DJ PAUL - Better World
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] DJ PAUL - Better World
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#1 Wiadomość | 2006-06-12, 22:30
[finał] DJ PAUL - Better World 
Kolejny kawalaczek, ktory skonczylem. Mysle ze nawet spoko to wyszlo. Dlugo go mi sie robilo, ale mam nadzieje, ze z nie najgorszymi efektami. Z gory dzieki za opinie.

DJ PAUL - Better World
Średnia: 7,93 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6653 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#2 Wiadomość | 2006-06-12, 23:35 | Ocenił na 8
 
[pkp]

Bardzo przyjemna kompozycja... Szkoda tylko, że to plagiat (oczywiście zapewne nieświadomy) "Chicane - Autumn Tactics (Thrillseekers Remix)". Ale mimo to uważam, że udało Ci się zrobic coś godnego uwagi :D Troszke brakuje mi tu środka - poza tym wszystko brzmi pięknie. Byłoby 9, ale za "nie autorski" pomysł musze obniżyć do 8. Gratuluje... :)

PS: Autumn Tactics to jednen z moich ulubionych kawałków... Piekny wokal, piękny lekki klimat, piękne wszystko. Polecam tym, którzy nie słyszeli.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6990 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#3 Wiadomość | 2006-06-13, 08:58 | Ocenił na 7
 
Fajny bit electro myslalem ze caly kawalek bedzie utzrymany w takim gatunku a tu troche sie rozczarowalem. Podoba mi sie klimat tego kawalka. Tylko troche jest za malo w nim poweru wedlug mnie. Te melo ciagle takie same i takie troche slabe brzmieniowo, gdybys dal na nim wiecej wyzszych czestotliwosci, zeby byl bardziej syczacy i glosniejszy byloby super :) Aranzacyjnie niezle. Pozdrawiam :)
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
York 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6869 dni temu
Posty: 68
Skąd: Poland
#4 Wiadomość | 2006-06-13, 09:47 | Ocenił na 7
 
Witam.
Uważam ze początek jest niezły.....kick troszke nie pasuje.....clap odpada, Czuć Uplifting, ale kilka szczegułów musiałbyś zmienic. Ogólnie ładnie brzmi, ale za bardzo podobnie do chicane faktycznie.....Ocene musze wypośrodkować bo początek jest niezły, a dalej było lekkie rozczarowanie.

Pozdrawiam.
Ocenił na: 7 
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#5 Wiadomość | 2006-06-13, 11:55
 
Souls in Motion napisał/a: Szkoda tylko, że to plagiat (oczywiście zapewne nieświadomy) "Chicane - Autumn Tactics (Thrillseekers Remix)


A tego kawalka to ja nawet nie znam, ale zaraz sobie go poszukam i ocenie. Napewno nie plagiat, jak ja tego utworu nawet nie znam.

2006-06-20, 15:11 // Dodano
Sluchalem tego kawalka Chicane i troche mam pady podobne, ale ylko pady mi sie wydaja podobne w reszcie nie znalazlem podobienstwa. Chodz ja zawsze mowilem ze nie mam sluchu hehe
Średnia: 7,93 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6996 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#6 Wiadomość | 2006-06-25, 19:21 | Ocenił na 7
 
helo

muszeprzyznać, że mnie trochę zaskoczyłeś..nieźle połamanym bitem na początku :) basik mi się podoba..brzmi elegancko w ryj..perke rozwijasz też niczego sobie..tylko brzmienie tego pada troche moim zdaniem niecoburzy konstrukcję..pozostałe brzmienia (po rozwinięciu) spoko - tu to już nie mój klimat, więc nie będę się wdawał w szczegóły :P ogółem całkiem udana produkcja..pzdr
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6829 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#7 Wiadomość | 2006-06-26, 13:30 | Ocenił na 6
 
Wstęp, rozwinięcie, zakonczenie. Utwór bardzo przewidywalny, ale:
wstęp- bardzo fajna fakturka dzwięku, monochromatyczna, ale dobrze zrobiona. Wprowadza w klimat,
czesc głowna- przynosi zaskoczenie, wraz z modulacją do dmoll... Jestem ciekaw czy ten dysonans ktory powstaje na granicy wstępu i rozwinięcia jest zamierzony? Mam na mysli ten moment, gdzie pojawia sie dzwięk d. Bo troche sie to gryzie z bitem wstępu, ktory był w bmoll jak sądze i opierał sie na tercji b-des...Mi sie ten kwasek podoba w kazdym razie :]
Sama główna częśc uteoru..bardzo standardowa..takie "refleksyjne" melodyjki d..-c,e,f..c,b,a,f,d....no takie progresje są bardzo mainstreamowe w tego typu muzyce. Ale o opanowaniu rzemiosła swiadczą relacje wszystkich sciezek, rytmika etc.. Kawał solidenj roboty...
zakonczenie-szkoda ze nie przynosi jakiejs niespodzianki, tylko gasisz kolejne sciezki scinając cutoff czy jak to sie nazywa. W kazdym razie kawałek łagodnie wygasa i to tez jest zrobione dobrze.
Generalnie bardzo standardowo...
Ocenił na: 6 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Leafy 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6623 dni temu
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Punkty: 4
#8 Wiadomość | 2006-06-27, 11:38 | Ocenił na 9
 
PKP - pogielo cię?! :P Pady może i podobne i sampling troche chicane'owy, ale plagiatem bym tego nie nazwal!

Bardzo przyjemna kompozycja. Troche mi brakuje jakiejś takiej wyraźniejszej trance'owej melodyjki, ale to i tak uok tego utworu, bo cały czas jest utrzymany w lajcikowym klimacie, a taka melodyjka wprowadziłaby tu niepotrzebną energie. Swoją drogą pady mogłyby być troche głośniejsze.

Sampling fajny, brzmi super. Profesjonalna robota!
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Synthetic Substance
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6653 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#9 Wiadomość | 2006-06-27, 13:25 | Ocenił na 8
 
[pkp]

Jesli The Rolling Stones mieli kłopoty z powodu tego, że w swojej kompozycji "Anybody seen my baby" uzyli melodii jakiejs innej grupy (nie pamietam szczegułów) - i to był plagiat - to w kwestii Better World mamy doczynienia z tym samym. Plagiat to plagiat. :)

Cytat:PKP - pogielo cię?!

Głupiś.

2006-06-27, 15:13 // Zeheos
Tylko nie kłóćcie się zbytnio. ;-)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#10 Wiadomość | 2006-06-27, 14:55
 
Dla mnie plagiat to saiwdome uzycie jakiegos elementu z utwory/wiersza itd. Jezeli jakis element w utworze jest podobny to jakiegos kawalka wczesniej zrobionego juz przez kogos to to nie musi byc plagiat, jak zrobilo sie to nieswaidomie. Przeciez ja tego padu nie uzylem z jakis nut czy nie wiem pliku midi. Uzylem go z glowy, czyli sam go wymyslilem, a przeciez nie musze znac wsyztskich utworow jakie sa na ziemi. Mi tam wystarczy ze ja wiem jaka prawda reszta mnie nie obchodzi nic nikomu nie ukradlem i mam w 100% czyste sumienie.
Średnia: 7,93 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7168 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#11 Wiadomość | 2006-06-27, 15:16 | Ocenił na 10
 
No to chyba mocne nadużycie mówić tu o plagiacie.
Nie słuchałem oryginału ale tu są dwa akordy - dosłownie dwa - czy to takie trudne przy dwuakordowym układzie wpaść akurat na podobne czy takie same jak w innym utworze?
Być moze tu się akurat zdarzyło (nie znam tego utworu Chicane) ale nie pdoejrzewałbym Paula o jakiekolwiek machinacje w tej materii - w końcu swoją reputację ma.
Myślę, że z takim posądzaniem należy być raczej ostrożnym tym bardziej w tak skromnym układzie.

No a wracając do tematu ;-)
Wg mnei jest to jeden z Twoich lepszych utwórów - w każdym razie mi się bardzo podoba i skłania do zatrzymania go na playliście :-)
Trance, dream i szczypta electro dają wedle mnie bardzo fajną miksturę.
Z jednej strony dynamiczne zagrania transowe a z drugiej dreamowe brzmienia sprawiają uszom sporo przyjemności natomiast odrobina wariantów electro wprowadza urozmaicenie i odstępstwa od stylu.
Dla mnei to bardzo dobry utwór i tym razem nei przeszkadza mi to, że układ akordów jest ograniczony - nadrabia to aranż i dramaturgia oraz piękne brzmienia.
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#12 Wiadomość | 2006-06-27, 23:06
 
Dzieki Piter za budujacy komentarz, bo przyznam szczerze ze juz sie troche zdolowalem. To jakies plagiaty to oceny 6. Dzieki tez za 10 dzieki temu juz trzeci moj kawalek pod rzad dostal ocene 10, wiec chyba nie jest tak zle ze mna jak ja mysle. Wogle ja zawsze mam takie male dowartosciowane siebie. Zawsze jak kogos kawalkow slucham to niejako zazdroszcze ze nigdy takiej dobrej nuty nie zrobie hehe, ale to juz inna bajka, a zazdrosc to tez nie jest zaleta hehe. Pozdro i dzieki wszystkim za komenatrze.
Średnia: 7,93 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6653 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#13 Wiadomość | 2006-06-28, 00:08 | Ocenił na 8
 
[pkp]

Heh... Oj toć zaznaczyłem w pierwszej mojej wypowiedzi, że to z pewnością działanie nieświadome i pomimo tego, że znam te pady to i tak wysoko oceniam ten kawałek. Ani przez chwile nie miałem na myśli tego, że DJ PAUL zrobił to z premedytacją. Wzmianka o plagiacie to tylko niejako "ciekawostka" - nic więcej. Na prawde przepraszam, jeśli zabrzmiało to jak oskarżenie - nie chciałem. Nie sądziłem, że odbije się to takim echem... :P

Jeszcze raz nisko chylę czoło i przepraszam zainteresowanych...

PS.
Cytat:2006-06-27, 15:13 // Zeheos
Tylko nie kłóćcie się zbytnio.

To tylko przyjacielska wymiana zdań/poglądów. Wszystko w należytym porządku. :D

2006-06-28, 12:40 // Zeheos
Chodziło o to, żeby dyskusja nt. rzekomego plagiatu nie stała sie głównym tematem topicu.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6948 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#14 Wiadomość | 2006-06-30, 08:13 | Ocenił na 9
 
helo
samkowite wejscie :P
potem za dlugo sie to wszytsko rozkreca,ale basik i perka juz mniam :D
Wszytsko idze super, fajne przejscia, pieknei se slucha, troche tylko drazna te haty ktorew wchodza ok 1;10, trzeszcża poprostu jak łańcuche.
Ale stringsy są juz przepiękne i te pianinko, spowolnienie tempa a mi tu burning zajerzdża :) oczwyiście w znaczeniu poztywnym, bo IMHO burning to najlepszy utwór na BF. No ale tutaj jest better world, wiec powróćmy do niego. Wszytsko to śliczne brzmi i aranżacyjne zagrane jest ok.
Najmocniejszą stroną tej produkcji są pady (z tymi fxami) no i paninko oczywiscie. Możaby ten utwór jeszcze torszke pociągnąć, bo moim zdaniem kończy sie za szybko, przydałoby sie jeszcze jedno wejście pianinka :)

To tyle pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6795 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#15 Wiadomość | 2006-06-30, 11:02 | Ocenił na 7
 
Play...zaczyna się...czekam...czekam...O coś zaczyna się dziać.Wchodzi motyw.Tylko dlaczego taki typowy.Właśnie daltego nie lubie czasem tego rodzaju muzy bo opierają się często na jakimś jednym motywie,który powtarza się(albo chociaż przypomina)w kilku następnych.Stąd też pewnie posądzenie o plagiat.Budowa standardowa,bez udziwnień i nowego spojrzenia.Wtórność?Ale może to taki gatunek.Na sfere techniczną nie ma za bardzo co narzekać.Ogólnie produkcja dobra - poprawna.
Ocenił na: 7 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7031 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#16 Wiadomość | 2006-07-18, 19:16 | Ocenił na 9
 
Genialny utworek, jeden z takich ktorych moglbym sluchac caly czas ...poprostu wymiata ... breakbeat zaje**** ... melodyjka oraz glowny lead bardzo ladne ... wszystko ladnie wkomponowane ... sciolbym basowi troche po niskich tonach za bardzo buczący jest ... ale utworek rewelka ... lightowy nie ciążący i taki poprostu cool ... lepszy swiat ... cos w tym jest ... keep it real bro a wkrotce bedziemy mieli zioma na listach przebojow w dance chartach :D

pozdro n4s

jestem skory dac 10 ale juz sie licznik zamknol i nie moge go zmienic :\ lol
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6745 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#17 Wiadomość | 2006-07-18, 19:53 | Ocenił na 8
 
za duzy reverb na pczatku jak dla mnie na tym basiku za bardzo w tle jest .. no takie ulzoenie basu jak weszlo to juz chyba milion razy slyszalem :) ale jest fajne :) melo fajnie wchodzi tylko tez do reverbu milbym azstrzezenia .. fajny klimat taki lajtowy kawalek :) przyjemnie sie slucha.. aranzacyjnie ubogo.. ale monotonnie nie jest.. zmeinilbym klapa.. ten tutaj tak srednio mi w klimat pasuje :) i zakonczenie takie "urywane".. no ale same minusy zem wymienil.. klimat :D i ooglnie latwosc przyswajania teog kawalka jest naprawde dobra :) w sam raz na odprezenie :)

Pozdrawiam
Take Care
Ocenił na: 8 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6988 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#18 Wiadomość | 2006-07-22, 15:36 | Ocenił na 8
 
Elo,

Przyjemny bass tyn syntetyk.
Stopa dudni :)
Pad fajny... ta barwa zawsze mi sie podoba :)
Muzyczka taka bardziej podkładowa ale bardzo miła dla ucha...
Dream Dance jak sie patrzy... lubie takie produkcje... szczególnie do samochodu...

Nie powiem, zrealizowane zarówno aranżacyjnie jak i technicznie na wysokim poziomie...
Czegoś mi tu brakuje i mam pewien niedosyt po odsłuchaniu całości ale nie potrafie powiedzieć w tyj chwili co to jest...

Jak dla mnie drzwi do PRO są dla Ciebie otwarte.

Pozdr.
Adix
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7170 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#19 Wiadomość | 2006-07-22, 22:41
 
Adix napisał/a:Jak dla mnie drzwi do PRO są dla Ciebie otwarte.


Hehe marzenie scietej glowy pukalem nie raz i nikt tam mnie nie chce. Pozdrawiam i dzieki wszystkim za komenatrze.
Średnia: 7,93 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6856 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#20 Wiadomość | 2006-07-23, 12:47 | Ocenił na 8
 
...nie no bardzo porządny kawałek muzyki ...przemyślany bardzo barwny utwór...zrealizowany dobrze...tak jak pisał Pit
Pit napisał/a:latwosc przyswajania teog kawalka jest naprawde dobra :) w sam raz na odprezenie :)
.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6778 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#21 Wiadomość | 2006-07-23, 12:59 | Ocenił na 9
 
clapy trochę suche...
perkusja całkiem fajna... wpada w ucho...
PAD- dodający energi podobnie jak breake beat dodany do niego...
Potem motyw zrobiony w typowy dla Ciebie sposób... od razu jedziesz z kickami i bassem itd...
pad w pewnych momentach się przejada... na szczęście skończyłeś z nim w samą porę...
potem znowu spokojny motyw... ale mam wrażenie że kick za bardzo się wyróżnia... ale ogólnie dobrze brzmi...
Kawałek skończył się nie wiem kiedy :P
Napisałem trochę haotycznie ale pisałem od razu to co mi się wydawało kiedy grał kawałek....
wacham się między 8 a 9....
wiem że stać Cię na sporo dlatego masz 9 :P
PzDr
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] DJ PAUL - Better World

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi