeby pograc, ale jesli bardziej schylasz sie q muzyce to sa produkty specjalne do tego i profesjonalne np produkty firmy ESI lub nawet moge rzucic o Apogee, ale to za wysoki skok cenowy...

nie bede sie bez sensu rozpisywac jesli na innych stronach byly tony tego typu debat... po prostu poczytaj jeden stary topic RO (read only):
http://www.fruityart.org/...41&id=6428#6428

zrozumiesz mam nadzieje wowczas ze sa ogromne roznice pomiedzy szumblasterami a kartami specjalnie projektowanymi dla artystow/amatorow ;)

pzdr
 
 
 
 
 
bufu
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#26 Wiadomość | 2006-10-04, 20:42
 
no niewiem... poczytałem troche i dla porównania wziełem na warsztat ESI Julie...

Powiem Ci, że nie ma w niej nic co by mnie rajcowało... zwyklutki DSP (Już Audigy 4 ma taki), próbkowania takie same (prócz 192khz nagrywania - pokaż mi kogoś kto nagrywa z taką częstotliwością... nawet 24/96 nie jest wykorzystywane w pełnej mocy)... poziomy szumów (szumblaster hehe) tylko o 15 db wyższe od zwykłego Audigy i o 1db wyższe szumy niż w X-FI (odstęp od szumów: 115db ESI - 116db X-Fi)...
Prócz tego nawalone softu z którego nic (dla mnie zaznaczam) nie jest wartościowe...
Pomijam już fakt, że brakuje jej kilku ciekawych funkcji jakie np. ma X-Fi (np. Crystalizer)..

Jak dla mnie (może sie nie znam), ale to nie jest przekonywujące (szczególnie, że nie użyteczne)... ale zdania jak widać są podzielone...

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#27 Wiadomość | 2006-10-05, 09:21
 
wlasnie poczytalem sobie dosc sporo o tym x-fi, heh robi wrazenie.. takze wladowalem topik na forum FA o tym i z tego co sie dowiedzialem to ta karta swietnie wspolpracuje z FL co jest takze duzym plusem dla FL-userow. jesli masz kase to po prostu ja qp ;). ta karta ma mozliwosci, creative wypuscilo naprawde dobry i konqrencyjny produkt (juz nie szumblaster;) ), pomimo tego jednak cena jest malo zachecajaca. ja osobiscie nie lubie jak "cos ma wszystko" bo to okazuje sie jednym wielkim g***** ;). wiec nawet gdybym mial kase na x-fi to wolalbym qpic produkt z ESI + procek i plyte glowna, moze jeszcze na RAM by mi starczylo heh ;)

pzdr
  
 
 
 
 
 
bufu
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6945 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#28 Wiadomość | 2006-10-05, 17:38
 
Heh... no cienko z kasą po tym ostatnim zakupie... jeszcze dziś dokupiłem RAM (w sumie 2GB DDR2)... jak dobrze pójdzie to może na gwiazdkę sobie zrobie prezent... (pozatym musze czekać na support sterowników do Visty).

Pozdr.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » Zestawiłem kompa 2

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi