tuliX - Dirty Funky Love
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] tuliX - Dirty Funky Love
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6648 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#1 Wiadomość | 2006-06-28, 23:47
[finał] tuliX - Dirty Funky Love 
Pierwszy mój utwór od czasu dołączenia do szanownego grona BF. Przez długi czas czulem ogromną niemoc artystyczną, ale w końcu się przełamałem i spłodziłem to oto dziecko :) Jest ono wynikiem moich poszukiwań, zboczyłem zupełnie z gatunków, które do tej pory preferowałem, a jak mi wyszło to już sami oceńcie.

PS. długość utworu jest nieodzownie związana z trwaniem tej brudnej funkującej miłości:) Zostaje tylko wspomnienie przy piwku...

>>>DOWNLOAD<<<
Średnia: 6,83 
 
 
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6752 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#2 Wiadomość | 2006-06-29, 12:55 | Ocenił na 7
 
Kick mi sie nie podoba za szorstki w stosunku do reszty instrumentow.. gitarka bardzo fajna i organki tez :)bas nieciekawy jak na funkujace brzmienia :) on powinien byc bardziej szorstki i czesciej grac na wysokich nutach i w ogole byc zywszy :) noi ja an 2:12.. to gitarka niby improwizowana ale jest nudno .. perka leci caly czas tak samo.. bas tez.. przy zakonczeniu cos sie zmienia tylko.. aranzacyjnie bardzo slabo.. jesli chodzi o wartosc utworu .. jest on ciekawy .. szkoda ze tak go uprosciles.. realizacja.. no coz przyczepilbym sie do glebi utworu.. jest jakis taki surowy .. powinien wypelniac uszy :) ooglnie kompozycja udana .. ale z wieloma niedociagnieciami :)

Pozdrawiam
Take Care
Ocenił na: 7 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6836 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#3 Wiadomość | 2006-06-29, 13:19 | Ocenił na 5
 
Brudna funkująca miłosc trwa 2 min 12 sec?
bardzo leniwy kawałek, spokojny, maaax chilout. Jednorodna i prosta harmonia na całkiem ładnych brzmieniach (te organki fajnie brzmią), bardzo stonowane improwizacje gitarki (brzmią jak bardzo młody David Gilmour ;) ) bez jakichkolwiek szalenstw, zaskakujących czy błyskotliwych momentów, podkład rytmiczny tez na jednym patternie w zasadzie. Zdązyłem sie nieco znudzic w trakcie tych 2 minut! Materiał na utwór dobry ale powinno byc wiecej detali, smaczków. No bo w zasadzie uzywasz triady harmonicznej w a-moll. Za wyjątkiem wstępu w cis, który w kontekscie tego ze potem juz konsekwetnie siedzisz w jednej tonacji jest mocno nielogiczny (moze tu sie czepiam). Jakiejs ciekawej frazy gitary bym chciał, nawet na tej skromnej harmonii (rekompensowanej ciekawym brzmieniem), jakiegos tematu. I zmian na perkusji. Moze bardziej pomysłowego zakonczenia...
Ocenił na: 5 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
sekta77 
Novice

Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6640 dni temu
Posty: 80
Skąd: opole
#4 Wiadomość | 2006-06-29, 14:05 | Ocenił na 9
 
b. fajny numer, relaks 8i odpoczynek,

a) przez cały numer słysze (w głowie) zsamplowany wokal jakiegos czarnego wokalisty - ja bym coś takiego tam wmiksował.
b) m. urbaniak zagrałby tu dobre, mroczne solo na tych swoich elektrycznych skrzypcach (słuchając tego numeru mam skojarzenia z jego urbanatorem)
c) ten dźwięk, który sie pojawia przy 0:25 z lewej strony jest idealny (diabeł tkwi w szczegółach)
d) świetny pomysł z tym winylowym trzaskiem - idealnie tu pasuje
e) organy w tle extra (mogłyby pod koniec jakoś zaszaleć)
f) no i jeszcze raz o gitarze: brawo!

ale jednak:
g) za bardzo monotematyczny bas (ale za to fajnie brzmi)
h) perkusja też za b. jednostajna (ale mi akurat taka perka tutaj pasuje. no i też ma fajne brzmienie)
i) zdecydowanie za krótkie (ale za to końcówka spoko zrobiona)


pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6802 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#5 Wiadomość | 2006-06-30, 10:54 | Ocenił na 8
 
Początek bardzo przyjemny.Te czasem pojawiające się dźwięki...ni to trzaski ni nie wiem co....fajne.Jednak gdzieś w połowie zaczęło brakować mi jakiegoś innego intrumentu-w swojej głowie słyszałem partie trąbki ale to tylko moje wyobrażenie na temat "co bym tutaj dodał".Utwór ogólnie jest zrobiony dobrze,jednak brakuje mu tego czegoś co powodowałoby,że chciałoby się do niego powrócić raz jeszcze i jeszcze... Utwór jest dobrym materiałem wyjściowym.Nie trzeba nic przedłużać ani zmieniać.Brakuje jedynie dodatków-takiej skromnej biżuterii...
Ocenił na: 8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6954 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#6 Wiadomość | 2006-06-30, 13:53 | Ocenił na 8
 
Fajne gitarka, jeśli chodzi o sekcje rytmiczną to jest ok technicznie, chcoiaz wcale nie przepadam za tego typu gatunkiem. Podobaja mi się też organy, chociaż trochę nie trawie basu, bo w kółko leci ta sama melodia, troche bym go też niżej ustawił, ale lepiej nie przeginać, bo mogłoby byc gorzej :)
Szkdoa że to tylko 2 minutki i nie specialnie sie wysyliłeś aranżacyjnie. Przydałby sie jakiś podział na zwrotki, refreny itp albo przynejmniej poprwadzić pomysł dlużej, stopniowo wzbogacając go innymi motywami.

Całkiem przypadł mi do gustu ten relaksujacy kawałek :D
Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6918 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#7 Wiadomość | 2006-06-30, 19:37 | Ocenił na 8
 
wow :D a skąd ta funky gitara- bardzo smaczna, bo wywazona i takaaaa leniwa ;). heh spoko kawałek, fajny zestaw brzmień. Moje klimaty.
Ale to chyba demo, bo tu faktycznie brak troche jazzu , ze tak powiem. Te trzaski to mysle, ze zabieg higieniczny, zeby szumów nie było słychać...ogólnie tancze. Mozna sobie pograć. Niezły temat, ale podsumowując, brak tu czegos... to chyba surowy materiał, brak szlifu, jakby werniksu w malarstwie. W sumie podoba sie.( oprócz tych trzasków) :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6633 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#8 Wiadomość | 2006-07-01, 22:28 | Ocenił na 5
hehehe 
Stary posluchaj sobie mojego numeru Wet flava uzyles tego samego sampelka hehe ,ale zwala az sie smiac zaczalem,a co do kawalka no nie bardzo chyba ten wlasnie sampelek pasuje (chodzi mi o tego rhodesa na glownej linii) ogolnie fajnie plumkaja mi te gitarki ale brajkuje troszke jakiegos glownego motywu i co najbardziej razi numer jest za krotki ,brakuje rozwiniecia tak jakbys tylko smaka chcial zaostrzyc a dalej nic nie ma linia perki troszke jednostajna no cala ocena konczy sie na tym ze nie ma co oceniac bo numer jest za krotki nie obraz sie ale dam ci piataka na poczatek popraw bo lubie takie melancholie takze moglby z tego byc niezly nastrojowy numer,pomysl o rozwinieciu i dodaj jakis saksofon az sie prosi zeby tam byc.Pzdr.
Ocenił na: 5 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6648 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#9 Wiadomość | 2006-07-01, 22:45
 
Dzieki wszystkim za komentarze, wszystko wnikliwie przeanalizowalem i przyjalem do wiadomosci. Parasite - a coz to sampli nie mozna uzywac tych samych, skoro sa dostepne w refillach do rizona? No nie badz smieszny. Sample z rizona slyszalem juz w kilku reklamach i w utworze na jakiejs skladance chillout... Co do dlugosci utworu - jest zawsze taka jak ja zadecyduje i nie jest to bynajmniej spowodowane brakiem pomyslu na rozwiniecie, po prostu uznalem ze takiego rozwiniecia nie potrzebuje, no ale ocena zawsze nalezy do sluchaczy. Jednostajnosc perki - hmm, potrafie namieszac w bitach, aczkolwiek tutaj celowo zastosowalem taki zabieg, aby nie burzyc milego chilowego nastroju utworu. Pozdrawiam, yo.
Średnia: 6,83 
 
 
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6633 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#10 Wiadomość | 2006-07-02, 02:08 | Ocenił na 5
no tak . 
Stary ,zle mnie zrozumiales , ja nie mam nic przeciwko tego bys urzywal tego samego sampla,poprostu beke skrecilem i tyle a ty na powaznie to wziales.Houk.
Ocenił na: 5 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6767 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#11 Wiadomość | 2006-07-02, 11:36 | Ocenił na 8
 
Slychac ze reason:) Fajnie prowadzone rhodesy. Mimo ze mial to byc efekt to te pstryki z szumem vinila irytuja mnie tylko.Wydaje mi sie ze preka powinna byc troche bardziej delikatna, nie za bardzo lezy mi tu jej ciezar w stosunku do reszty, Ty gralles na gitarze?.
pozd
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7145 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#12 Wiadomość | 2006-07-03, 17:44 | Ocenił na 5
 
Utwór trwa 2'12'' i słuchając niego odnoszę wrażenie że jest za długi. Improwizacje gitarowe są trafne. Niestety poza nimi w utworze nie dzieje sięprawie nic. W kółko powtarza się pętla perkusji, basu i organów. Utwór obdarzony jest serią trzasków ala winyl ... mi się nie podobają. Sama pętla jest przedniej jakości ale to tylko pętla... Kawałek średni. Pozdrawiam :D
Ocenił na: 5 
 
 
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7003 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#13 Wiadomość | 2006-07-06, 05:56 | Ocenił na 6
 
hello..początek zwraca uwagę..zaraz wchodzi bit na pełnych częstotliwiściach i myślę, że tu powinien znależć się mocniejszy/konkretniejszy kik z równie wyrazistym basem (mógłby byś szarpany kontranas..wchodzi gitarka, która brzmi jak niezbyt ciekawy sampel..potem się trochę rozwija..ale nie podoba mi sie nic a nic..szczerze mówiąc spoodobał mi sie tylko sam poczętek..no i perka poza wspomnianym kikiem jest ok..pzdr
Ocenił na: 6 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
Insaane 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6699 dni temu
Posty: 81
Skąd: Szczecinek
Punkty: 17
#14 Wiadomość | 2006-07-06, 11:35 | Ocenił na 7
 
Jak dla mnie to bas moglby grac nieco wyzej i troszke go rozjasnij bo taki zmulony ;) taki chillout funk z tego az mi sie nei chce siegnac reka po papierosa :P
Ogolnie utwor mi sie podoba, ale pare zmian sugerowanych przez poprzednkow mych sprawi, ze nie wyrzuce go z dysku nigdy :P
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
INSAANE
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7185 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#15 Wiadomość | 2006-07-09, 13:11 | Ocenił na 6
 
Bass jakis taki sobie. Pogleb go. Perka niezla, klimatyczna. Gitarka taka sobie. Mam troche mieszane uczucia co do tego kawalka. Niby ladne a jednak czegos tu brakuje. Ten szum chyba nietrafiony jest. Co zmienic nie wiem... Moze zagrac ostrzej hatami i snare'm. Dodac jakies przeszkadzajki wyraziste i powstalby jakis drum'n'bass, a jeszcze lepiej zryc kawalek na drill'n'bass :D

Perka niby jest ladna ale sprawia ze wszystko to jakies strasznie leniwe. I jak pisal Mare utwor trwa 2 min a dluzy sie. Zmasakruj troche ten utwor powinno byc ciekawiej ;)

Hmmm z ocena jest problem... 6,2/10 jak dla mnie.
Ocenił na: 6 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] tuliX - Dirty Funky Love

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi