behringer u-control umx25
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » behringer u-control umx25
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-07-09, 00:25
behringer u-control umx25 
kupiłem
Pomyślałem, że za taką cenę (4 stówy) to jest czadowy interes.

i właśnie pomyślałem, żeby się kogoś co się zna zapytać co myśli (w sumie to powinienem to zrobić wcześniej, ale cóż).
no więc. Co myślicie o zakupie takiego? (mnie też bolą tylko dwie oktawy, pytam czy mam już popełniać samobójstwo, czy da się z tego pokorzystać. bo MicroKONTROL dopiero za pół roku, jak dobrze pójdzie).

no ale cieszę się, bo dorzucają Abletona. Wreszcie będę miał jakiś legalny soft :P

a. i jeszcze jedno. do tego dorzucają jakiś interfejs audio na usb.

o taki

i nie wiem czy dobrze zrozumiałem - interfejs audio to coś jakby karta dźwiękowa, że podepnę do tego głośniki i będzie mi grało ładniej? bo nie rozumiem. Poprawi mi się od tego latencja?

i trzecie pytanie. gdybym kupił zwykły sustain pedal do niego powiedzmy taki , to jak bardzo bym się męczył nad tym, żeby go użyć jako stopy w niby-perkusji?
 
 
 
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6947 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#2 Wiadomość | 2006-07-10, 09:23
 
Aretzki napisał/a:Co myślicie o zakupie takiego? (mnie też bolą tylko dwie oktawy, pytam czy mam już popełniać samobójstwo, czy da się z tego pokorzystać. bo MicroKONTROL dopiero za pół roku, jak dobrze pójdzie).


Jesli nie jestes jakim mega pianista to taka klawiatura powinna wystarczyc do wklepania jakiejs melodyjki itp. :)

Aretzki napisał/a:i nie wiem czy dobrze zrozumiałem - interfejs audio to coś jakby karta dźwiękowa, że podepnę do tego głośniki i będzie mi grało ładniej? bo nie rozumiem. Poprawi mi się od tego latencja?


Dobrze zrozumiales.Niestety nie znalazlem zadnych konkretnych danych technicznych dotyczacych tego interfejsu ale jesli chodzi o interfejs USB 1 to chyba nie za bardzo poleci na niskiej latencji. Raczej bez rewelacji ale zawsze cos :)
Tu znalazlem jakis taki opis od uzytkownika: http://www.eis.com.pl/vir...=10966&forum=10

Aretzki napisał/a:gdybym kupił zwykły sustain pedal do niego powiedzmy taki , to jak bardzo bym się męczył nad tym, żeby go użyć jako stopy w niby-perkusji?


Nigdy tego nie robilem ale powinno sie dac tak zrobic. Pedal bedzie wysylac jakis komunikat (standardowo sustain) ale pewnie bedzie to mozna przypisac w programie.

PS. Jak juz dostaniesz ta klawiaturke to podziel sie z nami jakimis wrazeniami organoleptycznymi :) sprzet jest dosc tani, chcialbym wiedziec czy jest wart zakupu
Pozdrawiam
 
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6692 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#3 Wiadomość | 2006-07-10, 14:47
 
Również zamierzam sobie kupić taki model, tyle że wersję 49 klawiszową. Moim zdaniem warto uzbierać troszkę więcej $$$ i kupić większego brata, niż potem cierpieć z powodu braku choćby tej jednej oktawy. :-)
Wygląda bardzo sympatycznie i poręcznie, a w dodatku nie kosztuje dużo. I jeszcze dorzucają soft, wyjazd! :P
Tylko nie wiem, czy jak to podobnę przez midi pod SB Audigy, czy nie bedzie wymagać sterów pod win 98 (bo widzę, że są tylko dla XP)? :-|
Także jestem ciekaw opinii. ;-)
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6947 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#4 Wiadomość | 2006-07-10, 14:50
 
Generalnie podepniesz pod USB.Pod midi rowniez - potrzebny bedzie kabelek.Pod Win98 moze byc problem z USB - MIDI bedzie dzialac bez problemu - tu nie potrzebne sa sterowniki :)
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#5 Wiadomość | 2006-07-10, 23:53
 
Aretzki napisał/a:
no ale cieszę się, bo dorzucają Abletona. Wreszcie będę miał jakiś legalny soft :P


Zapomnij - to wersja Lite, nic nie wyrenderujesz do wav.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2006-07-11, 08:24
 
sztywdupe.

a chociaż do mp3? pewnie też nie.
no ale tego abletona wreszcie zobaczę co to jest, bo nigdy nie ciągnęło mnie do niego jakoś.

wrażenia organoleptyczne prześlę dopiero po 20 lipca, bo mi się data wypłaty przesunęła. więc nie zamykać tematu :P
 
 
 
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#7 Wiadomość | 2006-07-11, 22:27
 
Cytat:sztywdupe.


???
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-07-12, 08:35
 
sztywdupe - abbr."Oż ty w dupę" colloquial

się chciałem zapytać znaczy, czy ten śmieszny interfejs audio zwolni trochę mój proc z myślenia nad reasonem. bo czasem to nic tylko iśc się zabić z tym szmelcem.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6597 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#9 Wiadomość | 2006-07-12, 21:42
 
Raczej nie uwolni procka. Karty EMU potrafią odciążyć niektóre efekty VST, podobno tylko te ze stajni emu, ale wydaje mi się, że każdy, ale podpięty za pomocą softu emu.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-07-21, 13:15
Wrażenia Organoleptyczne. 
Po kolei

Rozerwałem pudełko, jakoś dziwnie sklejone. ale się trzymie, fajne takie do noszenia, bo rączkę ma. plus.

Duże toto. Spodziewałem się w sumie mniejszego trochę, bo to tylko dwie oktawy. Ale widać że solidnie zrobione. Pierwszy test knobów - działają (znaczy kręcą się).
przyciski - spodziewałem się gumowych, a tu takie nieprzyjemnie klikające plastiki.

Komputer nie działa, biorę do plecaka i won do kumpla. podpiąłem, nacisnąłem power, wszystko się wykryło.

fruity loopsy, sytrus. pierwsze dwie gałki na xy controller. JAAAAAAKI SZPAAAAAN. reszta gałek, suwak też działa.

wrażenia późniejsze - podoba mi się multikanałowość. mogę tego samego knoba przypiąć x razy do różnych rzeczy na różnych kanałach.

klawisze na początku wydawały mi się za duże, ale po prostu przyzwyczajony byłem do klawiatur z mini guzikami bez velocity.

no i dwie oktawy. bida.

ogólnie 10/10 bo minusów wcale.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
comxed 


Dołączył 6529 dni temu
Posty: 1
Skąd: foo
#11 Wiadomość | 2006-08-01, 16:55
 
a te 8 pokretel sa typu endless rotary, ze mozesz krecic o 360 stopni i dziala relatywnie do aktualnej wartosci (dodaje/odejmuje) czy zwykle knoby z ograniczonym zakresem ze sie blokuja przy min i max wartosciach i dzialaja absolute (ze jesli wartosc jest inna niz wartosc knoba to przy poruszeniu skacze gwaltownie do pozycji knoba)?
i chodzi ci ten mini interfejs audio na kx asio?
 
 
 
Aretzki 


Dołączył 6594 dni temu
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2006-08-06, 14:18
 
ograniczone knoby i skaczą tak jak powiedziałeś. na razie mi to nie przeszkadza w sumie.
 
 
 
 
 
jak blokują to nic nie dam. dla mnie nawet lepiej.
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » behringer u-control umx25

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi