sampler Akai S 5000
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » sampler Akai S 5000
 
dj kwasior 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6561 dni temu
Posty: 17
Skąd: italia
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-07-20, 23:27
sampler Akai S 5000 
co sadzicie o tej maszynce za niedlugo czyli za pare dni bende go mial i jak to bendzie z tym waznym dlamnie beatem do dnb :)
 
 
 
 
 
only music dnb
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#2 Wiadomość | 2006-07-21, 07:52
 
Wyglada na niezly sprzet. Samplery to trudne z poczatku do opanowania maszynki, zabierajace mnostwo czasu przy robieniu swoich bankow i brzmien, ale splacaja te trudnosci z nawiazka. Sam mam sampler E-mu ESI 2000 i jest to strasznie czasochlonne, ale jednak satysfakcja jest niezmierna - mozliwosc nagrywania czegokolwiek jako audio wprost do samplera (np. puszczanie jakichs padow z kompa i robienie z tego banku brzmien, tudziez za pomoca mikrofonu dzwiekow z zewnatrz) jest tutaj ogromnym atutem przy tego typu urzadzeniach - po prostu pelna otwartosc i elastycznosc.
Duzo bankow do akai jest w internecie, bardzo ciekawych nawet wiec nie bedziesz mial problemu z brzmieniami (ja niestety z braku dostepnosci sampli do mojego samplera uzywam akaiowych czesto - niektore sa po prostu swietne). :)
 
 
 
 
dj kwasior 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6561 dni temu
Posty: 17
Skąd: italia
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-07-25, 22:14
 
wlasnie jutro ide po odbiur akai koles mi mowil ze jest niesamowity ale wiadomo jak pisales jest to strasznie pracochlonne ale satysfakcja morowana ja chcem sobie chce podpiac to tak pierw z karty mi4 pociagnac midi do samplera i z samplera jeszcze do kalwiaturki i controlera midi bendzie niezla jazda moglbys mi np podac jakiegos linka do bankow do tego akai bylbym wdzieczny ziom ;) :)
 
 
 
 
 
only music dnb
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#4 Wiadomość | 2006-07-25, 22:40
 
Polecam sample Akai, firmy Spectrasonics (twórców Atmosphere, Stylusa oraz Trilogy :) ) - http://www.spectrasonics....s/libraries.php
Niestety - nie za darmo. :(
Ale jak mówię, nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić też swoje banki wgrywając dźwięki kablem audio bezpośrednio do samplera. :)
Pozdrawiam.
 
 
 
 
dj kwasior 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6561 dni temu
Posty: 17
Skąd: italia
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-07-26, 21:09
 
yo i zakupilem samplerka jedno pytanko mam Akai S 5000 o ktorym byla mowa i podlonczylem go kablem midi do interface i takie otoz pytanko dostalem do tego samplera pare dyskietek akai z samplami i jak przetranspotrowac te sample ktore sa na dyskietakach na kompa da rade to zrobic przez midi szczeze powiedzac nieprobowalem sie jeszcze bawic tylko chwile wlonczylem i tak sobie popsztykalem moze lepiej bendzie jak kupie jakis kabelek audio jak mozesz ziom to doradz cos pozdrawiam yo :)
 
 
 
 
 
only music dnb
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7075 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2006-07-26, 21:34
 
Przez midi się nie da samych sampli i banków wciągnąć do kompa normalnie, ponieważ format nośników jest nie-pc'towy, tylko akaiowy. Istnieje taki program jak CDxtract, który czyta nośniki akai, emu, giga i inne, jest możliwość konwersji samych próbek na wav, lub całych banków na nn-xt na przykład. :)

PS - podłączyłeś do interface, masz na myśli klawiaturkę sterującą? :)
 
 
 
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6933 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#7 Wiadomość | 2006-07-27, 09:07
 
Mirrored napisał/a:Istnieje taki program jak CDxtract


jest jeszcze cos takiego jak EXTREME SAMPLE CONVERTER ( http://www.extranslator.com/ ) - produkt polski :)
S5000 powinien bez problemu łykać wav'y.
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
dj kwasior 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6561 dni temu
Posty: 17
Skąd: italia
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-07-27, 16:45
 
niop podlonczylem do niego klawiaturke i controler w jednym m-audio axion 25 i jak ja to moge zrobic chyba przez kabelek audio spokojnie mozna to zrobic :!: :roll:

2006-07-27, 17:51 // Dodano
che interface nie podlonczylem go tak kabel midi wychodzi z karty dzwiekowej wedruje do samplera i z samplera do klawiaturki midi tak to jest podlonczone ;) :roll:
 
 
 
 
 
only music dnb
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6933 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#9 Wiadomość | 2006-07-27, 16:52
 
mozesz zgrywac sample przez kabelek audio, mozesz ladowac np. wav z dyskietek, mozesz podlaczyc sampler do kompa poprzez SCSI (wymaga zainstalowania kontrolera w komputerze), mozesz tez kupic taka karte rozszerzeniowa do samplera Akai IBS56USB zawierajaca port USB co upraszcza troche sprawe. Rzecz trudno dostepna ale da sie :) a klawiature podlaczysz przez port MIDI
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
dj kwasior 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6561 dni temu
Posty: 17
Skąd: italia
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-07-28, 12:30
 
o spox tylko gdzie ta karte rozszerzoniowa mozna dostac kupic tojest wielki :!: he ale popatrze a jaki najlepiej kupic ten kabel audio ze by to normalnie pozgrywac a i jak mam dysk twardy zewnetrzny WD 200 gb na usb mam tam duzo sampli cale banki jest mozliwe zeby to podlonczyc do samplera :roll: dzieki dr JunkStone i Advanced spox kolesie z was ;)
 
 
 
 
 
only music dnb
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6933 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#11 Wiadomość | 2006-07-31, 09:10
 
dj kwasior napisał/a:a i jak mam dysk twardy zewnetrzny WD 200 gb na usb mam tam duzo sampli cale banki jest mozliwe zeby to podlonczyc do samplera


No wlasnie przez to rozszerzenie USB :)
Spytaj o to tu:http://www.audiostacja.pl/
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » sampler Akai S 5000

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi