eMule problem
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » eMule problem
Przesunięty przez: Loominator | 2006-06-15, 08:49
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7061 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#1 Wiadomość | 2006-06-12, 13:07
eMule problem 
Mojej połowicy stało się coś takiego: kiedy właczyła za którymś razem komputer wyskoczył jej w emule jakiś rodzaj błedu. Zrestartowała i od tej pory nie ma możliwości dociągnięcia plików których download nie został jeszcze ukończony. Nie widać ich w oknie "transfer". Próbowałem zaciągnąć inne emule, w tym morpha i emulepawcio - bezskutecznie. Czyżby temp'owe pliki były bezpowrotnie utracone (na dysku są jak byk)?
Pozdrawiam.
 
 
 
 
Dariush 


Dołączył 6549 dni temu
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Punkty: 5
#2 Wiadomość | 2006-06-13, 15:47
 
Jeśli te pliki są nadal w folderze Temp możesz je odzyskac za pomoca programu MetFileRegenerator można go pobrać o TU .Pozdrawiam :P
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-06-13, 17:58
 
albo przywrócić pliki met z backupów, które robią się automatycznie (mają rozszerzenie .met.bak)
 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6763 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#4 Wiadomość | 2006-06-13, 22:32
 
Też miałem ten problem, MetFile Regenerator powinien dać radę, jednak czasem nie da się odzyskać ściągniętej części. Najczęstszą przyczyną jest nagły reset komputera (brak prądu) a "niszczenie" plików met powoduje skandisk. Dlatego po takim wypadku nie należy pozwolić skandiskowi na działanie :)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#5 Wiadomość | 2006-06-15, 15:48
 
Mi sie kiedys stracil plik 2 gb :/ jak bylo sciagniete 1,5 gb. Nie udalo sie odzyskac, targalem na nowo :|
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7061 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#6 Wiadomość | 2006-07-04, 21:06
 
kurde, znalazłem w necie na jakimś forum jak to trzeba zrobić tym met file regeneratorem (bo mi pisał po odzyskiwaniu, że nie ma źródeł dla pliku i koniec).
Cytat:No i rozgryzłem dziada- ponieważ kilka razy prosilem o prosty opis to teraz sam napiszę w skrocie -potrzeba tak jak pisze w przyklejonym javy i met file regenaratora.Tylko jest mały myk trzeba jeszcze raz wrzucić stracony plik do pobierania a jak utworzu PART.MET.BAK TO NALEŻY GO PODMIENIĆ ZA TEN USZKODZONY TAMTEN WYWALAJĄC A W TYM ZMIENIAJĄC NAZWĘ NA NAZWĘ WYWALONEGO i naczej met file regenerator nie zadziała i tego nie moglem przeskoczyć.Potem jak po maśle wlaczamy program zaznaczamy katalog plików tymczasowych i na końcu Filter out.part files from list of candidates start i finito.


Mam jeszcze takie jedno pytanko, w lewym dolnym rogu pokazują mi się wiadomości, że część pliku, który ściągam jest uszkodzona, np. część 25 z czegoś tam, innym razem inna, itd. Czy eMule (morph xt) naprawia/odrzuca nieprawidłowe/wadliwe/uszkodzone części automatycznie? Jeśli nie to czy po ściągnięciu pliku może się okazać, że jest uszkodzony i nie do użycia?
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-07-04, 21:36
 
Mirrored napisał/a:Czy eMule (morph xt) naprawia/odrzuca nieprawidłowe/wadliwe/uszkodzone części automatycznie? Jeśli nie to czy po ściągnięciu pliku może się okazać, że jest uszkodzony i nie do użycia?

Nie znam mechanizmów tym rządzących, ale nie raz już widywałem te teksty w swoim eMule, a jak do tej pory nigdy nie miałem uszkodzonego pliku już po ściągnięciu.
 
 
 
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#8 Wiadomość | 2006-07-05, 09:45
 
Ja mialem uszkodzonych moze z 4 pzrze uzytkowanie emula przez jakies 3 lata. Wazne zeby sciagac z pewnych zrodel wtedy ryzyko jest minimalne. Jak mialem uszkodzone to zazwyczaj archiwum, czasami sie udalo naprawic jak w przypadku skladanki BF.

Czesciej chyba sie fake'i zdarzaja ale to znow latwo sprawdzic patrzac na nazwy plikow. Zalezy co sciagasz...

Dobre pewne zrodla jakie znam to:
www.goldesel.tk
www.osloskop.net
www.emulek.com
www.oslomania.info

Moze sie komus na cos przydadza.

Niby to warez a niby nie, jezeli ktos uwaza, ze linki niestosowne to prosze skasowaca ale chocby dla samych opisow tego co tam jest warto chyba zostawic.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
mumin 
Przyjaciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 205
Skąd: Belfast UK
Punkty: 5
#9 Wiadomość | 2006-09-20, 18:34
 
siemanko ekipo BF wiem ze dawno mnie tu nie blo ale powracam jak bumerang :) i jak zwykle prosze ludzi dobrej woli opomoc

przegladajac frum natrafilem na ten temat o emule ja tez mam maly problem z e mule chodzi o lowID to ze jestem nowym uzytkownikiem tego programu to wyjawie od razu wiec prosze jak mozecie tlumaczcie mi jak krowie na rowie :D

ok do sedna. mianowicie nie wiem jak mam sprawdzic swoje ip nie wiem czy mam zewnetrzne czy wewnetrzne. jak sprawdzam przez jakies stronki www to wyglada to tak jak bym mial zew. tzn miesci sie w przeziale dla zew. ale jak sprawdzam w windowsie wpisujac ipconfig to pokazuje mi takie ip ktore wyglada na wewnetrzne. jak mozecie mi jakos pomoc to z gory dziekuje.

p.s. moim dostawca internetu jaest BT obecnie przebywam w UK.

POZDRO - nawet nie wiecie jak milo wrocic co tam u was chlopaki i dziewczeta???
 
 
 
 
 
PRAWDA PRZECIW SWIATU...
 
DarkSerge 


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6500 dni temu
Posty: 17
Skąd: Jaworzno
Punkty: 1
#10 Wiadomość | 2006-09-23, 08:10
 
Jeżeli w konfiguracji windy masz IP które wygląda na wewnętrzne to prawdopodobnie takie masz.

Ja sam mam wewnętrzne IP i właśnie takie mi wyskakuje w konfiguracji a na stronach to na jaką wejde to mi inne pokazuje.
 
 
 
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6463 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#11 Wiadomość | 2006-09-23, 09:04
 
Jeśli masz LowID to wejdź sobie w ustawienia eMule i tam kliknij na przycisk "test ports" i włączy ci się stronka, która cię poinformuje jak się sprawy mają...
jeśli masz LowID to może oznaczać, że jakiś firewall może blokować ci porty lub sam administrator...
 
 
 
mumin 
Przyjaciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 205
Skąd: Belfast UK
Punkty: 5
#12 Wiadomość | 2006-09-23, 17:32
 
Please wait while the ports of your eMule are being tested...




Testing IP: host81-157-240-20.range81-157.btcentralplus.com (81.157.240.20)

Starting TCP connection test...
TCP test failed! UDP test will not be performed.




Connection test finished.

--------------------------------------------------------------------------------

Results in detail:


TCP connection test failed.
It was not possible, to establish a TCP connection to your eMule.
Other users will only be able to connect to you with the help of a server, resulting in a low ID for you. While eMule still works, this will give you several disadvantages. Therfore it is highly recommended to solve this problem.



How to resolve port problems... Something is interfering with your network communications. There are two main reasons for this:

If you are using a firewall, ensure that your firwall don't block the required ports! You might need to set a rule to allow the ports to be available.
If you use a router, make sure that your router forwards the required ports to your local IP!

You can find more details and guides here in the online help.


mam cos takiego jak sprawdzam porty wiec co moze byc nie tak???
 
 
 
 
 
PRAWDA PRZECIW SWIATU...
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#13 Wiadomość | 2006-09-23, 18:38
 
Albo masz aktywnego firewalla i nie otworzyłeś w nim wymaganych portów, albo po prostu nie masz bezpośredniego dostępu do internetu (zewnętrzne IP)
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
Stefard 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6463 dni temu
Posty: 19
Skąd: Korczyna
Punkty: 7
#14 Wiadomość | 2006-09-23, 22:40
 
a jeśli nie masz firewalla to porty zablokował ci admin sieci do której jesteś podłączony :P
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2006-09-23, 23:05
 
Stefard napisał/a:a jeśli nie masz firewalla to porty zablokował ci admin sieci do której jesteś podłączony :P

Wcale nie musiał blokować portów. Jeżeli jest to sieć w np. w bloku, najprawdopodobniej komputery wszystkich klientów danego dostarczyciela są połączone w sieć lokalną, i wszyscy klienci łączą się przez router tegoż dostarczyciela. Już sam ten fakt sprawia, że eMule będzie miał LowID, nie trzeba nic blokować. Po prostu nie ma publicznego IP. Jedynym rozwiązaniem w takim wypadku jest poproszenie admina o przekierowanie tych portów do jego komputera w tej sieci wewnętrznej, ale obawiam się że za darmo raczej nie ma co na to liczyć. :]
 
 
 
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7061 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#16 Wiadomość | 2006-09-23, 23:09
 
Fido napisał/a:Mirrored napisał/a:

lol? :P

Fido napisał/a:Jedynym rozwiązaniem w takim wypadku jest poproszenie admina o przekierowanie tych portów do jego komputera w tej sieci wewnętrznej, ale obawiam się że za darmo raczej nie ma co na to liczyć. :]

No i żeby się na tym znał. :P Do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu, gdy admin naszej sieci napisał mi, że nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak priorytetyzacja portów...
 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7130 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2006-09-23, 23:12
 
Mirrored napisał/a:
Fido napisał/a:Mirrored napisał/a:

lol? :P

Jakiś błąd skryptu na forum. Zauważyłem że bardzo często (jeśli nie zawsze, ale tego pewien nie jestem) przy cytowaniu skrypt bierze nick osoby, która napisała temat, a nie tej cytowanej.
 
 
 
 
 
http://www.last.fm/user/Fido_PL/
 
DJ_Golem 
~Moderator~
NetPlay (Kanal Alternativ)


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7134 dni temu
Posty: 4514
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 101
#18 Wiadomość | 2006-09-24, 10:44
 
Zauwazylech to samo.
 
 
 
 
 
"...Psychodelik, psychodeliczny styl - on zaczyna być mną, ja zaczynam być nim..."
<reason> 3.0
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » eMule problem

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi