tuliX
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » tuliX

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (7) : Nov (2) : Średnia (4,4)

 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6591 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#1 Wiadomość | 2006-05-24, 21:12
tuliX 
Witam wszystkich serdecznie:)

Kilka moich danych:
Pseudo: tuliX
Wiek: 23
Miejscowość: Szczecinek (teraz Szczecin)
Tworzę: głównie szeroko pojętą elektronikę, ale staram się nie ograniczać i od czasu do czasu mieszam gatunki, moje początki sięgają 4-5 lat wstecz
Autorytety muzyczne: zbyt wiele by wypisać, moje zainteresowania ewoluowały wraz z wiekiem
Oprogramowanie: kiedyś Jeskolla Buzz, obecnie Reason
Dlaczego BF?: chciałbym współuczestniczyć w rozwoju poniekąd undergoundowej muzyki w Polsce, mam również nadzieję, że wiele się tutaj nauczę

Linki do utworów:
A New Day
Wake Up
Slant

Zapraszam do ściągania, oceniania i głosowania.
Pozdrawiam, tuliX.
 
 
 
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6577 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#2 Wiadomość | 2006-05-25, 11:58 | Oddał głos na Advanced
No dobra to ja zaczne :) 
Ogolnie kawalki mi sie podobaja ,pierwsze dwa fajne brzmienia ,ambientowy styl miejscami kojarzyl mi sie z Aphexem jakbys jeszcze ostrzej powiercil jakimis basami bylo by w ogóle si.Trzeci numer podobal mi sie najbarzdiej ,pewnie ze wzgledu na breakbeatowy styl i syntezator z lat 80 hehe ,troszke mozna by bylo go urozmaicic,ta melodia grana samplem vokalowym troszke smieszna ale pasuje :) nie czepiam sie ,od strony wykonania sam nie jestem specem w masteringu wiec sie wypowiadac nie bede choc dla mnie brzmi dobrze ,jeszcze na sluchawkach poslucham i zobacze wtedy.Jak dla mnie zaslugujesz na Adv. i z czystym sumieniem tak tez glosuje.Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6562 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#3 Wiadomość | 2006-05-26, 02:39
 
A New Day - zaczyna się tendencyjnie, nie podoba mi się barwa smyczków. Później jest ciekawie, nawet fajnie.

Wake Up - błee, niepodoba mi się, technicznie chyba wporządku. Nie przejmuj się, mam dziwny gust.

Slunt - o, najlepszy ze wszystkich. Ma klimat.

Pytanie jest proste - ile barw z twoich kawałków to brzmienia z reasonowskich soundbanków?
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6759 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#4 Wiadomość | 2006-05-26, 13:16 | Oddał głos na Advanced
 
A New Day - trafiłes prosto w moje gusta, bardoz mi sie podoba, nie moge tego wyłacyzc :D
Wake Up - troche zakrecony, niektóre bardzy chyba niepotrzebne, np ten głos kolesia, kawałek nie jest zły ale nie zauroczył mnie tka jak poprzedni, troche monotonny
Slant- no klimacik jest, pasuje mi do UT zaraz sobie przy tym pogram ;), troche moze mało przestrzeni ale kawaek jest dobrze wykonany.

Pozdrawiam, jak dla mnie advance :)
 
 
 
 
 
:)
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6591 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#5 Wiadomość | 2006-05-26, 17:57
 
Dzieki za dotychczasowe komentarze. Widze ze trafiam roznie w gusta w zaleznosci od odbiorcy, ale cieszy mnie to niezmiernie.
Cytat:Pytanie jest proste - ile barw z twoich kawałków to brzmienia z reasonowskich soundbanków?
Jesli znasz Reasona to powinienes sobie na nie odpowiedzieć:) Tak naprawde to lubie manipulowac pokretlami i roznie konfigurowac maszynki reasonowskie, czasem zdarzy sie dorwac jakiegos preseta, ale zazwyczaj zostaje on gruntownie zmnieniony i przystosowany do moich potrzeb. Pozdrawiam i czekam na kolejne oceny.
 
 
 
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6603 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#6 Wiadomość | 2006-05-28, 19:03 | Oddał głos na Novice
 
[pkp]

A new day zbytnio buczy. Za głośny ten instrument... Do tego stringi strasznej jakości, w reasonie można coś lepszego wycisnąć. Poza tym całkiem ciekawe przeszkadzajki - lubię tego typu "perkusję".
Wake up na wstępie odpada za ten brzydki vocal :P I w ogóle w tej kompozycji wszystko mnie drażni. Najgorsza z trzech...
Natomiast Slant... Też ładnie wszystko pyka, ładnie pasuje. Ale jakoś nie trafia do mnie jej przesłanie.

Ogólnie rzecz ujmując, nie wiem jaki głos oddać. Owszem... Wiesz co robisz i co wiecej - umiesz to robić. Niestety ja, jako słuchacz-laik, nie kupuje Twojej muzyki. Możliwe, że to kwestia moich indywidualnych predyspozycji, ale nie podoba mi się to. I jestem w kropce. Należy Ci sie Advanced, ale ode mnie masz Novice. I tak z pewnością nie zaszkodzi zbytnio ten jeden głos Twojej średniej na koniec... :)
 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6595 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#7 Wiadomość | 2006-05-28, 19:52 | Oddał głos na Advanced
 
A new day - nie wiem czy to wina mojego odsłuchu ale stopa wydaje mi nieco przesterowana, w każdym razie mi to nie odpowiada. Ładne, klimatyczne a pod koniec jeszcze lepiej. niestety zakończenie mnie rozczarowało, po co takie szybkie wyciszenie ????????????? - advanced/novice

Slant - zaczyna się jeszcze lepszym klimatem, tutaj beat już tak nie drażni, dziwny klimacik wprowadza fajna sekwencja sobie chodzi, tu zdecydowane advanced

Wake up - wydaje się, że zaczyna w stylu poprzednich kawałkach, który można nawet rzecz jest dość orginalny. No i co się stało z wałkiem, wokal i ten beat zepsuł mi odbiór twojej muzyki, sorry tutaj novice

Wychodzi advanced/novice pół na pół. No to niech będzie advanced (ale słabe)
 
 
 
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6642 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#8 Wiadomość | 2006-05-29, 21:24 | Oddał głos na Novice
 
witaj,

wake up - miauczacy glos mnie drazni. bardzo. proste dzwieki, troche zbyt oldskoolowe, szczegolnie to co probuje byc basem. realizacja niezla ale utwor mnie denerwuje. nic tu nie ewoluuje, brak mysli przewodniej (wymadrzam sie), brak pointy

a new day - zbyt szeroki panning na poczatku (subiektywnie). motyw perkusyjny jest ciekawy, nietypowy, intrygujacy, troche fx'ow. nie ma leadu. zbiorowisko posklejanych dzwiekow, klimatyczne ale puste merytorycznie (znowu sie wymadrzam), pierwszorzedna muzyka jako podklad do animacji, shorta, jednak jako samodzielny twór - niestrawna.

slant - lekki dysonans na poczatku, taki ni-to-falsz-ni-diabli-wiedza-co. minimalne brzmienia, ascetyczne, suche, obce. klimat znowu do jakiegos dema scenowego. pusto.

pustynie dziwekow, twoje utwory sa jak pustynie kamieniste, mnostwo skal, a przeciez wciaz pusto, sucho, obco i nieludzko. mnie to przygnebia. za malo szczescia i radosci. umiesz tworzyc ale robisz to w taki sposob jakby cie ktos zmuszal albo jakbys mial zycie ciezkie i chcial sie pozegnac ze swiatem. takie wlasnie mam spostrzezenia i wrazenia, nie podoba mi sie ten klimat, budzi we mnie obawe (psychologicznie rozegrane swietnie),
pozdrawiam serdecznie
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6591 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#9 Wiadomość | 2006-05-29, 21:52
 
Dzieki za komentarze... troche mnie sprowadzily na ziemie, choc nie moge sie ze wszystkim do konca zgodzic. Przede wszystkim wydaje mi sie, iz zbyt ostro pojechaliscie Wake Up, ktory imho jest tutaj najlepiej zrealizowany od strony technicznej. A New Day to obraz mojego poranka, przebudzenie, koncetracja i nabieranie sil na reszte dnia. Slant z kolei to taki obrazek mej "skrzywionej" psychiki, najstarszy z trojki tutaj prezentowanych.

Horus napisał/a:
pustynie dziwekow, twoje utwory sa jak pustynie kamieniste, mnostwo skal, a przeciez wciaz pusto, sucho, obco i nieludzko. mnie to przygnebia. za malo szczescia i radosci. umiesz tworzyc ale robisz to w taki sposob jakby cie ktos zmuszal albo jakbys mial zycie ciezkie i chcial sie pozegnac ze swiatem. takie wlasnie mam spostrzezenia i wrazenia, nie podoba mi sie ten klimat, budzi we mnie obawe (psychologicznie rozegrane swietnie),
pozdrawiam serdecznie


Przede wszystkim - nikt mnie do niczego nie zmusza:) Życie mam również całkiem udane <ok> Muzyke tworze dla wlasnej przyjemnosci, mimowolnie przelewajac w nią swój aktualny stan ducha. Ok, rozumiem, nie kazdy moze to kupic;)

Wiecej moich utworow do sciagniecia ze strony tulix.mp3.wp.pl Pozdrawiam serdecznie i licze na kolejne komentarze.
 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7119 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#10 Wiadomość | 2006-05-29, 22:03 | Oddał głos na Advanced
 
A NEW DAY
Suchutkie - i smyki i basiorek - odrobinę reverbu na te elementy - tym bardziej, ze potem wchodzą dzwony i perkusja, któa już przestrzeń posiada.
Klimat bardzo ciekawy - ten basiorek taki z podjazdem to dość oryginalny pomysł a jednocześnei dobrze się tu sprawdzający.
W momencie jednak gdy zaczynasz grać padami bardziej melodyjnie powinieneś ten bas do nich dostosować bo są takie chwile, że przeszkadza.
Perka bymbynkowa fajna :-)
Skończył się bas i perkusja - zrobiło się bardziej radośnie :-)
Dynamiczny syntetyczny basik też Ci bardzo dobrze się udał :-)
Odrobina chaosu wkrada się gdy wracasz do tego pierwotnego podstawowego basu - odrobinę tego chaosu za dużo - tak jakbyś nei do końca kontroloał to, co ma się tu dziać.
Generalnie podoba mi się ten numer choć na łopatki mnie nie rozłożył ;-)
Technicznei chyba ok - nei słyszę spraw problematycznych.

WAKE UP
No tak dynamicznie dość ;-) i basiorek z lat 80tych hyhy Vince Clark ;-)
Fajnie to wszystko razem gra ale neico archaicznie - znaczy dla mnie fajnei bo ja lubię - nei wiem jak inni ;-)
To, co przewodzi (takie elektryczne rozwałkowane i skaczkowane pianino) podoba mi się - ale jeszcze czegoś tu brakuje.
Hehe - brakowało tego wokaliku, który wszedł - ale bardziej on śmiszny niż fajny ;-)
Generalnei zaczyna mnie męczyć monotonia - jakoś tak cały czas te same brzmienia - szczególnie perka z basem - odrobinę oddechu jakiegoś by tu można.... tzn jest owszech wyciszenie i prostsza, rzadsza zagrywka ale może jakieś inne brzmionka na chwilkę.... no i odrobinę tego reverbu jednak bym sugerował - coby tak sucho nie było :-)
Jednak dośc fajny :-)

SLANT
Jeśli oglądałeś film "Legenda" (nie ten polski ;P) to pewnie wiesz, że pasowalby ten początek :-) Nieco magiczny :-)
Jak wchodzi perkusja to już się robi utwó fajny w innym rodzaju :-)
Przyjemne to wszystko razem - takie lekuśkie i jednocześnie dynamiczne :-)
Brak mi odskoczni od motywu głównego - rozwiniecia.

ADVANCED
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6710 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#11 Wiadomość | 2006-05-29, 22:22 | Oddał głos na Advanced
 
Znam Twoja tworczosc, wiec nie bede sie tu rozpowiadal, mysle ze spokojnie mozna przyznac adv.
Pozdro
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6591 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#12 Wiadomość | 2006-05-30, 13:06
 
Mercy Piter i Nerious.
Zachęcam kolejnych użytkowników do komentarzy i głosowania... został jeden dzionek.
 
 
 
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6862 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#13 Wiadomość | 2006-05-30, 13:25 | Oddał głos na Advanced
 
tak sie składa, ze znam utwory tulixa z farta i uważam, że zasługuje na bardzo mocny novice, ale i advanced jednocześnie.
Zatem głosuje na ADV, bo będzie to silna motywacja do dalszego muzykowania :) .
Pozdrawiam.
 
 
 
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6594 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#14 Wiadomość | 2006-05-30, 14:35 | Oddał głos na Advanced
 
witaj
A NEW DAY
fajny klimat. Poukładane z sensem dźwięki. ciekawe pomysły. Ale dla mnie to jest tylko akompaniament albo podkład do czegoś. Muzyka użytkowa a nie samodzielny utwór.
WAKE UP
ja wyżej :)
SLANT
hm... do mniej więcej 1:30 wydawało mi się , że to bardzo ciekawe ale w tym właśnie momenci zacząłem się nudzić i należałoby moim zdaniem wprowadzić coś... nie wiem co... zmianę, kuminację, pseudo refren, nie wiem. Bo poczatek mi sie podobał a reszta to już tylko wałkowanie tego samego materiału.

Warsztatowo wydaje mi się OK. Natomiast co do dramaturgii utworów mam zastrzeżenia. W moim, jak najbardziej subiektywnym, i być może odosobnionym i błędnym odczuciu, te kawałki to zbióry pomysłów a nie utwory. Ja osobiście robię piosenki, w których aranżacja jest w jakis sposób uzależniona od tekstu, który warunkuje budowę utworu. W przypadku muzyki instrumentalnej sprawa jest chyba trudniejszai nie chcę się tu wymądrzać bo się na tym za bardzo nie znam. Ale wydaje mi się, że przede wszystkim nie mozna cały czas powtarzać tego samego. Motywy należy przeplatać aby utrzymać zainteresowanie. A przy powrotach jakiegoś motywu warto wprowadzać jakieś choćby drobne, podprogowe zmiany. No nie wiem... tak myślę. Polecam bliższe przyjrzenie się formom klasycznym takim jak forma sonatowa. Można z nich nauczyć się zyliardów sposobów na przetwaranie materiału muzycznego. Napewno chociaż kilka da się z powodzeniem wykorzystać w muzyce nowoczesnej...

Przepraszam za te gadulstwo... ponisło mnie troszkę :)
Pozdrawiam no i daję ADV
 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
tulix 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6591 dni temu
Posty: 17
Skąd: Szczecin
#15 Wiadomość | 2006-05-31, 07:14
 
Ok pbmuz, twoje sugestie zostaly wziete pod uwage, dzieki za komentarz. Kto jeszcze chcialby cos dodac?
 
 
 
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » tuliX

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi