Parę pytań dotyczących klawiat...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » Parę pytań dotyczących klawiatury sterującej MIDI
 
immortal 


Dołączył 6660 dni temu
Posty: 24
Skąd: west side
Punkty: 14
#1 Wiadomość | 2006-06-02, 19:15
Parę pytań dotyczących klawiatury sterującej MIDI 
Witam

mój brat posiada syntezator casio ze wsparciem dla MIDI i mam zamiar podłączyć go do komputera. Znalazłem taki kabel: http://allegro.pl/item107...najtaniej_.html

czy będzie dobry? posiadam kartę dźwiękową SB LIVE 5.1

Proszę także o wszelkie sugestie i rady związane z klawiaturą, gdyż jestem początkującym w tym temacie ;)


Z góry dzięki za odpowiedzi
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7139 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#2 Wiadomość | 2006-06-02, 19:24
 
Tamten kabel się nei nadaje.

Musi być takie coś: clickantus

Podaję to tylko przykładowo - to pierwszy kabel jaki tam znalazłem.
Poszukać już musisz sobie sam.
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
immortal 


Dołączył 6660 dni temu
Posty: 24
Skąd: west side
Punkty: 14
#3 Wiadomość | 2006-06-02, 19:54
 
immortal napisał/a:Tamten kabel się nei nadaje.

Musi być takie coś: clickantus

Podaję to tylko przykładowo - to pierwszy kabel jaki tam znalazłem.
Poszukać już musisz sobie sam.


a gdzie to do komputera podłączyć? do karty muzycznej się nie da - więc do płyty głównej?
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7139 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#4 Wiadomość | 2006-06-02, 20:59
 
immortal napisał/a:posiadam kartę dźwiękową SB LIVE 5.1


Ja jestem również szczęśliwym posiadaczem takowej. Jest takie szeregowe wyjście karty, do którego ta szeroka wtyka kabla pasuje.
Nazywa się to port gier czy jakoś tak. Tamtędy idą sygnały midi z kompa i do kompa.
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
immortal 


Dołączył 6660 dni temu
Posty: 24
Skąd: west side
Punkty: 14
#5 Wiadomość | 2006-06-02, 22:15
 
immortal napisał/a:
immortal napisał/a:posiadam kartę dźwiękową SB LIVE 5.1


Ja jestem również szczęśliwym posiadaczem takowej. Jest takie szeregowe wyjście karty, do którego ta szeroka wtyka kabla pasuje.
Nazywa się to port gier czy jakoś tak. Tamtędy idą sygnały midi z kompa i do kompa.



aha no faktycznie jest taki port :P
dzięki za radę ;)

jeszcze jedno pytanie - jeżeli uda mi się znaleźć najzwyklejszy syntezator nawet taki za 40 zł, ale będzie miał wsparcie MIDI to mogę go bez obaw kupić? chodzi mi tylko aby pozbyć się 'kompleksu klawiatury komputerowej' na której strasznie trudno się gra :D
w ogóle to po co są te wszystkie pokrętła i wtyczki w profesjonalnych klawiaturach sterujących? jeżeli bym się w taką zaopatrzył to podczas grania z podłączoną klawiaturą do Fruity Loopsa i podpiętym instrumentem VST załóżmy FL Keys to jaka byłaby różnica w zagranej melodii między profesjonalną klawiaturą i tą nieprofesjonalną?
 
 
 
Marco da Vega 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 19
Skąd: ja mam to wiedzieć
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2006-06-04, 09:15
 
"jeszcze jedno pytanie - jeżeli uda mi się znaleźć najzwyklejszy syntezator nawet taki za 40 zł" jeszcze nie widziałm syntha za 40 zeta... :(

'kompleksu klawiatury komputerowej' --> co to jest klawiatura komputrowa ?
w ogóle to po co są te wszystkie pokrętła i wtyczki w profesjonalnych klawiaturach sterujących? ----> bo przez te gałki mozna sie dzwiekiem bawic... wykrecac nowe dzwieki, sterowac , filtrami itp z wtyczek VST

jaka byłaby różnica w zagranej melodii między profesjonalną klawiaturą i tą nieprofesjonalną?-----> yyyy zadna ??


co do kabla to jak cos mam do opylenia kabel Midi z game portem z firmy MIDIMAN dałem za niego 100,- jak coś to pisz..
 
 
 
immortal 


Dołączył 6660 dni temu
Posty: 24
Skąd: west side
Punkty: 14
#7 Wiadomość | 2006-06-04, 10:50
 
immortal napisał/a:"jeszcze jedno pytanie - jeżeli uda mi się znaleźć najzwyklejszy syntezator nawet taki za 40 zł" jeszcze nie widziałm syntha za 40 zeta... :(

'kompleksu klawiatury komputerowej' --> co to jest klawiatura komputrowa ?
w ogóle to po co są te wszystkie pokrętła i wtyczki w profesjonalnych klawiaturach sterujących? ----> bo przez te gałki mozna sie dzwiekiem bawic... wykrecac nowe dzwieki, sterowac , filtrami itp z wtyczek VST

jaka byłaby różnica w zagranej melodii między profesjonalną klawiaturą i tą nieprofesjonalną?-----> yyyy zadna ??


co do kabla to jak cos mam do opylenia kabel Midi z game portem z firmy MIDIMAN dałem za niego 100,- jak coś to pisz..

no fakt za 40zł to może przesadziłem, ale widziałem na allegro za 100 do 150zł używane

z 'kompleksem klawiatury komputerowej' chodzi mi o to, że na dzień dzisiejszy melodie we FL wyklepuje z tej samej klawiatry z której się pisze, a jak wiadomo to najłatwiejszych i komfortowych czynności to nie należy :)

co do gałek i pokręteł w profesjonalnych klawiaturach - to znaczy, że wszystko to można zastąpić używając tych pokręteł i gałek we wtyczkach vst i programie?

a kabel już zakupiłem ;)
 
 
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6578 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#8 Wiadomość | 2006-06-04, 13:04
 
Marco da Vega napisał/a:[...] jaka byłaby różnica w zagranej melodii między profesjonalną klawiaturą i tą nieprofesjonalną?-----> yyyy zadna ??[...]

jezeli zalozylibysmy, ze "profesjonalna" klawiatura = klawiatura dynamiczna (wysylajaca do sekwensera/wtyczki standalone parametr "velocity" o roznych wartosciach w zaleznosci od tego jak mocno wcisniemy klawisz), a "nieprofesjonalna" = bez dynamicznych klawiszy (ktora wysyla tylko dane o tym jaka nuta zostala zagrana - bez informacji z jaka "sila"), to o roznicy nawet nie ma co wspominac, bo jest kolosalna

dop: takze w miare mozliwosci finansowych (z tym jest zawsze problem :) ), znajdz jakas tania klawiature, ale jednak dynamicza
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7139 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#9 Wiadomość | 2006-06-04, 13:13
 
cactoos napisał/a:znajdz jakas tania klawiature, ale jednak dynamicza


Zdecydowanie popieram.
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
g00fy 


Dołączył 6585 dni temu
Posty: 9
Skąd: Exited from Hel(l)
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-08-13, 12:50
 
A moglibyscie pomoc poczatkujacym i podac jakies przyklady tanich klawiatur dynamicznych? ;) Albo chociaz przedzial cenowy jakiego mozna oczekiwac :P Pozdrawiam
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6677 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#11 Wiadomość | 2006-08-13, 13:16
 
W miarę dobry dynamiczny klawisz kupisz za 400zł.
- Evolution Ekeys 49
- M-Audio KeyStation 49 E

Albo też nieco droższy model, z suwaczkami, pokrętłami i takimi tam pierd***. :P
- M-Audio Radium 49
- Behringer U-CONTROL UMX49

Wszystkie podpinane pod USB. Spokojnie kupisz coś w granicach 400-700zł.
Tylko podałbyś jakie masz konkretnie wymagania. Ile potrzebujesz klawiszy? Czy potrzeba ci do szczęścia gałeczek lub suwaczków? Jakieś dodatkowe kryteria? :)
Z własnej strony moge dodać, że wrażenie potrzeby gałeczek itp. lubi znikac po zakupie. ;-)
Tak generalnie jak chcesz w miarę tanią i dobrą klawiaturę to inwestuj w M-Audio.
A i jeszcze jedno: w musiccenter.pl jest wyprzedaż, więc korzystaj póki czas! :D
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
kiwi123 


Dołączył 6497 dni temu
Posty: 1
Skąd: Hajnówka
#12 Wiadomość | 2006-08-19, 15:08
Keycontrol 25 - jak uzyskac dzwiek w FL studio 
Witam.
Jestem laikiem. Mam juz jakis czas kontroler i mialem problem z usyskaniem dzwiekow w programie.

Prosze, napiszcie jak moge to zrobic, najlepiej krok po kroku :)

Pozdrawiam i dziekuje!
Adam
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6677 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#13 Wiadomość | 2006-08-19, 17:32
 
Eeee, dźwięk sobie kręcisz na syntezatorze.
Prawy klik na przycisk z napisem "Sampler" > Insert albo Replace i wybierasz sobie instrument. Ot cała filozofia :-)

PS. Poszukaj w goglach za kursami do Frutka. ;-)
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Sprzęt » Parę pytań dotyczących klawiatury sterującej MIDI

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi