Fido - Soundtrack
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] Fido - Soundtrack
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-06-13, 12:30
[beta] Fido - Soundtrack 
muzyka filmowa, w większości symfoniczna

Uff, dawno nic nie zamieszczałem na BF. Pomijając Absynth'a robionego z Gabrielem, to nie zamieściłem nic do oceny od roku.

W każdym razie, to co chciałbym dzisiaj zaprezentować, jest wersją beta muzyki do pewnego filmu. Niestety autor filmu nie chce na razie ujawniać materiałów z nim związanych w internecie, dlatego dostałem pozwolenie na zamieszczenie muzyki pod warunkiem, że nie da się jej skojarzyć z tym filmem. Dlatego ścieżki pozbawione są tytułów. Wiem że będzie wam ciężko ocenić muzykę do filmu, nie widząc filmu, ale mimo wszystko mam nadzieję że nie będzie to aż tak duży problem. :) Całość robiłem w dużym pośpiechu, ponieważ autor filmu miał wyznaczony czas, kiedy film ma być już w wersji zdatnej do oglądania. Ścieżki 6 i 7 musiałem zrobić w ciągu jednego dnia, dlatego odbiegają poziomem od pozostałych (szczególnie ścieżka siódma). Teraz bedę mógł już na spokojnie popracować nad poprawieniem jakości muzyki. Siódma ścieżka najprawdopodobnie będzie zupełnie niepodobna do stanu w jakim jest obecnie. Ścieżka 3 miała nieco parodiować bit hiphopowy. Nie wiem na ile efekt ten udało mi się uzyskać, dlatego liczę na komentarze tego utworu ludzi, którzy w tym nurcie siedzą. :)

Autor filmu obiecał, że film za jakiś czas ukaże się w sieci, razem z soundtrackiem. Gdy tylko to nastąpi, założę nowy temat z linkmi do jednego i drugiego. :)

Utwory są dość krótkie, większość ma około półtorej minuty. Skopresowałem w jakości 320kbps, ponieważ między tą, a jakością 192kbps jest słyszalna różnica. Dajcie znać, gdyby serwer mulił, to postaram się znaleść inny.

A oto linki:

1) Track 01
2) Track 02
3) Track 03
4) Track 04
5) Track 05
6) Track 06
7) Track 07

Czas całkowity: 9:45
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-13, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,5 
 
 
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6760 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#2 Wiadomość | 2006-06-13, 15:28 | Ocenił na 8
 
No jak już wczoraj Ci mowilem brzmienie tj. jakosc jest niesamowita, ale nie tylko to ,slychac ze Ty sam masz niebywale obycie z muzyka filmowa tudziez orkiestrowa, jak jeszcze to dopracujesz i mam nadzieje przesdluzysz to bezie to kawal dobrego soundtracku.Na zachete dam 8
Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
zbyszekbrzoska 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6650 dni temu
Posty: 41
Skąd: trzebinia
Punkty: 15
#3 Wiadomość | 2006-06-13, 20:08
 
Pięknie....Jeśli jesteś amatorem to brzmisz rewelacyjnie. Jak na produkcje amatorska a tak zakladam to faktycznie brzmis zbardzo dobrze, zawodowo. Ale jezeli tworzysz profesjonalnie (master robi ci jakis dzwiekowiec a ty jestes tylko kompozytorem) to brzmisz normalnie. Przesluchalem kilka nie wszystkie, nie wiem... sa to fragmenty... brakuje mi tu jakiegos łacznika tzn.motywu, ktory by sie powtarzal czy sklejal te fragmenty w jeden obraz, film. Ale brzmisz naprawde bardzo ok!
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-26, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6948 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#4 Wiadomość | 2006-06-14, 10:21 | Ocenił na 8
 
Track 01
Te drumy ciut za płytkie (podobne do vangelisa, tylko ze za plytkie)
Ładnie pgrywasz, troche tylko ten motyw rozwinięcia kończy sie tak z niczego (fade raczej nie powinno być) i ten sam koniec tez taki ni przypiął ni przyłatał
Track 02
Fajny marszowy klimacik :D
Troche zajerzdża jakąś bajką :P
Bardzo przyjemnie sie go słucha i przemyślnie skonstruowany. Nie mam zastrzeżeń.
track 03
Ciężko mi to sklasyfikować :/
Niestety jest takie sobie, wszytsko tu wydaje sie bez klimatu, plastikowe i wogle nie majace zwiazku z utowrami poprzednimi, ale nie znam przecież filmu :)
Chociaz znowu na plus jest ta pozytywna atmosfera bijąca z tego projektu :)
track 04
To urzeka, morczny, celtycki klimat. Idealnie buduje napięcie.
Jedyny mankakent - w momencie kulminacyjnym coś jakby pierd*** (nie wiem co to)
track 05
Tu też klimacior wymiata :D
Wszytsko bardzo bardzo podniosłe, juz nie moge sie doczekać filmu. Jedynie tego syntetycznego pada który od około 30 sekundy zaczyna grać pierwsze skrzypce bym wymienił (te brzmienie jest troche sztuczne)
Perka świetnie sie sprawuje. Późniejsze smyczki też przepieknie podkreślają konsystencje produkcji!
track 06
Perka moze być, bas troche niefortunny :/ i to właśnie znowu ze względu na brzmienie.
Perka sie rozbudowuje i robi sie coraz ciekawsza. Organki przednie :)
track 07
Tutaj widze, że mimo krótkiego czasu tak jak mówisz, to jednak postarałeś się o klimat. I to cieszy. Nie wiem czy nawet w tym utworze nie jest on najlepszy! Wszystkie sekcje bardzo dobrze pomyślane. Znowu te skrzypienie bram :p przyprawia mnie o ciarki :)
Piękne pady.
Ostatni kawałek najbardziej przypadł mi do gustu.

Wszytskie produkcje odznaczają się bardzo dobrą jakoscią brzmień.
To tak po krótce :P
Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-06-16, 18:58
 
zbyszekbrzoska napisał/a:pięknie....jeśli jesteś amatorem to brzmisz rewelacyjnie.musze napisac wiecej to znaczy napisze to samo tylko inaczej?jak na produkcje amatorska a tak zakladam to faktycznie brzmiszbardzo dobrze ,zawodowo.ale jezeli tworzysz profesjonalnie(master robi ci jakis dzwiekowiec a ty jestes tylko kompozytorem) to brzmisz normalnie.przesluchalem kilka nie wszystkie .nie wiem... sa to fragmenty...brakoje mi tu jakiegos łacznika tzn.motyw ktory by sie powtarzal czy sklejal te fragmenty w jeden obraz ,film . ale brzmisz naprawde bardzo ok bardzo.

Jestem w 100% amatorem, a wszystko robię własnoręcznie na swoim domowym pececie. Ale jeśli chodzi o brzmienie orkiestry, to korzystam z biblioteki brzmień skonstruowanej w taki sposób, że nie wymaga już później żadnej dodatkowej obróbki. Natomiast jeśli chodzi o moją wiedzę teoretyczną, to uczyłem się jedynie grania na keyboardzie i to dość dawno temu. Generalnie jestem samoukiem. Są to rzeczywiście dość krótkie fragmenty, ale to dlatego, że i sam film nie jest długi. Pozatym wydaje mi się, że jak na tak krótki soundtrack i tak wiele motywów się powtarza (choćby motyw grany na instrumentach dętych drewnianych, powtórzony w pierwszej i czwartej ścieżce, czy prawie cały motyw z pierwszej umieszczony w ścieżce siódmej).

jafa napisał/a:troche tylko ten motyw rozwinięcia kończy sie tak z niczego (fade raczej nie powinno być) i ten sam koniec tez taki ni przypiął ni przyłatał

Końcówka, ta z chórkami rzeczywiście jest zmontowana tak trochę na siłę, ale to dlatego, że ten kawałek robiłem później i początkowo nie wiedziałem, że będzie zaraz za tym wcześniejszym. Ponieważ nie opłacało się go robić jako oddzielny plik (ze względu na długość), to go tak wkleiłem, chociaż przyznaję, że nieco niefortunnie. W każdym razie zaznaczam, że to jedynie tymczasowe rozwiązanie, w ostatecznej wersji będzie to zrobione o wiele lepiej. :)

jafa napisał/a:Jedyny mankakent - w momencie kulminacyjnym coś jakby pierd****** (nie wiem co to)

Puzon. :)
Średnia: 8,5 
 
 
 
zbyszekbrzoska 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6650 dni temu
Posty: 41
Skąd: trzebinia
Punkty: 15
#6 Wiadomość | 2006-06-16, 20:07
 
to jestes nie zlym amatorem ;) tak jak napisalem nie sluchalem wszystkich fragmentow teraz dosluchalem,ale..... chodzi mi o jakis wyrazniejszy motyw( jestem staromodny :D )brzmisz rewelka
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-26, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6611 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#7 Wiadomość | 2006-06-17, 21:26 | Ocenił na 8
 
kurde, nie chcę być niemiły.... ale zbyszku musisz podpisywać się pod każdym postem, wiedząc, że i tak jest podpisany automatycznie twoim loginem?

A muzyczka niczego sobie, w sumie poprzednicy wyczerpali temat.

2006-06-18, 10:40 // Zeheos
Ech, co za komentarz, ocene uznaje za nieuzasadnioną. :-/ Jak chcecie sobie wyjaśnić parę spraw to śmigajcie na PW.
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-18, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 8 
 
 
 
Gsheshneek 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6588 dni temu
Posty: 9
Skąd: Leszno
Punkty: 14
#8 Wiadomość | 2006-06-20, 14:29 | Ocenił na 10
 
Muzyka do filmów Davida Lyncha! Fajna, mroczna takie coś lubię! Prawdziwa orkiestra i jest jazda!! Track 4- mistrzowski. Stary, Hollywood czeka! No może na początek Hollyłódź ;) Pozdrawiam

2006-06-20, 16:39 // Zeheos
Tu to samo co wyżej. Pozatym, że coś lubisz postaraj się napisac coś więcej, chociażby o elementach, które szczególnie ci sie spodobały.

2006-06-20, 19:07 // Dodano
No to odpisuje! Masz niewątpliwie talent! Widać (a właściwie słychać) , że panujesz nad materią ! Wszystkie utwory charakteryzują się podniosłym, mrocznym klimatem! Dobrze budujesz napięcie! Aranżacja utworów orkiestralnych na komputerze to olbrzymie muzyczne wyzwanie. Tobie się to udaje w 100%. Co do aspektów technicznych- brak zastrzeżeń. No może jedno- fade out w 1. Poza tym mdły reverb. Zalatuje troszkę cyfrą, ale to nie Twoja wina, tylko biblioteki brzmień. Muzycznie bardzo dobrze, ciekawie. Harmonicznie dobrze. Masz duże szanse w świadku filmowym :!: Jak na amatora-mistrzostwo! Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-26, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 10 
 
 
kednopser 
Novice


Dołączył 6678 dni temu
Posty: 83
Skąd: Ozimek
Punkty: 22
#9 Wiadomość | 2006-06-21, 15:29 | Ocenił na 7
 
No mi się z Lynchem, czy też raczej Badalamentim raczej nie kojarzy ta muzyka. Niezły miszmasz, jeśli chodzi o te utworki, są jakby z różnych filmów :) Np. Track 2, pasuje mi bardziej do jakiejś gry, tak mi to jakoś brzmi :) Zupełnie inaczej jest w Track 1, tutaj już klimat typowo filmowy, mamy do czynienia z muzyką ilustracyjną, być może scena wewnętrznej przemiany bohatera, jakiś ważny moment w jego życiu. Dalej, wspomniany wyżej Track 2, zapominamy o smutkach i lecimy na wycieczkę, czeka nas niezapomniana przygoda - słyszę trochę inspiracji Williamsem. Track 7, siedem lat w Tybecie, mała zmiana klimatu, ale o to, słyszymy reprise motywu z Track 1, no ładne przejście, czyli mamy jednak do czynienia z "main theme" :) tylko to...zakończenie utworu... rozumiem, że to jakaś pomyłka ;) Na pewno słychać , że masz obeznanie w temacie muzyki filmowej, ale przy tym brakuje mi świeżości w Twojej muzyce. Ogólnie rzecz ujmując, przydałby się jakiś wyraźny temat główny, który łączył by cały soundtrack w całość, być może rozwinięty Track 1. Na razie zgodzę się, że ciężko po tych fragmentach odgadnąć o czym będzie ten film ;)
Ocenił na: 7 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7104 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#10 Wiadomość | 2006-06-21, 19:11
 
Jakiej biblioteki orkiestrowej używasz? Czy to nie jest aby East West Symphonic Orchestra? Ładnie brzmi, naturalnie. :)
 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6795 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#11 Wiadomość | 2006-06-22, 14:50 | Ocenił na 9
 
Jeżeli chodzi o wartwę melodyczną to jestem naprawdę pod wrażeniem.I choć miejscami barwy troszeczkę rażą sztucznością to trwa to tylko chwilę i spokojnie można dalej delektować się utworami.Przyczepić się nie ma do czego i nawet nie o to chodzi.Świetnie,że tu trafiłeś.Sam mam porozpisywane partytury orkiestrowe jednak nie mam dostępu do takich barw orkiestrowych jakie bym chciał.Na czym pracujesz?HHm....track 6 zdecydowanie najsłabszy jednak pozostałość super.Mam skojarzenia trochę z Eliotem Goldenthalem i muzyką do "Wywiad z wampirem".Te burczące sekcje dęte w kulminacji tracka nr. 4-miodzio.

ech,gdyby nie track 6 to dałbym 10.
Ocenił na: 9 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7174 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2006-06-22, 19:02
 
Fido napisał/a:Jakiej biblioteki orkiestrowej używasz? Czy to nie jest aby East West Symphonic Orchestra?

Bingo! Przy okazji jest to odpowiedź dla adre'n'alina. ;)

adre'n'alin napisał/a:Sam mam porozpisywane partytury orkiestrowe jednak nie mam dostępu do takich barw orkiestrowych jakie bym chciał

W jakim formacie je masz? Midi, projekt z jakiegoś programu czy w zapisie nutowym? Jak chcesz, to możesz mi coś podesłać, to ci to wykonam. :)

Jeśli chodzi o rozstrzał nastrojowo-stylowy tych utworów, to jest on spowodowany w głównej mierze charakterem samego filmu. W założeniu film miał być komedią, chociaż moim zdaniem wyszedł z tego komedio-dramat. Na dodatek większość muzyki jest ilustracją do bardziej przygnębiających momentów filmu, więc utwór 2, który miał być bardzo optymistyczny odstaje mocno od pozostałych. Na dodatek film opowiada o blokersie, więc musiałem tu jeszcze jakoś przemycić motyw hiphopowy (track 3 oraz niektóre jego elementy wykorzystane w track 5). Dodając do tego fakt, że całość nie trwa długo, bardzo ciężko było mi tu utrzymać jednolity charakter. No i dodam jeszcze, że pierwszy raz robię muzykę pod konkretny film, więc brak doświadczenia tez ma tu duże znaczenie. :)

Natomiast nienaturalność brzmienia w niektórych momentach bierze się w dużej mierze stąd, że nie opanowałem jeszcze zbytnio sztuki instrumentacji. Wbrew pozorom muzyka symfoniczna też rzadzi się swoimi prawami i to wcale nie jest tak, że każdym instrumentem mogę sobie w kazdej chwili dowolnie pograć. Tzn teoretycznie mogę, ale efekty często są takie, że muzyka traci swój symfoniczny charakter. W takich wypadkach nawet prawdziwa orkiestra nic nie poradzi. :)
Średnia: 8,5 
 
 
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6911 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#13 Wiadomość | 2006-06-22, 19:32 | Ocenił na 10
 
track01- tylko 1:20 a ile sie dzieje.Utwór przykładem , jak w 1:20 mozna zrobic muzyke, a nie walic kickiem przez 8 minut + 3 nuty
track02- 1:24 taniec? troche żwawszy , ładne trąby
track03- 1:04 buuu co to za trzaski zdarta płyta ? igła- ten HH nie podszedl mi zupełnie
track04- nuty z track 01 wstęp do 05
track05 1:35 - niezłe cos ala zabawa na strychu z piłeczką
track06- 1:20 odstaje klimatem od pozostałych- nie podszedł mi
track07- 2:25 też nuty z 05- swietny

podkreśliłem te które mi sie podobały i maja wspólny klimat.Miałem wiecej napisać, ale wczoraj recke zjadło, to sie spiesze.
Brzmiemia fantastyczne, ale to chyba jakies pro sample. Na kompie grac orkiestre to wyższa szkoła jazdy.
Kompozycje również są bardzo interesujące- profeska. fajnie ,ze tacy ludzie tu grają. Kłaniam i oceniam te podkreślone najwyżej.<ok>
Ocenił na: 10 
 
 
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7138 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#14 Wiadomość | 2006-06-26, 19:29 | Ocenił na 8
 
Track_01 : Coś ala intro? Podoba mi się jak operujesz głośnością/natężeniem. Wszystkie instrumenty pięknie brzmią.
Track_02 : Brzmi jak demonstracja jakiegośbardzo żywego krajobrazu. Od 30'' do 37'' troche naciągane jest to przedłużenie, co... widocznie coś się musiało staćwłaśnie w 37''.
Track_03 : Paskudny werbel... Trudno jest oceniaćparodię jakiegośgatunku ale napewno jeszcze trudniej taką stworzyć.
Track_04 : Powiało grozą. Raczej tło akustyczne niż kawałek muzyki ale klimat przedni.
Track_05 : Jakby mroczne rozwinięcie 03. Szczególnie imponują smyczki na końcu. Znowu paskudny werbel. Ponad to ten wysoki synth jużtak bardzo nie pasuje jak w 03. Mam na myśli sam dźwięk. Wolałbym skrzypce na jego miejscu (choć nie znam kontekstu).
Track_06 : Czasem organki nie brzmiąjak na leży ... nie wiem dlaczego. 31'' i wcześniej: wejście dość żywe tylko tu nic nie wchodzi, w 31'' niepotrzebnie przygasa moc. Ogólnie brzmienia są średnie.
Track_07 : Na początku są fajne dźwięki (ala wejściówka z Matrixa)... pewnie przesadzasz z tąpnięciami. Utwór dobry jak na mniej niżpół dnia roboty. Niestety troche mało składny. ońcówki troche nie rozumiem

Soundtrack interesujący. Pozdrawiam :D
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] Fido - Soundtrack

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi