Kilka pytan kompletnego n00ba ;)
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Kilka pytan kompletnego n00ba ;)
 
g00fy 


Dołączył 6583 dni temu
Posty: 9
Skąd: Exited from Hel(l)
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-05-23, 16:07
Kilka pytan kompletnego n00ba ;) 
Gram na cyfrowym sprzecie juz od jakiegos czasu (dwa discmany+mixer+komputer), ale na samych samplach dlugo nie pociagne :D Jako ze w tematyce grania na pc jestem wlasciwie zielony (podstawy obslugi Fruity Loops itp) bo zawsze puszczalem z niego tylko sample mam prosbe: czy moglibyscie wytlumaczyc mi slowa typu sequencer, tracker, vst itp? Potrzebuje tez czegos co dzialaloby jako wirtualny syntezator (tylko zeby mozna bylo grac z klawiatury) + cos co wygeneruje mi dodatkowe efekty (takze najlepiej z playem z kb). Z gory thx z nadzieja ze zaakceptujecie nooba :D ;)
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7146 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2006-05-23, 23:20
 
g00fy napisał/a:sequencer

to jest częśc programu (lub oprogramowania w sprzęcie) która odpowiada za kolejność typu co gdzie kiedy, znaczy w sequencerze ustalasz kiedy wchodzi dana melodia, jak ma grać, kiedy ciszej a kiedy głośniej, ogólnie - decydujesz o akcjach/zmianach (zagranie nuty, wejście instrumentu, itd.)

g00fy napisał/a:tracker

to program do tworzenia muzyki, dawno temu własnie na czyms takim się robiło, zapis nutowy odbywał się tam w systemie heksadecymalnym (szesnastkowym), trackerami był np. FastTracker, MadTracker, dziś nadal dobrym jest Buzz,

g00fy napisał/a:vst

vst to standard wtyczek muzycznych, wtyczka to coś co rozszerza mozliwości danego programu, np wtyczka vst która jest syntezatorem czy efektem echa, wrzucamy ją do programu i już mamy w nim dodatkowy efekt echa, przy czym, program oczywiście musi obsługiwać vst,

więcej nt. pojęć muzycznych znajdzeisz u nas w warsztacie na stronie(nie na forum) (słownik), a także w sieci, wpisując tracker napewno poznasz nieco bardziej te programy, a vst nakieruje Cię na krocie wtyczek,

czyli będą to np. wtyczki VST, które działają jak efekty i syntezatory, darmowe znajdziesz u nas w "Pobieralni" na stronie, są tam ładnie opisane (dział pobieralnia->wtyczki), programem który obsługuje VST jest np. FLStudio, Buzz, czy Cubase, przy czym napewno ten pierwszy pozwala na nich grać na keyboardzie
 
 
 
 
nie mam czasu
 
g00fy 


Dołączył 6583 dni temu
Posty: 9
Skąd: Exited from Hel(l)
Punkty: 5
#3 Wiadomość | 2006-05-24, 19:59
 
Thx ;)
Teraz tak: potrzebuje narzedzia, ktore pozwoli mi na granie z klawiatury przypisanymi przeze mnie dzwiekami i nie bedzie takie zasobozerne jak FLStudio.
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6675 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#4 Wiadomość | 2006-05-26, 11:04
 
FL Studio samo w sobie nie jest zasobożerne, to wszystko co tam układasz: instrumenty, efekty ciągnie procenty z CPU. Taki Vanguard np. zabiera mi sam 8%
Jak coś mniej zasobożernego to może looknij na Reasona, na tym forum sporo ludzi uzywa tego programu, więc z pomocą nie pwoinno być problemu, a sam program żre znacznie mniej niż FL z wtykami.
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6931 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#5 Wiadomość | 2006-05-26, 12:03
 
g00fy napisał/a:potrzebuje narzedzia, ktore pozwoli mi na granie z klawiatury przypisanymi przeze mnie dzwiekami


Chodzi o klawiature komputerowa czy fortepianowa??
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
g00fy 


Dołączył 6583 dni temu
Posty: 9
Skąd: Exited from Hel(l)
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2006-05-26, 18:08
 
Komputerowa (od poczatku tematu o takiej mowie -_-)

Ok, thx, sprobuje.

EDIT: Jest tak: Reason scina co jakis czas nieprzyjemnie, wiec odpada. Poszukuje teraz jakiegos MALEGO programu, ktory w jak najprostszy sposob pozwoli mi przypisac poszczegolnym klawiszom klawiatury (komputerowej) poszczegolne dzwieki, i osobnego programu ktory wygeneruje efekty...
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyczny Warsztat » Oprogramowanie » Kilka pytan kompletnego n00ba ;)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi