mare - tęcza
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] mare - tęcza
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7088 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#1 Wiadomość | 2006-08-08, 03:08
[finał] mare - tęcza 
chill out

czas trwania: 6' 31''
pojemność: 9 394 426 bajtów
jakość: MP3 193 kbps
link: >>>

Tytuł miał być kluczem to kolejności motywów ale nie wyszło to zbyt czytelnie.
Pozdrawiam i życzę miłego odbioru. :D
Średnia: 7,29 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6798 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#2 Wiadomość | 2006-08-08, 11:58 | Oceniła na 8
 
Utwór wywarł na mnie pozytywne wrażenie :) przyznam się szczerze, że dosłownie pierwsze 2 sekundy przypomniały mi pewien inny utwór, ale to zapewne za sprawą tego samego brzmienia (Korg?). Nieważne to w sumie... Napiszę o odczuciach, jakie mi towarzyszyły przy słuchaniu tego bogatego utworu.
Najpierw za sprawą trąbki byłam gdzieś na przedmieściach, samotnie... ale potem powoli wchodziłam w las pełen soczystej zieleni, zapachów, mgly... Niestety w tym lesie była również sama... Sama z drzewami i owadami. To za sprawą tego świdrującego dźwięku, który zawsze mi się z lasem i owdami kojazy. Później nadchodzi zdecydowanie, jakieś postanowienie. Utwór nabiera dynamizmu, więcej się z nim dzieje.
Czuję, że ten utwór powstał pod wpływem silnych emocji, pewnego zamieszania..smutku, ale i wreszcie jakiś wniosków na przyszłość.

W sprawytechniczne nie będę i nie chcę się zagłębiać. Niech robią to innni. U mnie utworek zostaje na twardzielu :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6779 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#3 Wiadomość | 2006-08-08, 15:41 | Ocenił na 6
 
Elou, jakkolwiek z tęczą mi sie utwór nie kojarzy bo w zasadzie mamy tutaj jeden motyw i kilka niejasnych brige'ów, nie zas jakąs paletę kolorów, to kawałek zabiera w pewną podróż... Nie siedzisz w schematach, fajny jest efekt jak na początku fraz na chwile znika bemol z e;) no i generalnie harmonia dosc nietypowa w pewnych momentach (chociaz niektóre wspólbrzmienia wydają mi sie troche przypadkowe). Sciezki licznych instrumentów nadają rozmiatych odcieni głownemu tematowi. Fajne są te chromatyzmy pod koniec na przykład. Fajnie pomyslane te sciezki i dobry wybór barw, lecz jak na mój gust troche zbyt plastikowe brzmienia jak na tego typu muzykę. Nie mozna sie, ze tak powiem, skąpać w pięknie tej statycznej muzyki, a taki moim zdaniem jest podstawowy cel ambientu.
Są zatem pewne mankamenty brzmieniowe i kompozytorskie. A jakichkolwiek fajerwerkach wykonawczych nie moze byc mowy. Ale nie zmienia to faktu ze to odbiór jest zasadniczo przyjemny :)
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#4 Wiadomość | 2006-08-09, 19:24 | Ocenił na 8
 
Noo ale świetny klimatycznu utworek! Miałem przy jego słuchaniu podobne odczucia co Tiff.
Ciekaw jestem skad wziąłeś brzmienie tej trąbki, dawno nie słyszałem tak dobrej trąbki :D Co do samych odczuć aranżacyjno konstrukcyjnych to myślałem że zostaniesz w tym jazzowym klimacie w który wprowadza mnie trąbka, ale wszytsko uspokajasz i prowadzisz pod lounge. I dobrze! Zrobiło mi sie naprawdę przyjemnie i zrelaksowałem sie.
Co mi sie nie podoba? Chyba nic, poza tymi nachodzącymi hatami które grają przed wejściem chórka.
Ale reszta i tak bedzie czepianiem sie. Masz klase :D

Pozdrawiam!
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6695 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#5 Wiadomość | 2006-08-11, 11:01 | Ocenił na 7
 
Plastikwa trąbka :) i to bardzo :) wejscie bitu i fajny klimat :) organki za suche jak na moj gust.. za abrdzo sie wybijaja ;) fajen isntrumenty dochodza :) takie "telefoniczne" nadaja fajny klimat :) wzbogacil bym troszke tlo .. przejscia na perksuji ubogie i bardzo malo ich jest jak na 6 min.. chiillloutowy utworek.. ale ta trabke to bym wywalil :D i zastapil czyms inym bo brzmi strasznie :) w 4:30 dopiero pierwsze wyciszenie :) o fajny isntrymencik ;P i fajan melodie wygrywa :D przydalby sie te wyrazny bas ;) dodal by kawalkowi rytmicznosci :) ogolnie produkcja z potencjalem :) ale tne potencjal trzeba jeszcze wydobyć :)

Pozdrawiam
Take Care
Ocenił na: 7 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7118 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#6 Wiadomość | 2006-08-14, 10:10 | Ocenił na 8
 
Smakowity to kąsek jest naprawdę. Utwór zrobiony z ogromnym smakiem i wyczuciem.
Bardzo przyjemny dla ucha - brzmienia świetne. Ta mute trąbka na początku fajnie dobrana - pomysł bardzo dobry. Troszkę mi to przypomina Vangelisowe klimaty melancholijne :-)

Generalnie bardzo oszczędna aranżacja - lekkie bongosy, pady i do tego jakiś element przewodni.

Fajne to wtrącanie od czasu do czasu dura w molowo melancholijne motywy :-)
Również dobrym pomysłem jest wplecenie miękkich brzmień ubranych w gatową rytmikę - odrobina transu w zadumie - rzecz to bardzo pomysłowa :-)
Jak również ten instrument, który przypomina trochę nadawanie alfabetem morse'a - nadaje oryginalnosci utworowi <ok>
Około 03.10 i póxniej zrobiłeś taki prosty pochód bongosowy - troszkę trąci taką.... szorstkością. Zbyt proste. Do tego dajesz open hh też idącego co ćwierćnutę i to razem jest zbyt prostym układem. Odbiega od tej delikatności jaką nadałeś całej poprzedniej części utworu.
Póxniej jest taka lekko metafizyczna część i pianino mi się nei bardzo podoba - też razi swoją prostotą.
Gdy pianino kończy swoja zabawę to wchodzisz z takim leadem i on jest naprawdę ciekawy - fajne pomysły melodyczne, niekonwencjonalna arytmika - fajne fajne :-)
Utwór mozesz zaliczyć do udanych wedle mnie :-)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7124 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-08-29, 12:35 | Ocenił na 7
 
Jak na tęczę, to rzeczywiście trochę mało urozmaiceń, tak jak to już ktoś wcześniej napisał. Niemniej w utworze jest kilka fajnych pomysłów, a całość dość przyjemna. Najbardziej podoba mi się ten bas, co już ci mówiłem przy okazji ostatniej imprezy. ;) Haty miejscami są trochę zbyt natarczywe. Fajne jest to pianinko w tle, łapiące akordy. Nie wiem czy używałeś sampli pianina czy skądś wyciąłeś ten fragment, ale brzmi bardzo dobrze. Jeszcze jeśli chodzi o tą trąbkę to nie wiem czy nie jest trochę zbyt szorstka w porównaniu do pozostałych instrumentów. Słychać też po niej, że jest stworzona na bazie pojedynczego sampla. Wszelkie ozdobniki pojawiające się w tle przez cały utwór, porozkładane z wyczuciem, nadają mu specyficznego klimatu. Szkoda że nie masz jakiejś klawiatury midi, bo niestety po wszelkich melodiach słychać, że całość jest układana ręcznie w piano rollu. :(
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
emiter 
Advanced


Dołączył 7123 dni temu
Posty: 378
Skąd: rybnik
Punkty: 15
#8 Wiadomość | 2006-08-31, 20:12 | Ocenił na 7
 
Smętne, chaotyczne, niezdecydowane - jeśli chodzi o aranż. W udźwiękowieniu nie podoba mi się dziwaczne połaczenie "żywych" instrumentów i elektroniki, jakoś się tutaj to wadzi. Trąbeczka na początku ładna ale jakoś naprawde, no dziwnie to brzmi w połączeniu z elektroniką. Bongosiki podobają mi się. Reasumując, troszkę za smętnie i dziwnie dobrane instrumentarium, jednakże widać, że nad tym trochę przesiedziałeś. Pozatym dość nowatorskie podejście i ciekawy temat. W sumie ocena j.w. :-) Pozdrawiam.
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
emiter

http://emiter.blog.onet.pl
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] mare - tęcza

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi