The Darkness
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » The Darkness

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (1) : Nov (3) : Średnia (2,3)

 
TheDarkness 
Novice

Dołączył 6534 dni temu
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Punkty: 2
#1 Wiadomość | 2006-06-21, 18:57
The Darkness 
Witam, tytułem wstępu parę słow o The Darkness

Początki The Darkness to fascynacje muzyką spod znaku arytmicznej perfekcji i sceny yass-owej końca XX wieku. Była to muzyka niewątpliwie dość trudna w odbiorze.
Obecny kierunek artystyczny to muzyka bardziej rytmiczna w której obrócz brzmienia gitar wykorzystywane są intrumenty elektroniczne. Może zaliczyć by ją do alternative rock, sam nie wiem to nieważne
Jest to muzyka instrumentalna, bo nie posiadam zdolności wokalnych


Tworzę przy użyciu komputera wykorzystując FL oraz poczciwe Audacity do nagrywania partii gitary. Z realnych instrumentów to oczywiście gitara elektryczna i procesor Digitech.

A Beatsfactory podoba mi się bo dużo tu naprawdę zywej dyskusji o tworzeniu muzyki. Wypowiadającym się nie brak kompetencji no i "czucia " muzyki. Zatem chcę dołączyć, posłuchać co o mnie sądzicie i dowiedzieć się nad czym muszę pracować

No i linki do trzech utworów

1. Solo at molo http://www.openmusic.pl/?...on=mp3&mp3=2854
2. A kind of Msong unfortunately played too late http://www.openmusic.pl/?...on=mp3&mp3=2857
3. Some gloomy stories told by an old piano http://www.openmusic.pl/?...on=mp3&mp3=2851

Proszę o rozpoczęcie głosowania
 
 
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6554 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#2 Wiadomość | 2006-06-23, 14:55 | Oddał głos na Advanced
 
Panie ADV

1 . zaczyna sie i zaczyna ...rozwiniecia mi brak - ale klimatyczne :D +
2. bardzo przyjemny slucham go juz 12 raz :D jedna rzecz - ozyw bit !! jest statyczny - na wstepie moze byc ale pozniej bym mocny hihat wrzucil i ustabilizowal perke. - calosc mi sie kojarzy z "dire strejs" - sorki ale nie wiem jak sie ich pisze :D:D:D ;P + - czekam na podobne :D:D:D - klimat nawet po zjarce :D
3.ło midi ;P za ten masz - a i tez sie konczy jak by sie mial dopiero zaczac


slabe rozwiniecia Panie !! kolorkow


2 pierwsze we mnie trafily , 3 jak dla mnie lipa ale za to brzmienie gitary ladne !!


podoba mi sie to co robisz sentymentalizm :D hehe zagadaj z tiff napisze ci moze txt jakis :D

pozdrowki
 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6797 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#3 Wiadomość | 2006-06-25, 21:12 | Oddała głos na Novice
 
hej hej zlot, nie galopuj tak :P

2006-06-25, 22:15 // Dodano
p.s. powoli się zasysa... ale jak się zassie to zagłosuję 8)

2006-06-25, 22:52 // Dodano
Solo at molo
Niezły tytuł ;D klimatycznie się zaczyna. Mewa potraktowana jak instrument to też dobry pomysł. Szkoda, że gitary brzmią w tle... a przydałoby się pokazać je z przodu.
Dążycie do pewnej kulminacji, ale jej nie osiągacie. Gitary nabierają dynamizmu, ale zaraz potem znowu się leją. Niezbyt skomplikowane akordy. Brakuje mi tutaj solowych zagrań.
Podoba mi się jednak połączenie gitar z lejącymi się padami i appregiem. Utwór prosi się o rozwnięcie. O dodanie pierwszego planu.

A kind of...
Badzo ładne wejście. Soczysty, ale ciepły basik. Dużo przestrzeni, chociaż znów ten nieznośny reeverb na gitarach i powtórzenie motywów, które powinny być rozwijane.
Znowu ładny klimat, ale brakuje mi kolejny raz pierwwszego planu - może wokal? może instrument? a może jakaś zagrywka gitarowa?
Koniecznie pobawcie się tutaj Equalizerem, bo niektóre wysokie dźwięki strun drażnią ucho.
Miła perkusja, miły rytm :) Jednak utwór tchnie monotonnią.

Gloomy stories
ładnie kolejny raz tworzycie klimat różnymi elementami - roztrojone pianino, śpiew ptaków, padzik w tle.
Dysonans w intro jest dobrym pomysłem. Ale skumulowanie go potem w środkowej części w połączeniu z delayem zaczyna tworzyć pewien chaos. Dynamizmu nabiera utwór
dzięki bębnom ze stajni Frutka. Ale wszystko zlewa się w mur dźwięku. Deley/appregio dobrze brzmi już w końcówce, chociaż też bym zastanowiła się nad przefiltrowaniem go
w EQ

Reasumując:

Podoba mi się klimat waszych utworów. Nadajecie smutny lub melancholijny wyraz Waszym kawałkom.
Nie podoba mi się niestety brzmienie pewnych elementów. Do dopracowania sa także kompozycje i już takie smaczki jak zabawa w miksing.
Poświęćcie więcej czasu na obróbkę sampli, aby brzmiały już na tym poziomie dobrze, oraz lepiej zaaranżujcie swoje utwory.

Głosuję na NOVICE i życzę sukcesów w twórczości :)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6661 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#4 Wiadomość | 2006-06-26, 10:59 | Oddała głos na Novice
 
hello hello, slucham wlasnie "Solo at molo" i uwagi mam pewnie podobne jak reszta dotychczasowych sluchaczy: wykonanie perkusji tragidoidalne, gitarka gra melodie a'la lata 80 no jak oni sie nazywali...Kombik ;)...nie za ciekawe,,, bardzo fajne chilloutowe tlo ale reszta nie zacheca do sluchania...

A kind of Msong unfortunately played too late - sie zasysa....o swierku wysoki....prosta ze az zgrzyta, mam wazenie ze cos nierowno zagrales (chyba ze to celowy zabieg - nie zaglebiam sie w to) -brak rozwiniecia, oklepane dzwieki arpeggio w oklepanej aranzacji tla - nic zbytnio ciekawego do sluchania dla sluchania; moze jako tlo scrolla programu telewizyjnego :)

wiec novice ale z nadzieja na lepsze czasy, masz gitarke i mam nadzieje ze potraktujesz ja nalezycie :)
 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
TheDarkness 
Novice

Dołączył 6534 dni temu
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Punkty: 2
#5 Wiadomość | 2006-06-26, 15:15
 
No cóż. To fakt. Lepiej mi wychodzą chillout-y. Zresztą były tu jakiś czas temu (BF) całkiem nieźle przyjęte.

No ale ile można układać muzę w kompie lub grać pady na klawiszach. Dlatego chwyciłem za gitarę i próbuje, choć mój warsztat pozostawia wiele do życzenia (stąd gitary nie są na pierwszym plane Tiff). No ale nie jest totalnie tragicznie jak czytam wasze opinie. Może jednak ten projekt ma jakieś szanse na rozwój.


Papa
 
 
 
Leafy 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6572 dni temu
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Punkty: 4
#6 Wiadomość | 2006-06-27, 11:19 | Oddał głos na Novice
 
Za keżdy utworek bede dawal oddzielna ocene, a potem zbilansujemy i zobaczymy co wyjdzie... :D


Solo @ molo
Zapowiada się super! Buduje sie klimacik... Fajny synth i fx... Czyżby ADV? Niestety nie... Dalej - monotonia! Gdyby to rozwinąć, dać nieco inną perkusje. Ten crash tu bardzo nie pasuje! Ale FX'y macie zarąbiaste! Mewy, woda... Jednak: NOV


Cośtam O Długiej Nazwie :P

Znowu monotonia! Nie wiem czemu, ale na początku za sampling dalbym dożywocie, jednak kiedy przesluchalem raz jeszcze stwierdzam ze dość pasuje do ogólnego klimatu tej produkcji. Jednak to, że zacząłem zasypiac słuchając powoduje... NOV


To Ostatnie Co Wymieniliście :P

O boże! Co tu robi ten Slayer!? Za to to normalnie dożywocie! Fazowo się zapowiada, koncepcja fajna, ale wykonanie poprostu karygodne! :D NOV

Eh... Wiec sumując: odemnie dostaniecie NOVICE. Macie fajne pomysły, ale nie wiem czy widze ich wykonanie na FL... Może to się wiąże z tym ze za długo na tym pracowałem i te brzenia mam opatentowane jako amatorskie, ale jednak jakos nie widze waszej muzy w samplingu FL Studio. Za to FX'y macie zamocne zamocne! :D Popracujcie nad monotonią, a bedzie dobrze!

Pozdrawiam
 
 
 
 
TheDarkness 
Novice

Dołączył 6534 dni temu
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Punkty: 2
#7 Wiadomość | 2006-06-27, 12:26
 
To fakt monotonia. Sam chciałbym to zmienić. To wszystko przez te moje naleciałości ambientowo-chiloutowe.

Pzdr
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6797 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#8 Wiadomość | 2006-06-27, 19:15
 
TheDarkness napisał/a:No ale nie jest totalnie tragicznie jak czytam wasze opinie. Może jednak ten projekt ma jakieś szanse na rozwój.

Ależ oczywiście! w ogóle nie oceniaj się od razu zbyt surowo. Jeśli są to początki, to wszystko jeszcze przed Tobą :) Nie masz prawa się poddawać! 8) :D
Dlatego zapraszam Cię do nas, do Novice :)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » The Darkness

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi