GG - zmiana w regulaminie...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » GG - zmiana w regulaminie...
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6988 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#1 Wiadomość | 2006-05-19, 19:32
GG - zmiana w regulaminie... 
...czyli w jak prosty sposób stracić swoje konto ;)

Dość ciekawa i absurdalna zmiana w regulaminie Gadu Gadu:

Cytat:16 maja Gadu-Gadu wprowadziło zmiany do swego regulaminu, które nie przypadną do gustu szczególnie użytkownikom PDA. Otóż od tej pory korzystać można jedynie z oficjalnych klientów tego komunikatora internetowego, a czatowanie przy pomocy aplikacji przygotowanych przez innych programistów, skończy się utratą konta Gadu-Gadu. Tym samym Radu Gadu, MobileGadu, Pocket Gadu, SmartGadu i inne mobilne odpowiedniki pecetowego Gadu-Gadu (a także programy dla Linuksa i alternatywne komunikatory dla Windowsa), stają się wyjęte spod prawa


i kolejny cytat:

Cytat:Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu


Ta zmiana w regulaminie to jakaś paranoja. Nie jestem jakimś zapalonym fanem komunikatorów internetowych, ale w tym przypadku się troche poddenerwowałem. Sam korzystam z konnekta czyli wg. tego co jest napisane w regulaminie łamie prawo. Absurd. Żeby było ciekawiej osoby które łączą się z siecią GG za pomocą innych komunikatorów internetowych np. Tlen, AQQ, Konnekt, Miranda etc. będą miały usuwane konta. Wygląda na to że w krótce wszyscy użytkownicy korzystający z wyżej wymienionych komunikatorów potracą swoje konta GG.

Więcej informacji tu: dobreprogramy.pl
i na oficjalnej stronie Gadu Gadu: gadugadu.pl
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7134 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2006-05-20, 11:23
 
no absurd, bo teraz użytkownicy linuksa przejdą całkiem na inne sieci a gg straci wielu userów, spadnie im ilość klientów i będą mieli mniejszą "odwiedzalność" a sponsorzy będą mniej płacić za reklamę, ale jak chcą, to ich strata
 
 
 
 
nie mam czasu
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#3 Wiadomość | 2006-05-20, 14:41
 
Tylko ciekawi mnie bardzo skąd oni mają niby takie rzeczy wiedzieć, że ktoś korzysta z alternatywnego komunikatora?
Alternatywne komunikatory zazwyczaj nie wyświetlają reklam, którymi jesteśmy zalewani w oryginalnym kliencie. Tym samym reklama nie docierała do sporej części uzytkowników i nie odnosiła należytego skutku - ot, tu mi źle pachnie. :/
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6988 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#4 Wiadomość | 2006-05-20, 15:00
 
W tym przypadku jedno jest pewne. Przez tą całą zmiane w regulaminie Gadu Gadu straci sporą grupe użytkowników - "sami strzelają sobie samobója". Sprawa już się stała głośna. Na forach internetowych trwają zażarte dyskusje na ten temat. Większość użytkowników już teraz negatywnie wypowiadana się na temat tego pomysłu. Jak mi usuną konto to ich sprawa. "Oni nie potrzebują mnie, a ja nie potrzebuje ich" :) Na szczęście jest wiele innych, dużo lepszy komunikatorów. Jeżeli twórcy GG myślą ze ich produkt jest niezastąpiony to są w wielkim błędzie. W tym wszystkim najbardziej poszkodowani będą użytkownicy linuxa :/
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Deniz Kasum 
Advanced
LiquiPower!


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6734 dni temu
Posty: 545
Skąd: Poniatowa
Punkty: 5
#5 Wiadomość | 2006-05-20, 15:20
 
jak są takie kozaki to jeszcze dziś zmienię komunikator :]
 
 
 
 
 
Mike McPower-Living on video (D.K. feat. Natalia remix) w Dj Promotion
Hyperavers-Top Secret (Mike McPower Vs. Deniz Kasum remix) wydane w Dj Promo, Dee Jay Mix Club i na singielku Mika McPower
Mike McPower-Only You (w robocie) do Dj Promo
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7133 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#6 Wiadomość | 2006-05-20, 19:11
 
Cytat: Rzecznik Gadu-Gadu udzielił nam bliższych wyjaśnień na ten temat.



Punkt 5 nowego regulaminu mówi, iż korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu w celach zarobkowych bądź komercyjnych lub w celach związanych z prowadzoną jakąkolwiek działalnością gospodarczą może nastąpić wyłącznie na podstawie pisemnego porozumienia z Operatorem.

Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji np. sklep internetowy kontaktujący się ze swoimi klientami również łamie regulamin. Tak naprawdę jednak chodziło o coś innego.

Oznacza to m.in., że nie można pobierać opłat za korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu, który był, jest i będzie bezpłatnym programem - wyjaśnił Jarosław Rybus, rzecznik GG, w e-mailu dla Dziennika Internautów - Punkt ten ma w zamiarze dotyczyć takich sytuacji, gdy np. sieć Gadu-Gadu jest wykorzystywana w celach komercyjnych, np. przesyłania spamu do użytkowników Gadu-Gadu lub pobierania opłat za korzystanie z nieoryginalnej wersji programu Gadu-Gadu.

Punkt 5 nie dotyczy więc w żaden sposób sytuacji, gdy numer GG jest traktowany jako forma kontaktu, nie tylko prywatnego, ale również komercyjnego wewnątrz firmy, jak i z kontrahentami.

Jeśli chodzi o punkt 11 regulaminu to wprowadzono go w obecnym brzmieniu po to, aby podkreślić, że za działanie innych programów klienckich producent Gadu-Gadu nie może brać żadnej odpowiedzialności. Tak więc jeśli np. w czasie korzystania z nieoryginalnego klienta użytkownik straci hasło, to nie może mieć do producenta pretensji.

- Pragniemy również zwrócić uwagę na inne istotne zapisy w regulaminie (pkt 9), które chronią użytkowników Gadu-Gadu m.in. przed spamem (jest to kolejne rozwiązanie, po wprowadzeniu filtrów antyspamowych w Gadu-Gadu), oraz wieloma niepokojącymi w internecie działaniami, sankcjonowanymi przez polskie prawo - dodał rzecznik GG.

Obecny regulamin zastąpił stary, powstały w 2000 roku (z późniejszymi poprawkami), który zdaniem producenta komunikatora nie odpowiadał zmianom, jakie przez okres ostatnich sześciu lat zaistniały w polskim internecie.


źródło: DI
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
cZuLi 
Przyjaciel
Zadowolony z życia...


Dołączył 7135 dni temu
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Punkty: 10
#7 Wiadomość | 2006-05-26, 07:25
 
No to moge sie spodziewać ze wywalą mi nr gg bo od jakiegoś czasu jade na AQQ jest duzo lepszy. Moze obsługiwac wiele innych komunikatorów (AQQ,GG,ICQ,Tlen i jak sie doinstaluje to inne...) czyli jednym słowem wielkofunkcyjny... Nie będe płakał jak mi wywala numerek. Bardzo doby tekst przy toczył Not4uS z innego fora
Kod:"Oni nie potrzebują mnie, a ja nie potrzebuje ich"


jednym słowem PARANOJA :[

:o cZuLi <do bani>
 
 
 
 
ZeheOS 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6663 dni temu
Posty: 261
Skąd: Poznań/Kielce
Punkty: 44
#8 Wiadomość | 2006-05-27, 09:43
 
Hmmm, takie ciekawostki jakies znalazłem:
http://t4o.jogger.pl/2006...g-i-transportow

Czyli co? Przestraszyli się możliwością straty znaczniej liczby uzytkowników? :>
 
 
 
 
 
<fruityloops> My MP3s (strefa mp3.wp.pl)
<reason> ZeheOS = Zehe Operating System :P
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 6988 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#9 Wiadomość | 2006-05-27, 11:29
 
Zeheos napisał/a:Hmmm, takie ciekawostki jakies znalazłem:
http://t4o.jogger.pl/2006...g-i-transportow

Czyli sprawa się wyjaśniła. Zwykli użytkownicy mogą spać spokojnie i nie muszą się obawiać o swoje konta ;)

Zeheos napisał/a:Czyli co? Przestraszyli się możliwością straty znaczniej liczby uzytkowników? :>

No na to wygląda :) Dopiero teraz do nich dotarło że takie posunięcie byłoby tragiczne w skutkach :]
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » GG - zmiana w regulaminie...

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi