Licho
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Licho

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (7) : Nov (0) : Średnia (5.0)

 
licho 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6557 dni temu
Posty: 1
Skąd: elbląg
#1 Wiadomość | 2006-05-30, 00:32
Licho 
Witam
Okres :
Muzyką zajmuje sie hobbistyczne od jakiś 5 lat mając jednak dłuugie przerwy ( po pól roku ).
Warsztat (niestety niezwykle ubogi) :
stara wysłużona gitara akustyczna, fruit loops od 3 i poźniejsze, hamerhead, freebee, szczypta midi z karty dzwiękowej starego sblive, jednak żadnych sekwencji.
Powód zgłoszenia :
Nie tworzę muzyki już prawie rok gdyż czuję że zatrzymałem się w miejscu. Dołączając do forum liczę na przełamanie kryzysu, powiew świeżości i porady jak rozwiajać warsztat.
Wytwory :
Umieszczam kawałki z całego okresu towrzenia:
Jako że robię muzykę dla siebie ( do tej pory pokazywałem wytwory jedynie kilku przyjaciołom ) czasami umieszczam w niej sampling wokali który znajdę w zasięgu myszki. Jako że nie mam już projektów ( pozostały mi jedynie mp3 ) umieszczam to z wokalami, mając nadziej że nie łamie regulaminu. Utwory znacznie się od sibie róznią więc zapraszam do przesłuchania każdego z osobna.
1. killn` time (sampel wokalu pochodzi z filmu Solaris)
2. skit3
3. słońca wschód (podły sampel wokalu pochodzi z The Fugees - Killing me softly)
4. woda
5. droga ku niej
 
 
 
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6576 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#2 Wiadomość | 2006-05-30, 17:52 | Oddał głos na Advanced
No to zaczynamy. 
Sluchalem narazie tylko pierwszego kawalka, ale juz wiem jak bede glosowal.Na poczatku jednak troszke o kawalku.Fajnie spokojnie mile padziki tam miczasem cos za duzo srodkow gra a za malo stope slychac.Tb sobie slicznie plumka na poczatku ,ja bym jeszcze dorzucil troszke pozniej ,bardziej skwaszonego,Ale i tak jest ok w koncu to twoj pomysl nie moj>Wykonanie przyzwoite,slychac to co ma byc slychac,Bit jakbys troszke urozmaicil bylo by jeszcze lepiej.Jak dla mnie pojecie o muzyce masz ,wiesz co i jak gdzie umiescic i jak to sklecic.Co prawda wad tez jest troszke ale napewno Advenced ci sie nalezy.Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6602 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#3 Wiadomość | 2006-05-31, 11:09 | Oddał głos na Advanced
 
[pkp]

Killin' time całkiem klimatyczne, ale też nieco przydługie, przez co wkrada się monotonia (ale nieznacznie :) ). Od strony masteringu mam troche zarzutów - za dużo niskich tonów/za głośny bas w pewnych momentach...
Skit3 bardzo mi się spodobał, choć troszke kiepsko z wysokimi tonami. Jakość mp3 też pozostawia wiele do życzenia. Krótko, zwięźle i na temat.
Słońca wschów... Początek moim zdaniem nieco nietrafiony (stringi + jakis vibrafon (?)) ale wchodząca perkusja nadaje niezłego brzmienia :D Znów razi mnie płaskość kompresji mp3 128kbps... :/ Sympatyczna kompozycja. Balem się jak wpleciesz w to vocal The Fugees, bo bardzo podoba mi się w oryginale, ale jest go tu nie wiele i moim zdaniem całkiem pasuje :)
Woda - ten utwór brzmi jakby był stosunkowo stary już. Kojarzy mi się z utworami sprzed hmm... 5 lat? Używano wtedy takich własnie brzmień perkusji i synthów. Być może to celowy zabieg autora :) W każdym razie nie specjalnie mi to odpowiada... Podobnie ma się sprawa w Droga ku niej - te same zarzuty.

Kończąc... Gdyby nie dwa ostatnie utwory, nie byłoby skazy na Adv, a tak to mały Adv z małym minusem. :) Co do braku natchnienia... Myśle, że wielu z nas ma takie ciężkie chwile. Moje "chwile" zwątpienia przybierają bardzo podobny wymiar czasowy. Licze na to, że odzyskasz wenę choćby dziś :P W każdym razie - trzymam kciuki, bo na prawde szkodaby było jakbyś dłużej marnował swój talent. Advanced.
 
 
 
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6860 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#4 Wiadomość | 2006-05-31, 18:02 | Oddał głos na Advanced
 
skit3-14 - trochę za krótki utwór- 1:33. Melodia ok, ale w kółko to samo, brakuje trochę innej wstawki melodycznej. Viola z SF2? wg mnie za dużo z lekka reverbu, oraz tony wysokie od 8kHz wzwyż zgaszone- lepiej brzmi jak sie to podniesie. Ale ok- adv

kiling time - wow 7:51 time. Tu mam uwagę: do 3 min leci to samo, coś sie chwilowo zmienia i znów 4:32 zmiana i robi sie ciekawiej.
256 kbs - no i to słychac, dobry mastering- męczyłem wałek na EQ i jakoś się nie dało zepsuć :). No tu zdecydowanie ADV

słonca wschód- bit ok, melo ok, ogólnie muza ok, master ok ( pomimo 128) z roku 2004, ale jeszcze sprawne :) ADV

woda- j.w.ADV

droga ku niej- - jest słabszy utwór- cos sie zaczeło ok 2:14 do 2:44 ale.. w sumie NOV

Reasumując - 4:1 wg mojej oceny na ADVANCED

Pozdrawiam.
 
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7119 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#5 Wiadomość | 2006-05-31, 22:38 | Oddał głos na Advanced
 
Dobrze wszystko ze soba wspolgra. Brzmienia prawidlowe, pomysly na utwory tez sa, chodz troche czasami podobne motywy w kawalkach dajesz. Jestem na advanced,a gwarantuj, ze jak bedziesz regularnie odwiedzal nasz serwis to znowu zaczniesz tworzyc i bedziesz szedl do przodu.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7094 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#6 Wiadomość | 2006-06-03, 09:00 | Oddał głos na Advanced
 
Co tu dużo pisać... Brzmienia dobre, ułożenie wszystkiego OK, ADV jak nic :)
 
 
 
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6593 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#7 Wiadomość | 2006-06-05, 14:57 | Oddał głos na Advanced
 
Moje spostrzeżenia:
killin time-nudnawe
Wszchod słońca- sampel nieczysto!! Niedopasowany do tonacji.To bardzo boli.

Ogólnie sympatyczna muzyczka, fajny klimacik, oprócz tej nieczystości nie rzuciły mi się w uszy jakieś błędy czy wady. Jak na mój gust troche to wszystko monotonne. Ale może tak ma być...
ADV
 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6590 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#8 Wiadomość | 2006-06-05, 21:26 | Oddał głos na Advanced
 
Killin time - nie lubie takich sweepowatych padow, stopa troche 'pusta', jak dla mnie dół za mało wyrazisty, generalnie utwor momentami sie ciagnie, ale ma swoje dobre momenty, duzo tez daje ten wokal, tutaj balans miedzy novice a advance

Skit - no czy ja wiem, jak dla mnie troche nietrafione, choc moze sprawdzilby sie jako melancholijny przerywnik na albumie, calosc ratuje w miare znosna melodia, mam rowniez wrazenie ze bit potraktowales jakims filtrem, stad brak wyzszych czestotliwosci, jesli byl to celowy zabieg to ok, tutaj rowniez balans

Słońca wschód - przyjemnie sobie zasuwa wszystko po stereo, ladnie to rozlozyles w panoramie, podoba mi sie ulozenie sekcji rytmicznej, przyznam ze utworek ma klimat, fajna ta melodyjka wygrywana na rhodes'ach, choc obeszlo by sie bez tego wokalu, ale w sumie mi az tak bardzo nie przeszkadza, tutaj advance

Woda - hmm, taki chillowy kawaleczek, moze bylby jeszcze bardziej chillowy gdyby zmniejszyc tempo, jako calosc moze ma troche oldschoolowy wydzwiek, aczkolwiek bardzo przyjemny, tutaj adv

Droga ku niej - dla mnie najbardziej udany utworek z tych tutaj, bardzo lubie takie elektryzujace synthy i latajace gdzies tam wokolo glowy talerze, bicik tez ladnie poskladany. Aranzacyjnie bez zarzutow, tutaj adv.

Mialem male wahania, ale tylko male, poniewaz dostrzegam w Tobie wrazliwosci i wyobraznie muzyczna. Glosuje na advance.
 
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Licho

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi