Maxus - Watching the Weather
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] Maxus - Watching the Weather
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6780 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#1 Wiadomość | 2006-05-25, 21:22
[finał] Maxus - Watching the Weather 
Ambient

nowy kawałek, jak zwykle namięszane niewiadomo co sie dzieje :) i jak zwykle madtracker + free vst.

Czas - 8:54
171kb/s (mp3)
Gatunek - Ambient

link -> http://maxus.untergrund.net/WatchingtheWeather.mp3

oka mozna sciagac; )
Ostatnio zmieniony przez maxus 2006-05-25, 22:30, w całości zmieniany 2 razy  
Średnia: 8,63 
 
 
 
 
:)
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6598 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#2 Wiadomość | 2006-05-25, 22:03 | Ocenił na 9
No tak. 
Kolejna sliczna kompozycja,az chce sie polozyc na pleckach gdzies w parku wlaczyc na sluchawki i patrzec w niebo,alo usiasc nad morzem i ogladac zachod slonca,sliczne naprawde .Robisz wspaniale klimaty na wyluzowanie,odstresowanie i oczyszczwenie duszy,bardzo mi sie podoba,wszystkie instrumenty pasuja jak ulal,pady ,stringi gitarka,atmosfery wszystko polaczone jak trzeba,jedna rzecz do ktorej sie przyczepie to sekwencja basu jest monotonna ,ja bym zarzucil jakas prosta melodie na tym basie ,ale mozliwe ze chodzilo ci o to by utrzymac spokojny nie naruszony melodia rytm.Bardzo udana produkcja.Oceniam na bardzo mocne 9.Pozdrawiam.
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6731 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#3 Wiadomość | 2006-05-26, 08:51 | Ocenił na 9
 
Kolejny swietny utwor!
Piekny dobor instrumentow, schemat utwory nie nurzy, interesujace nawiazanie do nurtu szkoly berlinskiej (nieswiadomoe bo pewnie maxus nie wie co to jest :))
Po prostu jest super, ale brakuje mi jeszce mimo wsyztko wiekrzej roznorodnosci:)
pozd
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6780 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#4 Wiadomość | 2006-05-26, 08:53
 
hehehe ;) ty i te twoje jazzy ;D dzieki za komensty, no fakt nie mam pojecia co to ta berlinska szkoła ;P
Średnia: 8,63 
 
 
 
 
:)
 
sekta77 
Novice

Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6605 dni temu
Posty: 80
Skąd: opole
#5 Wiadomość | 2006-05-26, 12:13 | Ocenił na 9
 
nieźle sie właśnie zrelaksowałem (===*) przy tym kawałku po nieprzespanej nocy. początek mi sie skojarzył z klimatem namlook/biosphere. jak wchodzi bas w 3 minucie to sie zaczyna niezły klimat. strasznie dużo sie dzieje w tym kawałku, leci u mnie już któryś raz z kolei i ... eh, nie bede sie rozpisywał, bo kawałek jest konkret, i nie ma co gadać. powiem tylko tyle, że dobre przestrzenie i dobór dźwięków. pachnie świeżością. kawałek jest do wielokrotnego przesłuchania, żeby wszystko ogarnąć. no i faktycznie obserwacja nieba jak nic. też daje 9, bo produkcja jest wypas. no i uwielbiam ten gatunek.
Ocenił na: 9 
 
 
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6683 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#6 Wiadomość | 2006-05-26, 17:50 | Oceniła na 9
 
fajnie, nieco plastikowo perkusyjnnie ale pozytywnie, zaluje ze w utworze nie znalazlo sie wiecej smaczkow dzwiekowych ; jest git :) pozdrowska!
Ocenił na: 9 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7147 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#7 Wiadomość | 2006-05-27, 20:29 | Ocenił na 9
 
Więc początek wyśmienity zaciekawia i buduje klimacik i troszkę wprowadza wrażenie tajemniczości no ale troszkę za dłógo no i wchodzi fajnie trzeszczący basik wypasss
Po tem klimacik naprawde ok wspaniały minimalizm to mi się podoba wszystko bardzo mrocznie i tajemniczo ;) Padów to ja z natury nie lubie więc nie cieszę się że są ;P No ale super to brzmi i jest zawodowo wykonane więc ocenka wysoka PZDR!!! :D
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Przy użyciu najnowszej generacji komputera potrafie zmienić Tekture w Hamburgera"

GG.3106881
 
kednopser 
Novice


Dołączył 6649 dni temu
Posty: 83
Skąd: Ozimek
Punkty: 22
#8 Wiadomość | 2006-05-28, 12:57 | Ocenił na 9
 
No klimat naprawdę niezły, to co się zaczyna od 3 minuty niesie ze sobą nadzieje na coś naprawdę wielkiego, tylko chyba nie do końca pasuje mi tutaj plastikowa perkusja, bo wyobraziłem sobie jak by to wszystko zabrzmiało z żywą perkusją w stylu ninja tune, no ale to chyba tylko kwestia gustu. Kawałek rzeczywiście bardzo przyjemny, na myśl przychodzą pink floydzi i ich eksperymenty :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7140 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#9 Wiadomość | 2006-05-28, 20:09 | Ocenił na 9
 
No pięknie Max :-)
Naprawdę wspaniale dobierasz brzmienia i tworzysz klimat :-)
Jak weszła melodia to się rozpłynąłem - w głowie miałem obrazy z Blade Runnera - kobieta siedząca przy fortepianie i melancholijny nastrój w jakim jest.....

Arpeggio - to już obraz zupełnie inny - obraz oczekiwania i napięcia - obraz rozpoznawania.
To już bardziej groza nierozpoznanego jak w początkach The Thing.......

Basiorek sobie chodzi prosto ale skutecznie - nie przeszkadza mi to zupełnie.
Pady malują melodię, która z jednej strony rozleniwia a z drugiej powoli wkrada się do mózgownicy i tam odpowiednio do nastroju ustawia przebiegi impulsów ;-)

Końcówka odrobinę mnei znużyła - wydaje mi się, że mógłbyś sobie ją podarować.

Co do brzmień i aranżacji nei mam żadnych uwag. Wszystko razem daje doskonały efekt :-)

Wspaniały utwór :-)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6778 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#10 Wiadomość | 2006-05-31, 19:15 | Ocenił na 9
 
Moim zdaniem trochę za długo trzeba czekać aż się rozkręci, ale to też ma swoje plusy, budują się emocje. Świetny prosty bass i prosta perkusja, choc podobnie jak fungky uważam że mogłaby mniej zajeżdzać plastikiem. Klimatem zabiłeś mnie i pewnie wszystkich, którzy słuchali tego kawałka :) Gitarka, która gra główny motyw mogłaby sobie nieco głośniej poczynać :) Końcówka trochę się rozłazi... możesz ją spokojnie wyciąć nie robiąc uszczerbku na wartości utworu.
Dobra robota :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Zet 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6961 dni temu
Posty: 332
Skąd: Iława
#11 Wiadomość | 2006-06-06, 20:04 | Ocenił na 9
 
Bardzo ladne brzmienie. Fajne dzwieki, bardzo klimatyczny kawalek. Troche za dlugo sie rozkreca, ale pozniej fajny moment, tylko gitarka za cicho wedlug mnie. Pozniej jest podobnie jak na poczatku. Ogolnie za bardzo nie znam sie na ambiencie ale ytworek mi sie spodobal. Pozdrawiam :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Aby zdobywać wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać"
Antoine de Saint - Exupéry (1900 - 1944)
---------------------------------
www.zet.music.prv.pl
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6583 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#12 Wiadomość | 2006-06-06, 22:16 | Ocenił na 9
 
Podoba mi się , znajome brzmienia, lubie to stary, więcej tego stuffu!
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
AmBeam 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6609 dni temu
Posty: 51
Skąd: bydgoszcz
Punkty: 12
#13 Wiadomość | 2006-06-06, 22:58
 
Maxus - widze ze jedziemy mniejwięcej na tym samym wózq gatunkowym :).

Zdecydowany brak padom głębi, są płaskie pasmem. Strasznie na początku przeszkadza mi ten szum/wiatr czy co to tam jest. Brzmi syntetycznie i jakoś tak zbędna tego obecność.. Mam takie odczucie of koz.. Fajne są te latające synthy gdy beat wchodzi. Ja bym jeszcze im uciął attack.. Gdy wchodzi stopa to wreszcie się uspokaja ten szum i tu już możnaby było popłynąć z tematem, szkoda że tego nie rozwinąłeś i nie dałeś w tle takich "głuchych padów" ;). Wkręciłyby się na bank! Brzmienie gitary jest takie hmm.. nie w klimat, ew. można było rozpuścić ją reverbem (mocno) żeby zrobić lepsze wrażenie i te końcówki nie brzmiałyby tak Chuckowo Norrisowato (jakieś bezsensowne skojarzenie..). Potem już jeździsz z padami/choralsami ale one dalej takie puste brzmienie mają. Dużo tu przestrzeni braqje, szkoda naprawdę. Ale przynajmniej jedno jest pewne - nie jest tutaj fogle nudno. Kawałek w niektórych momentach pobudza wyobraźnię do wysiłq, ale nie mam ochoty się teraz sqpiać, jutro egzamin... :/

O brzmieniu się nie wypowiem za dużo (na słuchawkach w tej chwili jadę..), ale już tak czuję, że nie ma żadnych problemów i wszystko ładnie jest porozmieszczane/pomixowane. Ogólnie wrażenia pozytywne, ale widzę, że reszta Panów odebrała ten utwór trochę lepiej niż ja, więc nie będę Ci psuć oceny ;). Komentarz starczy ;).

Pozdro
 
 
 
 
 
bufu
 
jafa 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6919 dni temu
Posty: 397
Skąd: Gdynia
Punkty: 226
#14 Wiadomość | 2006-06-11, 17:00 | Ocenił na 9
 
mniam :D szum morza i potem te leniwie wchodzący hypnotyzujacy pad.
Fantastyczny kliacik, który rzuca się juz od pierwszego wejrzenia. To jest zawsze Twój największy plus ;) Pianinko, gwizdki, vokale z offu, padu i wogle wszytsko wszytsko poprostu wymiatają!!
Świetnie sobie radzisz z doborem brzmień!
Moja jedna uwaga to taka, że jak na mój gust to zbyt często przeskakujesz z jednej beczki w drugą. możnaby troche poprowadzić te motywiki, aby jakoś sie kontynuowały. Ale to tylko tak na marignesie, bo przecież z drugiej strony sluchacz przez te ponad 8 minut by sie na smeirć zanudził ;)
Podoba mi sie sekcja rytmiczna. Niby bułka z masłem, ale ma ten klimat i pasuje, a to najwazniejsze!
Na około 5;30 bym troche poszalał z padami na twoim miejscu ;) tzn. dodał im więcej głębi.

Podsumowując - super klimatyczny utwór i do tego jak zagrany!
Nie uwazam ze jest to twoj najlepszy utwór, ale powala! tak trzymać, w pełni zasłużona 9 jak nie więcej ;)

Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
"Sztuka jest niezbędna. Tylko gdybym wiedział do czego."
André Malraux (1901-1976)

www.jafa.altnet.pl
www.rar.dl.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7145 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#15 Wiadomość | 2006-06-13, 11:08 | Ocenił na 8
 
Pierwsze trzy i pół minuty zdecydowanie nadaje się jako tło do czegoś. Jest tu za mało elementów, żeby można było całkowicie skupić uwagę. Stopa i bas, które dochodzą później znacznie poprawiają odbiór, ale znowu znikają na chwilę inne elementy. Gdy dochodzą kolejne elementy - gitarka, pady, i chóry, utwór wreszcie zaczyna nabierać kolorów, jednak te wszystkie elementy są moim zdaniem przesadnie schowane za stopą i basem. Kiedy perkusja znika utwór znowu staje się jedynie tłem.

Utwór mógłby być ciekawy, ale wydaje mi się, że zbyt mało tu muzyki. ;) Jest dużo efektów, zarówno syntetycznych jak i zsamplowanych typu deszcz, ale generalnie mało się tu dzieje. Rozumiem że to ambinet, ale nawet w tym gatunku można zrobić utwór, na którym da się skupić uwagę. Tutaj jest za dużo oderwanych od siebie elementów. Niby jest jakiś klimat, ale też słabo zarysowany. Wiele brzmień jest do siebie podobnych i bardzo Reasonowych. ;)

Jako tło pod coś utwór mógłby być w tej formie, jednak jako samodzielny utwór ma stanowczo za mało elementów. W środku, kiedy utwór zaczyna się jakoś rozwijać, nagle wszystko cichnie i znowu powracasz do tego co było wcześniej, czyli tła. Dlatego ocenę podwyższam właśnie za ten środek i za gatunek, który wprowadza jednak pewne ograniczenia. I jeszcze za to, że jeden z synthów przypomina mi Theremina, nie wiem czy to zamierzony efekt, ale jednak. ;)
Ocenił na: 8 
 
 
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6780 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#16 Wiadomość | 2006-06-13, 15:04
 
" bardzo Reasonowych "... hehe w sumie dizeki , ale robie tylko na madzie i darmowych vst; )
Średnia: 8,63 
 
 
 
 
:)
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7145 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2006-06-13, 16:28 | Ocenił na 8
 
maxus napisał/a:" bardzo Reasonowych "... hehe w sumie dizeki , ale robie tylko na madzie i darmowych vst; )

Co poradzę, że tak mi się kojarzą. :P Pewnie przez tego chojnie używanego phasera. :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
wstrĘciuch 
Advanced


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6968 dni temu
Posty: 313
Skąd: gdańsk
Punkty: 7
#18 Wiadomość | 2006-06-19, 08:34 | Ocenił na 7
 
hello..

nie przesadzasz aby z tym szumem na początku? lubię szum, ale tu brzmi jakoś mało estetycznie..za to fajne pady i klimat, który nimi tworzysz :) robi sie coraz przyjemniej :) ale ten szum..o ucichł..bas genialny w swej prostocie razem ze stopą i te komodorkowe arpedżja :P ooo umedolyjniło się nieco..niby przyjemnie, ale.. nie wiem jak do tego podejść <wstydnis> chyba nie do końca to do mnie trafia...tak czy siak produkcja zasługuje niewątpliwie na uwagę ;) pzdr
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
wstreciuch.go.pl
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7141 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#19 Wiadomość | 2006-06-21, 23:11 | Ocenił na 7
 
Zdecydowanie za dlugi poczatek ktory moze zniechecic do kawalka. W utworze jak dla mnie za malo sie dzieje, chodz swoj klimat utwor ma. Trudno sie wypowiedziec na temat kawalka w ktorym non stop sie slyszy tylko szumy.
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6767 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#20 Wiadomość | 2006-06-22, 14:55 | Ocenił na 8
 
Hm...słucham akurat w momencie niezłej nawałnicy. I w tym momencie to do mnie trafia. Nie wiem co byłoby gdybym słuchał tego podczas słonecznej pogody .Kick około 4 minuty trochę mnie wybja - zdecydowanie za głośno i za dosadnie. I to własnie on niestety psuje mi dalszy efekt. W ogóle moment z sekcją rytmiczną trochę za głośno. Poza tym miło się porozpływać przy tych dźwiękach i poobserwować...

2006-06-22, 16:49 // Zeheos
Tutaj też spacje po znakach interpunkcyjnych gdzies zginęły. :niepewny:
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-06-22, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
Ocenił na: 8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6800 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#21 Wiadomość | 2006-06-23, 15:54 | Ocenił na 9
 
To nieprawda ze w utworze mało sie dzieje! W utworze jest duzo ruchu, lecz jest to ruch subtelny, wymagający duzo wrażliwosci i uwagi. Próbowałem tego przesłuchac w duzym skupieniu i troche z logiki tego utworu- tak sądze - zrozumiałem.
Z szumów wyłaniają sie artykułowane dzwięki. struktura dzwięku jest dziwna i cięzko sie w tym znalezc, ale chyba skupia sie to wokół emoll...
Potem w koncu z tej niejasnej magmy szumów i tonów wyłania sie łagodnie melodia a...-e...-c... trójdzwięk. Spokojny, nieco smutny i doskonały. Nie wiem jak dla was, dla mnie ten wstęp jest niczym odkrycie dzwięku...
Zasadnicza częsc utworu jest w dm jak sądze, zagrywki typowo ambientowe, pejzażowe. Lotne apreggia wykluczają banał. Transowy kick kojarzy mi sie z Welecome to the Machine Pink Floyd, moze zbyt wyrażny, ale nadaje klimat.
Potem znów te brzmienia co na początku...Wtapiają sie w szumy... lecz spiewaja jeszcze ekspresyjnie proste, piękne melodie.."a-h-g.....c"przy wzroscie dynamiki.pozwala sie zachwycic cudem dzwieku samym w sobie... Mam nadzieje ze dobrze to wysłyszałem...
Nie wiem czy nie przeceniam tego utworu, ale jest w nim duzo tego, co w muzyce lubie. Dla mnie to był odlot. Oczywiscie nie byoby takiego efektu gdyby nie swietna produkcja i dobór brzmien!
Ocenił na: 9 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] Maxus - Watching the Weather

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi