Klubbshakers - Bounce To The ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Novice) » [demo] Klubbshakers - Bounce To The Beat
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6582 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#1 Wiadomość | 2006-08-10, 05:15
[demo] Klubbshakers - Bounce To The Beat 
DEMO

No to daje do analizy moje najnowsze dzieciątko... :P
Nie wiem czy mastering jest poprawnie zrobiony, poniewaz jeszcze nie odsłuchiwałem na duzych kolumienkach... takze piszcie co przygłosic a co przyciszyc...

Klubbshakers - Bounce To The Beat

Wersja: DEMO
Czas: 3.15
Gatunek: Klubb Techno


LINK

Normaler Download - Sicherer Download (SSL)

EDIT

Juz w całej okazałości, ale oczywiście jeszcze bedą poprawki...

Klubbshakers - Bounce To The Beat

Czas: 4.39
Dane: 160kbps/5.33Mb/


LINK

Normaler Download - Sicherer Download (SSL)



pOOZdro !!
Ostatnio zmieniony przez DJ_Golem 2006-09-01, 18:05, w całości zmieniany 4 razy  
Średnia: 4 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6698 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#2 Wiadomość | 2006-08-11, 10:49 | Ocenił na 5
 
Hmm kick w tym gatunku powinien byc chyba ciezszy.. bass.. nic specjalnego :) wokale nawet pasuja :) potem ten pisczacy synth gra strasznie chaotycznie :P az sie sluchac nie chce :) perke w panoramie bardziej rozloz.. no kawalek hmm nie wiem jak go okreslic.. niczym nie porywa.. moment z wokalem jest spoko na przejsciowe miedzy jednym glownym motywen a drugim.. tego piszczenia nie moge nazwac glownymmotywem.. bo ono odrzuca.. a taki motyw powinien przyciagac.. aranzacja uboga i schematyczna :) jakość.. za malo przestrzeni.. wszystkei isntrumenty nadaja na tych samych falach przez co jest straszne palsko ..

Pozdrawiam
Take Care
Ocenił na: 5 
 
 
 
What dreams may come ...
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6582 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#3 Wiadomość | 2006-08-11, 11:31
 
Cytat:wszystkei isntrumenty nadaja na tych samych falach przez co jest straszne palsko ..
Czyli jak mam to rozłozyć... ?? - Jak powinno sie to rozkladać... ??

Cytat:potem ten pisczacy synth gra strasznie chaotycznie :P az sie sluchac nie chce
Mi ten synth akurat sie podoba lubie takie piszczące dzwięki... a jak sądzsz wyrzucić go i kręcić jakiś inny dzwięk... ??
Średnia: 4 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
czaroslaw 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6487 dni temu
Posty: 14
Skąd: ze szczecina
Punkty: 7
#4 Wiadomość | 2006-08-11, 12:22
 
zgadzam sie z kolegą ze ten synth piszczący nie pasuje do całego utworu, on.. denerwuje, spróbuj dac niższy synth i sprrawdź jak zabrzmi, chyba że lubisz takie ;) po za tym jak dlla mnei może byc, aha i jeszce edno, wszystkie częsci tego utworu są tak jakby porozrzucane, poukładaj je w całosc, nnie wiem czy wiesz oo co chodzi..
 
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6698 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#5 Wiadomość | 2006-08-11, 12:38 | Ocenił na 5
 
TranceBase napisał/a:Czyli jak mam to rozłozyć... ?? - Jak powinno sie to rozkladać... ??

Przede wszysktim nie nakladaj tych samych efektow na wszystkei isntrumenty.. na tlo troche wiecej reverbu.. na bass sladowe jego ilsoci.. i rozkladaj troche dzwieki w panoramie.. zeby przehcoidzly z jednego kanalu na drugi wtedy bedziesz mial bardzie przestrzennie :)
Ocenił na: 5 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6659 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#6 Wiadomość | 2006-08-11, 12:39 | Ocenił na 3
 
Początek taki ni z gruszki, ni z pietruszki. Chaotycznie i nie trzyma się kupy, drugi wokal (tzn. na początku są dwa, jeden i za chwilę startuje drugi) strasznie zaszumiany jest - jakbyś przyciął w 7 Band EQ (czy też w innym korektorze) najwyższe pasmo to by się trochę odszumił. Zreszta od czegoś są te odszumiacze w edytorach audio. ;-)

Ale co początku jeszcze to musze przyznać, że wejście perki naprawde niezłe. :D
Za duży delay na wokal - wszystko na siebie nachodzi i się straszny bałagan robi, ja odniosłem dziwne wrażenie, że nawet wokal zaczyna iść obok rytmu. :-|
To samo z synth'em, też delay się gryzie i co mi tu jeszcze sie nie podoba - strasznie naćkany reverb.

W sekcji rytmicznej to jeszcze pozwole sobie się czepić - hat kompletnie niepotrzebny, a na clap większy reverb.

Cytat:a jak sądzsz wyrzucić go i kręcić jakiś inny dzwięk...??

Tak, koniecznie ;-)

Cytat:Czyli jak mam to rozłozyć... - Jak powinno sie to rozkladać...

To może ja odpowiem wg. własnego widzimisię. ;-)

Problem polega na tym, żeby znaleźć częstotliwość na której dany instrument będzie najlepiej brzmiał i ten zakres podbijać. Dla bassu to będą to niskie czestotliwości dla synthów i leadów odpowiednio wyżej.
Trzeba sie przy tym liczyć, że jeżeli zbytnio podbijesz wysokie częstotliwości zrobi ci się płasko, natomiast jeżeli zbytnio niskie ściągniesz cały utwór do dolnego pasma, co bardziej słuchacza zmęczy niż słuchanie płaskiego brzmienia. ;P
Lekarstwem na płaskość może być delikatne podbicie niskich częstotliwości, lecz z wyczuciem. :) Natomiast jeżeli masz za duzo dolnego pasma ciekawe efekty może dać zabawa z kompresorem, ustawienie odpowiedniego progu, żeby ściszał dolne pasmo, a nastepnie podgłośnienie całości.

To tyle, mam nadzieję, że uda ci się zrozumiec co nieco, bo jak czytam własne wypociny, to widze, że trochę nieudolnie to opisałem. <wstydnis>

No więc nadszedł czas na ostateczny cios i wystawienie oceny. Według mnie jest cieniutko, technika nawala, kompozycyjnie nie wzbudza zainteresowania. Ech, dam 3. ;)

2006-08-11, 13:46 // Dodano
Acha, jeszcze jak mógłbym dodać.
Ja stosuję z rozkładanie w panoramie taką sztuczkę:
- perka na prawo, kick blisko, snare też, haty, shaker'y mocniej
- synth'y na lewo, tutaj pasuje znaleźć synth'y nadające na podobnych częstotliwościach możliwie jak najdalej od siebie
- na pady i lead'y flangera
- na synth'y delikatny reverb

AMEN! Więcej nie przychodzi mi na myśl. 8)
Ocenił na: 3 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6900 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#7 Wiadomość | 2006-08-11, 13:51 | Ocenił na 4
 
Wokaliki fajne :)
Rozpoczyna sie calkiem calkiem, az przyjemnei mi sie sluchalo. Bas tylko jakis taki mdly, wydaje mi się że znów nie trafiasz z nim w skalę :/
Pozatym od czasu do czasu w sekcji ryticznej przebija się coś co ma koszmarnei duży reverb, nei wiem co to, ale nie potrzebne to. Natomiasto rozklad melo jest calkiem calkiem :D moglbys jedynie troche poeksperymentować z jego barwą,aby byla nieco glebsza albo najlepiej przestrzenna :P
Mowilem ze wokal mi sie podoba, owszem jest ok, ale nie katuj slychacza nim tak nagminnie :)
wiem ze to demo, wiec sporo jeszcze jest do zmiany i do rozbyudowy aranzacji, ale puki co 4

Powodzenia! :D
Ocenił na: 4 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6582 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#8 Wiadomość | 2006-08-11, 15:54
 
Cytat:Problem polega na tym, żeby znaleźć częstotliwość na której dany instrument będzie najlepiej brzmiał i ten zakres podbijać.


A na jakiej wtyczce to moge zrobić... Mam to zwykłym EQ robić czy jak... ?? No to jak to ma wyglądac, ze synth'ów ma sciągać niskie tony i bardziej podbić średnie, crashe, lopy, haty itp, mają gurować wysokie... ?? a z vocalem jak... ?? bassy kicki to wiem że niskie ale jeszcze w jaki sposob te niskie tony międzi kickiem i bassem mam ustawiac zeby było good... ??
Ostatnio zmieniony przez TranceBase 2006-08-11, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 4 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6698 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#9 Wiadomość | 2006-08-11, 15:55 | Ocenił na 5
 
tak masz to zrobic na zwyklym EQ :)
Ocenił na: 5 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6659 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#10 Wiadomość | 2006-08-11, 15:57 | Ocenił na 3
 
Na zwykłym to raczej nie, lepiej na parametrycznym z możliwością dokładnego regulowania zakresu częstotliwości. Fruity Parametric EQ wystarczy. ;-)
Ocenił na: 3 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6582 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#11 Wiadomość | 2006-08-11, 15:58
 
Cytat:tak masz to zrobic na zwyklym EQ


Prosze o jakieś schemat, mniejwięcej jak to ma wyglądać, do jakich tonow mam podbijac poszczegolne dzwięki... ??

Cytat:Na zwykłym to raczej nie, lepiej na parametrycznym z możliwością dokładnego regulowania zakresu częstotliwości. Fruity Parametric EQ wystarczy.

Pracuje na wtykach ANWIDA, wmiare dobry EQ...
Średnia: 4 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6659 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#12 Wiadomość | 2006-08-11, 16:34 | Ocenił na 3
 
Cytat:Pracuje na wtykach ANWIDA, wmiare dobry EQ...

Racja, jeżeli masz cały zestaw tych korektorów to tam jest takie narzędzie co się zwie PEQ1V - baw sie tym. :P

Cytat: ze synth'ów ma sciągać niskie tony i bardziej podbić średnie

Nom, mniej więcej. Ale z tymi średnimi też trzeba uważać, bo tam potrafi się ukryć metaliczne brzmienie. ;-)

Cytat:crashe, lopy, haty itp, mają gurować wysokie...

Tak. Gdyby zbytnio sie wybijały to lepiej je sciszyć niz bawić się w podcinanie wysokich częstotliwości.

Cytat:a z vocalem jak...

Co do wokalu to raczej trudno mi znaleźć jakieś konkretne zasady - poszukaj sobie artykułów o jego obróbce. Choć generalnie to mam taki punkt w regulaminie, żeby kombinować tylko tyle ile jest to naprawde koniecznie, bo można bardzo łatwo zepsuć vox. :/

Cytat:bassy kicki to wiem że niskie ale jeszcze w jaki sposob te niskie tony międzi kickiem i bassem mam ustawiac zeby było good...

carmazine juz o tym pisał, ja sam nie wiem co od siebie więcej dodać. ;-)

carmazine napisał/a:jest kilka opcji. po pierwsze powinieneś wydzielić który instrument ma grac w jakim pasmie. wydaje mi się, że rozsądnie będzie dać kick'a na wyższych częstotliwościach niż sam bass - to znaczy dla basu dać główną siłę na przykład w paśmie 60-80 hz, a dla stopy 80-120... oczywiście to tylko propozycja. Możesz też ustawić sidechain compresor albo bramkę tak, żeby bass grał ciszej w momencie uderzenia stopy... ale moim zdaniem łatwiej i lepiej będzie po prostu wybrać co będzie grało mocniej na niskim paśmie, a co mocniej na średnio-niskim itp.

Hmmmm, może jednak. Nie przeginaj ze średnimi częstotliwościami na bassie, bo ci zagłuszy resztę.
Osobiście jestem zwolennikiem uprzestrzenniania basu za pomoca chorusa, choć poglądy na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że jako część sekcji rytmicznej powinien grac pośrodku, a inni twierdzą, że lepiej brzmi uprzestrzenniony. :) Zaliczam sie do tej drugiej grupy. :P

Technika techniką, ale postaraj się na początek popracować nad kompozycją, bo dopracowanie technicznie jest ważne, ale kompozycja zdecydowanie ważniejsza. :D
Ocenił na: 3 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6582 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#13 Wiadomość | 2006-08-11, 18:46
 
Probowałem coś klecic wedłog waszych rad... i jak teraz... - master moze byc czy nadal tragedia... ??
moim zdaniem niskie tony zagłuszają vocal, reszta OK! - tylko ze ja mam tragiczny sprzet do odsluchu...

LINK

Normaler Download - Sicherer Download (SSL)



No i teraz jakie rady macie... ?? - mam nadzieje ze nie zje**** sprawy.... <wstydnis>
Średnia: 4 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Novice) » [demo] Klubbshakers - Bounce To The Beat

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi