reason - problem z NN-19
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » reason - problem z NN-19
 
meetz 


Dołączył 6551 dni temu
Posty: 7
Skąd: warszawa
#1 Wiadomość | 2006-07-10, 16:02
reason - problem z NN-19 
witam wszystkich,
mam takie pytanie dotyczące odtwarzania sampli w NN-19,
czy jest taka możliwość, żeby po załadowaniu kilkuminutowego sampla do nn19 nie trzeba było
za każdym razem słuchać go od początku?
problem polega na tym, że gdy chce odsłuchać np piosenkę od połowy, to jest to niemozliwe, bo
"nutka" od sampla znajduje się na początku tracka i program jej nie załapuje...
nie wiem czy do końca jasno sie wyraziłem, mam nadzieję, że ktoś skapuje o co mi chodzi :)
 
 
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6723 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2006-07-10, 16:55
 
w nn-19 raczej nie mozna, jest bardziej przeznaczony to krotkich sampli, ale w tym drugim samplerze bardziej zaawansowanym nn-xt masz pokretlo start i end
czyli przekrec do 50% i poleci ci od polowy sampla. Nie wiem czy oto chodzi.
hmmm chyba Tobie chodzilo zeby od razu w polowie jak leci utwor to tez zeby w polowie lecial sampel. TO wtedy tak sie nie da bo odtwarzanie zaczyna sie od nutki. Jedynym wyjsciem jest pociac to i wrzucic kilka sampli na kazda nutke co np 5s i wtedy bedzie mozna tak zrobic jak chcesz. albo uzyc dr. Rex. Wiem ze jest to utrudnione ale dla chcacego nic trudnego:)
 
 
 
 
 
:: ::
 
meetz 


Dołączył 6551 dni temu
Posty: 7
Skąd: warszawa
#3 Wiadomość | 2006-07-10, 18:43
 
dzieki za pomoc,
"hmmm chyba Tobie chodzilo zeby od razu w polowie jak leci utwor to tez zeby w polowie lecial sampel" - dokladnie o to mi chodzi
ale gdybym chciał zrobić co 5 sekund, to bym musiał dla kazdego sampla dodać nowego nnxt, to tez jest dosyć czasochłonne i nie wiem czy procek to wytrzyma
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7089 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#4 Wiadomość | 2006-07-10, 18:54
 
W Fl jest możliwość wrzucenia sampla pod playlist, tam jest cały waveform, można puszczać od którego momentu się chce.
 
 
 
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6723 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-07-10, 19:11
 
Cytat:ale gdybym chciał zrobić co 5 sekund, to bym musiał dla kazdego sampla dodać nowego nnxt, to tez jest dosyć czasochłonne i nie wiem czy procek to wytrzyma


NIE! nie musisz tak robic... Wystarczy jeden. I ustawic jeden sampel na zdzwiek C, Drugi sampel n np. D czy Cis i tak co pol tonu i gra wsio:)
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7163 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#6 Wiadomość | 2006-07-10, 21:00
 
NN-XT jest bardzo dobrym urzadzeniem w reasonie i raczej na nim sie koncentruj olej NN-19

Jak rozwijasz NN-XT przyjrzyj sie opcja. Tak jak pisze SceL mozesz ustawic "zakres" w jakim ma grac dany sampel i czy ma to zmieniac tonacje czy nie. Mozesz ustawic na kazda nutke inny dzwiek co daje bardzo duzo mozliwosci. W jednym NN-XT mozna powrzucac wszystkie FX'y do utworu. Mozna pobawic sie zachodzeniem na siebie sampli co tez moze czasami dawac ciekawy efekt.

Poprostu rozwin NN-XT pobaw sie tymi pokretlami wszystkimi. Obadanie zajmie troche czasu ale napewno uzywanie NN-XT Ci sie przyda.

NN-19 pozostal chyba tylko w reasonie jako sentyment po pierwszych wersjach programu.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#7 Wiadomość | 2006-07-10, 21:36
 
A nie ma w NN-XT czegoś takiego jak Sample Offset? SceL pisze o tym chyba, więc można to zastosować w trakcie trwania utworu przy użyciu automatyzacji, po co cokolwiek ciąć? (chociaż to zależy od sytuacji)
 
 
 
 
meetz 


Dołączył 6551 dni temu
Posty: 7
Skąd: warszawa
#8 Wiadomość | 2006-07-10, 22:39
 
dzieki dzieki,
no wlasnie w nnxt nie ma chyba czegos w stylu sample offset,
wlasnie przydaloby sie cos takiego jak jest we fruity loopsie, tam ladnie waveform leci sobie na dole
 
 
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#9 Wiadomość | 2006-07-10, 22:41
 
Sceleton napisał/a:nn-xt masz pokretlo start i end
czyli przekrec do 50% i poleci ci od polowy sampla


A może właśnie jest? nie wiem, dawno nie widziałem reasona, zresztą nie tęsknię...
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
meetz 


Dołączył 6551 dni temu
Posty: 7
Skąd: warszawa
#10 Wiadomość | 2006-07-11, 18:55
 
nie chodzilo mi o to, zeby sampel za kazdym razem wgrywal sie od polowy, tylko zeby odpalal sie w tym miejscu gdzie puszcze play,

dzieki wielkie wszystkim za pomoc
 
 
 
Aretzki 


Dołączył 6593 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-07-12, 08:41
 
miałem ten sam problem, z wrzucaniem do reasona gitary. w końcu się wkurzyłem i zrobiłem krótkiego loopa z tej gitary i nie przeszkadzało mi to tak bardzo.
ale może by podpiąć Fruty przez te ReWire czy coś i tam położyć ten waveform. wtedy by chyba grało, nie? nie próbowałem, uprzedzam.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#12 Wiadomość | 2006-07-12, 21:43
 
jeśli bawimy się w podpinanie pod ReWire to do zabawy samplami poleciłbym trackera (madtracker ma rewire chyba) albo po prostu jakiś host vst i na nim loop slicera jakiegoś.
 
 
 
 
Aretzki 


Dołączył 6593 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-07-13, 21:29
 
no ale taka lipa że reason nie jest ani hostem ani slavem vst. lipa, trza przyznać. ale gdyby był to byłby cubase'em.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#14 Wiadomość | 2006-07-13, 22:16
 
Reason gdyby miał vst byłby dobry. A bez vst jest co najwyżej niezły - to moja subiektywna opinia.
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » reason - problem z NN-19

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi