FL - kwestia masteru
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » FL - kwestia masteru
 
Insaane 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 81
Skąd: Szczecinek
Punkty: 17
#1 Wiadomość | 2006-08-11, 17:13
FL - kwestia masteru 
kolejny temat z tej serii

No wiec tak... zalozylem topic bo nie moglem sie doszukac kionkretnych wypowiedzi.

A zatem mam pytanie do robiacych na FL (logiczne).
Bo ja mam zawsze problem z masterem :/ zawsze mi sie pi***li brzmienie gdy robie master az mnmie krew zalewa. No i chcialbym zapytac, co robicie zeby ladnie wszystko plynelo i brzmialo jak nalezy. Dokladniej jakie zabiegi wchodza w sklad masteringu i, czy mozna to robic w srodowisku fl studio?

Szlag mnie trafia bo nigdy nei wiem co mam robic zeby to brzmialo przyzwoicie.
Nie chce zebyscie oczywiscie zdradzali swoje patenty do ktorych doszliscie sami ale tak zebym wszedl na wlasciwa droge :P
 
 
 
 
 
INSAANE
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#2 Wiadomość | 2006-08-11, 18:04
 
Może przesadzasz z podbijaniem częstotliwości poszczególnych instrumentów dlatego potem brzmienie jest marne po masterze?
Insaane napisał/a:Dokladniej jakie zabiegi wchodza w sklad masteringu i, czy mozna to robic w srodowisku fl studio?

Pewnie tak, ale ja np. jak zrobie utwór w FL'u (pamietaj, ze ustawiając częstotliwości equalizerem nie wolno przesadzać w żadną stronę) dość cicho, eksportuję go na wav i wrzucam do Audobe Audition, tam mam zainstalowany zewnętrzny equalizer VST - MasterQ (który nie wiedzieć czemu w FL gdy go chcę przepuścić na cały miks, odtwarza mi w MONO... :| ), którym obcinam lub ściągam nieco poszczególne częstotliwości - sprawdzam na sprzęcie jak to brzmi, czego jest za dużo, czy środkowych, czy wysokich, czy niskich częstotliwości. Potem jakiś maximizer, albo normalizację i... Voila! Całym sekretem dobrego masteringu jest dobry miks. Jesli jest dobrze zrobiony to nie powinieneś mieć problemów z masterem - to tylko taka kosmetyka. Podstawa całości jest w miksie.
To powyżej to moja opinia. :)
W FL można zrobić mastering ale jakoś nigdy nie umiałem tej kosmetyki tam przeprowadzić. :]
Pozdrawiam.
 
 
 
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6959 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#3 Wiadomość | 2006-08-11, 20:15
 
Mirrored napisał/a:Całym sekretem dobrego masteringu jest dobry miks.

W całej rozpientości popieram...
Staraj się nie przesadzać z głośnościami i nie przejmuj sie jak miks wyjdzie cicho... podbijesz go w fazie masteringu a wszystko co grało cicho bedzie teraz wyraziste i nie przesterowane...
Jeśli mix (końcowy efekt edycji utworu - bez masteringu) będzie przesterowany to master już nie wiele zdziała..

Pozdrawiam i życze powodzenia.
Adix
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#4 Wiadomość | 2006-08-11, 21:14
 
jak wyzej poza jednym... jestem ostatnio wielkim przeciwnikiem uzywania slowa mastering w domowych warunkach :D. nie wiem dlaczego ale zrazilem sie po tym jak poczatqjacy ludzie ktorzy robia 2 miechy muze mowia ze mastering zepsuli... ;)

no wiec mastering to troche inny temat, jest to zagadnienie dotyczace ludzi z tym zwiazanych - przygotowanie finalne plyty do wprowadzenia na matryce. utwor zmasterowany to taki ktory dobrze brzmi na kazdym sprzecie, nawet na jamniq.. a sklada sie z wielu elementow, takich jak kompresja, limiting, equalizing, clipping, voluming utworow na cd (przyrownanie calosci) i ten slynny mix, a jak napisali poprzednicy - mix jest najwazniejszy w tym wszystkim co my robimy, wiec na tym ludzie powinni sie sqpic, zeby sciezki byly odpowiednio dobrane glosnosciami, zeby zadbac o panorame, o czestotliwosci poszczegolnych sciezek itp. mastering to globalna sprawa i raczej my mozemy jedynie zrobic namiastke tego co zrobi profesjonalista w studio, czyli zadbac o kompresje calosci, o dc offset, przestery i ew. equalizing.

wszystko z tych rzeczy najlepiej robic na gotowym skompliowanym utworze (w .WAV oczywiscie) w jakims zewnetrznym programie. osobiscie polecam Cool Edit 2k, narazie mnie nie zawiodl ;)

Cytat:pamietaj, ze ustawiając częstotliwości equalizerem nie wolno przesadzać w żadną stronę

dobrze zmixowany utwor nie powinien miec fogle nic ustawianego na masterze jesli chodzi o eq (w programach takich jak FL, nie dotyczy masteringowcow, zreszta nie wiem jak to jest z nimi..)

pozdro
 
 
 
 
 
bufu
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#5 Wiadomość | 2006-08-11, 22:17
 
AmBeam napisał/a:Cytat:pamietaj, ze ustawiając częstotliwości equalizerem nie wolno przesadzać w żadną stronę

dobrze zmixowany utwor nie powinien miec fogle nic ustawianego na masterze jesli chodzi o eq (w programach takich jak FL

W tym zdaniu miałem na myśli ustawianie częstotliwości poszczególnych tracków w miksie, bo czasem chce się powyciągać tylko określone brzmienie z jakiejś barwy. Eq na masterze - jak wspomniany przeze mnie MasterQ - powinien być używany do obcinania częstotliwości (jak się coś muli, itp.).

Uważam, że jak się człowiek zna na zagadnieniu masteringu dość dobrze, jest w stanie na samym kompie zrobić dobry master, przy czym potrzebny jest chyba do tego dobry sprzęt odsłuchowy. :) Ale mogę sie mylić. :]
 
 
 
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#6 Wiadomość | 2006-08-11, 23:06
 
aaa to co innego ;) spoko czaje z tym equalizerem ;)

wlasnie w tym problem ze cudem jest osiagnac uniwersalne brzmienie utworu bez znania pewnych schematow widocznych na analizatorach widma i innych specjalnych sprzetach, a o to tu wszystko chodzi - zeby utwor brzmial idealnie na kazdym odsluchu..

btw. Mirrored - co to je to co masz na avatarze? :)
 
 
 
 
 
bufu
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6819 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#7 Wiadomość | 2006-08-11, 23:22
 
A ja wiem! A ja wiem co jest na avatarze Mirroreda! :D to KAT ! jego instrument :D on w to wali pałeczkami jak w klawesyn i działa jak klawiatura midi :D :D superowy, drogi sprzęt, który Mirrored zdobył jakoś taniej :DDDDDDDDDDDDDD

Koniec offtopa.

jeśli chodzi o mastera ostatnio kombinuje na T-RackS 24 . Dobry , logiczny program do oczywiscie pracy z wav :)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#8 Wiadomość | 2006-08-12, 07:38
 
Tiffany napisał/a:on w to wali pałeczkami jak w klawesyn

W ksylofon - chyba to miałas na myśli. :P Bo klawesyn to intrument strunowy szarpany z klawiaturą jak w fortepianie. :) Reszta się zgadza. :)
Sorry za offtopic. ;P
 
 
 
 
atom 


Dołączył 6647 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-08-13, 13:07
 
niech mi ktos wytlumaczy jak zrobic DOBRY mix na wyrenderowanym WAVie ?

sami piszecie ze bez dobrego mixu nie zrobicie dalej dobrze, to jak na jednej ogromnej sciezce zrobi dobry MIX ?

bzdura jest ze wyzucanie zeczy do WAV i potem pakowanie do kolejnego softu to dobry pomys, jakis glupi pomysl
jakiegos debila hiphopowca, sugerujecie sie czyms, zamiasta srpawdzic samemu co wam wygodniej.

miks jest wazny ale nie zrobicie go bez kontroli nad pojedynczymi sladami FX, a niwelujecie sobie ta mozliwosc
eksportujac material do WAVa, najczesciej jednego ogromnego.
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6677 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#10 Wiadomość | 2006-08-13, 13:41
 
Cytat:niech mi ktos wytlumaczy jak zrobic DOBRY mix na wyrenderowanym WAVie ?

Eeee, nie kumam czaczy. ;P
Na jednym wielkiem wavie to raczej mastering. ;P

Cytat:bzdura jest ze wyzucanie zeczy do WAV i potem pakowanie do kolejnego softu to dobry pomys, jakis glupi pomysl
jakiegos debila hiphopowca, sugerujecie sie czyms, zamiasta sprawdzic samemu co wam wygodniej.

Jeżeli chodzi ci o to, ze eksportowanie pojedynczych ścieżek i obrabianie tego w zewnętrznych soft'ach jest bez sensu to w 100% się zgadzam. <ok>
Przy ochocie zmiany brzmienia czy pozmieniania nutek trzeba się od początku we wszystkim grzebać, bleh! <do bani>
Może i moja opinia jest, jaka jest, ponieważ nikt jeszcze nie podał mi sensownego argumentu dlaczego warto tak robic (tzn. znam te wypowiedzi typu "wyeksportowałem wszystkie ścieżki do wav, wrzuciłem do Adobe Audition i zrobiłem dobry master i cacy miks" - tylko, że master kuleje i nie trzeba do tego specjalnie dobrych odsłuchów, żeby to ocenić, a miks jest taki, że chce się czym predzej przestać tego słuchać). ;-)

A, żeby zbytnio nie zbaczać z właściwego tematu tez czyms sypnę: :mrgreen:
http://beatsfactory.pl/forum/temat,4964.html (piąty post)
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#11 Wiadomość | 2006-08-13, 14:01
 
Atom napisał/a:niech mi ktos wytlumaczy jak zrobic DOBRY mix na wyrenderowanym WAVie ?

sami piszecie ze bez dobrego mixu nie zrobicie dalej dobrze, to jak na jednej ogromnej sciezce zrobi dobry MIX ?

bzdura jest ze wyzucanie zeczy do WAV i potem pakowanie do kolejnego softu to dobry pomys, jakis glupi pomysl
jakiegos debila hiphopowca, sugerujecie sie czyms, zamiasta srpawdzic samemu co wam wygodniej.

miks jest wazny ale nie zrobicie go bez kontroli nad pojedynczymi sladami FX, a niwelujecie sobie ta mozliwosc
eksportujac material do WAVa, najczesciej jednego ogromnego.


Atom: jesli mowisz o tym tekscie:
AmBeam napisał/a:wszystko z tych rzeczy najlepiej robic na gotowym skompliowanym utworze (w .WAV oczywiscie) w jakims zewnetrznym programie

.. to zle mnie zrozumiales. jako wszystko mialem na mysli:
AmBeam napisał/a:(...)czyli zadbac o kompresje calosci, o dc offset, przestery i ew. equalizing


kapiszi?

pozatym ja tak robie od lat ze exportuje do wav (CALY GOTOWY UTWOR I NON STOP TYLKO O CALYM GOTOWYM UTWORZE PISZE! JESZCZE RAZ - CALY GOTOWY UTWOR) i laduje gdzie indziej (do ce2k) zeby sprawdzic czy z czyms nie przegiolem i zle robie? no bez przesady.. wyniki sa zadowalajace wiec czemu nie proponowac tego ludziom?

Atom napisał/a:sugerujecie sie czyms, zamiasta srpawdzic samemu co wam wygodniej.

to tez czemu nie powiedziec jak np JA to robie? powiedz jak Ty sie tym zajmujesz, bo po drodze napewno jakiegos softu uzywasz (chociazby zeby zmienic format na .ogg...)...

i nie wiem kto tu fogle powiedzial ze mix robi sie na gotowym utworze heh :).. chociazby sama taka rzecz ze mix robi sie czasami nawet nieswiadomie podczas tworzenia utworu..
 
 
 
 
 
bufu
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6959 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#12 Wiadomość | 2006-08-13, 16:21
 
ja tylko dodam, że wyrenderowany WAV to już mix.
 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6882 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#13 Wiadomość | 2006-08-13, 16:23
 
Zacytuje Pana Thad Brown'a - książka Cubase SX szybki start

"Wiele czynników może spowodować, ze cyfrowe nagranie audio zabrzmi okropnie, miedzy innymi zaś przesterowania, oraz niewłaściwe poziomy ze źródła analogowego. Problemom tym można zaradzić, starannie przygotowując proces nagrania, ale istnieją procesy, które rodzą problemy nieuniknione.
Jednym z nich jest konwersja plików 24- lub 32 bitowej rozdzielczości do rozdzielczości 16 bitowej. Z bardzo złożonych, matematycznych przyczyn, proces ten wprowadza dawkę niskopo-ziomowych zakłóceń.
Lepiej jest jak nagrania wykonywane sa w 24 bitowej rozdzielczości, ale na pewnym etapie pra-cy następuje konieczność wygenerowania plików 16 bitowych, które można zgrać na płytę CD.
W tym właśnie punkcie następują zakłócenia, natomiast lekarstwem na nie jest proces zwany ditheringiem.
W Cubase i Wavelab jest moduł UV22 i UV22HR.
UV22 automatycznie wykonuje dithering 16 bitowy, a UV22HR pozwala wybrać- 8, 16, 20 lub 24 bity."

Przy okazji , też w temacie....

W Flu przy eksporcie pliku jest okno renderingu- ale ja do tej pory nie wiem o co chodzi z 32 Bit float ( 0,24) i 32 bit float ( 16, 8 ). Na wszelki wypadek włączam 16 bit i dithering. Nie wiem także o co chodzi z Alias free TS404, HQ for all plugins, Disable max poly.
Ale wiem , ze powinno się stosować dithering, zwłaszcza , ze FL ma opcje nagrywania w 32 bitach?( tez do końca nie wiem jak to jest, na karcie mam ustawione record 48 kHz i 24 bity.)

A może prostym wyjściem, jest nagrywanie od razu w 16 bitach?
 
 
 
 
 
moje piosenki
 
atom 


Dołączył 6647 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#14 Wiadomość | 2006-08-14, 12:52
 
sugerowanie JAKIEKOLWIEK renderowania utworu do postaci jednej stereofonicznej sciezki audio (parametry sa bez znaczenia dla mnie akurat w tym przypadku) jest bledem

bo sugeruje pewne rozwiazanie ktore nie ma elastycznosci, to znaczy, po taki zabiegu bedziemy sie sugerowac ze DALEJ to trzeba juz dzialac w (tutaj wstaw nazwe programu
jaki chcesz, wavelab, ce, adobe) i wszelkei poprawki nalezy tu naniesc aby utwor brzmial dobrze, CO JEST BLEDEM, nalezy doprowadzic do sytuacji idealnej na poczatku
brzmieniami, jakoscia i sposobem nagrania, poziomami oraz manipulacja panoramy stereo pojedynczych sladow, jako ze to jest NAJMNIEJ inwazyjne dla calosci materialu

renderowanie utworu jakos calosci zamyka ci te drogi i sugeruje ze to juz jest dobrze zrobione a teraz to trzeba wlacyzc EQ + kompresor + enhancer i kombinowac zeby bylo
dobrze, gdzie w 99% przypadkach bledy nalezaloby poprawic zglosnieniem lub sciszeniem jakiejs partii lub lekk apoprawka w panoramie.

Po prostu nie nalezy sugerowac rozwiazan ktore ograniczaja i zamykaja inne drogi, dlatego uwazam ze jest to BLAD.
 
 
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6749 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2006-08-14, 15:24
 
Insaane napisał/a:Dokladniej jakie zabiegi wchodza w sklad masteringu i, czy mozna to robic w srodowisku fl studio?

Jak najbardziej ale radzę eksportować kawałek bez masteru na wav a potem ewentualnie użyć kompresora i equalizera... aż będzie Ci się podobało ;)
Insaane napisał/a:
Szlag mnie trafia bo nigdy nei wiem co mam robic zeby to brzmialo przyzwoicie.

Mnie też <lol>
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#16 Wiadomość | 2006-08-14, 15:46
 
ekhm... doskonale Cie rozumiem Atom, i sie zgadzam. myslalem ze to chyba oczywiste ze bledy mixu zalatwia sie wewnatrz programu, nie mozna tego inaczej zrobic i nie musze chyba tego wszem i wobec pisac. ja mowie o sprawach troche bardziej ogolnych typu przestery lub dc offset. do przesterow stosuje limiter, ale mam tylko mda limitera, a nie chce mi sie sciagac jakiegos darmowego innego, bo po co jesli w ce2k mam idealny do tego i zawsze zalatwia te sprawe bezblednie (bo juz go opanowalem).

dla mnie rzecza raczej oczywista jest ze po renderowaniu slucham utworu czy cos nie odstaje (o ile takie mialem zamierzenie) i czy nie ma bledow w mixie, dopiero potem zajmuje sie reszta, a wole sluchac zrenderowana wersje wzgledem poprawek bo czesto fl nie wytancza (cpu..).

wszystko w tym temacie :P
 
 
 
 
 
bufu
 
Insaane 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 81
Skąd: Szczecinek
Punkty: 17
#17 Wiadomość | 2006-08-15, 12:50
 
thx Wam :)

AmBeam napisał/a:a wole sluchac zrenderowana wersje wzgledem poprawek bo czesto fl nie wytancza (cpu..).

dokladnie. Mi prawie zawsze rypany sie tnie :/ ale taki urok fl :P

hmm a wlasnie z tym kompresorem jak to jest bo ja jak ustawiam kompresje to mi zawsze po kompresji robi sie tak ze miks brzmi zupelnie inaczej na surowo a inaczej po kompresji i tu wlasnie robi mi sie tak ze jakis instrument gra glosniej od innych i dodatkowo robi sie przester na niskich, haty rzna po uszach jak brzytwa a werbla czaem albo nie slychac albo bije tak ze wszystko brzmi jakby utwor skladal sie z hatow werbla i jakis trzaskow na niskich czest. :/
eq. jakos nie zalatwia za bardzo sprawy bo gdy chce zniwelowac przester to mi zanika bass a jak wiecej podetne to stopa brzmi ja stukanie plastikowym sztuccem o plastikowa zastawe ;P
 
 
 
 
 
INSAANE
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#18 Wiadomość | 2006-08-16, 20:20
 
no to wlasnie na tym polega urok robienia muzyki ;) - kompresje musisz odpowiednio dobrac :P. najlepiej wybrac jakis pasujacy preset i pokrecic galkami. pod koniec najlepiej troche podbic sygnal na wyjsciu do tego momentu az zaczna sie pojawiac czerwone kreski na oscyloskopie (gdy tylko je zauwazysz to wiadomo ze tu moze byc przester, wiec lepiej lekko sciszyc, lub uciac limiterem). kompresja podbija niektore elementy - od tego jest, nadaje soczystosc utworom i pod nia czeba dalej grzebac, czyli... ustawiasz wszystkie glosnosci i czestotliwosci itp osobno. nie polecam eq na master channel, tu glownie chodzi o to zeby mix brzmial dobsze i zeby nie czebabylo go poprawiac.
 
 
 
 
 
bufu
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6819 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#19 Wiadomość | 2006-08-16, 22:45
 
Cytrus napisał/a:

Przy okazji , też w temacie....

W Flu przy eksporcie pliku jest okno renderingu- ale ja do tej pory nie wiem o co chodzi z 32 Bit float ( 0,24) i 32 bit float ( 16, 8 ). Na wszelki wypadek włączam 16 bit i dithering. Nie wiem także o co chodzi z Alias free TS404, HQ for all plugins, Disable max poly.
Ale wiem , ze powinno się stosować dithering, zwłaszcza , ze FL ma opcje nagrywania w 32 bitach?( tez do końca nie wiem jak to jest, na karcie mam ustawione record 48 kHz i 24 bity.)

A może prostym wyjściem, jest nagrywanie od razu w 16 bitach?


No ja chętnie też się dowiem.
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Insaane 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 81
Skąd: Szczecinek
Punkty: 17
#20 Wiadomość | 2006-08-24, 21:13
 
Avell napisał/a:ytrus napisał/a:

Przy okazji , też w temacie....

W Flu przy eksporcie pliku jest okno renderingu- ale ja do tej pory nie wiem o co chodzi z 32 Bit float ( 0,24) i 32 bit float ( 16, 8 ). Na wszelki wypadek włączam 16 bit i dithering. Nie wiem także o co chodzi z Alias free TS404, HQ for all plugins, Disable max poly.
Ale wiem , ze powinno się stosować dithering, zwłaszcza , ze FL ma opcje nagrywania w 32 bitach?( tez do końca nie wiem jak to jest, na karcie mam ustawione record 48 kHz i 24 bity.)

A może prostym wyjściem, jest nagrywanie od razu w 16 bitach?


No ja chętnie też się dowiem.


no wlasnie ja tez... to wie ktos o co w tym kaman?
 
 
 
 
 
INSAANE
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Porady » FL - kwestia masteru

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi