cactoos - ucieczka z tropkiu ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] cactoos - ucieczka z tropkiu (cover)
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6602 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#1 Wiadomość | 2006-06-06, 23:41
[finał] cactoos - ucieczka z tropkiu (cover) 
czesc. mysle, ze zbytnio nie sprofanowlem tego kawalka.

>>>OGG - 7mb<<<

dop. chociaz nie wiem ;]
Średnia: 8,11 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6802 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#2 Wiadomość | 2006-06-07, 19:54 | Ocenił na 7
 
Gdzieniegdzie kompletnie pozmieniałeś linię melodyczną.... To kompletnie inny utwór z nieznacznymi wstawkami motywu z "Uciezczki z Tropików".
Piękne barwy instrumentów, szczególnie kontrabas. Organy ładnie brzmią, perkusja też, ale na tym się kończy bo właśnie ona jest tutaj trochę czarną owcą. Dlaczego? - Bo jest krzywo, wygląda na to jak byś do jej ułożenia nie używał sekwencera. Bass też momentami krzywo jest.
Duuuuży plus za intro z motywem "radiowym" :) Całość odbieram tak średnio... ech gdyby nie te krzywizny... mało też ciekawostek i muzycznych smaczków - efektów itp.
Pozdr.
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6602 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#3 Wiadomość | 2006-06-07, 21:37
 
jezeli chodzi o "melodyjki"... osobiscie jako cover rozumiem kawalek w wykonaniu niekoniecznie identycznym, z zachowaniem 100% tematu, tempa, tonacji itd ale cos nawiazujacego do oryginalu. nie zrozum mnie zle, ale na poczatku zaczalem kilka projektow - po prostu "kopii" oryginalu w roznych aranzacjach - no niby fajnnie, ale doszedlem do wniosku, ze to jest bez sensu jednak. tak jakbym przerabial jakis kawalek na dzwonek do komorki (czlowiek sie nad tym nasiedzi tylko, a przyjemnosc z tego prawie i zawsze zadna). nie wiem juz... chcialem tez od siebie cos przekazac (moze niepotrzebnie ;/ )
Średnia: 8,11 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6802 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#4 Wiadomość | 2006-06-07, 22:07 | Ocenił na 7
 
Ja absolutnie nie twierdze ze to źle :) tylko stwierdziłem fakt.... i w zasadzie jak byś powymieniał te wstawki oryginału na cos innego, miałbyś kompletnie autorski utwór :)
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6607 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#5 Wiadomość | 2006-06-08, 23:34 | Ocenił na 8
 
Bardzo podoba mi się ten wałek - chociaż czasem myślę, że naturalne instrumenty grane z kompa to złoo

złoo w sensie, że nie jest to do końca fajne... nie osiągasz optymalnego brzmienia, nie masz tej możliwości kształtowania brzmienia, improwizacji itp. natomiast podoba mi się melodyka i tło do niej, utwór jak najbardziej pozytywny.
Ocenił na: 8 
 
 
 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6985 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#6 Wiadomość | 2006-06-09, 18:05 | Ocenił na 7
 
Ta trabka z tlumikiem brzmi troche plastikowo, ale ogolnie nie przeszkadza jakos raząco :) Fajny bicik, bass i przygrywki na organkach. Nie wiem czy mi sie wydaje czy czasami jakby chaotycznie niektore instrumenty graly, jakby nie w tempie :/ Ogolnie lajtowy kawalek z fajnymi melodyjkami :) Pozdrawiam
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6707 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#7 Wiadomość | 2006-06-09, 18:44 | Oceniła na 9
 
hej cactoos :D masz ambicje, congratulations, pozdrowska!

2006-06-09, 19:47 // Dodano
a nawiasem: trudno sie oderwac od twojego remixa :)

2006-06-09, 20:45 // Zeheos
A dlaczego nie można się oderwać?

2006-06-09, 21:29 // Dodano
zgdonie z zaleceniem bracha Zeheosa :D rozdłużam swoją wypowiedź na temat dlaczego tak ;)
-> szacowny artysta o pseudonimie Cactoos urzekł mnie polifonicznością swojego kawałka
-> na tle innych produkcji Beats Factory wypada conajmniej bardzo dobrze
-> nie odczuwam zmęczenia słuchając ten kawałek w przeciwieństwie do męczenia się nad łupaninami usznymi wtórnie naśladującymi kolejny dobry schemat dźwiękowy i starającymi się dorównać produkcjom zachodnim
-> z tej piosenki płynie życie
-> chociaż jest niedoskonała wprawia mnie w świetny nastrój

yo ;) is thiz inaf? pozdro Zeheos, pozdro Cactoos :D
Jah Bless

2006-06-09, 21:50 // Zeheos
Inaf, więcej takich komentarzy! ;)
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-09, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 9 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6791 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#8 Wiadomość | 2006-06-30, 11:09 | Ocenił na 9
 
Nic tylko skręcić dżoja... :D A tak na poważnie.To miło się słucha.Fakt,niektóre brzmienia troche nadgryzają mi małżowiny uszne,jednak nagranie jest ok.Miejscami,rzeczywiście coś jakby "muzycy" nie nadążali ale z drugiej strony dodaje to troche naturalności.Jest to miła odskocznia od przytupajek i mordobijek.Tak wakacyjnie,plażowo,morsko...swojsko.Kawałek włączam sobie do porannej playlisty na dobry humor <lol>
Ocenił na: 9 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6621 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#9 Wiadomość | 2006-07-14, 16:20 | Ocenił na 10
hey. 
Ciekawy wstep,choc nie jest to nowy pomysl to ladnie ci to wyszlo z tym radiem.Ucieczka z Tropiku to piosenka Bilinskiego ktora pamietam jak bylem dzieckiem,najbardziej utkwil mi w pamieci teledysk bodajze facet ucieka przed robotami czy latajacymi spodkami cos takiego,sama muzyka Bilinskiego tez jest swietna.Twoja aranzacja tego kawalka to calkiem inne swiatlo na ten Kawalek ,co w cale nie oznacza ze mi sie nie podoba,Trabka gra swietnie,powiedz czy sam grasz czy ktos dla ciebie ? Fajnie to wszystko zwolniles i zagrales instrumentalnie a nie syntetycznie jak Bilinski.Podoba mi sie twoj remiks.Barwy dobrane swietnie,Perkusja tez nie tuzinkowa ,ladnie wszystko jest dograne i dopiete na guzik.Nie mam nic do zarzucenia.Ciekawy remiks naprawde warte posluchania.Pozdrawiam.
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6843 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#10 Wiadomość | 2006-07-14, 20:55
 
coctoos: czy to na konkurs Estrady i Studio?
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6607 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#11 Wiadomość | 2006-07-15, 00:00 | Ocenił na 8
 
Cactoosa nie ma w kraju i nie ma szans odpowiedziec na twojego posta Tiff, ale mogę zrobić to za niego: to nie było pisane pod konkurs EiS ale pod naszą wspólną produkcję "ReCover".

Zarzuciłbym linkiem, ale aktualnie serwer na którym to leżało kwiczy... więc muszę poczekać z tym, ale zalinkuję to gdy tylko wróci. (postaram się nie zapomnieć)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6740 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#12 Wiadomość | 2006-07-18, 20:04 | Ocenił na 7
 
No faktycznie "troche" pozmieniales :) ooglne wrazenie jest pozytywne.. lecz niestety obraz jaki uzyskales ni jak nie pasuje mi do tytulu "Ucieczka z tropikow".. powazny mankament :) trabka faktycznie troszke sztucznie brzmi :) aranzacyjnie bardzo fajnie :) nie wiemco wiecej napisa, solowki na organkach tez ladnie mi w ucho wpadly.. nie wpadla mi natomiast a bardzo perkusja.. nudno jest jak na takiego lamanca :) ciekawa.. nie przecze.. ale nudna :) w finale jednak odczucia pozytywne.. wsystko zmiksowane poprawnie do realizacji tez nie mam zastrzezen

Pozdrawiam
Take Care
Ocenił na: 7 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6755 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#13 Wiadomość | 2006-07-18, 21:55 | Ocenił na 8
 
Ten wstep "zmiana stacji radiowych" za dlugi :)
Hm narazie zupelnie nie slychac tu Marka, niewiem czy to dobrze czy zle :)no troszke pozniej juz slychac:) Pomysl na pewno fajny, przemyslany.
Dodales duzo od siebie ale przez to chcialem zauwazyc ze nie wykorzystales ani jednego loopa z EiS, chyba ze to robiles w ramach innej remixowej akcji, to tam nie wnikam.
Ogolnie bardzo fajne,fajna gra organami i trumtetami robi wrazenie, daje mocne 8.
pozd
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6992 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#14 Wiadomość | 2006-07-25, 12:58 | Ocenił na 8
 
przesadziłeś z tym wstępem trochę..o połowe bym go skrócił..ale mniejsza z tym..zaczyna się granie :) i to całkiem przyjemnie..ciepłe i miłe dla ucha brzmienia..dopóki nie wchodzi plastkikowa trąbka..fajny werbel i ogólnie dobrze brzmiąca, jednak nieco niedoszlifowana perkusja..i główna myśl utworu (czyt. lina melodyczna) jakaś :/ nie wiem jak topowiedzieć, ale brzmi nienajlepiej..pzdr
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] cactoos - ucieczka z tropkiu (cover)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi