Adix - The Wall
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Adix - The Wall
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6976 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#1 Wiadomość | 2006-08-13, 22:10
[finał] Adix - The Wall 
Trance (ale napewno nie do tańca)...

Autor - Adix
Tytul - The Wall (Edit Version)
Waga - 5,47MB
Czas - 3:59
Jakosc - 192kbps CBR / 44100Hz / 2Ch. (Stereo)
Styl : Trance
Link - THE WALL
(jesli link nie dziala, nalezy go przekopiowac w miejsce adresu i zatwierdzic).

Komentarz:
UWAGA !! EKSPERYMENT !!
Ciute ciężki Trance, napewno nie do tańca...
Może komuś podejdzie...

Pozdr.
Adix
Ostatnio zmieniony przez Adix 2006-08-13, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 7,2 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7158 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#2 Wiadomość | 2006-08-13, 22:33 | Ocenił na 6
 
Pady spoko. Ten acid taki dosc spokojny. Potem takie coscik ostrzejsze idzie. Bass mi nie podchodzi melodycznie. Brzmieniowo kawalek tez nie jest idealny. Kurde juz raz dalem wyzej ocene niz mialem dac i napisalem ze wyzej bo cie lubie, ale teraz dam tak jak mysle. Jakos mi ten kawalek nie podchodzi ani melodycznie, ani brzmieniowo. Nie zaciekawe melodie i dosc chaotyczne to wszytsko. Nigdy bym nie powiedzial ze to ty zrobiles, ale jakis novice. Jak dla mnie niestety nie udana produkcja.
Ocenił na: 6 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6976 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#3 Wiadomość | 2006-08-13, 22:38
 
DJ PAUL napisał/a:Jak dla mnie niestety nie udana produkcja.

Cenie szczerość ! :)

..a utwór jest... hmmm jakby to powiedzieć... też bym nie powiedział, że ja go robiłem... :)

Cała bajka stacza sie do tego, że kawałek nie jest robiony w taktowaniu 4/4... a 3/4

EKSPERYMENT !!

...ktoś tu kiedyś mówił abym eksperymentował... więc spróbowałem raz jeszcze... :)
Średnia: 7,2 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6844 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#4 Wiadomość | 2006-08-14, 06:17
 
DJ PAUL napisał/a:Jak dla mnie niestety nie udana produkcja.
...nieudana do końca nie jest... :) solidna podstawa do tego żeby zrobić dobry kawałek...
po pierwsze tempo jest za wolne i dlatego kawałęk ciągnie sie jak flaki...
po drugie-powinna być druga linia bębnow-przeszkadzajki
po trzecie-za prosto ułożona linia poszczególnych instrumentów,np synth bass jest
<do bani> ...ja z ocena się wstrzymuje...czekam na inną wersję tego numeru...
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7156 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#5 Wiadomość | 2006-08-14, 06:46
 
Hmmm... ja jakoś nei mam negatywnych odczuć co do tego numeru.
Inna sprawa, ze przypomina mi bardziej dokonania Marka Bilińskiego niż Adixa ;-)
Nieco więcej tu kwasu niż w tych niegdysiejszych utworach MB - brzmi troszkę nowocześniej.
Rytm triolowy (czy też 3/4 juz sam nei wiem) to bardzo dobry pomysł - fajnie to buja i tak inaczej niż zwykle a przy tym daje możliwość manewrów np. bas gra tak, że z powodzeniem mogłaby się tam znaleźć cięzka gitarka Ixa z riffem zagranym w ten sposób ;-)
Natomiast na minus trzeba zaznaczyć brak wyrazistej melodii.
02.31 - pomysł świetny - połamana melodia i kontra w postaci stopy 4x4 jednak zbyt tu mało wyrafinowania - do tej prostej melodii dodałbym jakieś smaczki (również a'la Ixowe szaleńcze leady ;-)) albo... wypełnic pauzy w tym ostrym leadzie jakimiś innymi pojedynczymi nutkami (innym instrumentem).
No i nie mogę powiedzieć, ze utwór się ciagnie jak flaki - dla mnie jest fsamras i podoba mi się całkiem całkiem.
Można tych kilka rzeczy poprawić (oczywiście niekoniecznie po mojemu) i będzie dobry utwór.
Dobrze Adix, że eksperymentujesz - zawsze na tym można skorzystać nawet jeśli szerszej publiczności nie przypadnie to do gustu ;-)

Tytuł i patetyzm utworu dobrze ze sobą współgrają.
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6844 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#6 Wiadomość | 2006-08-14, 06:50
 
Piter napisał/a:Dobrze Adix, że eksperymentujesz - zawsze na tym można skorzystać nawet jeśli szerszej publiczności nie przypadnie to do gustu ;-)

dokładnie...
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6694 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#7 Wiadomość | 2006-08-14, 11:38 | Ocenił na 9
 
Swietny padzik na początku, fajnie dodajesz później bassy.
Bardzo ładny synth (tzn. ten co gra na pierwszym planie i zaczyna zaraz po nim kick) - ciekawie aranżujesz go razem z crashami (czy z czyms crashopodobnm). :)
Piter dobrze napisał, że 3/4 to dobry pomysł. Raz, że dobrze buja, dwa, że dziękie temu rytm jest naprawdę transujący.
Więc skończyła się pierwsza część i po snare'ach nadchodzi część druga.
Świetna zabawa leadem, choć mam wrażenie, że rozgrzewa się trochę później i zaczyna grać wciągającą melodię, heh, no genialna zagrywka. :D
Trochę brakło mi ciekawszego zakończenia, jakbyś dorzucił crash'a na koniec raczej nie miałbym zastrzeżeń.

No więc tak, jako fan wszystkiego co hard w elektronice zdaję sobie sprawę, że byc moze trochę nieobiektywnie ocenię tą produkcję, ale kawałek najzwyczajniej w świecie mi się podoba i w pełni zasłużył na 9. :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6817 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#8 Wiadomość | 2006-08-14, 14:11 | Ocenił na 5
 
Trzeba miec tupet zeby cos zatytułowac the wall. Niestety nie stworzyłes czegos równie genialnego jak Roger Waters w swoim dziele...
Rytmika 3:2jest faktycznie unikalna w tym gatunku muzycznym, ale obiektywnie rzecz biorąc nie jest czyms ani błyskotliwym ani nieznaym... a ten triolujący feeling jest tutaj najciekawszą rzeczą..Z harmonicznego punktu widzenia oparte to na kadencji ZLK w a :D tylko ze ZLK wykorzystywali tą prostą sekwencje akordów do pokazania róznorodnych rytmów, szerokiej palety barw instrumentów. Tutaj instrumentarium jest siermiężne, taki "trance z domu", brak tez jakiejs ciekawej melodii. Jest niby jakis rozwoj harmoniczny, ale wszystko takie przewidywalne, jednowymiarowe, oparte na najprostszych stosunkach funkcyjnych. A te akcenty c!d!..etc brzmią infantylnie wręcz.
Moim zdaniem wpadłes na ciekawy pomysł wprowadzenia podziału rytmicznego 3:2 w trance i uwazam ze ten eksperyment moze przyniesc cos naprawde ciekawego. Ale oprocz tej idei w kawałku nie ma nic cieakwego jak dla mnie. Ocena surowa bo jestes profesjonalistą:) pozdrawiam
Ocenił na: 5 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6984 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#9 Wiadomość | 2006-08-14, 17:19 | Ocenił na 7
 
helo..ja osobiście do transu jestem uprzedzony..jednak gdy słyszę takie podejście..raczej niespotykane, to zaczynam się przekonywać..lubię psy i goa..tutaj Twoje synciki miło kwasują i bardzo miło to wszystko brzmi..jednak przydałoby się utworowi jest przestrzenne i nieco magiczne tło..natura i duchy..które dodały by emocji dopełniły całości..nie zwala z nóg..momentami nawet nudzi, ale myślę, że jakbyś jeszcze trochę posiedział to możesz nieźle zawojować, bo to naprawdę bardzo chwalebne podejście do transu ;) pzdr
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6935 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#10 Wiadomość | 2006-08-20, 18:31 | Ocenił na 9
 
Jak dla mnie fajny kawałek. Pady bardzo ładne, choć mogłeś dać spoie spokój z graniem ich w trakcie rozwiniecia, ale jest ok. Kwasik moze być, całkiem spokojny. Basik i perka bardzo m isie podobają :P nadają taki marszowy klimat. Te ostre melo też spox, chociaż jakos nie przykuwa swoim ułożeniem. Zreszta powiem wprost - w zasadzie nie ma w tym utworze nci co wciąga aż tak niewiadomo jak, ale sam napsiales ze kawalek nie do tanczenie, ino do sluchania.
najważneijsze jest to że dokonałeś tego - eksperymentowałeś, a jak dla mnei to ważne bardzo i to moze nei dla nas o ile dużo bardziej dla CIebie! Jestme na prawde pdo wrażeniem. To tyle jesli idzie o idee, a co do tego co slychac to tez jest dobrze, bo takie rzeczy jak perka, bas czy brzmienia mnie sie podobaja!
gratulacje!
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7019 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#11 Wiadomość | 2006-08-29, 11:55
 
Co się stało z dawnym Adixem? :roll: Gdzie ten polot? Gdzie ta finezja? Ten utwór moim zdaniem Ci się kompletnie nie udał. Sztucznie dzwięki, mało chwytliwe melo, bass strasznie prosty. Praktycznie nia ma tu ani jednej rzeczy za którą mógłbym Cię pochwalić. Nie wiem być może to moje osobiste odczucie... ale moim zdaniem ostatnio zatrzymałeś się na pewnym etapie muzycznym. Odważe się nawet stwierdzić że Twoje ostatnie produkcje są na coraz niższym poziomie. Twoje kawałki mnie już nie zachwycają. Może wynika to z tego że na BF pojawili się nowi ludzie robiący muzyke na dużo wyższym poziomie. Zastanawiałem się nawet ostatnio dlaczego te osoby nie otrzymały jeszcze propozycji awansowania na wyższy poziom (czyt. professional ;)). Ja jednak o tym nie decyduje więc nie będe dalej poruszał tego tematu. Poza tym nie jest to odpowiedni czas i miejsce na takie dyskusje ;) Wracając do tematu - uważam że "The Wall" to jedna z najsłabszych Twoich produkcji. Mam nadzieje że to tylko chwilowy zastój. Nie będe wystawiał oceny bo nie chce być posądzony o jakieś celowe zaniżanie ocen. Gdybym mial oceniać to dałbym note 3... góra 4... niestety.

Pozdrawiam T.
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7156 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#12 Wiadomość | 2006-08-29, 12:01
 
Offtop

Not4uS napisał/a:Zastanawiałem się nawet ostatnio dlaczego te osoby nie otrzymały jeszcze propozycji awansowania na wyższy poziom (czyt. professional ;)).


Ja się nei zastanawiałem i dostałem kubeł zimnej wody za niezastanawianie się ;-) Pro nie funkcjonuje praktycznie w ogóle i nei zapowiada się by zaczęło a mogłoby bo są takie osoby, które powinny otrzymać tą rangę......

End of offtop
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6976 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#13 Wiadomość | 2006-08-29, 12:34
 
Not4uS napisał/a:Co się stało z dawnym Adixem?

Był i znikł .... Ewoluje... Jak sami zaówarzyliście i chcialiście... eksperymentuje...
Not4uS Nie problem robić muze cały czas na jedno kopyto... ja cały czas szukam czegoś nowego albo poprostu niestandartowego... Równie dobrze mógłbym nie dawać Wam tego do oceny i nadal byście myśleli, że mój poziom sie nie zmienia a tylko wypuszczam utworki z częstotliwością 1 na 3-4 miechy... Ale czy o to chodzi... ?

A co do PRO... już niedługo...
Średnia: 7,2 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6599 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#14 Wiadomość | 2006-08-31, 14:13
 
dobrzse4by bylo okreslic status pro w regulkaminie bo inaczej zawsze znajdzie sie ktos kto zarzuci ze status jest rozdawany po znajomosci czy cos w tym stylu, a takich sytuacji nikt nie lubi.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Adix - The Wall

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi