Aidz
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Nieaktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Aidz

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (1) : Nov (4) : Średnia (2,6)

 
Aidz 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6521 dni temu
Posty: 8
Skąd: Łódź
Punkty: 2
#1 Wiadomość | 2006-07-05, 13:10
Aidz 
Witam
Muzyką interesuję się od 10 lat kiedy to zapisałem się do Państwowej szkoły muzycznej pierwszego stopnia w Zgierzu na na naukę gry na instrumentach perkusyjnych.
Obecnie korzystam z umejętności nabytych w tejże szkole, założyłem własny zespół Rockowy gdzie gram na wyuczonym instrumencie.
Od 5 lat Pracuję w Fruity loopsie... zacząłem od wersji 3 a obecnie używam FLstudio 6.0.8.
Wraz z Kolegą stworzyliśmy Projekt Buttheadz (Zapraszam ;) ) , którym to mamy zamiar posłużyć się aby wypromować naszą muzykę.
Do Beats Factory chciałbym dołączyć ponieważ bardzo pomogłyby mi krytyczne komentarze ze strony innych aby móc dalej się rozwijać i doskonalić :)
Sprzęt którego używam:
komputer:D z Lichą kartą dźwiękową + słuchawki Philipsa
w przeciagu paru najbliższych dni planuję ulepszyć swój sprzęt poprzez zakup nowego Laptopa + zew. karta dźwiękowa creative + zestaw głośników Creative inspire 5.1 + wzmacniacz i dwie kolumny tonsila :)

Utwory:
Xtrail

Psychodelic Underground

Great Illusion
Ostatnio zmieniony przez Aidz 2006-07-12, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
* zablokowano *
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7124 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2006-07-07, 12:46 | Oddał głos na Novice
 
Miło mi powitać Łodzianina. Mało nas tutaj. :D

A teraz przechodząc do rzeczy:

Xtrail - przede wszystkim przegiąłeś z basem. Pokrywa swoją głębokością inne instrumenty i pochłania tym samym prawie wszystko poza perkusją. Zresztą słychać że kształciłeś się na perkusistę, bo tą część eksponujesz najbardziej, podczas kiedy cała reszta leży. Nie słychać tu ani jakiejś melodii ani charakterystycznego motywu, nie ma nawet żadnego klimatu - słowem nic, co mogłoby przyciągnąć uwagę. Moim zdaniem utwór całkiem bez pomysłu.

Psychodelic Underground - Tutaj natomiast przegiołeś z pogłosem. Domyślam się jaki efekt chciałeś uzyskać, ale raczej ci to nie wyszło. Wszystko jest rozmyte i nie wyraźne, bas buczy i to samo co wcześniej - żadnego elementu, który przyciągałby uwagę.

Great Illusion - no tu już o wiele lepiej. Utwór brzmi, jakby robiła go zupełnie inna osoba. Istrumenty są wyraźnie rozróżnialne, nic nie buczy, bardzo ładne brzmienie i ułożenie perkusji (w sumie w twoim przypadku to nie powinno być zaskoczeniem :roll:), utwór ma fajne dynamiczne momenty i wreszcie słychać tu jakiś pomysł, zamysł na utwór. Chociaż wciąż brakuje mi tu jakiś elementów melodycznych, to jednak utwór jest już na swój sposób charakterystyczny i w paru momentach fajnie dynamicznie się rozwija. Poprzednie dwa utwory dzieli od niego przepaść.

Ponieważ dałeś tylko jeden dobry utwór na trzy, to głosuję na Novice.
 
 
 
 
Aidz 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6521 dni temu
Posty: 8
Skąd: Łódź
Punkty: 2
#3 Wiadomość | 2006-07-07, 17:16
 
Powinno mnie zasmucić to że dostałem novice i moje dwa utwory zupełnie się nie spodobały... ale właśnie takie uwagi mi się podobają, faktycznie bardzo skupiam się nad Perkusją do tego stopnia że często tworzenie utworu zaczynam od wymyślania loopów perkusyjnych :P...

Aaa... mi też jest miło że więcej jest tutaj Łodzian :D
 
 
 
 
 
* zablokowano *
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7088 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#4 Wiadomość | 2006-07-09, 17:22 | Oddał głos na Novice
 
Xtrail - tu niestety użyłeśdoskonale znany gotowy loop perkusyjny. Nie dało Ci to wielkiej możliwości operowania perkusją.. np. dobrze jest od czasu do czasu wprowadzić drobną zmianę w linii perkusyjnej żeby nie było nudno (np. talerze wywalić gdzieś na 2 sekundy czy coś takiego). Na początku bawisz się basem w sposób bardzo odważny. Niestety troche to może być drażniące. Tutaj pochwalićmuszęaranżację. O ile na początku jest przeciętnie w dalszym ciągu utworu brzmi to ciekawie.

Psychodelic Underground - takie rozmycie dobre jest na 10 sekund wstępu, czym mi się to wydawało na początku. Ku mojemu rozczarowaniu nie usłyszałem żadnego bezpośredniego dźwięku. W kawałku prawie nic ciekawego nie usłyszałem. Całość oparta na niskich tonach.

Great Illusion - Kawałek zdecydowanie w stylu the dust brothers. Nie pododba mi się to że 1' 08'' główną rolę gra perkusja w której nic sięnie zmienia, a drobne zmiany w tle są ledwo dostrzegalne. Utwory stają się przez taką konstrukcję monotonne.

Ogólnie - ustawiasz perkusjęi bas na pierwszym planie, a w przypadku podanych wyżej kawałków są to w większości pętli. Chyba nikt nie lubi słuchać w kółko tego samego. Korzystasz z tych samych basowych brzmień. Tworzysz w niestandardowym gatunku. To się chwali. Jednak postaraj się trochę urozmaicić swoją muzykę. Pozdrawiam :D
 
 
 
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#5 Wiadomość | 2006-07-09, 18:43 | Oddał głos na Novice
 
Ta szkola nauczyla Cie perkusji, a reszta jak dla mnie niestety lezy, odnosze sie tu do wszystkich kawalkow ktore tu dodales.Wyeksponowana jest zawsze perka z bassem i jej nie mozna nic wlasciwie zarzucic, i dobre brzmienie i dobry dobor, ciekawy rytm, no ale zadnej melodyki, harmonii, nic z tych rzeczy wiec narazie jestem na novice.
pozd
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7120 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#6 Wiadomość | 2006-07-10, 22:30 | Oddał głos na Novice
 
Linie perkusyjne sa dobre. Melodie takie sobie i za monotonne to wszystko jak dla mnie. Brzmieniowo tez. Moze i masz glowe do muzyki, ale musisz ja troche bardziej urozmaicac, a narazie jest za ubogo i dlatego novice
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#7 Wiadomość | 2006-07-11, 19:57 | Oddał głos na Advanced
 
No to start

xtrail - perkusja chodzi fajnie bas też i tak to sobie idzie do drugiej minuty jest OK nie nudzi się. W drugiej części taki motyw chyba podrasowany flangerem nie podoba mi się. Czegoś tu jeszcze brakuje, ale ogólnie lubie takie schizzo

Psychodelic underground - i znowu ciężko bardzo ciężko się zaczyna, maniera utworu taka sama, ciekawa perka i cieżki bas robiący tło. Aż się prosi by było tu coś jeszcze. Nie ma to wyrazistości.

Great Illusion- to już zaczyna się bardziej klarownie, ja coś takiego lubie. Niezłe wejście od 1:45 nadaje siły kawałkowi.

Przyznam, że po pierwszym słuchaniu chciałem dać ci Novice, bo dwa pierwsze utwory nie przekonały mnie. Ale posłuchałem jeszcze raz głośno i stweirdzam, że xtrail też jest niezły.
A ponadto cenie sobie muzykę idącą w takim kierunku.

Tak swoją drogą oprócz Warszawy i Gdyni to mogę powiedzieć że jeszcze jestem z Łodzi. Jestem ciekawy czy Łódź jako miasto wpłynęła na klimat tych utworów, bo na mnie wpływa w tym kierunku


Daje Advanced
 
 
 
 
 
Takie małe chmurki, takie bardzo fluffy, fluffy
www.ssah.tarchomin.pl
 
Aidz 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6521 dni temu
Posty: 8
Skąd: Łódź
Punkty: 2
#8 Wiadomość | 2006-07-12, 08:07
 
Czy ja wiem czy to wina Łodzi... hmm... od urodzenia tu mieszkam, więc nie czuje wpływu miasta na tą muzykę... może faktycznie tutaj coś takiego jest co każe robić muzykę w takim klimacie ;) ... wiem tylko że strasznie podobają mi się takie brzmienia i ten typ muzyki... co do Psychodelic Underground to chyba powinienem nad tym kawałkiem posiedzieć jeszcze trochę, faktycznie jest troche pusty...
 
 
 
 
 
* zablokowano *
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Aidz

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi