adre'n'alin - Emmanuelle
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] adre'n'alin - Emmanuelle
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6791 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#1 Wiadomość | 2006-05-23, 16:35
[finał] adre'n'alin - Emmanuelle 
Witam.
Po latach burz i zamieci w końcu mogę coś zamieścić.Nie było mnie jakiś czas a punkty leciały w dóóóóóółłłł...(jak się nie czyta regulaminu to potem się tak ma).No ale... Daję do odsłuchu wersję już finalną,która jest częścią więszego projektu.Ale narazie cisza,żeby nie zapeszać.

Emmanuelle - lużne skojarzenia z bardzo starym filmem...

P.S:Niestety jak to bywa przy kompresji,utwór stracił trochę na swojej barwie.A szkoda...
Ostatnio zmieniony przez ZeheOS 2006-05-28, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6740 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#2 Wiadomość | 2006-05-25, 16:29 | Ocenił na 8
 
uu na poczatku sie rzuca w uszy dobra jakosc :) pady abrdzo ladne.. i fajnie graja .. sekcja perkusyjna bardzo ciekawa.. te pianinko co gra w tle.. i przeskadzajki radzilbym jednak troche podbic pry wyzszyvch czestotliwosciach .. ten synth co wszedl to tak .. kipeski wybor.. jesli chodzi o brzmienie.. psuje klimat moim zdaniem.. stringi takie sobie na mnie wrazenie zrobily.. potem jest juz fajnie .. nad Tymi smyckami bm jeszcz epomyslal bo nie pasuje mi tutaj tonacja momentami .. aranzacyjnie w maire dobrze.. ale nie powalasz ;) klimat usyskales bardzo ciekawy.. tutaj poklony za nowatorstwo.. no w 4 minucie zaczyna dziac sie cos innego :) i nawet mi sie to podoba.. jest jakaś harmonia w tym chaosie :P i zakonczyles tez spokojnie i fajnie .. no podobalo mi sie .. dorba robota :)
Ocenił na: 8 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6843 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#3 Wiadomość | 2006-05-27, 09:58 | Oceniła na 10
 
Ach! Dziękuję Ci Stophors za ten cudowny utwór! Mam tutaj skojarzenia z paroma znanymi mi utworami, ale to jedynie wynik fluwonów jakimi oboje ulegamy :] słyszę tu troszkę Drawing Restreint 9 , i Matmossów (zwłaszcza w warstwie bitu). Co nie zmienia faktu, że utwór jest w typowo TWOJEJ stylistyce! Pięknie zrobione! Nie monotonne! W dobrej jakości i kompozycji! Kim jest ten Emmanuel teraz mi się to pytanie nasuwa... chociaz imię jakby anielskie.... :)

Dziękuję! i cieszę się, że wyszedłeś z tej muzycznej stagnacji, która i mnie ostatnio dopada. :|

:*

2006-05-27, 10:59 // Dodano
p.s. teraz dopiero przeczytałam, że to tytuł filmu, tak?

(p.s. robi Ci się taka sama fala szumu przy kompresji jak mi... i nie wiem o co tu chodzi... takie szu szu szu szu w tle.... u mnie przy Pigeons Fly było... :| )

2006-05-27, 11:01 // Dodano
hej! Emanuela a nie Emanuel! Ja chyba widziałam ten film! :o

2006-05-27, 11:05 // Dodano
czy to ten?
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
www.avell.net
 
maxus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6804 dni temu
Posty: 127
Skąd: małopolskie
Punkty: 19
#4 Wiadomość | 2006-05-27, 10:16 | Ocenił na 9
 
witam, bardoz orginalnie, świetny klimat, dużo elementów i logicznie poskładanych efektów, naprawde udzo pracu musiałes w to włozyc od aranzu po jakosc brzmienia, świetnie jest zrobiona sekcja rytnmiczna , nietypowo ale jednak trzyma sie kupy;), klimatem przypomina mi utworki oldbriana, przytłaczające z zarazem bardoz piekne, no to tyle chyba, moja ocenka to 9/10, pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
:)
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6791 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#5 Wiadomość | 2006-05-27, 12:59
 
Tak,tak Tiff, chodziło o "Emmanuelle".Stąd w utworze te pseudo "achy" i "ochy"...Jeśli chodzi o stagnację to już jakiś czas temu z niej wyszedłem ale niestety brak punktów(a raczej spora ich część na minusie)nie pozwalała mi się zaprezentować... Jeszcze raz dzięki za dotychczasowe opinie:)

2006-05-30, 14:58 // Dodano
Tiff,jesli chodzi o szumy to sam czasami dostaje białej gorączki(i to nawet nie koniecznie przy kompresji).Szczególnie gdy czasem większy projekt zamieniam na jeden wave...i nagle szu szu szu...nosz...kur***... Nie wiem sam czasami o co chodzi...Trzeba się chyba douczyć...
Średnia: 8,8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Cytrus 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6906 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kielce
Punkty: 24
#6 Wiadomość | 2006-06-02, 12:18 | Ocenił na 9
 
Zaciekawił mnie tytuł, i myslałem ze to bedzie cower lub mix. Nie ma tu nut z Emanuelle, ale cóz. Utwór jest smutny, tak jakby powiedzmy Emanuelle nie spełniona wracała do siebie późnym wieczorem.Pare chinskich, japońskich ? instrumentów, hmmm ten utwór to prawie ścieżka do filmu o jakiejś rozdartej miłości... Pewnie chwilowej jak to u Emanuelle :) Przewijają sie jakieś wspomnienia, tesknota, ale w sumie bohaterka utworu uciekac chce od tych wspomnień.
Fajna melodia i oprawa do niej. Utwór spodobał mi sie.
Pozdrawiam
Ocenił na: 9 
 
 
 
mare 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7133 dni temu
Posty: 196
Skąd: Łódź
Punkty: 25
#7 Wiadomość | 2006-06-04, 20:21 | Ocenił na 9
 
Przeszkadzajki: Wysokobrzmiąca ich część spisuje si całkiem nieźle. Jednak te niskie gruchnięcia jakoś mi nie pasują. Wydają się być troche przypadkowe (na siłę). Osobiście dołożyłbym do tych wyższych również jakiś spory pogłos. Wszystko jest świetnie, podstawa utworu jest jedną z lepszych jakie słyszałem. Kilka dodatków mi nie przypadło do gustu: orientalne strunowce w 1'40'' oraz sposób wchodzenia końcówki... W wypadku strun nie podoba mi się ich rytm który wydaje się nie zgrywaćz resztą. Jeśli chodzi o końcówkę to w okolicach 3'40'' poza nierytmicznymi szumami i przeszkadzajkami nie ma nic. Chwila szumu i chaosu który dopiero po pewnym czasie okazuje się być uporządkowany. Mimo nie znaczących niezgodności z moim gustem uważam że utwór jest wybitny. Pozdrawiam :D
Ocenił na: 9 
 
 
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7165 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#8 Wiadomość | 2006-06-06, 21:32 | Ocenił na 7
 
Pierwsza czesc utworu taka jakas dla mnie bez wyrazu, natomiast druga z ta gitarka o wiele lepsza. Utwor moim zdaniem jakby podzielony na 3 kawalki. Brzmienie moga byc, ale dla mnie to za chaoptyczne wszystko jest. Takie pomieszanie z poplataniem.
Ocenił na: 7 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6791 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#9 Wiadomość | 2006-06-06, 22:40
 
Na początku był chaos...
Średnia: 8,8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7169 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#10 Wiadomość | 2006-06-12, 19:24 | Ocenił na 9
 
O ja cie, kawał dobrej roboty. :D Naprawdę, ten przesterowany synth grający w sumie krótki, ale za to świetnie wpadający w ucho motyw, cały czas chodzi mi po głowie. Później nieco chaotyczny fragment, drumowy bas, wcześniej jeszcze smyki grające od czasu do czasu podkreślając klimat (z tego co słyszę, to jest to chyba wycięty skądś fragment, ale za to jak wkomponowany!). Taka nieco trzeszcząca perkusja, jakby ktoś coś rozgniatał na asfalcie pasuje tu idealnie. Mógłbym wymieniać rzeczy które mi tu nie pasują (np gitarka w środku jest chyba nieco zbyt orientalna), ale nie będę tego robił, bo technicznie utwór wykonany jest bezbłędnie, a cała reszta jest już przemyślanym przelaniem zamysłu autora na dźwięki.

Gratuluję świetnego utworu!
Ocenił na: 9 
 
 
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6791 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#11 Wiadomość | 2006-06-27, 05:04
 
Również poprawka.... brzmieniowa.Kto słyszał ten zauważy(byc może).kto nie słyszał-niech słucha.Dla przypomnienia-część większego projektu-dlatego początek i koniec "taki dziwny".
Średnia: 8,8 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Franq 
Advanced


Dołączył 6824 dni temu
Posty: 130
Skąd: Kraków
Punkty: 57
#12 Wiadomość | 2006-06-27, 12:08 | Ocenił na 8
 
Bardzo ciekawe, troche mroczne, intrygujące. Ten motyw d...c,d-b... - na ciekawej barwie, oparty na prostej, acz swietnie podanej na super brzmiących padach harmonii, przesądza o jakosci utworu. Dziwna jest forma tego utworu, ale tłumaczysz to logiką wiekszej całosci, wiec nie ma co sie czepiac. Tym bardziej ze koncówka równiez jest ciekawa, przynosi połamany rytmicznie i harmonicznie motyw (g-d-des-??es?? jest tyle róznych alikwotów w tym połamanym apreggio ze ciezko sie w tym zorientowac, moze troche zbyt przekombionowana ta czesc)
Orientalizujące solo jest takie sobie, bardzo stereotypowe, ale spełnia swoją funkcję. Myslałes zeby wsamplowac w ten motyw kobiecą wokalizę (albo orgazm ;) ) Mysle ze dodoałoby to kolorytu i byłoby "na temat". Ale z drugiej strony moze zbanalizowac utwór lub wrecz zwulgaryzowac wiec trzeba by to zrobic umiejętnie! Ale chyba cos w tym stylu Ci chodziło po głowie, bo jest taki krótki fragment z niby-wokalizą...
Ocenił na: 8 
 
 
 
Im am the Passion..Im am the Warfare. Ill never stop; always constant, accurate and intense..
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7163 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#13 Wiadomość | 2006-06-28, 22:06 | Ocenił na 10
 
Chylę czoła przed pomysłem aranżacji.... ukłon należy się również za stronę melodyczną..... prosta? owszem ale jak wykorzystana :-)
Filmu nie widziałem ale siła klimatu jest ogromna - zmienność i dramaturgia utworu urzekająca.....
Wspaniała opowieść - to jest właśnie największy atut utworu - nie sposób się nudzić - tak krótki motyw a tak wiele odmian, wariantów - czyli spojrzenie na jedną sytuację z wielu perspektyw......

Podziwiam ogrom pomysłów wtłoczonych w ten jeden utwór - jest wspaniały :-)

Najbardziej oryginalne uważam użycie dźwięków bulgocząco szeleszczących - to jest coś kompletnie.... "innego"....
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Advanced) » [finał] adre'n'alin - Emmanuelle

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi