Niszczenie Polskiego Radia BIS?
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Newsy » Niszczenie Polskiego Radia BIS?
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#1 Wiadomość | 2006-07-12, 12:15
Niszczenie Polskiego Radia BIS? 
Jacek Sobala, nowy szef młodzieżowego Polskiego Radia BIS, który na fotelu usiadł w czwartek już wprowadza pierwsze zmiany. Poprzedni szef BIS-ki uważa, iż Sobala może zmarnować wszystko, co udało się osiągnąć w tej stacji przez ostatni rok.
O ostatnich zmianach w ramówce Polskiego Radia BIS, m.in. o zniesieniu lubianej przez słuchaczy audycji "Mocne nocne", mówi "Gazecie" Kamil Dąbrowa, poprzedni szef BIS-ki: -Ta audycja była bardzo wysoko oceniana, a jej edukacyjno-muzyczny charakter świetnie wpisywał się w pojęcie misji, którą powinny realizować media publiczne. Jej zdjęcie to początek zmian, które mogą zmarnować wszystko, co udało nam się osiągnąć w tej stacji przez ostatni rok. Robiliśmy rozgłośnię dla młodych ludzi. Dla kogo będzie teraz, nie wiadomo, bo nie słyszałem, żeby dyrektor Sobala przedstawił jakiś swój pomysł na to, jakie ma być Radio Bis.

Jednak to nie koniec zmian. Jak dowiedziała się "Wyborcza", w odstawkę pójdą audycje autorskie, całkowicie zniknie z anteny ciężka muzyka, taka jak hard core i heavy metal.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", dziennikarz został ukarany za krytykę LPR. -Faszyści w Polsce są często związani z LPR i Młodzieżą Wszechpolską - to zdanie zakończyło żywot kultowej audycji "Masala" Maksa Cegielskiego na antenie publicznego Radia Bis.

Cegielski to nie jedyny dziennikarz, który musiał pożegnać się z BIS-ką - podziękowano także Grzegorzowi Połatyńskiemu, autorowi programu "Ciemne Strony Rocka", który ze słuchaczami musiał pożegnać się jedynie za pomocą radiowego forum.

źródło: media2
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7058 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#2 Wiadomość | 2006-07-12, 12:51
 
Teraz będzie "Czułe granie 2".
 
 
 
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#3 Wiadomość | 2006-07-12, 12:52
 
nieee...Radio PiS zamiast BiS bedzie :)
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6714 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#4 Wiadomość | 2006-07-12, 13:30
 
Mocne nocne: edukacyjno- muzyczny charakter? Malo sensownie dudnienie w tempie minimum 150BPM jest edukacyjne? hm
Od siebie powiem ze nie znosilem tej audycji ale bedzie zal jezeli znikna fajne nocne ambienty ktore tez czasem lecialy i inne ciekawe mieszanki muzyczne ktore walsciwie nie istnialy na innych stacjach. Chyba rzeczywiscie czeka nas koleje pedalskie czule granie, ale przeciez mamy internet gdzie stacji radiowych jest full
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#5 Wiadomość | 2006-07-12, 15:23
 
Nerious napisał/a:ale przeciez mamy internet gdzie stacji radiowych jest full


Moze i tak ale niestety nie poslucham sobie radyjka z internetu gdzies w drodze na moim przenosnym zestawie muzycznym.
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7132 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#6 Wiadomość | 2006-07-12, 20:52
 
Czemu kazdemu wydaje sie, ze jest najmadrzejszy i przez chwilke potrafi zniszczyc to co wypracowali inni.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6566 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#7 Wiadomość | 2006-07-12, 21:39
 
Mocne Nocne to jedyna audycja, której mogłem sluchać bez marszczenia się i grymaszenia, oczywiście wybrane seanse autorskie. To radio już schodzi na psy, nie włączam go od dawna poza nocą, teraz czuję że nie włączę go WCALE. A szkoda.
 
 
 
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#8 Wiadomość | 2006-07-13, 09:31
Ciąg dalszy o radiu BiS..... 
Po mało pochlebnych publikacjach prasowych na temat tego, co ostatnio dzieje się w radiowej BIS-ce pod wodzą nowego szefa, Polskie Radio BIS wydało komunikat prasowy, w którym oficjalnie informuje o zmianie ramówki i nowej strategii stacji.
ak czytamy w komunikacie, BIS Polskie Radio w nowej ramówce będzie kładło nacisk na kontakt ze słuchaczami, którzy chcą wiedzieć więcej o świecie i życiu. Założenia BIS-ki to "inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane radio". W związku z tym w nowej formule zostanie nieco zmodyfikowany profil muzyczny. Przypomnijmy, iż z anteny znika "ciężka" muzyka, ulubione autorskie programy słuchaczy (jak np. popularny wśród słuchaczy nocny cykl programów "Mocne nocne" czy audycja Maxa Cegielskiego).

Zmiany czekają także ramówkę tygodniową BIS-ki, która będzie podzielona na pasma: poranne (6.00-9.00), audycja dla dzieci (9.00-10.00), południowe (10.00-14.00), popołudniowe (14.00-18.00), wieczorne (18.00-22.00) i nocne (22.00-6.00). Weekendowy układ pasm będzie dość podobny.

Bez zmian pozostają audycje skierowane do najmłodszych - "Zygzak z Kredką" oraz niedzielne "Bardzo Inne Słuchowiska", nie zmieniają się także proporcje oraz ilość muzyki i słowa na antenie.

Zmienił się target stacji - został rozszerzony do 30 lat (wcześniej obejmował on grupę wiekową 12-20 lat, teraz będzie to grupa 15-30).

-Jeżeli będziesz chciał się dowiedzieć, jeżeli będziesz chciał usłyszeć, co mówią inni, jeżeli będziesz chciał zrozumieć, co czujesz ty, a co cały świat, jeżeli będziesz chciał myśleć, i nie będziesz się tego wstydził, to będziesz słuchać BIS Polskiego Radia - mówi Jacek Sobala, nowy dyrektor stacji.

Na stronie internetowej stacji (www.polskieradio.pl/bis) nowy dyrektor Polskiego Radia BIS zamieścił komunikat "Teraz BIS Polskie Radio", w którym m.in. wspomina swoją radiową przeszłość i chwali się swoim doświadczeniem. "Teraz BIS Polskie Radio - sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z "BIS" najlepsze radio w Polsce - inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane. Jak to zrobić wiem. Jeśli mi nie pozwolą odejdę" - zapewnia w komunikacie Sobala.

Problem w tym, że ostatnie zmiany nie podobają się stałym słuchaczom BIS-ki, dla których do tej pory Radio BIS było odskocznią od wszechobecnej "radiowej papki". Na forum internetowym stacji roi się od negatywnych komentarzy typu: "Sobala?! Precz!!!", "Koniec Radia Bis" czy też "ja wiedziałam ze coś się stanie bo, to ku**a Polska jest". "Tym razem postanowili tworzyć radio bez nas - zdrada!!!" - krzyczą na forum słuchacze, "to i bez nas będą go sobie słuchać!" - dodają inni.

źródło:media2
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7132 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#9 Wiadomość | 2006-07-13, 10:15
Re: Ciąg dalszy o radiu BiS..... 
dr JunkStone napisał/a:Założenia BIS-ki to "inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane radio".


Czyt. kolejna Zetka, RMF czy (ch**)Eska.

dr JunkStone napisał/a:-Jeżeli będziesz chciał się dowiedzieć, jeżeli będziesz chciał usłyszeć, co mówią inni, jeżeli będziesz chciał zrozumieć, co czujesz ty, a co cały świat, jeżeli będziesz chciał myśleć, i nie będziesz się tego wstydził, to będziesz słuchać


AntyRadia ;)
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6566 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#10 Wiadomość | 2006-07-13, 22:24
 
Może jestem wyczulony politycznie, ale śmierdzi mi to wylęgarnią harcerzy. Zamiast metalu, który jest lubiany usłyszymy harceskie piosnki ogniskowe i christian rocka i inne badziewie. Dla pewności dodam, że ja metalu nie lubię, ale skoro audycje metalowe miały taką popularność to dlaczego prezesunio je zmienia? >>BOJKOT<<

2006-07-13, 23:25 // Dodano
aha, nie wiem czy wam też, ale dziwinie mi się to kojarzy z pewną stacją radiowową... która zowie się "radiostacja" ...
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7132 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#11 Wiadomość | 2006-07-14, 09:53
 
Radiem ma zarzadzac pasjonat a nie chlodny gosc szukajacy tylko jak najwiekszego zysku. Nie zawsze najwazniejsza jest kasa.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
adre'n'alin
Gość

Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2006-07-15, 20:48
 
No cóż.Czas się żegnać chyba z BIS-ką.Ja od dłuższego czasu przerzucilem się na poznańskie radio AFERA.Prawie codziennie jakoś późno po północy jest audycja 'zasypiaj alternatywnie'....polecam.O ile wiem w necie chyba też nadają...
 
 
 
spazm 
VIP


Dołączył 7052 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-07-17, 11:17
 
carmazine napisał/a:aha, nie wiem czy wam też, ale dziwinie mi się to kojarzy z pewną stacją radiowową... która zowie się "radiostacja" ...

do dziś ronię łzy za tym edenem w eterze utraconym na zawsze
swoją drogą to była rozgłośnia harcerska właśnie, ale nie słyszałem tam nigdy christian rocka (nie oceniam tego gatunku, po prostu go tam nie było)
znalazł się niestety inwestor
jeśli lubisz Shakire i Britney to dzisiejsza Radiostacja to stacja dla ciebie..., ale już nie dla mnie :/
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#14 Wiadomość | 2006-07-24, 09:39
BIS powalczy z RMF-em i Zetką 
"Lepiej dzwońcie na alarm, bo Radio BIS przejął dyrektor Sobala" - w ten sposób pożegnał się ze słuchaczami raper Duże Pe. To kolejny autor audycji, który odchodzi z Radia BIS po zmianie jego władz, pisze "Gazeta Wyborcza".
Gazeta Wyborcza" przypomina, iż od kilkunastu dni Biską rządzi Jacek Sobala, który ostatnio prowadził program publicystyczny w telewizji Puls. Zaczął od pożegnania z Maksem Cegielskim, który znalazł się na cenzurowanym, gdy w zapowiedzi jego programu znalazło się stwierdzenie, że "podżegający do przemocy faszyści są często blisko związani z Ligą Polskich Rodzin i Młodzieżą Wszechpolską".

Jak podaje dziennik, później okazało się, że w radiu, które jako jedno z nielicznych w Polsce gra mniej popularne gatunki muzyczne (hard core, punk, elektronikę, niezależny hip-hop), nie ma miejsca dla innych autorskich audycji.

Z kolei jeden z dziennikarzy BIS-ki przyznaje "Gazecie Wyborczej", iż BIS-ka, która do tej pory była stacją niszową, dla ambitnego słuchacza ma, teraz ma się ścigać z komercyjnymi stacjami - RMF i Zet. Nowa ramówka ma wejść w życie 7 sierpnia.
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7058 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#15 Wiadomość | 2006-07-24, 13:17
 
Mówiłem - "Czułe granie 2".
 
 
 
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6916 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#16 Wiadomość | 2006-08-01, 14:32
Poranna zmiana w Radiu BIS 
W ramówce Polskiego Radia BIS kolejna zmiana. Z porannym programem "Wszystko gra" pożegnał się dotychczasowy prowadzący - Kuba Wątły. Jego miejsca zajął Igor Sokołowski.
Od soboty, 29 lipca 2006 roku, poranny program "Wszystko gra", który można słuchać codziennie od 6 do 9 rano, ma jedynie charakter porannego magazynu muzyczno - informacyjnego.

Program prowadzi Igor Sokołowski, który kilka miesięcy temu do Polskiego Radia BIS przywędrował z warszawskiego Radia Kolor, gdzie także prowadził poranny program. Wcześniej prowadził programy w informacyjnym Radiu Tok FM.

Dotychczasowy prowadzący poranki w BIS-ce, Kuba Wątły, pożegnał się ze słuchaczami za pomocą radiowej strony internetowej pisząc między innymi: "Nikt normalny nie złoży takiej deklaracji, ale ja jestem `inny`, dlatego ją składam i możecie mi zaufać - wrócimy tu bo dopiero się rozkręcaliśmy... prawdziwa demolka jeszcze przed Wami".

źródło: media2
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6802 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#17 Wiadomość | 2006-08-01, 15:52
 
... widze, ze ta petycja pod która się podpisywałam nic nie dała :(
PiS wszystko rozpi****.. :/
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
spazm 
VIP


Dołączył 7052 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#18 Wiadomość | 2006-08-03, 08:42
 
Tiffany napisał/a:PiS wszystko rozpi****..

będę adwokatem diabła...

masz jakieś dowody? :D
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7058 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#19 Wiadomość | 2006-08-03, 10:03
 
Tu nie trzeba dowodów. Tu trzeba... wierzyć. :P Tak samo jak w to, że spadnie deszcz po mszy w jego intencji... BTW - nie lepiej było sprowadzić jakiegoś szamana z dżungli? Podobno skuteczniejszy.
 
 
 
 
spazm 
VIP


Dołączył 7052 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#20 Wiadomość | 2006-08-03, 11:58
 
Mirrored napisał/a:BTW - nie lepiej było sprowadzić jakiegoś szamana z dżungli?

pewnie byłoby lepiej, ale niepolitycznie niestety
ponadto taki szaman to non stop na grzybach jedzie i jak z takim wywiad w TV zrobic? ;)
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7058 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#21 Wiadomość | 2006-08-03, 12:45
 
Widząc czasem co wyprawiają nasi wybrańcy narodu, też chyba zażywają grzybki. I nie tylko. :)
 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6802 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#22 Wiadomość | 2006-08-04, 11:56
 
You are the chosen one ;P
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
spazm 
VIP


Dołączył 7052 dni temu
Posty: 813
Skąd: Moje Miasto
Punkty: 5
#23 Wiadomość | 2006-08-04, 12:57
 
Tiffany napisał/a:You are the chosen one ;P


wiem, wiem... :)

ale to tajemnica, ok? ;)
 
 
 
 
 
Bądź wesoły, energiczny, jak wibrator elektryczny.
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Newsy » Niszczenie Polskiego Radia BIS?

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi