Cytrus - dla Oli
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] Cytrus - dla Oli
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6912 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#1 Wiadomość | 2006-06-02, 18:13
[beta] Cytrus - dla Oli 
ballada

Przedstawiam taki oto utwór krótki. Dla pewnej pięknej kobiety :)



dla Oli



Zapraszam.
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-09-10, 16:08, w całości zmieniany 4 razy  
Średnia: 8,3 
 
 
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6857 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#2 Wiadomość | 2006-06-02, 18:51 | Ocenił na 8
 
:) ładne to Cytrus gitarka ładnie brzmi...blaszki ładnie ze smakiem sobie cykaja...bardzo nastrojowo i przyjemnie dla ucha...dokończ to i troszke możesz wydłużyć w czasie bo mam mały niedosyt po przesłuchaniu tego kawałka... napewno przydało by się spokojne proste solo...czekam na Finał...
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6912 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#3 Wiadomość | 2006-06-02, 19:02
 
Tnx, fajnie ,ze sie spodobało, chce to własnie pociagnąc troche dalej, jakiegos refrenu mi tu brakuje
Średnia: 8,3 
 
 
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6761 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#4 Wiadomość | 2006-06-02, 20:17 | Ocenił na 8
 
No tutaj gitarka jest nastrojowa, ale tez chyba za glosna, w ogole utworek jest zaj..glosno, omijajac ta kwestie jest zawodowo, ale skromnie pusto i krotko, brak mi jakiegos rozwiniecia, glosno jak cholera.
pozd
Ocenił na: 8 
 
 
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6912 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#5 Wiadomość | 2006-06-02, 20:57
 
Ok znalazłem 3 miejsca, , normalize na 95 % i nie ma juz za głosno :) tnx, a wydawało mi sie poprzednio, ze nie ma tych klików

dla Oli

poprawione hałasy :)
Ostatnio zmieniony przez Cytrus 2006-09-10, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,3 
 
 
 
cactoos 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6608 dni temu
Posty: 41
Skąd: slaskie
Punkty: 8
#6 Wiadomość | 2006-06-03, 18:36 | Ocenił na 8
 
nie wiem czy zwrcóciles na to uwage (mozna uslyszec to dosyc wyraznie przy fragmencie 00:16 - 00:22 - dokladnie 20 sekunda utworu ), ale ewidentnie slychac nagłe podglosnienie - sam slad gitary - i nie jest to spowodowane mniej subtelna i mniej delikatna gra, tylko tak jakby na "hamca" zostalo podglosnione. byc moze jakis blad "techniczny" , byz moze cos sie przestawilo. a kawalek ladny, tylko tak jak wspomnieli przedmowcy - dosyc glosny (momentami az za bardzo - gdzies ten klimat wtedy ucieka)

ps. (ja juz oceniam drugi kawalek, a nawet nie wiem czy moge <lol> , ktos kto jeszcze czeka ze zgloszeniem moze ? :D )
Ocenił na: 8 
 
 
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6912 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#7 Wiadomość | 2006-06-03, 20:43
 
hmm ale słuchawki masz mowa o uszach
lepsze niz ja, hehe
z tym zagłosno to ciekawa sprawa- jak dla niej to co trzeba cicho? spiewac?
poprawiłem poziom , zjechałem 0 5% w dół, nie ma ani jednego przesteru, sprawdzałem na wawelab
czyli tego typu utwór ma byc cicho?
znaczy , ze niby romantycznie? popłakac sobie i td?
mozna dac rewerb i jakies ptaszki
własnie taki temat jest wyrazny i głosny,zeby słyszała

2006-06-04, 13:39 // Zeheos
Duuuuży offtop poszedł do kosza, pamiętajcie, że dyskutujemy tu tylko o zaprezentowanym utworze i oceniamy go możliwie jak najbardziej szczegółowo.
Średnia: 8,3 
 
 
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6808 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#8 Wiadomość | 2006-06-08, 21:34 | Ocenił na 8
 
Kiedyś bardzo dawno też nagraliśmy taki utworek tylko z gitarką i blaszkami... ech to były czasy :D
Wszystko tu brzmi zawodowo. Pięknie rozciągnąłeś wszystko w panoramie. 0:58 - tutaj za mocno środkowe częstotliwości się nagromadziły i mamy małe trzaski. Ale to nic, nieraz słyszałem takie rzeczy w światowych produkcjach. Końcówka tak troche bez sensu się urywa.
Moim zdaniem możesz bardziej rozwinąć ten utwór, dorzucić więcej instrumentów, może gdzieś w dalszej części spróbować usystematyzować nieco temat (zaloopować bardziej) żeby łatwiej się zapamiętywało..... i możesz jakimś basem uraczyć :) Może perkusja w pełnej krasie?... to Twoj utwor i zrobisz co zechcesz, ale ja bym widział tutaj rozwój większy tego kawałka.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#9 Wiadomość | 2006-06-08, 23:55 | Ocenił na 8
 
Bardzo podoba mi się klimat kawałka, dla kobiety jak najbardziej......ale:

- rytmika jest zabardzo uwypuklona. Po prostu wali po uszach. Przy tak delikatnej gitarze rozmyłbym to. Proponuję wszytkie haty, ride'y a przedewszystkim belltree puścić przez reverby, i zmniejszać w nich dry, tak żeby odpłynęły w tło.

- limiter na gitarę, bardzo delikatny, nie chcemy w końcu otrzymać pompy tylko skorygować gitarkę - możesz nawet pokusić się o kompresję konkretnego pasma częstotliwości.

Jak rozwinąć utwór? Zdecydowanie odradzam dodawanie mocniejszej rytmiki - stopy czy werbla. Zastanowiłbym się nad dorzuceniem gitary basowej. Za dobry pomysł uważam dorzucenie w tle grającej z lekkim przesunięciem ten sam motyw gitary potraktowanej dość mocnym chorusem, ale na przykład tylko w kluczowym momencie.

Kawałek naprawdę nadaje się do dalszego rozwijania. Pozdro!
Ocenił na: 8 
 
 
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7175 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-06-12, 19:31 | Ocenił na 8
 
Pierwszy wykonawca jaki przyszedł mi do głowy po odsłuchaniu tego kawałka to Mike Oldfield, prawdopodobnie z powodu stylu, w jakim grasz na gitarze. I jest to skojarzenie jak najbardziej pozytywne w moim odczuciu. Te dzwonki tylko za bardzo miejscami dają po uszach, moim zdaniem należałoby je trochę wyciszyć i cała reszta będzie już git. Nie wiem co będziesz dalej robił z tym utworem - czy go wydłużał, czy wzbogacał istniejący motyw, ale jak dla mnie już teraz brzmi zawodowo i mógłby pozostać w tej formie.
Ocenił na: 8 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6948 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#11 Wiadomość | 2006-06-14, 10:28 | Ocenił na 9
 
Podoba mi sie zwłaszcza ta gitara, pięknie to zagrałeś. Jest naprawdę największą i najpiękniejszą siła tego utworu! :D
Jazzowa perka też fajnie gra, troche tylko te crashy jak na mój gust za suche, ale mogą być. Nie eksponowałbym też tak bardzo tych dzwoneczków :) Od biedy też mógłbyś się pokusić o rozbudowanie perki.

Dobry utwór, przyjemnie sie go słucha.

Pozdrawiam :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6796 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#12 Wiadomość | 2006-06-14, 15:57 | Ocenił na 9
 
Mhmmmm......warstwa melodyczna super.Bardzo mila dla ucha harmonia.Yyyych....oby tylko te wszystkie talerze i dzwonki....rozpłynnić....Gitarą powodujesz,że chcę się rozpłynąć a dzwoneczkami nagle mnie budzisz.Tak teraz mi wpadło na myśl,że moze by dodać rozbudowaną perkusję z basem ale tak by tylko "wpłynęła" delikatnie w pewnym momencie tylko po to by po chwili znów się oddalić i pozostawić samą gitarę tak jak na początku...ech....rozmarzyłem się...
Ocenił na: 9 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6912 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#13 Wiadomość | 2006-06-14, 16:10
 
tnx 4all za pozytywne oceny, i za wskazówki. bas na pewno powinien wejsc z jakimś pochodem, ten utwór lekko o jazz zachacza, mam pare koncepcji, byc moze pare puknięć perki, myslałem nad jakims dęciakiem, trąbka lub sax, nawet piano( ale niestety nie gram). Teraz wychodzi przy tych pomysłach waszych i moich, że ta wersja beta to intro do dłuzszego tematu.Tylko muszę to delikatnie zrobić, żeby kawałek do kotleta nie wyszedł :)
Pozdro
Średnia: 8,3 
 
 
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6644 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#14 Wiadomość | 2006-06-17, 10:36 | Ocenił na 9
 
sliczny , nastrojowy pomysl. Mi się nasuwa Pat Metheny... Jazzowo-ekstra! Tam jakas dolna czestotliwosc dudni w gitarze. juz w drugim akordzie sie to pojawia. Wytnij to korektorem. Czekam jak to rzwiniesz, bardzom ciekaw:)
Ocenił na: 9 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [beta] Cytrus - dla Oli

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi