deep.One
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Nieaktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » deep.One

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (0) : Nov (0) : Średnia (0.0)

Zamknięty przez: ix | 2006-06-15, 22:17
 
 
deep.one 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6546 dni temu
Posty: 3
Skąd: Ze wsi...
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-06-11, 10:07
deep.One 
Zapraszam :)

Zatem... Moje pseudo to deep.One, skrobię sobię muzyczkę :) od jakiegoś czasu. Style różne mieszam, nie zastanawiam się nad tym, żeby to podpiąć pod jakiś styl. Jak kiedyś dostanę "fryderyka", to będą się do mnie podpinać :D. Tworzę muzykę w dwóch bardzo prostych programach: techno Ejay 4 i Magix Music Maker 2005 De Luxe. Podoba mi się prostota tworzenia muzyki z dowolnych sampli, ściąganych z firmowego serwisu tych programów. Jednakże lubię tworzyć muzykę na własnych samplach- podoba mi się ciężkość brzmienia i w takim tonie staram się utrzymać część piosenek. Jest też trochę z typowego nurtu "trance"- moim zdaniem na autostradę jak znalazł ;) Podoba mi się kocept strony, pomysł na prezentację własnej muzyki i jej ocenę przez osoby "w tym siedzące". Sam jestem z wykształcenia muzykiem, chociaż samo tworzenie traktuję z dużym dystansem, to jednak nie ukrywam, że miłe słowo (lub konstruktywna krytyka :/) mile połechce moje ego i zmotywuje do doskonalenia i szlifowania pomysłów.
Więc sprawdźcie i... ocencie :)

http://mp3.wp.pl/p/strefa...wor,150362.html
http://mp3.wp.pl/p/strefa...wor,141821.html
http://mp3.wp.pl/p/strefa...wor,150357.html
http://mp3.wp.pl/p/strefa...wor,141823.html
http://mp3.wp.pl/p/strefa...wor,150378.html
http://mp3.wp.pl/p/strefa...wor,150851.html
Ostatnio zmieniony przez deep.one 2006-06-11, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6643 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#2 Wiadomość | 2006-06-12, 14:50
 
witaj,

Cytat: Tworzę muzykę w dwóch bardzo prostych programach: techno Ejay 4 i Magix Music Maker 2005 De Luxe


mam pewna watpliwosc, prosze, pomoz mi ja rozwiac: co rozumiesz przez slowo 'sampel' i czy twoja tworczosc opiera sie na skladaniu gotowych sekwencji w jedna calosc, czy tez piszesz utwory nuta po nucie dla kazdego instrumentu?
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
deep.one 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6546 dni temu
Posty: 3
Skąd: Ze wsi...
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-06-12, 18:14
 
deep.one napisał/a:witaj,

Cytat: Tworzę muzykę w dwóch bardzo prostych programach: techno Ejay 4 i Magix Music Maker 2005 De Luxe


mam pewna watpliwosc, prosze, pomoz mi ja rozwiac: co rozumiesz przez slowo 'sampel' i czy twoja tworczosc opiera sie na skladaniu gotowych sekwencji w jedna calosc, czy tez piszesz utwory nuta po nucie dla kazdego instrumentu?



Niektóre piosenki tworzę z gotowych sampli, co wcale nie uwazam za pójście na łatwiznę, jako że gdy ktoś ma słuch jak mój dziadek, to i z gotowych sampli nic nie złoży:). Do niektórych utworów zaś tworzę w pełni własne aranżacje, poczynając od budowy sampla, na linii melodyjnej kończąc.

p.s. słowa z piosenki "We Come One"- Faithless (pozbawieni wiary ;P)
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6757 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#4 Wiadomość | 2006-06-12, 22:38
 
jest o jeden utwór za dużo to pierwsza sprawa... regulamin mówi "3-5 utworów"

Po drugie w zgłoszeniu wszystkie utwory muszą być w pełni autorskie. Można stosować loopy, ale skoro mówisz, że ściągasz gotowe loopy (nie mylić z samplami) ze stron producentów wymienionych przez Ciebie programów, to czy przypadkiem nie jest tak, że za wiele się nie napracowałeś przy tych układankach?

Kiedyś miałem pewną styczność z Magix Music Makerem, ale to był tylko program do sklejania loopów (z tego co pamiętam, bo nie wiem - może do tej pory ewoluował)... ale wydawał mi się taki no wiesz.... dla dzieci :)

Pytanie zasadnicze - Czy komponujesz melodie? Czy układasz pojedyncze nuty w czasie?
Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z programem typu Fruity Loops lub Reason.... Cubase, Ambleton.......Buzz....... ?

odpowiedz szczerze, to ważne, nie bój się, nikt tu nie będzie wyśmiewał czy coś w tym stylu... chcemy tylko poznać Twoje doświadczenie muzyczne. :)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6807 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#5 Wiadomość | 2006-06-13, 07:26
 
głosowanie zamknięte...
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6643 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#6 Wiadomość | 2006-06-13, 12:27
 
heheheheh tak myslalem ;)... deep one: poczytaj artykuly, posty na forum - zobaczysz jak tworzenie od zera moze byc pasjonujace i satysfakcjonujace. ogrom wiedzy czeka na odkrycie :D
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
deep.one 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6546 dni temu
Posty: 3
Skąd: Ze wsi...
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-06-13, 16:39
 
[quote="deep.one"]jest o jeden utwór za dużo to pierwsza sprawa... regulamin mówi "3-5 utworów"



Kiedyś miałem pewną styczność z Magix Music Makerem, ale to był tylko program do sklejania loopów (z tego co pamiętam, bo nie wiem - może do tej pory ewoluował)... ale wydawał mi się taki no wiesz.... dla dzieci :)

Pytanie zasadnicze - Czy komponujesz melodie? Czy układasz pojedyncze nuty w czasie?
Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z programem typu Fruity Loops lub Reason.... Cubase, Ambleton.......Buzz....... ?

quote]

Magix Music Maker 2005 to dość zaawansowany program do tworzenia muzyki, Ejay to inna sprawa... Nie żebym się obrażał ani nic w tym stylu, spoczko :]. A jeżeli chodzi o te programy, to nie... chociaż Cubase chyba się o mnie odbiłswego czasu.
 
 
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6643 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#8 Wiadomość | 2006-06-13, 20:39
 
na brytyjskiej stronie magixa o wersji 11 deluxe (chyba najnowsza):
"Just produce. MAGIX Music Maker 11 deluxe is the ideal music workstation for your PC. Simply choose a music style and move the music blocks included into the arranger with drag & drop. Loop for loop you can combine bass, drums, guitar, vocals and any of the other current individual sounds to make the perfect sounding song."

to nie jest pisanie muzyki,heh. to jest ukladanie bloczkow. mozna tego uzyc do sklecenia podkladu do prezentacji w powerpoint. rekomendacja producenta;) zarówno MMM jak i Cubase (dosc dziwaczne zestawienie heheh) wiecej maja wspolnego z aranzacja, masteringiem, ogolnie postprodukcja niz z pisaniem muzyki. sprawdz FL Studio, Reason, cos w tym klimacie ;)
pozdrawiam
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
TranceBase 
Novice


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6580 dni temu
Posty: 92
Skąd: InoWroCław
Punkty: 2
#9 Wiadomość | 2006-06-15, 20:25
 
deep.one - Potrafisz stworzyć sampel... ?? linie melodyczną...?? Wiesz co oznacza słowo Mastering...?? Wiesz co to jest Syntezatory i Efekty - ogólnie mówiąc Pluginy VST...??

Pracując w eJay'u czy tam w Music Make'rze :) moge sie założyć że nie masz pojęcia na temat tworzenia muzyki...
Zmykaj z tych programów jak najszybciej i zacznij odkrywać tajniki tworzenia muzyki...



Na początek polecam Ci n-Track Studio




Jak już zasmakujesz i zrozumiesz ten program i zobaczysz możliwości standardowych VST w n-Tracku możesz przejść na któryś z tych programów !!

FL Studio



Cubase



Reason


Pro-Tools


Pozdro[/i]
 
 
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6562 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#10 Wiadomość | 2006-06-15, 21:48
 
Ale lan$ siejesz tymi screenami. Wklej jeszcze abletona i możesz wołać dolara od odsłony strony.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » deep.One

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi