Carmazine - Tape Recorder
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Novice) » [final] Carmazine - Tape Recorder
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6564 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#1 Wiadomość | 2006-07-01, 23:05
[final] Carmazine - Tape Recorder 
wygrzebane z szuflady

Ten kawałek to jeden z moich zeszłorocznych wypieków. Co to jest, zapewne zapytasz? Oto wyniki mojej zabawy z masą kaset - zgrywałem brzmienia, niszczylem, ciąłęm i oto powstał trip-hopowy kawałek, doprawiony zdegenerowanym padem i syntetyczną melodią... skrecze, które ostatecznie brzmią jak przewijana kaseta... nie jest to mój najlepszy kawałek, ale mam do niego sentyment. Czekam na wasze oceny i przypominam, że nie jest to utwór nowy, ale również nie staroć

Tape Recorder (2005)

Pozdrawiam i życzę miłego słuchania.
Ostatnio zmieniony przez DJ_Golem 2006-09-01, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 6,83 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
sekta77 
Novice

Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6586 dni temu
Posty: 80
Skąd: opole
#2 Wiadomość | 2006-07-05, 09:29
 
he he, jestem zwolennikiem tej techniki. jak mi sie odechce robić muze na kompie to wróce do gitary akustycznej i do zabaw z taśmą. miałem takiego szpulowca, co fajnie (tzn. dość płynnie, miał swój charakter) zmieniał prędkość i kierunek odczytu taśmy. fajne rzeczy powstawały. coś w stylu solowego frusciante przy magnetofonie z kamerą pogłosową plus bit. bas jest bardzo tradycyjny, ale gitarka w tle robi fajny klimat. ...a ten dźwięk po 1:35, ten loop co sie rozkręca, niezły. masz czuja.
nie za dobra jakość, ale czuć ducha. czuć że masz przyjemność z robienia muzy. wrzuć coś nowszego.
pozdrawiam
 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6901 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#3 Wiadomość | 2006-07-05, 11:31 | Ocenił na 7
 
No ciekawa ciekawa rzecz :) Prawde powiedziawszy to spodziewałem się czegoś dużo gorszego technicznie i w ogólne, ale jest calkiem przyzwoicie.
Ta gitarka bardzo mi sie podoba, basik też moze być, tylko szkoda że nie chcialeś jakos rozwinąć tych pomysłów. przejścia są troche zbyt zbyt nagłe. Przydałoby się troche poprawić aranżacje.
Bardzo ladne melo na okolo 2;10 :) fx tez mi sie niektore bardzo podobaja.
Skoro prosisz o ocena to ją wystawiam - 7 :D, bo ogolnie jest dobrze, ale kuleje zwlaszcza aranzacja, choc tez troche odpuszczam bo to w końcu retrospekcja ;)

Pozdrawiam
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
zbyszekbrzoska 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6603 dni temu
Posty: 41
Skąd: trzebinia
Punkty: 15
#4 Wiadomość | 2006-07-05, 18:44
 
terz spodziewalem sie gorszego ale...... tło podoba mi sie taki smutny syntch ogulny klimat dobry .Osobiscie przeszkadzaja mi te "wstawki" (nie mam nic do beatelsow) Kurcze Zeheos mnie znowu zjedzie za błędy sory Zeho ;) kontroluje sie .Tak jak wspomnialem wcześniej klimat dobry jest. Może troszkie master pyk, pyk i będzie ok. Pozdrawiam zbyszekbrzoska
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6659 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#5 Wiadomość | 2006-07-05, 19:36
 
To ja się dołącze do przedmówców i stwierdzę, że jak na metode wykonania jestem pełen podziwu.
Wejście całego chaosu na początku zbyt gwałtowne, jakieś zabwy z rytmem i cutoff'em moze dadzą jakieś ciekawsze rezultaty.
Gitarze trochę brakuje ciepła, jakby jakimś wzmacniaczem ja potraktować i equalizerem, lepiej by to zabrzmiało.
Wokale co wchodzą od 1:23 niezbyt mi pasują, takie zabawy na pitchu :-|
Synth co wchodzi później - dość ciekawa barwa, melodia tez wporządku.
Zakłócenia/szurania/coś innego są zbyt głośne, można by tez im podciąć wysokie tony, żeby straciły nieco na swojej chropowatości.

To ja ci nie naruszę średniej i dam 7. ;)

2006-07-05, 20:37 // Dodano
zbyszekbrzoska napisał/a: Kurcze Zeheos mnie znowu zjedzie za błędy sory Zeho (...)

Nie mój dział ;-)
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7131 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#6 Wiadomość | 2006-07-11, 13:43 | Ocenił na 6
 
Bass chyba troszke za bardzo buczy. Jakosc troche slaba ale olac to. Troszke glosnosc miejscami jest zle ustawiona i kick troche stlumiony, moze to przez wlasnie jakosc. Niezle mimo ze zbytnio nie ma motywu przewodniego.

Podobalo mi sie.

6,49/10
Ocenił na: 6 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6579 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#7 Wiadomość | 2006-07-15, 17:17 | Ocenił na 8
heh. 
Dobre to na maksa,szkoda tylko ze jak wchodzi bas przytlumia wszystko,wydaje mi sie ze to wina kompresji,ciekawy eksperyment naprawde i niezle brzmi zaloopowana gitara jest ciekawa ale mozna ja bylo wysunac na przod,oooo ale sie rozwinelo,fajny ten synth ale troszke plaski,dobre to jest naprawde,nie wiem ale mi sie podoba,tam chyba za duzy poglos czasami na ten synth jest wrzucony bo echa w innej tonacji nachodza na nuty i troszke sie robi misz-masz ,ale ogolnie fajny eksperyment.Pozdrawiam.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6943 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#8 Wiadomość | 2006-07-28, 16:49 | Ocenił na 6
 
Musiales sie niezle przy nim napracowac :) Ale efekt jest calkiem dobry. Ciekawie to wyszlo. Glosnosc poszczegolnych dziekow gdzie nie gdzie nie taka ale tragicznie nie jest. Najwazniejsze ze da sie sluchac :) Jestem pod wrazeniem. Mi by sie nie chcialo chyba tego wszystkiego robic :) Pozdrawiam
Ocenił na: 6 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
emiter 
Advanced


Dołączył 7126 dni temu
Posty: 378
Skąd: rybnik
Punkty: 15
#9 Wiadomość | 2006-08-06, 09:21 | Ocenił na 7
 
Cześć. No ma klimacik kawałek niczego sobie :-). Może troszkę razi prosta linia basowa, choć w sumie po jakimś czasie człowiek o niej zapomina :--). Podobają mi się bardzo pokręcone, że tak powiem "schizowe" dźwięki które zastosowałeś w tle. Melodia na synthu od 2:02 ładna i powiem Ci, że nawet ciekawie podsumowuje to co było przed nią. Ogólnie rzecz biorąc (nie napiszę generalnie, bo to wg. mnie spedalony wyraz ;-) dobra, oryginalna, nietuzinkowa produkcja, podnosi jej walory to co napisałeś, że ciąłeś, kroiłeś, gotowałeś ;-) i kleiłeś całość, czyli po prostu nie poszedłeś na łatwizne. Popracuj nad masterem. Daje ile daje ;-)
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
emiter

http://emiter.blog.onet.pl
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6973 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#10 Wiadomość | 2006-08-23, 08:34 | Ocenił na 7
 
ale schizowe graniel... niezle brzmi to ciecie z tasm...

cholera totalnie odchodzi od wszystkiego czego slucham takze plus Ci za to...

bas faktycznie moglby byc troche bardziej skomplikowany... fajny ten synth pozniej...

ogolnie utwor dziwny ale fajny... daje 7
Ocenił na: 7 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Novice) » [final] Carmazine - Tape Recorder

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi