CuBase SX 3
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » CuBase SX 3
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-07-10, 22:50
CuBase SX 3 
w najbliższym czasie zamierzam zakupić sobie CuBasa 3.
Opanowałem już ;P go trochę, ale nie mogę dojść do ayromatyzacji, oraz dodawania qtyczek VST ;P ;P ;P ;P
Muszę zmienić softa bo frutek niszczy jakość dźwięku przy eksporcie i ma za mało opcji <zygi> <zygi> <zygi> <zygi> <zygi> <zygi>
Jedyny jego minus to że jest mniej wygodny od frutka ale to kwestia przyzwyczajeń ;)
PzDr
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#2 Wiadomość | 2006-07-10, 22:59
 
A cena? :P

Polecam BUZZ'a :D
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-07-10, 23:01
 
cena: 3500 zotych :D:D

2006-07-11, 00:02 // Dodano
Ale się opłaca
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#4 Wiadomość | 2006-07-10, 23:09
 
jakich opcji Ci brakuje? Poza tym jak to niszczy jakość dźwięku? Jestem pewien, że albo jest problem z twojej strony jako uzytkownika albo problem w twojej wersji fruta.

Dla pewności: ja fruta nie używam, ale wnioskuję, że skoro tyle ludzi go lubi i użytkuje to na pewno nie niszczy dźwięku dla zasady...
 
 
 
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-07-10, 23:26
 
Na punkcie dźwięku mam fioła i na pewno nie jest to moja wina...
Mój frutek jest bardzo dobry... jeden z najnowszych... w dodatku po ostrym tiuningu ;)
Ale słyszę różnicę po exporcie... nawet po 320 kb/s...
Gdzie przeważnie używa się 128...
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#6 Wiadomość | 2006-07-10, 23:27
 
nie mów, że eksportujesz do mp3 prosto z frutka......
 
 
 
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-07-10, 23:31
 
a masz lepsze rozwiązania??
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#8 Wiadomość | 2006-07-10, 23:34
 
widzisz, w tym momencie pokazałes, o co tak naprawdę chodzi. Po prostu kodek dołączony do twojego FL'a jest stary, albo kiepsko zarządzany. To nie jest wina FL'a. Moja recepta? Render do .wav (zawsze tak robię) a potem kompresja do mp3 albo ogg przy uzyciu zewnętrznego kodeka. Jeśli chodzi o mp3 to używam tylko i wyłącznie najnowszej możliwej wersji LAME, a do OGG używam oggenc, tego zarządzanego z lini poleceń.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-07-10, 23:37
 
zgłoszę się do Ciebie o pomoc gdy kupię nowy dysk... ten mi się zjarał więdz nie mam na razie nic... nawet projektów... :]
Kiedy będę miał exportować napiszę PW i mo podeślesz co nie co ;)??
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#10 Wiadomość | 2006-07-10, 23:38
 
pewnie, jestem skory do pomocy, ale chyba lepiej na forum , żeby wszyscy mogli przeczytać o co chodzi. W każdym razie możesz na mnie liczyć. Pozdrawiam!
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-07-10, 23:41
 
thx...
No ale i tak zmieniam softa... bo CuBasa używają najlepsi... i muszę im dirównać za wszelką cenę... we wszystkim... :P
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#12 Wiadomość | 2006-07-10, 23:45
 
twoja sprawa... ja bym jednak zastanowił się dokładnie Co ci przeszkadza czego ci brakuje - myślałem tak o buzzie - "no tego nie ma, tego nie ma... kurde chyba wskocze na abletona" potem zobaczyłem ile kosztuje pełen ableton (mam lite dostarczony z emu404)... posiedzialem trochę na buzzmachines.com. Cactoos podrzucił mi kilka linków, pośledziłem KVRAUDIO.Com ... efekty? Mam piekną automatyzację (HalDreamer ScreamWeaver), automat perkusyjny (dBlue Glitch), świetny host VST (Polac VSTi Loader), masę nowych ciekawych efektów. Po co to piszę? Bo zanim wyda się kupę kasy na nowy soft albo poświęci masę czasu na zmianę przyzwyczajeń warto rozejrzeć się za uzupełnieniami do własnego środowiska pracy. Po co puszczać w niepamięć swoje doświadczenia z pracy z tym programem?
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-07-11, 00:26
 
Chodzi o to że najlepszi grają na CuBasie... np Meyson... Mam z nim dwa kawałki w robocie... a nie mogę nic więcej nagrać bo frutek to wielkie g w porównaniu z cu...
Po za tym to kwestia honoru bo się ściham z cwaniakami/producentami z miasta sąsiadującego ze mną :]
Trochę głupio brzmi ale wiadomo o co chodzi :P
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#14 Wiadomość | 2006-07-11, 00:34
 
Mam być szczery? dla mnie to żaden argument. A może najlepsi zaczęli robić muzę na kompie daaawno temu gdy był tylko cubase, a trackery to dla nich czarna magia?

Poza tym w czym się ścigasz z cwaniakami/producentami? Lans kto ma lepszy soft czy kto pisze lepszą muzę? Jeśli to pierwsze to współczuję... jeśli to drugie to nie ma znaczenia jaki soft - ważne CO z nim potrafisz zrobić.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2006-07-11, 00:54
 
na frutku potrafię robić wszystko ale muszę zmienić softa z tego względu, że ci warci współpracy robią na Cu a ja się muszę promować.
co do wyścigu jest on o wszystko... o muzę, na lu składankach nas wydano, wytwórnie, i sława.... oraz oczywiście dążenie do własnego stylu

2006-07-11, 01:59 // Dodano
obra byq ja spadam bo nie mam dziś siły.... już :P
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#16 Wiadomość | 2006-07-11, 01:24
 
LiquiPower! napisał/a:ale muszę zmienić softa z tego względu, że ci warci współpracy robią na Cu a ja się muszę promować.


Jak to czytam to aż mnie mdli. Nie mogę zrozumiec jak można zmieniać soft bo "ktoś kto jest dobry go używa to ja napewno też będę lepszy jak odstawię coś co mi zupełnie wystarcza i doskonale to znam na rzecz tego. A poza tym to ja chce sie promować i ten nowy soft jest do tego lepszy"

Zupełnie Ciebie nie rozumiem!
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2006-07-11, 07:37
 
Chodzi mi głównie o to że nie mogę współpracować ze znanymi producentami, ponieważ używają Cu.
Sorry że tak chaotycznie pisałem ale już spałem <lol>
Ale temat w ogóle ie jest o tym....
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#18 Wiadomość | 2006-07-11, 09:07
 
A od czego sa ReWire ?? Robi sie na tym na czym sie lubi.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6723 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#19 Wiadomość | 2006-07-13, 18:59
 
porzadny producent to prokejt exportuje na sciezki i obrabia w edytorach dziweku
mozna uzywac cubase mozna yuzywac reasona mozna i fl laczysz to w edytorze wielosciezkowym obrabiasz mix robisz mastering i malina . Tak robią powazni producenci, ktorzy tworzą n a kompie muze. W studiu masz syntezatory i inne drogie samplery. Myslisz ze co?/ to tak samo jak cubase? zgrywaja wszystjkie slady dodaja cos tez z vst i samplerow i obrabiaja. Czasami jak Cie slucham to nie rozumiem czy ty duzy chłop czy dziecko:)
 
 
 
 
 
:: ::
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6896 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#20 Wiadomość | 2006-07-13, 19:45
 
dobrze powiedziane, ja żaden producent ani porzadny, ale najlepiej sie nagrywało na takim Ntracku- widziałem kazda sciezke, kazda osobno mozna było "potencjalnie" obrabiac- teraz to wiem- wtedy starczyło nagrac ich kilka i dac normalize i ew patrzec czy nie ma przesteru.Dosc to przyjazny progs był i była kontrola nad nagraniem- własnie przez te wave sciezki.Cool edit ma to samo.
Teraz inna bajka, mnóstwo mozliwosci- ale zasada ta sama- kazda sciezka osobno nagrywana w audio i tam cos kombinowac, jak sie umie hehe- mowa o mnie- na Fla wszedłem, ale sam juz nie wiem, niby łatwy,szybki, w dzien mozna kawałek zrobic, ale i tak sporo ludzi mówi, ze export do wave, nie do mp3, i potem łaczyc sciezki wave w innym progsie i tam obrabiac finał.
A może wystarczy się wyspecjalizowac w jednym progsie i uwagę na muze zwrócic?
ale ja sie nie znam
 
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6691 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#21 Wiadomość | 2006-07-13, 20:55
 
Cytat:Opanowałem już go trochę, ale nie mogę dojść do ayromatyzacji, oraz dodawania qtyczek VST

Khem, bez obrazy ale chcesz się dowiedzieć jak to zrobić czy tylko się pochwalić? :/
Współpraca z wartościowymi producentami - trafiony moim zdaniem powód, Liquil chce iść naprzód i zrobić track'a z Janardaną ;-) Nie ma co ukrywać, że frutek jest niezły do amatorskiej zabawy z muzyką, ale do profesjonalnych zastosowań typu praca w studio czy z innymi producentami lepiej się sprawdzi Cubase. Nie dlatego, że jest lepszy, po prostu taki jest ogólnie przyjęty standard.

A co do encodera mp3 - zassiesz go na SourceForge i zainstalujesz. ;-)
Później włączasz sobie "Tryb MS-Dos" i przechodzisz sobie do folderu gdzie znajduje się lame (nie pamiętam dokładnie jak to się robiło).
Kod:cd c:\LAME\

Dobrze by było, gdybyś do tego samego folderu wrzucił sobie wav'y, które chcesz przekonwertowac do empe3. No i konwertujesz:
Kod:lame.exe nazwapliku.wav nazwapliku.mp3

Jeżeli nie podasz nazwapliku.mp3, empetrójka bedzie nosiła nazwę nazwapliku.wav.mp3

Pisze z pamięci i mogłem cos pokisić, strzelajcie jakby było coś źle. :-)

2006-07-13, 22:00 // Dodano
Aaa, no i czytam sobie recenzję, gdzie pan Łabuda (to nie ten z KŚ?) pisze o świetnym ditheringu, może to ma znaczenie?
Jerzy Łabuda napisał/a:Kończąc temat rozdzielczości, muszę wspomnieć o rewelacyjnym ditheringu Cubase - UV22 Apogee. Dithering jest to algorytm zapobiegający powstawaniu zakłóceń podczas redukcji jego rozdzielczości - gdy schodzimy z 32 do 16 bi-tów nie pojawiają się żadne trzaski czy zniekształcenia harmoniczne. Bez wątpienia jest to jeden z mocniejszych punktów Cubase'a.
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-07-15, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6723 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#22 Wiadomość | 2006-07-13, 21:10
 
Zawsze na necie padaja takie puste komentarze:" FL studio jest super. Mozna zrobic wszystko. Reason nei ma vst. Buzz jest do dupy. Cubase drogi" itp itd. przeciez mozna korzystac z darmowych hostow vst uzywac darmowych wtyk np. i miec jakis rejestrator midi ktory pozniej gotowy material zgra do wava. Potem np uzyc fla bo ma jakies tam fajne narzedzie i tez zgrac. I potem Reasona bo komus sie spodobalo przemienie wiolonczeli. Albo podlaczyc harwarowego VIRUSA . Wgrac wszystkei sciezki do np. cooll edita, czy zmienionego nieco Adobe Audition 2.0. I potem improwizka do podkladu na virusie. Potem zgranie melo virusa i wrzucenie do coola. i jak mamy material... zabieramy sie za poprawe mixu. potem dokladnie zrobiony mix zgrac na wav'a czy aiff'a. i finalny pre-mastering. i mamy gotowy dobry material. Soft jest nie wazny. Wazne są checi i przyzwyczajenia, umiejetnosci, pomysl, wykonanie. Jak bys chcial to nawet na starym grzebieniu zrobisz cos ciekawego... A gadanie ze oni robia na cubase i ty tez cchesz jest smieszne.. zawsze mozna znalezc zloty srodek do wspolpracy przy robieniu materialu.
ps. A osoby ktore wymieniles moze dla ciebie sa gwiwazdami bo dla mnie nie...

2006-07-13, 22:13 // Dodano
wedlug mnie najlepszy jaki do tej pory dithering znam dokladnien pzreprowadza wtyka Izotope Ozone. Material najleppiej zgrywac z sample rate minimum 48 000, 44100 to juz standard i najwyzszych mozliwych bitach..,
 
 
 
 
 
:: ::
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6629 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#23 Wiadomość | 2006-07-13, 21:37
 
Ja to się właściwie powtórze.

Poszczególne scieżki zrobić w FL wykesportować do wave w najlepszej jakości. Potem można użyć logica, cubase do miksu ścieżek. A potem jeszcze z tego można zrobić jednego wave i na koniec pobawić się w wavelabie.

No i to co pisze SCeL. Izotope Ozone jest zaje****
 
 
 
 
 
Takie małe chmurki, takie bardzo fluffy, fluffy
www.ssah.tarchomin.pl
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6896 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#24 Wiadomość | 2006-07-14, 08:00
 
eksportowac z Fla do wave w jak najlepszej jakości- może ktoś z was poda przepis jak to najlepiej zrobic- ja pare razy miałem przygode, ze wave exportowany z Fla- 32 bit lineas - trzeszczał, nagrywanie mam w 24 bitach ustawione -audigy 2zs- jak export w 16 bitach to czasem jakby to powiedziec, inne brzmienie. sam juz nie wiem co jest grane. Tam w zakładce rendering w Flu jest sporo ustawien, może ktos poda w miare optymalne ustawienia lub hmmm :) najlepsze z mozliwych do zgrywania sciezek z Fla do wave.
Z cubase wiem ze ditherig ma b dobry i ma sporo opcji do masteringu-
pozdro
 
 
 
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#25 Wiadomość | 2006-07-14, 21:04
 
Scel przyznaję na FL da się dużo zrobić ale jest problem z wydajnością.

Nie mogę exportować poszczególnych ścieżek (nie wiem czy dobrze rozumiem) ponieważ układanie zacznie mi jeszcze bardziej mulić procka, a po za tym reverb i delay będzie się ciął.

a co do Ciebie Zahu to dokładnie to mam na myśli ;) i też chciałem się pochwalić bo męczę go już miesiąć :P (ale nie ważne)
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#26 Wiadomość | 2006-07-14, 23:52
 
Deniz... słuchaj. Trzeba wybrać drogę kompromisu. Naprawdę, jeśli renderujesz wszystkie ścieżki do wav, każda oddzielnie to możesz sobie darować reverb, delay... to wszystko można nałożyć później na gotowego wave, w odpowiedniej kolejności, z tym, że efekty "offline" są O WIELE bardziej rozbudowane niż te 'online', naprawdę potrzeba trochę kreatywności, własnej inicjatywy. Ale widzę, że już zadecydowaleś co zrobisz i będziesz szukał każdego powodu, żeby udowodnić, że masz rację, ok to twoja sprawa. Jeśli moje argumenty Cię nie przekonują to szkoda, bo krzywdzisz sam siebie postępując w ten sposób. Ale to tylko moja opinia :)

Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#27 Wiadomość | 2006-07-15, 09:51
 
Nie tylko Twoja Carmazine. Zastanow sie czy napewno chcesz sie podporzadkowac tracac na wygodzie i chyba narazie na mozliwosciach. FL masz opanowany a Cubase'a nie. Mowisz o wyscigu. Narazie w tym wyscigu bedziesz z tylu a po co ?? FL znasz, rob na nim i nie przejmuj sie innymi. Wartoscia jest muzyka a nie program na jakim ja robisz.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6615 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#28 Wiadomość | 2006-08-01, 17:58
 
Przerzucając się nia inny soft tracisz w najlepszym wypadku kilka miesięcy... bo zanim rozpracujesz program to minie zapewne sporo czasu...
A nierozumiem jednego... mianowicie co jest głównym powodem tego że chcesz przesiąść się na Cubase... Mastering...?? - Do masteringu mozesz uzywać kilku softów... nie musisz przecierz wszystkiego wykonywać w FL Studiu... myśle że nikt nie kończy pracy nad swoim kawałkiem tylko w jednym programie...

Ja uzywam FL Studio do układania kawałka i robienia mixu... następnie robie export rożnych ścieżek... wrzucam te ścierzki jeszcze raz do FL Studia tam je znowu obrabiam,...no i znowy exporcik już jako cały utworek i ostatecznie kończe prace w n-Tracku...
Ps: W taki sposob już zrobiłem jedną pioseneczke i bardzo ładnie brzmiała... tak więc mastering już w minimalnym stopniu opanowałem... A na ten sposob sam wpadłem... przeczytałem ten temat i widze że nie ja pierwszy i zapewne nie ostatni wpadłem na taki pomysł...

Pozdro !
 
 
 
 
W oguuuuuuule.... !!! :)
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#29 Wiadomość | 2006-08-01, 22:24
 
No cóż wszystko robię na fl w jednym pliku fl :) na dodatek mam wtyczki które pokazują mi parametry utworu a reszta to mój słuch tylko wqurw*** mnie to że bardzo mało wydajny jest ten program w porównianiu np z Reasonem 3 czy Cu Basem... z resztą przeczytaj co pisałem wyżej... PzDr
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6691 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#30 Wiadomość | 2006-08-02, 10:17
 
Ech, trzymacie chłopaka na siłę przy frucie. ;P
Lepiej wyjdzie, jeżeli ktoś w końcu wytłumaczy kwestię automatyzacji i wrzucania wtyczek VST. :)

2006-08-02, 11:19 // Dodano
Zaraz, mam cos o podpinaniu wtyczek:
http://groups.google.pl/g...c3211402f16b85b
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6723 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#31 Wiadomość | 2006-08-02, 10:24
 
Jesli chodiz o kubusia to ucze sie go od roku wiec jak cos to walic do mnie:)
 
 
 
 
 
:: ::
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6691 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#32 Wiadomość | 2006-08-02, 10:38
 
Sceleton jeżeli wiesz jak kubuś robi takie rzeczy, to lepiej napisz na forum, niech wszyscy skorzystają. ;)
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#33 Wiadomość | 2006-08-03, 11:56
 
Zeheos napisał/a:Ech, trzymacie chłopaka na siłę przy frucie. ;P
Lepiej wyjdzie, jeżeli ktoś w końcu wytłumaczy kwestię automatyzacji i wrzucania wtyczek VST. :)

2006-08-02, 11:19 // Dodano
Zaraz, mam cos o podpinaniu wtyczek:
http://groups.google.pl/g...c3211402f16b85b

Cytat:Jesli chodiz o kubusia to ucze sie go od roku wiec jak cos to walic do mnie:)

Cytat:Sceleton jeżeli wiesz jak kubuś robi takie rzeczy, to lepiej napisz na forum, niech wszyscy skorzystają. ;)


W KOŃCU COŚ SENSOWNEGO I TO NA CO CZEKAM <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo>
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
atom 


Dołączył 6661 dni temu
Posty: 27
Skąd: wawa
Punkty: 5
#34 Wiadomość | 2006-08-04, 13:01
 
tak czytam co tu ludzie piszom i takie szczatki jakis informacji "zaslyszanych" od kolegi tudziez jakiegos madrego forum
ale bardzo podoba mi sie nazwa kubus :)

anyway
- cubase
wtyczki VST/VSTi wzuca sie w MENU->Devices i tam jest VST chyba (nie pamietam od miesiaca nie wlaczam)
najpierw trza skonfigurzyc sciezki bo Cubase po defaultowo bierze se z katalogu domowego Cubase c:\srututut\Steinberg\Cubase\VST czy jakos tak

automatyzacje daje sie tak jak automatyzacje wszystkiego innego, czyli poprzez tracki automatyzacji

fogle granie na VSTi polega na wpieciu kanalu MIDI i wyslaniu go do wtyczki (po dodaniu wtyczki jej nazwa pojawi sie jako urzaedznie MIDI Out dla sceizek MIDI)

reszta jest latwa prosta i przyjemna jak wszystko w "Kubusiu" (NIE!)

- fl i jakos
-- ktostam pisal ze lame.exe i wav na mp3, FLStudio korzysta z Lame tylkoz ze w formie biblioteki (dll'ka w kat FLa) wiec to to samo
-- problem z trzaskami przy 32bit wav'ach wynika ze zlej interpretacji programu odtwarzajacego (pewnie Winamp), format jest dobry (jeno reprezentacja
probki jest inna 32bit float)
-- 32bit float sie nadaje jak calosc materialu jest w takim formacie lub tez jesli calosc to VST bo to natywna "bitowosc" dla VST
-- FL ma kilka ficzerow dla ulatwienia (chociaz dalej nie rozumiem po jakom cholere to ktos chce robic) eksportu sciezek (blagam was nie wzucajcie tego potem do Logica bo to juz
przegiecie jest, ze was stac na takie softy). Anyway, Split FX tracks eksportuje caly utwor rozdzielajac nie pojedyncze kanaly genrratorow ale pojedyncze kanaly FX z miksera, co ma
wiekszy sens przy imporcie tego potem do innego DAW'a. Wiec problem delay'ow i reverbow znika, pozatym dla samego samplera jest SYNC depth ktora mozna ustawic do jakis
hardcore'owych (256 anyone?) co daje wieksza "czulosc"/"dokladnosc" przy eksporcie sampli w kanalach samplera (nie ma to znaczenia przy samplach zapakowanych do samplerow VST)
chodzi glownie o sample ktorych zmienia sie PITCH podczas trwania utworu, gdziestam byl test jak wiernie FL to robi, i wyszedl tak samo jak Cubase czy Reason (zadnych roznic)

- cubase i super producenci
-- pan od topicu jest swietnym przykladem jak marketing firm Steinberg dobrze dziala, nikt nie mowi ze to zly soft, absolutnie jest tym wszystkim o czym sie pisze ale i jeszcze wiecej
-- jedyne normalne wytlumaczenie dla wydania 3500zl na soft taki jak kubus jest posiadanie sprzetu ktoremu ten soft bedzie niezbedny, bo w przypadku pracy (jak 90% ludzi dzis)
calkowicie w srodowisku komputera PC/MAC takie "kobyly" sa przesada, zwykly darmowy Reaper czy EnergyXT zrobi wiekszosc zeczy z samplami/VST o wiele lepiej niz Cubase
(chodz VST pochodzi ze Steinberga to duzo wtyczek pod nim dziala zle)

pozdro dla ekipy BF, masakryczny topic nprawde
 
 
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6723 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#35 Wiadomość | 2006-08-04, 13:35
 
Moj pies wabi sie Kubuś:) dlatego tez tak nazywam ten prog;)
 
 
 
 
 
:: ::
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#36 Wiadomość | 2006-08-04, 21:54
 
Dzięki... kiedy odzyskam softa... :/ to wszystkim się zajmę... (z tego co mi tu napisano) ;)
Temat można użyć do wszystkich problemów z "Kubusiem" więdz jak coś będzie niejasne w sprawwie tego softa walcie tu :P
PzDr
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » CuBase SX 3

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi