Franq
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Nieaktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Franq

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (6) : Nov (0) : Średnia (4,8)

 
Franq 
Advanced


Dołączył 6778 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#1 Wiadomość | 2006-06-15, 18:52
Franq 
2gie podejscie

To znowu ja :D
przypominam ze mam 19 lat,chociaz studiuje prawo, jestem przede wszystkim pianistą, kocham muzyke Chopina i Rachmaninowa, lecz moją ambicją jest stworzenie fuzji pianistyki z nowoczesną rytmiką i brzmieniami.

Oto jeden z owoców takich eksperymentów:

http://piter.neart.pl/Pit/FRANQ-BreathUnity.mp3

Pianistyczny pierwowzór tego utworu to moja Sonata

http://www.jacekpelczar.pl/Sonata.mp3

te kawałki są równiez w dziale novice, ale moze dzieki temu bedzie Wam łatwiej podjąc decyzję ;)

oto moja interpretacja etiudy Chopina..

http://www.jacekpelczar.pl/FC%2025,12.mp3

i moze jeszcze jeden, nieco starszy elektroniczny eksperyment (nie pamiętam czy był juz przy poprzednim zgłoszeniu)

http://www.jacekpelczar.pl/MemoryKiller.mp3

Wszystko jest nagrane na mojej Yamaszhe S90 i oprogramowaniu SQ01. Zapraszam do słuchania
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6661 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#2 Wiadomość | 2006-06-16, 10:32
 
wstrzymuje sie od glosu, co prawda masz zaplecze doswiadczenia jak i zgrabne paluszki ale muza ktora grasz jest wtorna na maxa wiec niech inni sie wypowiedza :) w kazdym razie doceniam to co robisz, pozdrawiam i czekam na odlaczenie :)
 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6709 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#3 Wiadomość | 2006-06-16, 10:51 | Oddał głos na Advanced
 
Breath Unity - Zaczyna sie ostro ale pozniej bardzo fajnie lagodnieje przy bardzo fajnych akordach:) wchodzi piano grajace solo co sprawia wrazenie jakby kontrastu miedzy pierwsza czescia a tym co gra teraz, no ale pozniej gra juz razem, sa pewne nierytmiczne momenty, niektore brzmienia perki troche draznia, sa zbyt ostre, ogolne bardzo dobra produkcja.
Sonata - no tu nie mam sie czego doczepic procz tych pstrykow, Hehe ja juz to chyba ocenialem.
Interpretacja - to jest rewolucyjna?:)
Memory killer - Tu haty sa za glosno,musialem sciszyc bo mi uszy juz pekaly, reszta git.
Co do tych zaklocen kiedy grasz na pianie, moze musisz zmniejszyc latencje czy cos takiego, te pstryki strasznie niszcza odbior utworu
Widze ze mam takze do wyboru pro, niewiem czy moge wziasc wiec biere adv:)
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
SceL 
~Urlopowicz~


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6687 dni temu
Posty: 129
Skąd: Sieradz
Punkty: 5
#4 Wiadomość | 2006-06-16, 11:56 | Oddał głos na Advanced
 
Sluchaj! Na temat twoich utworow wypowiadalem sie juz i z uwazam ze novice to nie miejsce dla Ciebie! Fakt utwory pod wzgledem technicznym brzmia bardzo slabo jednak wierze ze nadrobisz to :) Z czystym sumieniem glosuje na Advanced! bo jestes bardzo zdolnym facetem a przeciez nie kazdy musi byc specjalistą od wszysktiego !
 
 
 
 
 
:: ::
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6860 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#5 Wiadomość | 2006-06-16, 12:25 | Oddał głos na Advanced
 
słuchałem, dawałem recki , trudno sie powtarzać
advanced za umiejętnosci instrumentalne, styl brillant masz opanowany
Szkoda trochę, ze jeszcze nie opanowana technika nagrywania na kompa innych istrumentów np. perkusji,ale to powinno z łatwością nadejśc.
Czekam na poważny utwór.
Pozdrawiam
 
 
 
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6778 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#6 Wiadomość | 2006-06-16, 13:21
 
Nerious napisał/a:Interpretacja - to jest rewolucyjna?


nie, rewlucyjna w moim wykonaniu to:

http://www.jacekpelczar.pl/FC%2010,12.mp3
:D
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6806 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#7 Wiadomość | 2006-06-16, 15:52 | Oddał głos na Advanced
 
...za opanowanie instrumentu i fantazję muzyczna oczywiście Advanced...a co do poziomu zrealizowania tych utworów-myślę że z cazsem poprawisz jakość swoich produkcji oczywiście
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6797 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#8 Wiadomość | 2006-06-16, 22:32
 
Franq napisał/a:
Nerious napisał/a:Interpretacja - to jest rewolucyjna?


nie, rewlucyjna w moim wykonaniu to:

http://www.jacekpelczar.pl/FC%2010,12.mp3
:D


Bardzo lubię ten utwór :))))) Kojarzy mi się z moim występem o Chopinie :)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6778 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#9 Wiadomość | 2006-06-17, 12:10
 
To wspaniały kawałek tylko strasznie ciezko sie go gra na zywo..wszyscy go znają i słychac kazdą drobną wtope a utwór jest karkołomny
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7053 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2006-06-19, 20:56 | Oddał głos na Advanced
Re: Franq 
Franq napisał/a:moją ambicją jest stworzenie fuzji pianistyki z nowoczesną rytmiką i brzmieniami

Bardzo ambitnie, ale dla mnie jak narazie się to nie sprawdza, dlatego iż uważam, że istnieje zbyt duży kontrast/przepaść między stylami, które próbujesz łączyć. No ale być moze kiedyś mnie pozytywnie zaskoczysz. :)
Teraz tak, dwa cytaty z dzisiejszego oceniania:
Breath unity -
Cytat:Widzę, że nadal eksperymentujesz z d'n'b. :) Miło posłuchać. Perkusja nawet fajna, chociaż trochę plastikiem zajeżdża w spokojnych momentach. No i ma zbyt małego kopa w brzmieniu. Przydałaby się jakaś bardziej kopiąca, uzupełniona o jeszcze parę elementów/loopów, bardziej ciemnych barwowo, bo ta perkusja tutaj jest trochę za jasna jak dla mnie, ale generalnie mi się podoba. Do wejścia fortepianu przypomina mi to trochę klimat J.M.Jarre - za sprawą barwy w tle i harmonii oraz po części sampli perkusyjnych i brzmienia samej perkusji.
Gdy wchodzi fortepian - jest to fragment jakby z zupełnie innej bajki - mi niestety takie zestawienie nieodpowiada, być może gdybyś na fortepian nałożył jakiś efekt, może reverb i zciemnił brzmienie... Mam też wrażenie, iż tempo sola fortepianowego jest trochę nie takie jak perkusji, tzn wolniejsze. Później gdy wchodzi syntetyka, te szybkie przebiegi na fortepianie trochę mi przeszkadzają, na szczęcie nie jest ich za dużo.
Ogólnie utwór ciekawy, ale ja bym wolał aby tego sola fortepianu nie było w środku bo po prostu nie pasuje do utworu.

Sonata -
Cytat:Miotacz.
Jakość nagrania jest słaba, ale nie jest to tutaj najważniejsze. Palcami przebierasz nieźle. Harmonicznie ładne. Wiesz czego mi brakuje trochę? Więcej kontrastów dynamicznych, większej rozpiętości dynamiki, od ppp do fff i jeszcze zastosowania subito p lub f (albo przynajmniej słuchając tego niezauważyłem).

A teraz kilka słów o Memory Killer - znowu klimat ciekawy, z realizacją trochę gorzej, ale fajnie jest zbudowane tło, harmonicznie również ładnie. Właśnie - jest "ładnie", czytelnie a to najbardziej cenię w muzyce. Niestety po raz tysięczny słyszę u Ciebie ten sam rodzaj szybkiego przebiegu dźwiękowego do góry. Apeluję o ograniczenie tego, albo przynajmniej o pokombinowanie z nim, poćwiczenie jego wariantów (może po innych wartościach, skalach) bo niestety mnie to drażni (00:57 na przykład). Jeśli Cię tym komentarzem uraziłem, to przepraszam, ale mnie to po uszach bije. :)
No ale advanced, bo radzisz sobie na pewno nie jak novice.
Pozdrawiam.
 
 
 
 
Gsheshneek 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6538 dni temu
Posty: 9
Skąd: Leszno
Punkty: 14
#11 Wiadomość | 2006-06-19, 21:35
Breath Unity 
No ładny utwór! Ciekawe połączenie. Wstęp jest dynamiczny, ma ładną harmonię. Jest trochę za długi. Później zrobił się taki chillout, smooth jazz ;) . Dorzucam do tego popowy sax... i pioseneczka jak się patrzy :) !Więcej fluido-noise'ów, plumkadełek, kolorowych motyli! Oby tak dalej!
 
 
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6778 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#12 Wiadomość | 2006-06-21, 10:01
 
Mirrored napisał/a: Niestety po raz tysięczny słyszę u Ciebie ten sam rodzaj szybkiego przebiegu


no tak, to jest pasaż po akordzie w pozycji zasadniczej. Na fortepianie kazdy taki przebieg jest wyjątkowy wiec mnie to nie nudzi (no dobra, jest kilka podobnych) natomiast dla słuchacza to tylko ten sam przebieg w roznych tonacjach i trybach... Niespecjalnie mozna z tym cos zrobic, bo te przebiegi są na tyle szybkie, ze nie usłyszysz, czy gram po 7 czy 8 nut, jaki przewrót etc.. ale moze faktycznie troche tego naduzywam... :]
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6554 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#13 Wiadomość | 2006-06-21, 11:19 | Oddał głos na Advanced
 
no ładne podoba mi sie :) sonata troszki poczatek nie tego bo slyszalem wersje cd ;) ale ok.
Nie dokonca przekonany jestem jak chesz rmx z d&b ale narazie jest ok :)
powodzenia
 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6797 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#14 Wiadomość | 2006-06-21, 18:22
 
Franq napisał/a:
Mirrored napisał/a: Niestety po raz tysięczny słyszę u Ciebie ten sam rodzaj szybkiego przebiegu


no tak, to jest pasaż po akordzie w pozycji zasadniczej. Na fortepianie kazdy taki przebieg jest wyjątkowy wiec mnie to nie nudzi (no dobra, jest kilka podobnych) natomiast dla słuchacza to tylko ten sam przebieg w roznych tonacjach i trybach... Niespecjalnie mozna z tym cos zrobic, bo te przebiegi są na tyle szybkie, ze nie usłyszysz, czy gram po 7 czy 8 nut, jaki przewrót etc.. ale moze faktycznie troche tego naduzywam... :]


Hmmm... Po tym komentarzu stwierdzam, że rzeczywiście granie jest tym co kochasz, co Ci sprawia przyjemności, ale wyczuwam tutaj nutkę egoizmu twórczego :)
Życzę Ci jednak odbiorców, którzy będę się rozkoszować słuchaniem Twojej muzyki, jak Ty jej graniem. :)
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6778 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#15 Wiadomość | 2006-06-22, 15:26
 
Tiffany, po prostu mam swiadomosc ze całkiem inny jest odbiór muzyki przez wykonawcę i słuchacza. Po prostu całkiem inne jakosci...Mógłbym o tym mówic godzinami ;)
A Wy macie jeszcze 3 godziny na głosowanie! :P
 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Franq

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi