Mirrored - Void soundtrack
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [demo] Mirrored - Void soundtrack
Przesunięty przez: DJ_Golem | 2006-09-12, 10:57
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7077 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2006-06-26, 14:56
[demo] Mirrored - Void soundtrack 
Jakiś czas temu zapisałem się jako twórca muzyki do moda dla Obliviona - The Void. To taki Oblivion, z tym, że w alternatywnej starodawnej Japonii. ;)
Będąc wciąż niezadowolony z brzmienia jakie uzyskiwałem z przeróżnych sampli orkiestrowych a także wtyczki Edirol Orchestral postanowiłem zaopatrzyć się w EWQL Symphonic Orchestra Silver Edition. Efekty są takie właśnie, jak zaraz usłyszycie... :P
To tylko króciutkie demko, które dzisiaj uciułałem, postaram się doprowadzić ten utwór (mam nadzieję, że nie ostatni) do szczęśliwego końca. Wybaczcie, że tak mało...
http://my.opera.com/mirro...files/void2.mp3

Pozdrawiam.

PS. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę na wspomożenie The Void w kwestii muzyki (i nie tylko) to serdecznie zapraszam - http://www.void-oblivion.co.uk
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-30, 09:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6732 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#2 Wiadomość | 2006-06-26, 15:23
 
Dobrze ze utworek jest krotki..bo i tak go scaigalem 5 minut;/
tylko to sie naglew urywa czy trwa to 0;44? Ok wiec por az kolejny widac a wlasciwie slychac ze polaczenie talentu z wysmienitymi brzmieniami ewql daje zaj.. efekty.
pytanie- co miaels na mysli Mirrored mowiac o wspomaganiu muzycznym, czy przyjma wiecej kompozytorow? i w ogole co to jest ten void?
pozd
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-06-26, 15:33
 
No no, nieźle. :) Choć faktycznie krótko. I szkoda że grają tylko smyki. Przydałaby się jeszcze reszta orkiestry. ;)

Na samym poczatku skrzypce moim zdaniem powinny być zdwojone przez altówki, bo tak nisko grające niezbyt dobrze brzmią same. Poza tym jeśli dobrze słyszę, używasz chyba tylko jednej sekcji skrzypiec. Używając dwóch grających w oktawie (w dalszej części) lub unisono (na początku) i w połączeniu jeszcze z fletem lub obojem, podkreśliłbyś ich nostalgiczne brzmienie. Wiolonczele jak słyszę grają niezależnie od kontrabasów, przy czym kontrabasy na tym tracą. Po pierwsze kontrabasy powinny grać trochę delikatniej, bo zaczynają dudnić, a poza tym powinny być zdwojone lub grać w oktawie z innym instrumentem. W tym wypadku (ponieważ wiolonczele są już zajęte) proponuję zagrać nimi w oktawie z fagotem, lub unisono z kontrafagotem (jeśli się da, bo nie pamiętam jak nisko może zagrać kontrafagot). Ewentualnie można by zdwoić tubą i/lub puzonami, ale to dałoby bardziej szorstkie brzmienie, niezbyt tutaj pasujące. Wiolonczele też można zdwoić np klarnetem, ale to już jak wolisz. Klarnet zmiękczy nieco ich brzmienie i stanie się ono mniej ekspresyjne, ale za to będzie płynniejsze i ładniej będzie się łączyć w legato. Ponieważ to jest muzyka do moda w klimatach orientalnych, polecam pobawić się troszkę fletem grającym solo (pamiętaj że w orkiestrze jest więcej niż jeden flet, więc w trakcie gdy jeden zdwaja np skrzypce, drugi może grać coś innego). Myślę że ładnie by też grały w tej dalszej części rogi akordami w piano.

Bardzo ładne brzmienie ma ta orintalna gitarka. To jest element jakiejś większej biblioteki?

Będzie z tego niezły kawałek muzyki. :) Swoją drogą polecam ci się też zaopatrzyć w dodatek do ewql'a nazwany EWQL Symphony Orchestra (Silver) Pro XP (w nawiasie edycja którą obecnie posiadasz). Jest tam naprawdę ogrom nowych artykulacji i nowych instrumentów (szczególnie perkusyjnych, ale nie tylko).

Może ja też się przyłączę do tego projektu, o ile ci to oczywiście nie przeszkadza. ;)

Ocenkę wystawię, mimo że to demo. Na razie 7, za to że ograniczyłeś się praktycznie do samych smyków. Trzeba pamiętać, że choć najbardziej charakterystyczny, nie jest to jedyny element orkiestry. :)

2006-06-26, 16:57 // Dodano
Albo jednak nie bedę tam już dołączał, bo widzę że jest tam już wystarczająco dużo muzyków. :)
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7077 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#4 Wiadomość | 2006-06-26, 16:03
 
Fido napisał/a:Może ja też się przyłączę do tego projektu, o ile ci to oczywiście nie przeszkadza. ;)

Jasne, że nie. Dzięki Fido za sugestie, na pewno się przydadzą. Robiłem utwór na czuja, na ucho i w zasadzie to jeden z moich pierwszych razów z muzyką symfoniczną. :) Trochę mi się nie podoba brzmienie altówek, ale może miałem jakieś omamy słuchowe, że mi nie brzmiało dlatego ograniczyłem się tylko do skrzypiec, wiolonczel i kontrabasów. :/ Miałem zamiar wprowadzić resztę instrumentów (dęte, perkusyjne) po ostatnim motywie w tym utworze, bo chcę żeby narazie grało to samymi smykami. :)

Nerious napisał/a:pytanie- co miaels na mysli Mirrored mowiac o wspomaganiu muzycznym, czy przyjma wiecej kompozytorow?

Tak. :)
Fido napisał/a:Bardzo ładne brzmienie ma ta orintalna gitarka. To jest element jakiejś większej biblioteki?

Spectrasonics Heart of Asia.
Fido napisał/a:Wiolonczele jak słyszę grają niezależnie od kontrabasów, przy czym kontrabasy na tym tracą. Po pierwsze kontrabasy powinny grać trochę delikatniej, bo zaczynają dudnić, a poza tym powinny być zdwojone

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Nerious napisał/a:i w ogole co to jest ten void?

To taki Oblivion, z tym, że w alternatywnej starodawnej Japonii. ;) cRPG, czyli wypełnianie przeróżnych zadań, ogromny świat do eksploracji, miasta, podziemia, rozwój postaci, a wszystko okraszone piękną muzyką symfoniczną i tak samo piękną grafiką.
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-06-26, 16:17
 
Mirrored napisał/a:Miałem zamiar wprowadzić resztę instrumentów (dęte, perkusyjne) po ostatnim motywie w tym utworze, bo chcę żeby narazie grało to samymi smykami. :)

Ok, ale tylko podpowiadam, że instrumenty dęte drewniane miają takie brzmienie, że doskonale łączą się zarówno ze smykami jak i dętymi blaszanymi. W momencie gdy wziąć proporcję 1 instrument drewniany na jedną sekcję dowolnych smyków (byle by odpowiadały sobie skalą, bo np flety do wiolonczel się nie nadają ze względu na zbyt dużą różnicę skal), to ta sekcja smyków staje się bardziej "płynna" i mniej ostra, jednak przewagę nadal ma brzmienie tychże smyków. Jednym słowem otrzymuje się barwę złożoną, która dalej będzie brzmiała tak jak te smyki, tylko delikatniej i "płynniej". Takie łączenie barw jest bardzo często stosowane w partyturach.

Mirrored napisał/a:
Fido napisał/a:Wiolonczele jak słyszę grają niezależnie od kontrabasów, przy czym kontrabasy na tym tracą. Po pierwsze kontrabasy powinny grać trochę delikatniej, bo zaczynają dudnić, a poza tym powinny być zdwojone

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Zdwojenie instrumentu to to samo co granie równolegle do niego innym, tymi samymi nutami. Inaczej mówiąc jakiś instrument powinien grać z tymi kontrabasami unisono - razem.
 
 
 
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6732 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#6 Wiadomość | 2006-06-26, 17:17
 
Chodz Fido dolaczmy sie do projektu muzycznego, to swietna okazja na sprawdzenie swoich umiejetnosci muzycznych oraz co tu duzo ukrywac reklama :)
pozd
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7077 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#7 Wiadomość | 2006-06-26, 19:28
 
http://my.opera.com/mirro...files/void2.mp3
Twoje rady Fido okazały się bardzo pomocne - barwy zyskały trochę koloru. :) Trochę dodałem tego i tamtego - do smyków obój w dalszej części, ogólem do skrzypiec dałem altówki, a do wiolonczel klarnet. :)
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-06-26, 20:22
 
No, teraz jest o wiele lepiej. :) Tylko że ponieważ orkiestra przez te zabiegi gra głośniej niż poprzednio, to ten fragment z gitarką jest bardzo cicho, myślę, że można by go trochę podgłośnić (gitarkę i chóry).
 
 
 
 
sekta77 
Novice

Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6606 dni temu
Posty: 80
Skąd: opole
#9 Wiadomość | 2006-06-27, 01:00
 
orzesz , bardzo dobry motyw. nie podgłaśniałbym gitary, bo dobrze wypada w przestrzeni i działa na wyobraźnie: po środku całej orkiestry siedzi jeden gość ze strunami. i właśnie tak by było go cicho słychać. poza tym to dobrze wpływa na dynamike utworu. na razie nie oceniam. wróce jak bedzie więcej. ale już teraz słysze, że zapowiada sie mocny soundtrack.
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7077 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2006-06-27, 20:37
 
UPDATE: utworek nieco przedłużony, ciut rozszerzony/rozbudowany, ale tylko odrobinkę :)
http://my.opera.com/mirro...files/void2.mp3

2006-06-27, 21:39 // Dodano
mam problem z Kontaktem, nawet ten w wersji 1,5 obcina mi sample (przy exportowaniu), ten zgrzyt, który się pojawia w pewnym miejscu to wynik puszczenia utworu w FL i nagrywania go w adobe audition...
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#11 Wiadomość | 2006-06-27, 20:53
 
Mirrored napisał/a:mam problem z Kontaktem, nawet ten w wersji 1,5 obcina mi sample (przy exportowaniu), ten zgrzyt, który się pojawia w pewnym miejscu to wynik puszczenia utworu w FL i nagrywania go w adobe audition...

Hm, masz włączony DFD? (o ile masz zainstalowany) W Kompakcie wejdź w Options => DFD (Direct From Disc) i zobacz czy jest Active. Jeśli jest to wyłącz, bo u mnie dzieje się czasem to samo, kiedy jest włączony. Jeśli w Options w ogóle nie ma tej opcji, to znaczy że nie masz tego doinstalowanego i nie wiem co może powodować u ciebie taki efekt. :(

Co do samego utworu, to w dalszej części niewiele się zmienia. Utrzymany jest charakter poprzedniej części, ale jest jeszcze ładnie podkreślony chórami. Jak słyszę w ruch poszły puzony i (chyba) rogi. Nadają ładne tło, nie wybijając się niepotrzebnie ponad resztę instrumentów. Chyba niepotrzebnie pospieszyłem się z wystawianiem oceny, bo jeśli dalej będziesz rozwijał ten utwór tak jak to robisz, to ocena poszłaby ze dwa oczka w górę. :D
 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6920 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#12 Wiadomość | 2006-06-30, 08:03
 
Not Found

The requested URL /mirrorsith/homes/files/1void2.mp3 was not found on this server.
Apache Server at my.opera.com Port 80
:( :( :( :( :( :( :(
 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-06-30, 08:49
 
Jafa, dwa posty nad tobą jest link do nowszej wersji. :)
 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6768 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#14 Wiadomość | 2006-06-30, 11:26
 
Najbardziej podobał mi się motyw z gitarą, bo brzmiał najbardziej naturalnie. Reszta też miło. Kompozycyjnie bardzo dobrze. Troche mam skojarzenia z jakąś grą gdzie przewijały się podobne motywy ale już nie pamiętam co to było. Mysle, że jak rozwiniesz ten utwór może być naprawdę bardzo dobrze. Narazie stawiam 8 czekjać na część dalszą...

2006-06-30, 15:53 // Zeheos
Trudno nacisnąc o sześć spacji więcej?
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-30, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6920 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#15 Wiadomość | 2006-06-30, 13:33
 
Fido napisał/a:Jafa, dwa posty nad tobą jest link do nowszej wersji. :)

ano tak jakiś dzis rokojarzony jestem :P

No to lecimy.
Niezłe, robi wrażenie, zwłaszcza sekcja smyczkowa. Naprawdę świetne to wszytsko. W pewnym momencie aż zaparło mi dech w piersiach. Piękna muzyka filmowa. Podobają mi sie wszytskie brzmienia, tylko gitare bym nieco dopracował, no i oczywiście rozwinął wątek, dołozył co nieco itd.
Ale ta produkcja naprawdę mnie urzekła. Jak rozbudujesz to postawie Ci z czystym sercem 10.

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
MPoV 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6992 dni temu
Posty: 314
Skąd: Polska
Punkty: 20
#16 Wiadomość | 2006-07-14, 13:36
 
jako ze gralem w RPG rodem z dawnej japonii - silkroad np...

stwierdzam ze ta muzyka brzmi idealnie w takich grach...

nadaje swietny klimat... az sie chetniej gra w takie gry :]

brzmienia jak zawsze u Ciebie wypas... do tego swietne zagrywki...

daje 10 :]
 
 
 
 
!! M.P.o.V. - My Point of View !!
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6821 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#17 Wiadomość | 2006-07-14, 21:09
 
hmm... brakuje mi zróżnicowania w głośności gry skrzypiec. Grają zbyt równo... zbyt głośno... Brakuje mi płynnych wejść.
I tylko tego mi brakuje, bo reszta brzmi świetnie :) wczuj się w orkiestrę. Bo moim zdaniem używanie brzmień prawdziwych instrumentów na komputerze to cholernie trudna sprawa wymagająca
znajomości owegoż instrumentu...
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7077 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#18 Wiadomość | 2006-07-15, 22:18
 
Tiffany napisał/a:Grają zbyt równo... zbyt głośno... Brakuje mi płynnych wejść.

Posiadam najprostszą wersję orkiestrowej biblioteki więc trochę rzeczywiście sztucznie grają. Za jakiś czas będę miał do niej dodatek uzupełniający, ale ile on da - przekonam się wkrótce. ;)
 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6821 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#19 Wiadomość | 2006-07-16, 00:34
 
no... tylko ze te dodatki ważą kolejne 10GB :P :P
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7077 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#20 Wiadomość | 2006-07-16, 07:44
 
a nie bo 3 :P
Ta najprostsza biblioteka waży ok. 2,5 gb więc nie jest tak źle. Wersja Gold (wyższa), którą operuje Fido, waży "trochę" więcej :P - trzeba mieć 15 gb wolnego miejsca na dysku (heh...). Nie wspominając o dodatku. :P
 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [demo] Mirrored - Void soundtrack

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi