Fido - Dzwonnik z Notre-Dame ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] Fido - Dzwonnik z Notre-Dame (menu)
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7181 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-07-28, 16:00
[beta] Fido - Dzwonnik z Notre-Dame (menu) 
Muzyka do gry

Jest to muzyka do gry dla dzieci, w której głównym bohaterem jest wyżej wymieniony dzwonnik. Jako że gra będzie skierowana do dzieci, naiwność motywów w utworze jest zamierzona. :) Ma to być tło pod menu główne. Już po skończeniu roboty doszedłem do wniosku, że jak na muzykę pod menu trochę zbyt dynamicznie się zaczyna, dlatego prawdopodobnie dorobię jeszcze jakiś spokojniejszy wstęp.

Link

2006-07-28, 18:30 // Dodano
Aha, zapomniałem napisać, że kawałek jest przystosowany do zapętlania, stąd końcówka wygląda na urwaną.
Średnia: 9,47 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6863 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#2 Wiadomość | 2006-07-28, 19:56 | Ocenił na 10
:) 
...fakt początek musiy być łagodniejszy natomiast całość utworu świetnie pasuje klimatem do czasów zamierzchłych ;) ....to gry dla dziec idealny utwór...i niezgadzam się że utwór jest naiwny...mnie sie podobał dobra robota Fido...nawet powiem więcej znakomicie...ja czegos takiego nigdy w życiu bym nie skomponował...
brawo
Ocenił na: 10 
 
 
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6767 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#3 Wiadomość | 2006-07-29, 08:35 | Ocenił na 10
 
Slychac ze juz masz renome w muzyce ilustrcyjno-orkiestrowej, w sumie nie mam czego sie doczepic, wiec tez dam 10
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7185 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#4 Wiadomość | 2006-07-29, 09:23 | Ocenił na 10
 
Ogromny plus za brzmienia. Ogromny plus za muzyczna wrazliwosc i ogromny plus za Twoja muzyke. Rzeczywoiscie poczatek zbyt dynamiczny, za to wyciszenia i zwolnienia sa swietne. Moze kawalek nie porywa ale jest wykonany swietnie.

Z czystym sumieniem 10.
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6996 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#5 Wiadomość | 2006-07-29, 09:57 | Ocenił na 10
 
Zrobil na mnie ten kawalek spore wrazenie :) Ladna aranzacja, ladne brzmienia. Bardzo trudno jest zrobic utwor specjalnie dla orkiestry.
Przyjemny kawalek. Pozdrawiam :)
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6713 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#6 Wiadomość | 2006-07-29, 13:01 | Ocenił na 10
 
Bardzo ładne brzmienia, świetna aranzacja, zacząć mozna by od fragmentu 0:14, skoro uważasz wstęp za zbyt dynamiczny jak na menu, choc jeżeli miał by być to samodzielny utwór - taki początek pasuje jak ulał. <ok>
Utwór zrobiony z ogromnym wyczuciem, dopracowany, nie ma się do czego przyczepić, może poza tym, że przydałoby sie więcej ciepłego podgłosu. Do gry dla dzieci nada się świetnie.

Takze z czystym sumieniem postawię zasłużone 10.

ix napisał/a:i niezgadzam się że utwór jest naiwny...

Ja również ;-)
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-08-03, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7111 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#7 Wiadomość | 2006-07-29, 17:12 | Ocenił na 8
 
W sumie to nie mam nic do dodania więc skupię się na moich negatywnych odczuciach (bo o pozytywnych stronach utworku zostało to i owo już powiedziane). :)
Po pierwsze, pogłos - trochę taki jakiś suchy jak dla mnie, utwór brzmi, jakby był grany w małej sali prób a nie w sali koncertowej. Brakuje mi takiego długiego, ciepłego pogłosu jaki np. "stosuje" Jeremy Soule (a raczej jego dźwiękowcy :) ) w swoich utworach do gier, lub czegoś co by przypominało dużą salę koncertową (miałem raz przyjemność grać z orkiestrą w sali berlińskiej filharmonii - to było coś...).
Druga sprawa - trochę pustawo od 1:00, gdzie w unisonie grają instrumenty, przez moment nic się tam właściwie nie dzieje, nie ma harmonii, dlatego mi się wydaje tak pusto. :)

No to chyba na tyle. Gratuluję i czekam na pełną wersję. :)
Pozdrawiam.
Ocenił na: 8 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7181 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-08-01, 14:20
 
No no, nie spodziewałem się takich ocen, dzięki wszystkim. :)

Cytat:Po pierwsze, pogłos - trochę taki jakiś suchy jak dla mnie, utwór brzmi, jakby był grany w małej sali prób a nie w sali koncertowej.

No cóż, w wersji Gold nie mam wpływu na pogłos. Jest to nagrany orginalny pogłos z jednej z lepszych sal koncertowych. ;) Natomist jeśli chodzi o J. S., to mnie u niego ten pogłos nieco drażni, bo owszem brzmi klimatycznie, ale instrumenty tracą u niego selektywność. Ale to już kwestia gustu, mnie akurat pogłos z wersji Gold się podoba i nie będę raczej nic z nim kombinował. :)

Cytat:Druga sprawa - trochę pustawo od 1:00, gdzie w unisonie grają instrumenty, przez moment nic się tam właściwie nie dzieje, nie ma harmonii, dlatego mi się wydaje tak pusto.

Efekt zamierzony. Ale i tak dzięki za uwagi. :)

Cytat:miałem raz przyjemność grać z orkiestrą w sali berlińskiej filharmonii - to było coś...

Zadroszczę ci, ja się za późno wziąłem za swoją edukację muzyczną żeby mieć szansę grania w orkiestrze, w efekcie nie umiem grać na żadnym instrumencie (nie licząc umiejętności brzdąkania na klawiszach ;)).
Średnia: 9,47 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7111 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#9 Wiadomość | 2006-08-01, 21:59 | Ocenił na 8
 
Fido napisał/a:Zadroszczę ci, ja się za późno wziąłem za swoją edukację muzyczną żeby mieć szansę grania w orkiestrze, w efekcie nie umiem grać na żadnym instrumencie (nie licząc umiejętności brzdąkania na klawiszach ;)).

Ale za to ja nie umiem pisać na orkiestrę. :P
Ocenił na: 8 
 
 
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7003 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#10 Wiadomość | 2006-08-02, 18:50 | Ocenił na 9
 
helo..już mam ochotę zagrać:) faktycznie początek prawie mnie z krzesła zrzucił, ale brzmienia super i motywy świetnie zaaranżowane..fleciki powodują, że się morda uśiecha sama :) pzdr
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6633 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#11 Wiadomość | 2006-08-02, 23:12 | Ocenił na 9
elol. 
Hehe,fajnie to brzmi juz w oczach mam tego dzwonnika jak tam se gdzies biega,ciekawa kompozycja naprawde ladnie wszystko gra ,tylko poglos jakis taki suchy jest ,cos z tym moglbys zrobic,do reszty niemam zarzutow,to w prawdzie muzyka nie moich klimatow ale ladnie brzmi,do gry jak najbardziej.Piozdrawiam...
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7038 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#12 Wiadomość | 2006-08-04, 20:12 | Ocenił na 10
 
Wytworzyłeś piękny, baśniowy klimat. Utwór jest bardzo pogodny. Już w pierwszych sekundach słuchania na mojej twarzy pojawił się uśmiech :) Na pewno dużym plusem są ładne barwy instrumentów. Ciekawie to wszystko zaaranżowałeś. Właściwie jest to pierwsza Twoja produkcja jaką mam okazje słyszeć. Jakoś nigdy nie trafiałem na Twoją muzyke i to był błąd bo widze że znasz się na rzeczy :) Kurcze, będe musiał nadrobić zaległości. Utwory utrzymane w takich klimatach zawsze wzbudzały we mnie podziw. Stworzyć coś takiego tylko i wyłącznie za pomocą komputera to nie lada sztuka :) Podoba mi się zarówno pomysł, jak i wykonanie dlatego bez wahania daje najwyższą note :)

To jest właśnie muzyka!

10/10

Pozdrawiam
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6954 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#13 Wiadomość | 2006-08-09, 19:35 | Ocenił na 9
 
witaj
Troche nie trawie takich bajkowych klimatów, ale w gruncie rzeczy robota niezła! Prawdziwa sztuka. Zwłaszcza podobają mi sie te wchodzące na początku dzwony (bardzo charakterystyczne, każdy kto będzie w nia choc troche grał na pewno zapamieta) Pozniej jak na moj gust troche za bardzo przyciszasz, zwlaszcza jesli chodzi o ten sam moment kiedy utwor sie uspokaja, coś bym z tym zrobił.
Ale poza tym jest ok, producenci tej gry na pewno będą zadowoleni!
Stary to jest naprawde dobre! Im częsciej slucham tym bardziej mi sie podoba :)
Daj znać jak gra wyjdzie, chetnie pogram :D

Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7145 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#14 Wiadomość | 2006-08-15, 18:25 | Ocenił na 9
 
Może to jednak dobrze że początek jest gwałtowny. Zwykle przy wyświetlaniu menu po raz pierwszy pojawia się tytuł gry i inne podobne elementy które zdaniem autorów zasługują na zapamiętanie. Nie bardzo rozumiem jak to zapętlisz żeby w miarę ładnie brzmiało. Utwór na początku ma szybsze tempo i zwalnia około 56'' - zwalnia płynnie i ładnie. Utwór od tej pory gra wolniej i jak się zacznie od nowa to tempo może wręcz przestraszyć słuchacza (nie mówiąc o tym jak gwałtowny jest początek). Oczywiście u mnie trudno jest odróżnić (ja nie umiem) brzmienia twojej orkiestry od tej prawdziwej więc o brzmieniach nie mam co pisać. Aranżacja również brzmi profesjonalnie. Na miejscu wydawcy byłbym zachwycony. Pozdrawiam :D
Ocenił na: 9 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6855 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#15 Wiadomość | 2006-08-16, 23:16 | Oceniła na 9
 
Też mi proponowali utworek pod Dzwonnika :D screeny mnie rozwaliły na łopatki :P
ok-słucham co wymodziłeś :)

2006-08-17, 00:20 // Dodano
No, no , no!! :D ja szłam podobnym tropem - dzwony i skrzypce, ale nie miałam dobrych brzmień i sobie darowałam. Bardzo dobre! Jak w Herosach :D
Podoba mi się :] i bardzo ładnie się zapętla :D
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7175 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#16 Wiadomość | 2006-08-17, 09:02 | Ocenił na 10
 
Wg mnie ten początek jest bardzo charakterystyczny co działa przecież na Twoja korzyść. Wydaje mi się, ze jest jak najbardziej zapamietywalny a co za tym idzie - charakterystyczny.
Poza tym muszę powiedzieć, że wszystko świetnei brzmi - po mistrzowsku rozpracowałeś menu ;-)
Cała reszta przyjemnie sobie podgrywa i jak najbardziej nadaje się na tło pod menu - wyskoki z dynamicznym początkiem od czasu do czasu na pewno temu menu ani graczowi nei zaszkodzą.

Jestem pełen podziwu za ten utwór - mam nadzieję, ze reszta ścieżki dźwiękowej jest równie dobra :-)
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7026 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#17 Wiadomość | 2006-08-20, 17:13 | Ocenił na 10
 
swietny utwor.. nic dodac nic ujac...

na najwiekszy plus utworu zasluguje to ze calosc nie brzmi jak z komputera!

cholera! gdybym uslyszal to gdzies nie robiac muzyki i nie znajac mozliwosci wtyczek powiedzialbym ze to niemozliwe zeby to bylo zrobione na kompie...

na czym to robiles? widze ze robisz muzyke na reasonie... orkester sound bank? czy moze jakies refille? pochwal sie bo mnie ciekawosc zzera :]

daje 10 :]
Ocenił na: 10 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7181 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#18 Wiadomość | 2006-08-20, 18:03
 
MPoV napisał/a:na czym to robiles? widze ze robisz muzyke na reasonie... orkester sound bank? czy moze jakies refille? pochwal sie bo mnie ciekawosc zzera :]

Mam ikonke Reasona, bo programu którego głównie używam niestety na tym forum nie da się ustawić. ;P Program ten to Ableton Live, a do tego utworu użyłem wtyczki EWQL Symphony Orchestra.

Piter napisał/a:mam nadzieję, ze reszta ścieżki dźwiękowej jest równie dobra

Nie ma jeszcze reszty ścieżki. :) Na BF kolejne utwory będę wrzucał w miarę ich tworzenia.

Not4uS napisał/a:Kurcze, będe musiał nadrobić zaległości.

Uprzedzam że w necie są tylko stare moje kawałki, moim zdaniem średnio udane. Jedyną nowością jest mój soundtrack do jednego filmu, ale z racji że był robiony na szybko jest krótki i nie najwyższych lotów. Znajdziesz go tutaj
Średnia: 9,47 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6767 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#19 Wiadomość | 2006-08-20, 18:46 | Ocenił na 10
 
Fido napisał/a:Mam ikonke Reasona, bo programu którego głównie używam niestety na tym forum nie da się ustawić. ;P Program ten to Ableton Live

Ja go Fidowi polecilem:) 8)
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6816 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#20 Wiadomość | 2006-08-24, 16:18 | Ocenił na 9
 
nom pokazałeś klase, powiedizałbym że "Neriousowo" pojechałes z tym kawałekim ;), wykonanie bardoz dobre, jest torche niedociagniec, ale jak na kompa zasługują słowa uznania,no i własnie szkoda ze koncowka taka urwana;/, ja jestme głodny na wiecej ;) pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
:)
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] Fido - Dzwonnik z Notre-Dame (menu)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi