Mirrored - The Void Soundtrack
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [beta] Mirrored - The Void Soundtrack
Przesunięty przez: DJ_Golem | 2006-09-12, 11:00
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2006-07-26, 19:20
[beta] Mirrored - The Void Soundtrack 
temat główny

Pamiętacie temat o Voidzie? No to teraz zrobiłem "temat główny". Krótki, bo krótki, ale to ekspozycja tematu przewodniego i zbytnio tego nie rozbudowywałem. :)
http://my.opera.com/mirro.../themevoid2.mp3
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-07-30, 16:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6745 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#2 Wiadomość | 2006-07-27, 09:13
 
poczatek bardzo "user-friendly" ze tak powiem.. bardzo ladne brzmienia :) moze troszke za duzo reverbu jak na muze filmowa :) ale śweitnie sie tego slucha.. bardzo aldna melodia.. ale popracowalbym jeszcze nad tym :) jakies traby dal.. i za dlugo leci ten sam motyw.. jakos bym go pomodyfikowal.. zaczynas spokojnie potem fajnie wchodzisz orkiestra.. i potem jak sie cuzje ze znowu kawalek nabierze na sile.. to on nadal jest taki sam.. ale jak widze to beta.. co do brzmeinia nie mam co sie czepiac.. bardzo fajnie sie zapowiada :)

Pozdrawiam
Take Care
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6829 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#3 Wiadomość | 2006-07-27, 14:13
 
Przezwyczajony do Twoich elektroniczno-jazzowych klimatów z duzym zainteresowaniem przesłuchałem jak sprawdzasz sie w innej konwencji. No i jest bardzo fajnie. To muzyka do filmu, czy gry komputerowej? W kazdym razie byłaby ładna muzyczną ilustracją do jakiejs wzniołej sceny w jakis nieco orientalnych klimatach (nie wiem co to Void w sumie wiec nie wiem czy dobrze kombinuje)
Dwie rzeczy mi sie troche nie podobają ale to naprawde detale. Po pierwsze koncówka jest niezgrabna przez to opoznienie rytmiczne- brzmi to jakby ktos sie pomylił raczej. Druga sprawa jest subtelniejsza, dotyczny orkiestracji. Harmonizacja melodii jest swietna w pierwszej czesci tematu. Ale ten drugi człon a-c-d-e-g..d,c..h-g-e-g -a..w miejscu tematu ktore wyboldowałem cos jest nie tak. Nie jestem pewien co, musiałbym sie powsłuchiwac, wydaje mi sie ze za duzo głosów leci w unisonie. troche to dziwnie brzmi, tym bardziej ze jest duzy skok w melodii- o sekstę. Jesli jestes w pełni usatysfakcjonowany tym fragmentem to allright, jesli tez uwazasz ze cos tam nie pasi to polecam wprowadzic wiecej ruchu w kontrapunkcie jakims a nie w unisonie..
mogło by byc tez troche wiecej przeszkadzajek, ale oczywiscie z umiarem. Moze troche wiecej dziwięków perkusyjnych.
Zajefajnie zrobione są pasażyki po am na początku, brzmią tak płynnie:)
pzdr
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6848 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#4 Wiadomość | 2006-07-27, 16:43
 
wiedzę, że Mirrored przejął pałeczkę Gabriela :) Utwór mi się podoba, chociaż to bardziej intro ;) Nie podobają mi się jedynie HITy - za dużo ich. Widzę, że
ostro się zabrałeś za tego Orchestrala ;D ;D no rzeczywiście dźwięki ma niesamowicie prawdziwe.
Harfa na początku wprowadza bardzo bajkowy klimat. Następnie wchodzą smyki dość orientalne. Ładna melodia i podbicia na bębnach. Podoba mi się też zmiana tempa a raczej dynamiki całości. Oraz napięcie wyczuwalne w środkowej części i rozluźnienie, gdy dochodzą flety i kontrabasy.
No ja też niedługo będę miała Orchestrala ;P może nie wszystkie banki tak jak Ty, ale fajnie zawsze mieć dodatek muzyki klasycznej w muzyce elektronicznej.
Powodzenia! :)
p.s. zgadzam się z Frankiem co do końcóweczki :)
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#5 Wiadomość | 2006-07-27, 19:50
 
Dzięki za komentarze. :) Rzeczywiście nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym utworkiem, ale to beta i raczej taką postać pozostawię (oczywiście moga się zmienić jakieś tam fragmenciki, końcówkę też, ale generalnie będzie tak jak teraz :) ). Wciąż się uczę, to mój drugi utwór do Voida (modyfikacja fanowska do gry Oblivion w klimatach orientalnych - dobrze kombinujesz Franq :) ), ale jestem zadowolony, myślałem, że mi gorzej pójdzie. :) Cieszę się, że jest to strawne. :]
Pozdrawiam.

2006-07-27, 20:51 // Dodano
Tiffany napisał/a:wiedzę, że Mirrored przejął pałeczkę Gabriela :)

Staram się obracać w róznych gatunkach, być uniwersalny. :)

2006-07-28, 10:26 // Dodano
Franq nie wiem o co Ci chodzi z tym wyboldowanym miejscem - jest po e-mollu więc nie wiem na czym polega błąd - mi pasuje. :P
 
 
 
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6829 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#6 Wiadomość | 2006-07-28, 10:38
 
Mirrorred, nie chodzi o harmonię lecz o orkiestrację, relacje głosów w orkiestrze. Harmonia jest allright oczywiscie!
Chodzi o to ze, oczywiscie jak dla mnie, brzmi ono nienaturalnie. Gdyby grała prawdziwa orkiestra, mysle ze głosy by nie były rozpisane tak jak tutaj. Gdy są w melodii duze skoki np o sekstę to nie powinno byc tyle głosów w unisonie, a tutaj, no nie chce skłamac, ale z tego co słysze to co najmniej 3 instrumenty grają dokładnie tę samą melodię(w róznych rejestrach) Oczywiscie ze to jest czepianie sie!:) rzecz w tym ze pierwsza czesc tematu brzmi po prostu swietnie. A w tej drugiej, jak na mój gust, strasznie słychac ze tego kawałka nie gra prawdziwa orkiestra tylko ktos sobie plumka na klawiszach..
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6745 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#7 Wiadomość | 2006-07-28, 11:39
 
zawsze chcialem muze do rpg zrobic :) hehe ale jesli to ma byc do modyfikacji Obliviona :) to musze przyznac ze oczekiwalbym wiecej.. wstep jest zaje****.. ale potem jest za spokojnie :) dla porownania moge dac lgowny motyw z Obliviona.. caly utwor charakteryzuje ta gre, fantazy, walka, przygoda., tajemniczosc.. to wszystko tam jest.. u Ciebie te crashe sa za czesto i za malo powera.. jak n amotyw glowny to w moim przekonaniu stanowczo za malo .. muzyka gdzies w srodku gry do jakiegos questa :) jak najbardziej w jakims miescie .. ale nie na temat przewodni ;)

Pozdrawiam
Take Care
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#8 Wiadomość | 2006-07-28, 12:06
 
Pit napisał/a:zawsze chcialem muze do rpg zrobic :)

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty się zapisał do projektu. :) Inni również, tylko uwaga - only english. :P
Pit napisał/a:dla porownania moge dac lgowny motyw z Obliviona..

Jeszcze Jeremym Soulem nie jestem hehe :P Ale może kiedyś. :]
Poza tym, jak pisałem - wciąż się uczę. :)
Franq napisał/a:rzecz w tym ze pierwsza czesc tematu brzmi po prostu swietnie. A w tej drugiej, jak na mój gust, strasznie słychac ze tego kawałka nie gra prawdziwa orkiestra tylko ktos sobie plumka na klawiszach..

Hmm ja tak tego nie odbieram. :)
Dzięki za komenty - pozdrówka.
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-07-28, 12:48
 
No no, jestem pod wrażeniem, szybko się uczysz. :)

Początek tak jak już wcześniej to napisano, świetny. Połączenie wiolonczel ze skrzypcami generalnie daje ładne brzmienie, chociaż ja bym je dał chyba o oktawę wyżej. Generalnie zauważam u ciebie tendencje do grania skrzypcami bardzo nisko, a właśnie w wyższych rejestrach mają one dużo bardziej melancholijne brzmienie. Wejście kontrabasów bardzo ładnie podkreśla nastrój i klimat. Franq ma rację, w pewnym momencie duża część instrumentów orkiestry gra główny motyw. Nie powinno się tak robić z dwóch względów: po pierwsze poszczególne instrumenty tracą swoją ekspresję, a główny motyw powinien być zagrany maksymalnie ekspresyjnie. Po drugie barwa staje się bliżej nieokreślona i niezbyt ciekawa (no i mało realistyczna, bo tak jak napisał Franq prawdziwa orkiestra raczej nie gra w ten sposób). No a poza tym moim zdaniem muzyka jest ciekawsza, kiedy główny motyw jest wspierany przez kilka innych, pobocznych, a w tym momencie tego nie ma, bo brakuje ci instrumentów. :) Za to końcówka jest bardzo pomysłowa, to powtarzanie dwóch ostatnich nut. Niby prosta sprawa, ale daje bardzo fajny efekt, szczególnie jak się słucha pierwszy raz.

No poza tym środkiem, to utwór naprawdę ładny. Talerze w połączeniu z bębnem, wbrew temu co napisał Pit, moim zdaniem są użyte tutaj z wyczuciem. Ten chiński instrument (nie pamiętam jak się nazywa, ale przy poprzedniej wersji tego utworu mylnie nazwałem go gitarką :P) też jest fajnie zaaranżowany. Chóry z tyłu grają chyba za długo na jednej nucie i przez to zdają się być trochę syntetyczne, ale jeśli nie miały w zamyśle brzmieć realistycznie, to są ok. :)

Mam nadzieję, że jeszcze popracujesz nad tym utworem. Zgodzę się z Pitem, że jest trochę za mało rozbudowany. Cały czas powtarza się tylko główny motyw, a przydałby się gdzieś jakiś żwawszy moment, nieco oderwany od reszty. Możesz przecież jeszcze trochę wydłużyć utwór, wstawiając coś w środek.
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2006-07-29, 16:17
 
Fido napisał/a:Franq ma rację, w pewnym momencie duża część instrumentów orkiestry gra główny motyw

Czy to wtedy gdy dołącza do orkiestry flet - 1:24? Pytam dla pewności. :P
 
 
 
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7145 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#11 Wiadomość | 2006-07-29, 17:20
 
Świetne brzmienia, cudna melodia. 1:24 - mi się podoba. Idealnie wszystko zorbione jak na mój gust. Zachwycam się tym :D Dyszka :D
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#12 Wiadomość | 2006-07-30, 14:38
 
Kolejny update - dodane instrumenty perkusyjne (kotły i bass drum). Adres ten sam:
http://my.opera.com/mirro.../themevoid2.mp3
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-08-01, 14:04
 
Ok, to najpierw napiszę co nieco o tej nowej części w srodku. :)

Przyznam, że bardzo ładnie to wpisałeś w temat główny, ale mam zastrzeżenia co do instrumentu grającego ten motyw (z PW wiem, że ty też masz co do niego wątpliwości :)). Ponieważ główny temat jest grany głównie przez smyki, tutaj dla kontrastu proponowałbym użyć instrumentu dętego, najlepiej blaszanego. Do samodzielnego grania motywu najlepiej nadaje się sekcja waltorni (w ewql 6 French Horns). Możesz np w powtórzeniu tego motywu w środku zdwoić te rogi wiolonczelą, której zdaje się użyłeś w tym fragmencie, oraz dołączyć trąbki i puzony grające razem ale jakiś nieco zmieniony ten motyw, aby znowu nie było sytuacji że większość instrumentów gra to samo (mogą nawet grać zupełnie co innego, byleby w tonacji). Do tego w tle dodałbym jakieś arpeggio dętymi drewnianymi, np połączonymi fletami i klarnetami, grającymi w ten sposób:

Kod:1. flet --------|
                | 3. ----|
2. flet --------|        |
                         | 8.
1. klarnet -----|        |
                | 3.-----|
2. klarnet -----|


gdzie numerki po prawej stronie pionowej kreski oznaczają oddalenie od siebie o tercję (3.) i oktawę (8.), lub spróbować tak:

Kod:1. flet, 1. klarnet -------|
                           | 3.
2. flet, 2. klarnet -------|


i zobaczyć, która z tych konfiguracji zabrzmi lepiej (jeżeli nie rozumiesz tych schematów to napisz, spróbuję je lepiej objasnić). Oczywiście możesz też kombinować z innymi ustawieniami, pamiętaj tylko żeby nie naruszać kolejności licząc od najwyższych rejestrów:

- flet
- obój
- klarnet
- fagot

tzn instrument ustawiony niżej na tej liście, nie może grać wyżej niż instrument umieszczony wyżej na liście i odwrotnie, instrument umieszczony wyżej, nie może grać niżej. Jeśli naruszy się tą zasadę, brzmienie staje się bardzo nienaturalne.

Arpeggio to nie musi grać od początku, może np powoli wchodzić crescendo, lub od razu na pełnej głośności przy powtórzeniu motywu (chociaż pierwsze rozwiązanie chyba lepiej by brzmiało).

Po skończeniu tego środkowego motywu, z instrumentów które by grały w nim pierwszoplanową i drugoplanową rolę, stworzyłbym jakieś tło pod dalszą część, która znowu gra główny temat. Ale nie statyczne, rozciągnięte tło grające na zasadzie grania akordów, tylko dynamiczne, zmieniające się, grające jakiś motyw poboczny (lub kilka) .

Teraz odnośnie bębna i kotłów. Ułożenie mają fajne, ale przez duży pogłos za bardzo dudnią i odrywają uwagę od ważniejszych elementów utworu. Proponowałbym spróbować zagrać nimi nieco ciszej, łagodniej i rzadziej, tak aby jedynie podkreslały klimat.

No to tyle, mam nadzieję, że taka porcja uwag na razie wystarczy. :P
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#14 Wiadomość | 2006-08-01, 22:08
 
Fido napisał/a:Możesz np w powtórzeniu tego motywu w środku zdwoić te rogi wiolonczelą, której zdaje się użyłeś w tym fragmencie

To jest altówka. :P
Fido napisał/a:Teraz odnośnie bębna i kotłów. Ułożenie mają fajne, ale przez duży pogłos za bardzo dudnią i odrywają uwagę od ważniejszych elementów utworu. Proponowałbym spróbować zagrać nimi nieco ciszej, łagodniej i rzadziej, tak aby jedynie podkreslały klimat.

Hehe, a myślałem, że ściszyłem je wystarczająco. :P
Dzięki za uwagi. Aż się przeraziłem jak zobaczyłem ile napisałeś. ;P
 
 
 
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6997 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#15 Wiadomość | 2006-08-02, 18:44
 
powiem tak - w pale mi sie nie mieści, by na kompie takie brzmienia wyedytować..brzmi wszystko świetnie i bardzo naturalnie..piękne melodie..jestem pełen podziwu :) pzdr
 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
Blasi 



Dołączył 7125 dni temu
Posty: 65
Skąd: Olsztyn
Punkty: 5
#16 Wiadomość | 2006-08-04, 11:36
 
dobre! klimat japonskich soundtrackow!
Soul Calibur (taka gra na PS2 ;)
gut gut - bardzo naturalnie i plywajaco

ps. Pozdrowienia dla ktoregos z moderatorów ;)

ej ale teraz tak sobie slucham na sluchawakch - tu praie nie ma przestrzeni - prawie mono!
tak sobie mysle ze jakby to poprawic to byloby niezle intro na albumik ten ktory skladam ;) do chill edition.
Ostatnio zmieniony przez Blasi 2006-08-07, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7031 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#17 Wiadomość | 2006-08-04, 17:48
 
Początek ładniutki :) Brzmienie padów powala na kolana - rewelacja! Pięknie to zrealizowałeś. Trzeba przyznać że potrafisz zbudować klimat. Spokojnie mógłbyś pracować nad pisaniem muzyki do filmów :) Chylę czoła. Kawałek bardzo mi się podoba. Mam nadzieje że w przyszłości usłyszę więcej takich produkcji. Szkoda tylko że całość jest taka krótka.

za niesamowity klimat i piękne brzmienia daje 10/10

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#18 Wiadomość | 2006-08-07, 23:02
 
Bardzo ciekawy klimat utworu. Normalnie jak do jakiejs gierki rpg. Super brzmienia i normalnie jak muzyka filmowa do jakiegos Herkulesa czy co hehe. Troche za malo sie dzieje i dlatego 9.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [beta] Mirrored - The Void Soundtrack

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi