zestawiłem kompa
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » zestawiłem kompa
 
spazm 
VIP


Dołączył 7054 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-07-12, 15:04
zestawiłem kompa 
taki sobie zestawik za 1500 zeta

Płyta G.: AsRock AM2XLI-ESATA2 ________________________ 279zł link
Procesor: AMD Sempron64 3000+ Orleans BOX _____________ 289zł link
RAM: GoodRam DDR2 2x 512MB 667MHz __________________ 314zł link
Grafika: Galaxy GeForce 7300GT 256MB___________________ 335zł link
HDD: Samsung HD80HJ 80GB SATA2,NCQ , 8MB, ___________ 176zł link
CD-RW: LiteOn 52/32/52 ______________________________ 72zł link
Zasilacz: Modecom 350GTF (FSP) ________________________ 99zł link


co o tym myślicie?
jakieś zmiany? (tylko w granich budżetu tj. 1500 zeta)

dodam, że nie wymyśliłem tego sam
źródło podam za tydzień, żeby nie wpływać na waszą opinię :P
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6987 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#2 Wiadomość | 2006-07-12, 16:20
 
Moje "fachowe" ;) oko stwierdza że zestawik prezentuje się świetnie. Z resztą lepiej opuszcze już ten temat bo jeszcze wpadne w kompleksy :)

Proponuje też przedstawić ten zestawik na forum komputerowym http://forum.pclab.pl/ :) Może tam ktoś doradzi jeszcze coś innego :)
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6694 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-07-12, 17:20
 
pomysl o dobrym cichym chlodzeniu. Polecam produkty firmy arctic cooling. Np Frezer jest nie dorgi a cichy i wydajny. Cisza to podstawa w pracy z muzyką.
W tego typu rzeczach grafika jest malo isttotna wiec jest dobrze ale najlepiej jakby byla na pasywnym chlodzeniu. Bo wiatroki w tanich kartach WYYYją.....
Co do dysku sie nie wypowiem bo samsungi podobno nie są genialne ale ja nigdy nie mialemm wiec nie wiem... Ja mam WD caviar 120Gb i jeden zewnetrzny wd caviar 40 i jest good:) szybkie są a kompa mam juz 2 lata
Zasilacz jest tani co prawda ale akurat ten model jest dobry i w miare dobrze trzyma napiecia. No raczej z tym zestawem sobie poradzi. Pltyty glowne tej firmy nei przekonują mnie Mimo ze obsluguje SLI w tej cenie. Chociaz ostatnio ceny tak spadaja. Ale to jest jescze SLi dwa razy po 8x. obecnie stosuje sie dwa razy po 16x za sprawą nowego chipsetu. Ja jestem za plytami do Amd MSI i np. abit. Gigabyte. Asusy schodzą po malu na psy...NO i sprawdz czy ten Amdek jest pod socket 939 jak tak to super i lepiej wez wersje Oem z chlodzeniem arctica. Ten z boxa troche wyje. Slyszałem go w akcji...
 
 
 
 
 
:: ::
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2006-07-12, 19:18
 
spazm napisał/a:Cisza to podstawa w pracy z muzyką.

Z tego co wiem spazm nie zajmuje się muzyką. :)
 
 
 
 
spazm 
VIP


Dołączył 7054 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-07-13, 10:04
 
Fido napisał/a:Z tego co wiem spazm nie zajmuje się muzyką. :)


spazm zajmuje się wszystkim by po niedługiej chwili zająć się czymś innym :P

ps. słyszałem, że mówienie o sobie w trzeciej to początek problemów z osobowością ;P

pss. dzięki za komentarze <ok>

2006-07-13, 13:02 // Dodano
pytanko:

AMD Sempron 2800+ BOX ___________219 zeta link
AMD Sempron 3000+ BOX ___________249 zeta link

różnica w cenie 30 zeta
nie różnią się niczym prócz nazwy :P

czy warto dołożyć te 30 zł?

ps. osobiście skłaniam się ku temu, że i tak nie zauważę różnicy więc po co przepłacać...
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#6 Wiadomość | 2006-07-13, 16:32
 
W tym drugim masz większą pamięć L2 cache o połowę, a to L2 ma dość spore znaczenie, hmmm jak by to wyjaśnić...
Jakby w moim Athlonie z taktowaniem 1500 MHz wyłączyć L2 toby miał prędkość porównywałną mniej wiecej do 200 MHz.
Ja bym dokładał, nie jest to straszny wydatek (tzn. samo 30zł :]), przyspieszenie może nie będzie gigantyczne, ale do gierek, które powstaną później i będą miały super wyczesaną grafike i super realistyczne efekty itp. może to być zbawienie.

Co do dysku, cóż, ja sam mam dwa Samsungi (jeden 60 GB od czterech lat i jeden 80 GB od roku). Nie mam powodów do narzekań, są ciche, działają szybko i stabilnie.

Nagrywarka, świetny wybór. <ok> LiteOn produkuje jedne z najlepszych nagrywarek. Od tej firmy brac w ciemno wszystko co wciskają. :P
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6694 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-07-13, 18:50
 
Zeheos piszesz ze: "ja bym dokładał, nie jest to straszny wydatek (tzn. samo 30zł :]), przyspieszenie może nie będzie gigantyczne, ale do gierek, które powstaną później i będą miały super wyczesaną grafike i super realistyczne efekty itp. może to być zbawienie. "

Zauwaz ze karta grafiki GeForce 7300GT 256MB nie jest wysoko wydajna wiec o przyszlych grach to nei ma co mowic:) Zreszta on spazm grac wsuper nowe gry chyba nie chce skladajac kompa za takie male pieniazki. Ale ja bym doplacil te 30zl i wzial drugi procek troszke wydajnosni nigdy nie zaszkodzi. Nie wiem jak sie kręcą oba procki. Ale o kręceniu warto pomyslec. Przy obecnej technologi i dobrym chlodzeniu nie ma mowy o spaleniu czy innych pierd***. Przedobrzysz to sie komp nie wlaczy reset biosa i wszystko smiga dalej. Wiec warto sie pobawic
 
 
 
 
 
:: ::
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#8 Wiadomość | 2006-07-13, 19:59
 
Może, :] nie znam się na kartach graficznych, znacznie lepiej orientuje się w prockach. :-)

Co do Athlonów, podobno bardzo ładnie się kręcą, ale nic konkretnego nie napiszę - nie mam osobistych przezyć. :P
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6694 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-07-13, 21:18
 
Wiesz modele sa rozne np. z tej samej serii ten 2800 podkrecisz do efektywnego 3400 np. a ten 3000 tez do 3400. Ogolnie procki wychodza na jednej linnii z tej samej rodziny roznia sie fabryzcznym taktowaniem czasami mnoznikami i pamiecia cache. ja kupilem proca dwa lata temu bartonaa 2500+ i krecilem do 3200+ zaoszczedzajac pare stowek. jakbym kupil np. model 2800+ to te pokrecilby sie do 3200+ byly przypadki ze sie w ogole nie krecily tak dobrze jak ich tansze odpowiedniki z tej samej rodziny...wazne jest chlodzenie i plyta glowna by sie w to pobawic.
 
 
 
 
 
:: ::
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6868 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#10 Wiadomość | 2006-07-14, 09:49
 
doradzam zakup drugiego dysku 80 Giga to juz dla muzy za mało i może raid no i z tym chłodzeniem racja, ostatnie upały to potwierdzają

http://www.cooling.pl/
 
 
 
 
spazm 
VIP


Dołączył 7054 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-07-14, 09:57
 
Sceleton napisał/a:Zreszta on spazm grac wsuper nowe gry chyba nie chce skladajac kompa za takie male pieniazki.

właśnie, że chce ;)
to jest kompromis między tym czego chce chce, a tym co moge

nie pójdzie mi na tym Oblivion?
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#12 Wiadomość | 2006-07-17, 19:34
 
Zeheos napisał/a: LiteOn produkuje jedne z najlepszych nagrywarek. Od tej firmy brac w ciemno wszystko co wciskają.

mój liteOn od zakupu dwa lata temu już dwa razy "podróżował" w kierunku producenta, to nie wiem :P
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#13 Wiadomość | 2006-07-17, 19:39
 
Ja tez na LiteOn'a nie narzekam nagrywarka ma z 4 lata juz i nic jej nie ma :]
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#14 Wiadomość | 2006-07-17, 19:47
 
moze po prostu mam pecha
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2006-07-17, 20:48
 
Z tego co czytałem / słyszałem od ludzi, to marka LiteOna się nieco popsuła. Swego czasu to były rzeczywiście rewelacyjne nagrywarki i do tego niedrogie. Osobiście wolę LG. :P Natomiast najmniejsze zaufanie mam do Samsungów, chociaż nadrabiają niską ceną i bezproblemowym serwisem.
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7135 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#16 Wiadomość | 2006-07-17, 23:13
 
Witam... Sprzet fajny (juz mam kompeksy) ja mam RADEONA 9950 128/128 i spokojnie gram w Obliviona 4 pl na średniaku... A co do LG to nie jestem zadowolony z nagywarki którą miałem nagrywała max 4x potem LiteOn 52x zadnych problemów a teraz Nagrywarka DVD LiteOn i tez zadnych a duzzzo nagrywam płytek...

:x cZuLi :]
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#17 Wiadomość | 2006-07-18, 08:21
 
Ja bylem swiadkiem mielenia plyty przez LG. Od tej pory podziekowal. Pozatym mam CD-Rom LG i zadowolony nie jestem.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#18 Wiadomość | 2006-07-18, 11:09
 
No nie wiem, pierwszy raz spotykam się, żeby ktoś wyrobów tej firmy nie chwalił. W testach nagrywarek LiteOn często znajduje się w pierwszej trójce, nierzadko na pierwszym miejscu. Ale mniejsza z tym...
Dotychczas miałem trzy nagrywarki tej firmy, dwie pierwsze na przestrzeni lat się zużyły (wypalałem, że strażacy przyjechali :P), a trzecią uzywam obecnie i jestem w 100% zadowolony. :D
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6701 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#19 Wiadomość | 2006-07-22, 17:13
 
Co do atlonow to niby ladn sie kreca ale to co teraz wypusczaja na rynek to wlasnie sa juz podkrecone athlony.. dysk samsunga.. nie no ja mialem bardzo zle przejscia z ta firma.. i wsyscy na wydzialem informatycznym u mnie ich nie polecaja.. seagate jzu predzej :) oblivion pojdzie CI spokojnie :) mzoe nie na najwyzszych ustawieniach ale gyt.. liteony sie spsuly ostatnio to moge powiedziec ..zasadniczo mam nagrywarke lg i jestem zadowolony.. co do ramu to ja inwestuje tylko w kingstony.. niesety wole miec pewnosc ze nic mi sie nei spieprzy.. z goodramami niemialem przyjemnosci sie spotkac :) ale dzisi wlasnie po 3 dnaich naprawiaina kompa dla wujaszka zdiagnozowalem ze ram jest do wymiany i nakazalem mu kupic kingstona .. mysle ze z tymi koscmi dlugo pociagnie :) zestawik jak na domowe warunki do gier jest dobry.. potem tlyko dokupic ramu i styka .. co do karty graficznej to nei wiem.. ja am geforca 3 Ti/450 z limitowanej serii i oblivion smiga mi na tym ze ho ho ! :D
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6805 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#20 Wiadomość | 2006-07-23, 10:27
 
A ja mam pytanko...
PC Pentium IV, 2Ghz, 768 RAM, 80gb
Laptop Actina , Athlon 1,56Ghz 480 RAM, 80gb

ktore lepiej 'przerobic' na stacje robocza (muzyczna)? podrasowac laptopa? czy dzialac z PC?
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Imp 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6480 dni temu
Posty: 27
Skąd: Orłów
Punkty: 5
#21 Wiadomość | 2006-08-25, 23:48
 
@ spazm (jeśli jeszcze aktualne)

o samsunga sie nie martw, dawniej bardzo narzekali na te dyski ale dziś jest ok, sam posiadam i nie mam problemow.
oblivion nie pojdzie ;] moze bedzie na minimum chodzil ale popatrz sobie na benchmark.pl , tam jest test kart w oblivionie ( na minimalnych detalach nie widac prawie nic dookola ). karta nie jest przyszlosciowym rozwiazaniem, jeszcze w tym roku ma wejsc DirectX 10 a wraz z nim nowe karty, poza tym wchodzi PCIExpress 2.0 który jest w 0% kompatybilny z 16x wiec na nowe gry i nowe karty bedzie trzeba wymieniac plyte i grafe (o ile AMD nie odpowie na CoreDuo Intela, bo jak sie zacznie wojna to beda wchodzic coraz to nowsze proce i sockety pod nie, nie bedzie szlo nadazyc). Osobiscie nie polecam plyt ASRock, duzo zlego sie o nich nasluchalem. chcesz stabila? bierz MSI lub Gigabyte. Już za okolo 300 zł masz stabilna plyteczke na NForcem 4.

@ Avell (tez jesli jeszcze aktualne)

osobiscie odradzam robienia muzy na laptopie bo duzo kosztuja podzespoly do tego (np jakis Sound Blasterek który prawdopodobnie bedzie w przyszlosci potrzebny). malo masz tez w nim RAMu. Polecam do PC dokupic jeszce 256 ramu, kupic jakiegos Sound Blastera Audigy2 i jakas fajna klawiaturke midi ;] Jesli masz zamiar to kupowac (tj. rozbudowywac swoje studio) to polecam zwyklego PC bo laptopy sa caly czas za drogie ;/
 
 
 
 
 
Bądź pozytywnym wojownikiem, gdy na arenie zostajesz sam...
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » zestawiłem kompa

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi