Piter - BLUE
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Piter - BLUE
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#1 Wiadomość | 2006-05-26, 21:53
[finał] Piter - BLUE 
ballada

Krótka ballada (bo na tyle mnie ino stać) na temat "How to..."
Jak zapewne zauważycie aranż ubogi - kawałek powstał w jakieś dwie godziny - co zapewne widać i po długości.

Zapraszam

Piter - BLUE
Średnia: 8,37 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#2 Wiadomość | 2006-05-26, 22:05 | Ocenił na 8
 
ładne to Piter i troszę szkoda że takie krótkie myśle że powinieneś pociągnąc dalej ten kawałek bo naprewę jest w nik duzo fajnych dźwiękow...pytanko czy sam grałeś czy kawałek był układany na pianorol?
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6898 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#3 Wiadomość | 2006-05-26, 22:11 | Ocenił na 9
 
fajne, piano, wiola mnie rozwala, miodzio ballada , jest temat głowny i refren- trzeba to rozwijac, bo szkoda tematu. Hmm masz talent men
Ostatnio zmieniony przez Cytrus 2006-06-01, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 9 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#4 Wiadomość | 2006-05-26, 22:12
 
Zagralem to, potem wyrównałem, potem upiększałem :-)

To raczej jednorazowa wyrywność - nie mam pomysłu na ciąg dalszy......
Średnia: 8,37 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#5 Wiadomość | 2006-05-26, 22:14 | Ocenił na 8
 
Piter napisał/a:To raczej jednorazowa wyrywność - nie mam pomysłu na ciąg dalszy....
...pomysł wróci a jazgram sobie jutro do tego solo :P fajny numer...
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6795 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#6 Wiadomość | 2006-05-27, 08:11 | Ocenił na 8
 
fajny utworek, faktycznie pozostaje wielki niedosyt :cry: az chcialoby sie wiecej.... no ale to chyba na plus, utworek po prostu piękny :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
:)
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6746 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#7 Wiadomość | 2006-05-27, 08:52 | Ocenił na 8
 
No to mi sie podoba, bardzo ladnie i specyficznie zagrane, no ale krotkie, niedosyt jest.Proonije kiedys ten utworek rozwinac.
pozd
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6835 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#8 Wiadomość | 2006-05-27, 09:17 | Oceniła na 7
 
Nie będę powtarzać za kolegami - rzeczywiście, ładne to w swej klasycznej formie. Jednak odbiram ten utwór bardziej jako Twoje uzewnętrznienie w muzyce. Dużo tu emocji, smutku, tęsknoty za zrozumieniem. A tekst na końcu przekonuje mnie, że to utwór sprowokowany zachowaniem jakiejś osoby, która Cię zirytowała, a Ty nie potrafisz się na nią wściec i krzyczeć - stąd powstał utwór... tą drogą wylałeś z siebie emocje poczucia niesprawiedliwości.

No nie wiem... Tak to interpretuje... :roll:
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
www.avell.net
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6630 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#9 Wiadomość | 2006-05-28, 13:37 | Ocenił na 8
 
Fajne. Przyjemny klimacik. Aczkolwiek wg mnie za bardzo w tym słychać pentatoniki. Mógłbyś czasem użyć jakiś dźwięków spoza... Poza tym te przeakcentowania są dla mnie zbyt ewidentne i jakieś trochę kwadrotowe. Nie mówię żeby sie ich pozbyć, absolutnie nie, ale jakoś wpasować bardziej do subtelnego klimatu całości. No i żywe smyki przenoisły by to na zupełnie inny poziom :) ale to ciężka sprawa...
Ale miłe jest to do słuchania bardzo
Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7160 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-06-13, 12:06 | Ocenił na 9
 
Utwory pisane pod wpływą chwili zawsze są bardzo emocjonalne i tak też jest z tym utworem. Ubogi aranż w pełni rekompensuje bogaty ładunek emocjonalny. Utwór jest po prostu piękny i nie wolno go już zmieniać, bo można tylko popsuć. ;) Chociaż wydaje mi się że tekst na końcu jest już całkiem niepotrzebny, jest zbyt dosłowny i psuje nastrój, który wytworzyłeś wcześniej. Poza tym jednym szkopułem utwór jest niemal idealny. Najważniejsze, że się go świetnie słucha.
Ocenił na: 9 
 
 
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6934 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#11 Wiadomość | 2006-06-14, 10:38 | Ocenił na 10
 
Bardzo ladne to, szkoda tylko ze ten miód trwa tak krótko. Chociaż wydaje mi się, że zawarłeś w nim już wszytsko co chciałeś. Ciężko byłoby tu coś jeszcze zmienić/dorzucić, bo w zasadzie nie ma juz co poprawiać.
Przepięknie pogrywasz pianinkiem i fajnie łączy sie wszytsko z smyczkami.
Kapitalne uprzestrzennienie! Pod sam koniec aż mi sie łezka w oku kręci... Jest jak ideał...
Tylko głowie się co robi na końcu ten głos :?
Nie przeszkadza mi to jednak w uznaniu tej produkcji za arcydzieło!

Pozdrawiam :)
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6815 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#12 Wiadomość | 2006-06-14, 14:18 | Ocenił na 7
 
Bardzo przyjemna miniaturka, nieco improwizacyjny charakter. Troche taka "kołysanka", delikatna, bez szaleństw, atmosfere rozmarzenia potęgują smyki. Szkoda ze tak diatonicznie. W sensie ze chyba nie wybiegasz za dziwięki należące do skali gm.. Moznaby to rozwinąć naprawde w róznych kierunkach, a kiedy konsekwetnie uzywasz 1 tonacji to po chwili pomysły sie konczą - dlatego kawałek sie konczy w 2giej minucie i pozostawia niedosyt. Najbardziej mi sie podoba, uzyta w odpowienim miejscu, progresja (moge sie mylic bo sa rozne przewroty a i dzwieki spoza akordów) B-dur, F- dur, g-moll, d-moll...swietnie jest to wkomponowane w rozwój utworu i very expressive.
Ocenił na: 7 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
zlot 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6592 dni temu
Posty: 73
Skąd: Kraków
Punkty: 41
#13 Wiadomość | 2006-06-21, 12:17 | Ocenił na 8
 
modny, ale czuje tu motyw z jakiegos innego utworu tylko nie pamietam jakiego , ale fraza melodii znana ;)
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
.: CMF :.
-----------
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6731 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#14 Wiadomość | 2006-06-21, 12:24 | Ocenił na 9
 
Hm ja juz tego utworku slucham ktorys dzien :) bardzo ladna melodia.. ladne brzmienie pianina.. jak wchodza smyki po raz pierwszy to czlowiek odlatuje ;) moze te tremolo powinno byc bardziej urozmaicone subiektywne odczucie.. ladnie poprowadzony klimat.. utowrek melancholijny ale takie lubie.. za duzo ine ma tutaj do oceniania.. zrealziaowane dobrze 25 sec :) moja ulubiona :P utowr za szybko sie konczy to na pewno.. brakuje zebys jeszcze pojechal cala orkiestra pod koniec :D takim uderzeniem brzmienia smyczkow.. :) ale sadzac po wokalu ktory wstawiles na koncu utworu.. nie pasowaloby to do klimatu jaki chciales uzyskac.. ale byloby ladnie :P

Pozdrawiam
Tace Care
Ocenił na: 9 
 
 
 
What dreams may come ...
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6983 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#15 Wiadomość | 2006-06-25, 20:02 | Ocenił na 9
 
piękne topianinko..ma charakter..co tu dużo mówić..stringi robią świetne, nastrojowe tło..momentami w grze pianina lekkio chybione strzały - tak mi sie wydaje :P rzeczywiście krótka ballada..ale bardzo przyjemna..pzdr
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7090 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#16 Wiadomość | 2006-06-26, 15:18 | Ocenił na 8
 
Wiesz czego mi tu najbardziej brakuje? Rubato. Wszystko jest zbyt równe, a przez to troszkę nienaturalne. Ale generalnie fajnie się tego słucha. Trochę mi jednak te smyki w tle przeszkadzają, lepiej brzmiałoby samo pianino, w wolniejszym, refleksyjnym tempie, bardziej rozmyte rytmicznie. :) Ten synth co w 1:24 się pojawia w tle, taki pikający (a może to pianinko?) genialny. :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
kednopser 
Novice


Dołączył 6664 dni temu
Posty: 83
Skąd: Ozimek
Punkty: 22
#17 Wiadomość | 2006-06-26, 16:08 | Ocenił na 9
 
Widzę, że sam John Cleese załapał się na koniec kawałka ;) Czyżby zapowiadał kolejny utwór? Jeżeli tak, to ja go nie chcę słyszeć :D. Co do samego Blue i pomysłu z jego rozwinięciem to po 1:36 bym zagrał jeszcze pianinem, tuż przed samą końcówką i trochę bym zwolnił to znaczy poczekał z tym zakończeniem :) Ale niekoniecznie, słucham jeszcze raz... jest w porządku :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7124 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#18 Wiadomość | 2006-06-26, 19:55 | Ocenił na 7
 
Niektóre nuty tego pianinka wydają się być fałszem (chociażby 12 lub 21 nutka). Mimo to można czerpać sporą przyjemność ze słuchani tej melodii. A tło? Zacząłeś smyczkami które moim zdaniem świetnie tu pasują. W 1' 20'' pojawia sięcośwysokiego równieżala piano. Takie efekty pasująbardziej do syntetycznych-ambientowych kawałków. Tu jest zbyt dużo żywych dźwięków. Anglik na końcu mi zupełnie nie pasuje do utworu. Utworek uspokajający a tu cośo irytowaniu? ... dobra, ogólnie: aranż: nienachalny, dobry. Melodia: wyśmienita, choćsąmoim zdaiem potknięcia. Brzmienie: Dobrze. Czyli całkiem dobry utwór. Pozdrawiam :D
Ocenił na: 7 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6782 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#19 Wiadomość | 2006-06-30, 14:43 | Ocenił na 8
 
Miłe piano.Wchodzą smyki.Barwa taka sobie ale nie gryząca.Wszystko ładnie płynie ale pozostaje uczucie niedosytu.Może rzeczywiście dać potem bardziej rozbudowaną orkiestrę?Odebrałem utwór raczej nie jak coś smutnego ale jak...hm...."zrozumienie"...
Ocenił na: 8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6613 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#20 Wiadomość | 2006-07-02, 15:07 | Ocenił na 8
no tak. 
Bardzo mile i melancholijne ,pianino slicznie sobie pogrywa pady tez sa bardzo mile troszke krotkie jak dla mnie ,dobre na intro do plyty,nie wiem co jeszcze powiedziec utwor jest bardzo przejrzysty nie ma tu wiele a dzieje sie duzo <ok> lubie sobie czasem posluchac takich melancholi przy zgaszonym swietle i rozmyslac o roznych rzeczach ,jak dla mnie bardzo dobry kawalek ,tylko moglbys go rozwinac Piter <ok>
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7156 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#21 Wiadomość | 2006-07-02, 23:05 | Ocenił na 10
 
Kurde jak ty takie nuty w 2 godziny robic. tylko pozazdroscic i to jeszcze jak wymiatasz na pianinku. Muza super, piano jeszcze lepsze, pady ok. Poprostu czuc tu reke profesjonal. Dla mnie dycha
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6974 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#22 Wiadomość | 2006-07-22, 15:29 | Ocenił na 9
 
Witam,

Klimatyczne piano... a jak wchodzą skrzypki robi mi sie miękko :) mniammmm
Ładniutkie to... szkoda, że takie króciutkie i bez rozwinięcia tematu... ale jak dla mnie bardzo klimatyczne.
Dobra robota !

Pozdr.
Adix

PS.
Ocenka raczej za piano i stringi bo dużo więcej nic tu nie ma... :)
Ostatnio zmieniony przez Adix 2006-07-22, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7155 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#23 Wiadomość | 2006-07-22, 18:55
 
Na czas nieokreślony mam wyłączony dostęp do serva - nie wiem jak długo to potrwa.....

Link alternatywny --> http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=154120
Średnia: 8,37 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Piter - BLUE

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi