Parasite.
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Parasite.

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (12) : Nov (1) : Średnia (5.0)

 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#1 Wiadomość | 2006-05-14, 05:51
Parasite. 
Ok wiec zaczynam.nazywam sie Robert Kondrat pochodze z Gdanska ale obecnie od 2 latek przebywam na wyspach.muzyka zajmuje sie od 5-6 lat tylko na komputerach gdyz sytuacja materialna nie pozwalala na zakup sprzetu (co moze zmieni sie w niedalekiej przyszlosci) zaczynalem od Amigi i trakerow potem pecet i acid 4.0 fruity 3 i w koncu Reason 2.5 a nie dlugo 3.0.Na poczatku dawno ,dawno temu fascynowal mnie psy - trance co zmienilo sie kiedy uslyszalem Brown Paper Bag - Roniego Size'a.Wiec od tej pory byl tylko Drum n Bass , Breakbeat i nic poza tym.Bedac tutaj (w Londynie) mialem okazje nauczyc sie grac na dekach wiec troszke pogrywalem (uk garage i housik) ,ale generalnie kreci mnie produkcja a nie miksowanie (choc to swietna zabawa).Ponizsze linki to utwory wedlug mnie najlepsze do tej pory,wszystkie skomponowane za pomoca Reasona 2.5 .Zapraszam do odsluchu i obiektywnej i szczerej oceny.Wiem ze nie wszystkie sa sa dopracowane na maxa,sam znajduje bledy ktore (jeszcze na cale szczescie) mozna poprawic i przemiksowac raz jeszcze>Nie mniej zapraszam jeszcze raz serdecznie do odsluchu i oceny.Dzieki.


Parasite.

[link numer 1 (2 utwory przykro mi ale nie moglem uzyskac pojedynczych linkow)] Parasite - Wet Flava oraz Artifact : http://www.funender.com/music/Parasite (wybierzcie #1 z pod menu)

[link numer 2] Parasite - Boondock killer http://mp3.wp.pl/ftp/s/14...ler_-_Final_mix

[link numer 3] Parasite - Trip to the moon http://mp3.wp.pl/ftp/s/12...rip_to_the_Moon

[link numer 4] Parasite - Endless emotions http://mp3.wp.pl/ftp/s/11...ndless_emotions

Milego odsluchu i podkreccie wzmaki ;))))


Parasite
Ostatnio zmieniony przez Loominator 2006-05-20, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6639 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#2 Wiadomość | 2006-05-14, 12:16 | Oddał głos na Advanced
 
[pkp]

Czasem warto i takiej muzyki posłuchać.
Ogólnie rzecz biorąc, drum'n'bass nie jest moim ukochanym gatunkiem, aczkolwiek posiadam skromną kolekcję takich utworów - mogę wiec się wypowiedzieć. Niby w tych kawałkach, od strony technicznej wykonania, nie ma do czego się przyczepić. Wszystko spójne. Ale po kolei...

W Trip to the moon coś mi nie pasują niektóre instrumenty - za mało d'n'b w d'n'b. Kawałek znudził mi się już w połowie, choć wydawał się z początku atrakcyjny dla ucha (może nie wyczułem klimatu).
W Endless emotions troszke lepiej. Niemalże taka sama linia perkusji (to akurat minus) w nieco innej instrumentalizacji brzmi nieco poważniej. 3:06 - to sampelek z Serart'a? :P Jednak też, mimo niedługiego trwania utworu, jakoś szybko staje się monotonny...
Natomiast Boondock killer ma najlepszą z całej 5-utworowej reprezentacji część "drum". Dwa zastrzeżenia do tego kawałka: 1) Instrument do złudzenia przypominający "Aphex Twin - Come to daddy" - niby to powinna być zaleta, jednak wolę go znacznie bardziej w "Come to daddy" - w Twoim kawałku mnie to razi. 2) Melodia wchodząca od 3:26 - nie gra mi z całością kompozycji.
Artifact - czy ten utwór jest mono? Wszystko gra na środku... :P W każdym razie nie brakuje mu energii. Jest troszke za bardzo rozkrzyczany - ale rozumiem, że taki właśnie miał być.
I na koniec Wet flava. Moim zdaniem bas nieco zbyt "kudłaty" - gładszy bardziej by pasował (przyciąć go filterkiem). Miły dla ucha saxofon od 3:58. Grasz sam, czy to sampel? :) A i nie podoba mi sie głos tej kobiety... No i rhodsy jakies takie wesołe, bleh.

Uważam, że należy Ci się ranga Advanced bez dwóch zdań, wszakże zrealizowane jest wszystko na odpowiednim poziomie. Przyjemne sample ładnie pasują, wszystko brzmi stosunkowo profesjonalnie. Dwa pierwsze przeze mnie recenzowane kawałki wydają mi się jakby o kilka BPM za wolne, choć te 168 BPM i 165 BPM to w sam raz. Brakuje w nich jakby energii. Mógłbys popracować też nad większym urozmaiceniem poszczególnych ścieżek tak, aby przyciągnęły słuchacza na stałe (mam na myśli wprowadzenie konrtastów, może jakieś motywy przewodnie). Na prawde nie jest źle, podoba mi się sporo w Twojej muzyce a wymieniłem tylko wady. :P

PS. Jak tylko ktoś uruchomi głosowanie - zagłosuje na Adv.

2006-05-14, 13:44 // Dodano
Toteż głosuję...
 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#3 Wiadomość | 2006-05-14, 15:39
Parasite. 
hey ;)

Dzieki za szczera i pomocna odpowiedz.Postaram sie przemiksowac jeszcze raz to co znalazles.Endless Emotions i Trip to the moon ma jakis rok wiec mozna powiedziec ze na troche zapomnialem o tych dwoch kawalkach dlatego maja najwiecej wad.W Boondock killer nie mialem zamiaru ksztaltowac basu pod Aphexa heheh tak jakos wyszedl i nawet mi sie nie skojarzylo a faktycznie teraz jak mowisz masz racje heheh ale coz tak pasuje wiec zostawie.Wet flava mial byc taki melancholijny dlatego slodkie rhodesiki.W artifact masz racje wszystko jest na jednym poziomie przemiksuje jeszcze raz.Ogolnie bardzo dziekuje za wypowiedz poniewaz moge naprawic to na co nie zwracalem wczesniej uwagi.Pozdrawiam serdecznie.

Parasite.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6793 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#4 Wiadomość | 2006-05-14, 20:44 | Oddał głos na Advanced
 
Witaj na BeatsFactory !!

Wet Flava
piano jest właśnie za mało "wet". Na wokalu jest przestrzeń, a piano suchutkie, trochę się to kłóci. Wokal cięty, czy ściągnięty? ;) Perkusja też dość sucha i powiedziałbym - zbyt głośna. Melodie które wygrywasz w tym kawałku są takie mocno przypadkowe bez większej harmonii. Podobają mi się wycinki saksofonu, niezawsze zazębiają się w rytm ale powiedzmy, że ok :) Generalnie w tym utworze czestotrliwość zmian mi trochę nie odpowiada. Jest ich za mało, niestety wkrada się monotonia, perkusja męczy bo jest zbyt mocno wysunięta na pierwszy plan. Wrażenia dość średnie.

Bondock Killer
Zaczyna sie trochę tak jakby od środka. Grubaśny synth to to co lubie bardzo i sam często stosuję. Nieźle Ci wyszedł muszę przyznać :) W tym utworze jest już mniej monotonii, są ciekawe przejścia, jest dynamika. Synth o takim stricte trancowym posmaku zupełnie rujnuje klimat, ja bym tu widział (słyszał) organy bardziej, albo jeszcze coś inszego :) chociaż na filtrze z przesterem i chyba flangerem całkiem nieźle idzie :) Mam zastrzeżenia co do perkusji.... chyba za głośno ride jest.

Trip To the Moon
To przemówienie na początku bardzo ładnie pasuje, piekne filtrowane pady i inne elementy tła, piano idzie ze smakiem i polotem. Ciekawie budujesz klimat tymi elementami. Co do perkusji znów mam zastrzeżenia, zbyt równa zbyt sterylna, te sample przydałoby się zróźnicować przed wstawieniem do sekwencera, albo podpiąć je pod jakiś filtr ktory lekko modyfikowałby je w czasie. Perkusja jest już lepsza niż w poprz3edmnich kawałkach, ale dalej brakuje jej rozmycia wtopienia w całość.

Endless Emotions

Ładny klimatyczny początek, nieco etniczne klimaty za sprawą damskiego głosu bardzo mi się podobają. Tutaj zdecydowanie najlepiej brzmiąca perkusja, to tak jak byś ewoluował heh. Podoba mi się jej soczyste i gęste brzmienie, szczególnie stopa i haty, werblowi brakuje pogłosu. To chyba najfajniejszy kawałek. Fajne przejścia, dobra aranżacja.

Roni Size to bardzo dobra droga, ze swojej strony dodam jeszcze Adama F, Goldie, Pendulum..... i szczerze odradzam i nie znosze takiego drumnbassu jaki prezentuje Bad Company. Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się Twoja muzyka, myślę, że bedziemy też mieli o czym pogadać, bo ja również uwielbiam drum'nbasy i wszelkie połamane bity.... :) Masz dość spore pojęcie na temat robienia muzyki, przydałoby się jeszcze doszlifować lekko umiejętności mixu, ale nie jest to jakiś wielki problem. Jestem zdecydowanie za nadaniem Ci rangi ADVANCED i tak też z przyjemnością zagłosuję.

Witam i zapraszam do czynnego udziału w życiu BeatsFactory !!
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#5 Wiadomość | 2006-05-14, 20:57
odp. 
Dzieki serdecznie za komentarz i ocenke.postaram sie poprawic bledy i zrobic co w mojej mocy zeby poprawic jakosc trakow.Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6698 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#6 Wiadomość | 2006-05-15, 13:08 | Oddała głos na Advanced
 
gicior, bardzo sie ciesze ze chcesz stac sie czescia BF :)

2006-05-15, 14:09 // Dodano
moj glos to ADeVaNst :)
 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#7 Wiadomość | 2006-05-15, 15:12
Parasite 
Oczywiscie ze chce sie stac czescia tego forum, to najbardziej udane forum na temat muzyki jakie widzialem do tej pory ,ludzie sa normalni a nie jada na siebie nawzajem, w zyciu nie przeczytalem tyle porad jak tutaj ,oceniacie szczerze i wytykajac bledy pomagacie poprawiac styl,naprawde jestem zadowolony ze tu trafilem.Pozdrawiam. <ok> [/b]
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7156 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#8 Wiadomość | 2006-05-15, 22:55 | Oddał głos na Advanced
 
Bardzo dobrze wykonane kawalki. Masz pomysly i swoj styl. Z taka muza mozesz w niedalekiej przyszlosci zaistniec w tej dziedzinie zycia. Plus, ze robisz na reasonie hehe ja tez. Dobre brzmienia, dynamiczne linie perkusyjne to mowi samo za siebie advanced.
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#9 Wiadomość | 2006-05-16, 02:01
odp. 
Dziekuje za pozytywna note i ocene.robie co w mojej mocy zeby bylo si ;) Postaram sie jeszcze podniesc poziom masteringu bo to moja najslabsza strona tak czuje,moze po instalce ryska 3.0 bedzie lepiej.Jeszcze raz dziekuje i Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7154 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#10 Wiadomość | 2006-05-16, 19:22 | Oddał głos na Advanced
 
WET FLAVA
Zaczyna się zachęcająco ;-) Bardzo lubię wszelkiej maści rhodesiki a traktowane są po macoszemu na ogół ;-) Dałbym tam odrobinę więcej reverbu na nie.
Woklaik taki se normalny - nic szczególnego - poszatkowany sprawnie.
Perkusja fajowa :D Dynamiczna - odrobinę sztuczności w brejkach słychać - to chyba kwestia zbytniej powtarzalności układu.
01.47 miłe zamieszanie się dzieje - już zaczyna się konieczność wysilenia mózgownicy przy słuchaniu <ok>
Ciekawie dobrane instrumenty.
Basem tam jest taka przeciągła stopa? Nie wiem czy dobrze interpretuję.... jeśli tak to potraktowałeś to od czasu do czasu przydaby się jakiś bardziej klasyczny bas.
02.52 solo na Hammondzie niestety jest do baniaka - takie sobie plumkanie z duża przypadkowością i beż żadnego wysiłku w kierunku rytmicznego czy melodycznego rozwoju.
03.57 solo na saxie... Twoje? czy to jakaś sekwencja od "Stefana"?
Wracając do perkusji to potrzeba by odrobinę zmiany - od czasu do czasu przydałyby się wstawki z cięższą dżanglową nawalanką - mocniejszymi - bardziej mięsistymi instrumentami.
Utwó jest całkiem ciekawy i nieźle zrealizowany :-)

BOONDOCK KILLER
Noooo..... jakie milusie i klimatyczne :-) Zbrejkowany Deep Forrest ;-)
Łoj.... jakiś okręt się odezwał :D
No mocno mocno.... a jak perkusja szaleńczo przydzwania w mózg to już w ogóle się robi świetnie.
Bardzo mi się podoba zestawienie tego brudasowego basiora/leada ze spidową perkusją. Ciekawy pomysł.
W zasadzie są dwa brudne basiory - bardzo dobre - jeden płaski, drugi przestrzenny <ok>
Od 02.24 zaczyna sie robić nudno. Dopiero po pół minuty jakiś anglojęzyczny samuraj coś marudzi z przejęciem ;-)
Amigowy lead słabo tu pasuje.
Od 04.10 walnąłbym więcej mięsa w stopę by waliła po uszach i dominowała nad całością.
Ciągle nei pasuje mi amigowy lead ale robi się lepiej jak w 04.30 przechodzi w coś kwaśniejszego ;-)
Czy to ma jakiś związek z filmem Boondock Saints? Te ich teksty, które tam wypowiadali w natchneiniu zanim kogoś kropnęli czy mi się juz wszystko miesza? ;-)

TRIP TO THE MOON
Łaaaaa - słuchałem tego na discmanie w drodze do pracy i nie spojrzałem kto to a to Ty :-)
Faaaajne <ok>
Myślałem sobie, ze to jakiś fachura zrobił :-) Czyli jesteś fachura ;-)
Fajne delikatesowe pianinko w zestawieniu z okrojoną perkusją. Do tego piękne pady i dodatki nadzwyczajne. Klimat świetny.
Do tego neizły tekst we wprowadzeniu :-)
Prosty ale jak najbardziej odpowiedni basiorek.
Piano mnie zachwyca - proste a niebanalne <ok>
Troszkę zbyt mało zmian jak na te 6 minut. Mógłbyś włożyć w to jeszcze więcej wyobraźni i bardziej połechtać dusze słuchaczy :-)
Świetny utwór <ok>

ENDLESS EMOTIONS
Coś jak powtórka z Wet Flava...?
Oj! coś niedobrze - jakiś orient marny mi tu wszedł..... nie podoba mi się kompletnie - po pierwsze nie lubię orientu a po drugie ten jest taki syntetyczny fnicwogólenie trafiający....;-)
Pozwolisz, ze sobie podaruję bo słyszę, ze tam więcej tego orientu jest :]

TRZYGROSZENOPROSZĘ :P
Bez dwóch zdań Advanced.
Robisz świetną muzykę. Nie wszystko jest doskonałe ale bardziej kwestia to scenariusza czy aranżu niż samej kompozycji czy pomysłów melodycznych.
Technicznie też jakoś nie słyszałem problemów (chyba się starzeję ;-))
Masz w sobie i zamiłowanie do mocnego uderzenia, szybkich rytmów ale i do tego, by nie stronić od melodii - robisz pełnowartościowe - wyważone utwory i to mi się bardzo podoba. :-)

<ok>
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#11 Wiadomość | 2006-05-16, 19:53
odp. 
Hello Piter!!!

Dzieki za mnostwo dobrego slowa i ocenke.Zobacze co da sie zrobic z tym co znalazles moze jeszcze dam rade poprawic ,w Boondock masz racje ma nawiazanie do filmu ale niestety nic nie dam rady juz zrobic bo stracilem projekt i nic nie poprawie :( tak samo w Trip to the Moon.Ciesze sie ze ci sie podobalo a to jak sluchales na discmanie i nie poznales ze to ja strrrrrasznie mnie podnioslo na duchu <ok> hehe milo slyszec takie rzeczy.Jeszcze raz dziekuje za pozytywna ocene i Pozdrawiam.

2006-05-17, 18:25 // Dodano
Jesli macie ochote zapraszam do odsluchu. http://www.funender.com/music/Parasite
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6843 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#12 Wiadomość | 2006-05-18, 18:27 | Oddał głos na Advanced
 
Boondock killer-kawał dobrego "mocnego" ;) grania mnie utwór podobał się od pierwszych dźwięków chociaż troszke mało pomysłowy rytmicznie troszkę mizernie rozwiązany ale wszystko razem świetnie wsólpracuje...prosto konkretnie i o to chodzi tylko za mało pazura w utworze...aż się prosi o mocne rify...to tyle biadolenia o pozywach nie pisze bo jeszcze ci się w głowie poprzewraca :P
Trip to the moon-...nastrojowa dłużyzna...
no ale masz masz...no masz Advanced za Boondock killer nawet dwa plusy dołoże ++ :P
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6630 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#13 Wiadomość | 2006-05-18, 19:01 | Oddał głos na Novice
 
Boondock killer - zaczyna się jakby był urwany, za to ewidentny minus, słyszalny głos w utworze niestety kojarzy mi się z komercją, to samo musze powiedzieć o syntcie który wchodzi od 3:27, ogólnie męczy mnie ten utwór - za niego ocena Novice

Trip to the moon - komercyjny początek - głos + brzminie padu psują dobry odbiór tego utworu, później jest już lepiej. Melodia pianinka ciekawa choć dla mnie brzmi trochę za wysoko za to tło fajne - tu może być advance

Endless emotions - wstęp w zasadzie przydługawy i nieciekawy, próba ubariwenia go wschodnio brzmiącym motywem nieudana, perkusja która wchodzi potem zbyt techniczna, psuje spokojny odbiór utworu, wyciągnięty wokal może miałbyć ciekawy lecz tutaj nie pasuje i psuje ocenę - Mocny Novice

Biorąc średnią daje Novice
 
 
 
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#14 Wiadomość | 2006-05-18, 19:28
odp ;P 
Parasite napisał/a:Boondock killer-kawał dobrego "mocnego" ;) grania mnie utwór podobał się od pierwszych dźwięków chociaż troszke mało pomysłowy rytmicznie troszkę mizernie rozwiązany ale wszystko razem świetnie wsólpracuje...prosto konkretnie i o to chodzi tylko za mało pazura w utworze...aż się prosi o mocne rify...to tyle biadolenia o pozywach nie pisze bo jeszcze ci się w głowie poprzewraca :P
Trip to the moon-...nastrojowa dłużyzna...
no ale masz masz...no masz Advanced za Boondock killer nawet dwa plusy dołoże ++ :P



Dziekuje za ocene ,szkoda tylko ze nie przesluchales reszty ;P Niestety w Boondocku nic juz nie poprawie bo stracilem plik projektu i lipa :( ale dziekuje za wytkniete bledy postarams sie cos z tym zrobic na przyszlosc. Pozdrawiam
<ok>

2006-05-18, 19:34 // Dodano
Parasite napisał/a:Boondock killer - zaczyna się jakby był urwany, za to ewidentny minus, słyszalny głos w utworze niestety kojarzy mi się z komercją, to samo musze powiedzieć o syntcie który wchodzi od 3:27, ogólnie męczy mnie ten utwór - za niego ocena Novice

Trip to the moon - komercyjny początek - głos + brzminie padu psują dobry odbiór tego utworu, później jest już lepiej. Melodia pianinka ciekawa choć dla mnie brzmi trochę za wysoko za to tło fajne - tu może być advance

Endless emotions - wstęp w zasadzie przydługawy i nieciekawy, próba ubariwenia go wschodnio brzmiącym motywem nieudana, perkusja która wchodzi potem zbyt techniczna, psuje spokojny odbiór utworu, wyciągnięty wokal może miałbyć ciekawy lecz tutaj nie pasuje i psuje ocenę - Mocny Novice

Biorąc średnią daje Novice



Dziekuje ci za ocene.Mam tylko pewne zastrzezenia co do tego w jaki sposob mnie oceniles.Po pierwsze wydaje mi sie ze powinienes przesluchac wszystkie utwory a nie 3 z 5 .Po drugie w Endless Emotions nie probowalem "przybarwiac" wschodnim motywem ,utwor bazuje na tym jesli bys sie dobrze wsluchal.Po trzecie wstawki filmowe w Boondocku nawiazuja jak sama nazwa wskazuje do filmu ,nie wiem dlaczego kojarzy ci sie to z komercja.Jednakze dziekuje za ocene taka jaka dales ,to twoj gust,choc osobiscie niezgadzam sie z tym co piszesz :P.Pozdrawiam serdecznie.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6630 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#15 Wiadomość | 2006-05-19, 06:26
 
Dokładnie taka jest moja ocena..............a Ty jesteś ocenianym tutaj.

To mój odbiór i oceniam wg swojego gustu. Z pewnością dla ciebie te utwory nie są komercyjne.......... i są bardzo dobre

Inna sprawa, że sytem kwalifikacji na beatsfactory jest trochę zbyt "płaski" - tylko advance i novice.

To tyle

Pzdr
 
 
 
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6698 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#16 Wiadomość | 2006-05-19, 08:48
 
ostre slowa krytyki leca tu jak kamyki - jak kamyki ;) ;) ;)
 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7154 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#17 Wiadomość | 2006-05-19, 09:00
 
To podobno dobrze gdy muzyka wzbudza emocje - moze być nawet i w obie strony ;-)
Gorzej gdyby nastała ciiiszaaaaaa......... :D
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6698 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#18 Wiadomość | 2006-05-19, 16:59
 
;) hhe ;0

2006-05-19, 18:00 // Dodano
<jak kamyki> ;)
 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6630 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#19 Wiadomość | 2006-05-19, 17:57 | Oddał głos na Advanced
 
dobra robota. Może tylko za bardzo sie czasem te wszystkie synthy i leady wybijają (Bondock killer) na pierwszy plan przez co oslabia się sekcję rytmiczna. No i może przydługie troszke bo w polowie sie zazwyczaj juz niecierpliwilem. (Czyli albo skrócic albo bardziej zaciekawic:)) W Trip to the moon kontabas ginie w miksie co oznacza że w nalezaloby przyciac pasmo basowe w innych sciezkach przez co zrobiloby sie troche miejsca dla niego
Zreszta koledzy juz wszystko napisali wiec nie bede sie powtarzal :)
zdecydowanie ADV
 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#20 Wiadomość | 2006-05-19, 19:03
 
Parasite napisał/a:Dokładnie taka jest moja ocena..............a Ty jesteś ocenianym tutaj.

To mój odbiór i oceniam wg swojego gustu. Z pewnością dla ciebie te utwory nie są komercyjne.......... i są bardzo dobre

Inna sprawa, że sytem kwalifikacji na beatsfactory jest trochę zbyt "płaski" - tylko advance i novice.

To tyle

Pzdr


Witam !!!

Nie oceniam siebie , nie twierdze ze moje utwory sa dobre ,wiem ze musze jeszcze duuuuzo popracowac na brzmieniem i masterem ,nigdy nie bylem zadufany w sobie i nie myslalem ze jaki ja tam nie jestem muzyk.Poprostu nie zgadzam sie z twoja ocena.Mam prawo do tego prawda ?
A i jeszcze jedno, Komercyjne nie sa napewno, to moge powiedziec.Pozdrawiam i zapraszam do odsluchu nowych trakow ,juz niedlugo.

2006-05-19, 19:06 // Dodano
Parasite napisał/a:dobra robota. Może tylko za bardzo sie czasem te wszystkie synthy i leady wybijają (Bondock killer) na pierwszy plan przez co oslabia się sekcję rytmiczna. No i może przydługie troszke bo w polowie sie zazwyczaj juz niecierpliwilem. (Czyli albo skrócic albo bardziej zaciekawic:)) W Trip to the moon kontabas ginie w miksie co oznacza że w nalezaloby przyciac pasmo basowe w innych sciezkach przez co zrobiloby sie troche miejsca dla niego
Zreszta koledzy juz wszystko napisali wiec nie bede sie powtarzal :)
zdecydowanie ADV


Dzieki serdeczne za ocene i notke.Jak wspomionalem wyzej bede staral sie poprawic co moge ,niestety w niektorych projektach nic juz nie zrobie bo stracilem pliki :( (przez wlasna glupote zreszta :o ) Ale na przyszlosc bede sie staral unikac bledow.Pozdrawiam i raz jeszcze dzieki. <ok>
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7017 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#21 Wiadomość | 2006-05-20, 10:31 | Oddał głos na Advanced
 
Witam

Boondock Killer - Początek zapowiada się ciekawie. Już od pierwszych sekund narzucasz dosć wysokie tempo. Uhhh ale ten mocny, kwaśny basior mnie rozwalil - rewelacja. Perka jest świetna i ładnie leci z bassem <ok> Podoba mi się ten kawałek. Na pewno dużym plusem jest fakt że zajmujesz się d'n'b. Na BF brakuje takich osób :)

Trip To The Moon - No tu jest już trochę spokojniej. Mała "odskocznia" od tego szybkiego tempa ;) Pierwszą rzeczą która odrazu wpada w ucho jest fajna perka, i ładnie brzmiące pianino. Do tego dochodzą ciekawe przejścia i efekty :) No i mam jeszcze jedno pytanie. Ten tekst na samym początku brzmi mi jakoś znajomie. Jak możesz to powiedz z czego on pochodzi? :)

Endless Emotions - Wow! ten kawałek mnie całkowicie zaskoczył. Siakieś takie "arabskie" klimaty, zupełnie odbiegające od moich muzycznych upodobań. Ten utwór nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak dwa poprzednie, ale oryginalności odmówić Ci nie sposób :)

Podsumowując:

Podoba mi się to co robisz. Masz spory potencjał i nie boisz się eksperymentować. Ktoś wyżej wspomniał że Twoja muzyka jest komercyjna. Ekhmm... jak to jest komercja to ja jestem księdzem ;) :P Dobra koniec tych rozważań. Bez najmniejszych wątpliwości głosuję na Advanced

Pozdrawiam
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6630 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#22 Wiadomość | 2006-05-20, 18:49
 
Widzę że przeciwne zdanie wywołało tu trochę emocji............
Zastanawiam się czy w ogóle można tu zgłaszać opinie przeciw ogółowi.
Ta muzyka po prostu się mi nie podoba i nic ciekawego nie wnosi ....................... (poza jednym kawałkiem).

Muszę tu na marginesie dodać, że jakiś czas temu pojawiły się tutaj utwory Ambeam, które reprezentowały bardzo wysoki poziom.
Przy czym wykonawca ten sam zrezygnował z głosowania, bo coś się jemu nie podobało na tym forum.

A zasługiwał na wysoką ocenę................. i mógł sobie na to pozwolić.

Porównując tamtą muzykę z ocenianą w tym miejscu nie mogłem dać advanced.

Pzdr
 
 
 
 
Not4uS 
Moderator
Not 4 Me Not 4 You Not4uS ;)


Dołączył 7017 dni temu
Posty: 1480
Skąd: Wałbrzych City
Punkty: 109
#23 Wiadomość | 2006-05-20, 18:59
 
Ssah napisał/a:Widzę że przeciwne zdanie wywołało tu trochę emocji............
Zastanawiam się czy w ogóle można tu zgłaszać opinie przeciw ogółowi.
Ta muzyka po prostu się mi nie podoba i nic ciekawego nie wnosi ....................... (poza jednym kawałkiem).

Przecież nikt nie podwarza Twojej wypowiedzi. Każdy ocenia utwory według własnych spostrzeżeń. To dobrze że czasami mamy odmienne zdanie, bo przynajmniej nie jest nudno ;)

Więc żeby była jasność - zagłosowałeś na Novice i nikt Ci nie ma tego za złe :)
 
 
 
 
 
---------- Ratty & Thunder ---------
GG R: 8886515 - GG T: 8314738
---------- Also Known As -----------
-------------- Not4uS ---------------
 
Ssah 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6630 dni temu
Posty: 101
Skąd: Warszawa/Gdynia
Punkty: 8
#24 Wiadomość | 2006-05-20, 19:14
 
OK zatem w tym duchu dalej śledzę muzykę na beatsfactory
 
 
 
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#25 Wiadomość | 2006-05-20, 19:32
odp. 
Parasite napisał/a:Witam

Boondock Killer - Początek zapowiada się ciekawie. Już od pierwszych sekund narzucasz dosć wysokie tempo. Uhhh ale ten mocny, kwaśny basior mnie rozwalil - rewelacja. Perka jest świetna i ładnie leci z bassem <ok> Podoba mi się ten kawałek. Na pewno dużym plusem jest fakt że zajmujesz się d'n'b. Na BF brakuje takich osób :)

Trip To The Moon - No tu jest już trochę spokojniej. Mała "odskocznia" od tego szybkiego tempa ;) Pierwszą rzeczą która odrazu wpada w ucho jest fajna perka, i ładnie brzmiące pianino. Do tego dochodzą ciekawe przejścia i efekty :) No i mam jeszcze jedno pytanie. Ten tekst na samym początku brzmi mi jakoś znajomie. Jak możesz to powiedz z czego on pochodzi? :)

Endless Emotions - Wow! ten kawałek mnie całkowicie zaskoczył. Siakieś takie "arabskie" klimaty, zupełnie odbiegające od moich muzycznych upodobań. Ten utwór nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak dwa poprzednie, ale oryginalności odmówić Ci nie sposób :)

Podsumowując:

Podoba mi się to co robisz. Masz spory potencjał i nie boisz się eksperymentować. Ktoś wyżej wspomniał że Twoja muzyka jest komercyjna. Ekhmm... jak to jest komercja to ja jestem księdzem ;) :P Dobra koniec tych rozważań. Bez najmniejszych wątpliwości głosuję na Advanced

Pozdrawiam


Witam!!!

Na wstepie dziekuje za glos i note na mnie.Staram sie jak moge urozmaicac moje produkcje i zmieniac stylistyke utworow ,tak zeby nie bylo jednostajnie ,Ciesze sie ze podobaja ci sie moje traki ,i ze podzielasz zdanie ze muzyka ta nie jest komercyjna ;) Jest jeszcze dluga droga przede mna do osiagniecia poziomu ktory by mnie zadowalal,duzo jeszcze musze poprawic ,ale staram sie jak moge.Pozdrawiam cie serdecznie i dziekuje raz jeszcze za glos.

P.s. Ten tekst byl zawarty w jednym z pakow sampli ktore posiadam ,nie wiem z kad dokladnie pochodzi ale napewno jest to tekst BIBLIJNY <ok>

Pozdro.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7163 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#26 Wiadomość | 2006-05-20, 20:46 | Oddał głos na Advanced
 
Boondock Killer - crash zbyt głośny i chyba nieprzefiltrowany. Kwaśny bass..uuu :D wierci moj musk, może się podobać

Endless metion - łagodne, klimatyczne, bardzo ładna stopa. Pianinko już mniej mi się podoba, trąci jakimś standardem

Trip to the moon - heh, ksiega rodzaju, muzyka jak najbardziej pasuje do tytulu. Wiesz co robisz, trudnoc czegoś się czepić

jak dla mnie ADV
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6678 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#27 Wiadomość | 2006-05-21, 01:50 | Oddał głos na Advanced
 
witaj,

gdy pisze tego posta jest dosc pozno wiec bede sie streszczal.

wet flava - przyzwoity technicznie ale sredni jesli chodzi o innowacyjnosc. taki poprawny szaraczek.
artifact - super. naprawde nie moge sie do niczego przyczepic. trafia do mnie na stale
boondock killer - monotonny, bardzo nawet i dodatkowo ostry i chropowaty jak papier scierny. wokal z saintsami ze sceny finalowej, gdy maja zamiar strzelic bossowi mafii w tyl glowy na sali sadowej, mily ze wzgledu na ich charakterystyczny irlandzki akcent, gdy wchodzisz z motywem to powstaje jednak halas, i nie slychac juz za bardzo co mowia. albo to zmasteruj inaczej albo poczekaj z motywem az skoncza, bo belkot wychodzi.
endless emotions - fajnie zrealizowany ale nie odpowiada mi zupelnie tonacja. przydaloby sie troche wiecej zmian, bo nudno.
trip to the moon - klimatycznie zaczynasz fragmentem genesis, gosc ma glos jak astronauta faktycznie i tak tez jest przefiltrowany. zdecydowanie najlepszy kawalek. trafia do mojego katalogu. moge go sluchac w kolko. pianinko tylko dziwne odrobine, jakby rozstrojone troszke, a moze to ze mna o tej porze cos nie tak? nie wiem. jest dobrze w kazdym razie, bardzo dobrze. na tyle dobrze ze oddaje glos na advanced i raduj sie z ludem egipskim.
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6612 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#28 Wiadomość | 2006-05-21, 04:56
odp. 
Parasite napisał/a:Boondock Killer - crash zbyt głośny i chyba nieprzefiltrowany. Kwaśny bass..uuu :D wierci moj musk, może się podobać

Endless metion - łagodne, klimatyczne, bardzo ładna stopa. Pianinko już mniej mi się podoba, trąci jakimś standardem

Trip to the moon - heh, ksiega rodzaju, muzyka jak najbardziej pasuje do tytulu. Wiesz co robisz, trudnoc czegoś się czepić

jak dla mnie ADV


Czesc.

Dzieki na wstepei za ocene i notke ,fajnie ze ci sie numerki podobaly ,Niestety w Boondocku juz nic nie zmienie bo stracilem plik zrodlowy i lipa :( Staram sie jak moge zeby bylo dobrze jeszcze z masterem mi troche brakuje , bo na brak pomyslow nie narzekam <ok> jescze raz dzieki i pozdrawiam.

2006-05-21, 05:01 // Dodano
Parasite napisał/a:witaj,

gdy pisze tego posta jest dosc pozno wiec bede sie streszczal.

wet flava - przyzwoity technicznie ale sredni jesli chodzi o innowacyjnosc. taki poprawny szaraczek.
artifact - super. naprawde nie moge sie do niczego przyczepic. trafia do mnie na stale
boondock killer - monotonny, bardzo nawet i dodatkowo ostry i chropowaty jak papier scierny. wokal z saintsami ze sceny finalowej, gdy maja zamiar strzelic bossowi mafii w tyl glowy na sali sadowej, mily ze wzgledu na ich charakterystyczny irlandzki akcent, gdy wchodzisz z motywem to powstaje jednak halas, i nie slychac juz za bardzo co mowia. albo to zmasteruj inaczej albo poczekaj z motywem az skoncza, bo belkot wychodzi.
endless emotions - fajnie zrealizowany ale nie odpowiada mi zupelnie tonacja. przydaloby sie troche wiecej zmian, bo nudno.
trip to the moon - klimatycznie zaczynasz fragmentem genesis, gosc ma glos jak astronauta faktycznie i tak tez jest przefiltrowany. zdecydowanie najlepszy kawalek. trafia do mojego katalogu. moge go sluchac w kolko. pianinko tylko dziwne odrobine, jakby rozstrojone troszke, a moze to ze mna o tej porze cos nie tak? nie wiem. jest dobrze w kazdym razie, bardzo dobrze. na tyle dobrze ze oddaje glos na advanced i raduj sie z ludem egipskim.


witay Cheopsie ;)

Dzieki serdeczne za ocene i glos na adv.Niestety w niektorych projektach juz nic nie poprawie bo stracilem pare plikow ,takze lipa :( ale staram sie jak moge ,Fajnie ze ci sie artifact podobal,Njslabsza moja strona jak narazie jest mastering ,ucze sie na probach i bledach wiec nie jest jak nalezy narazie.Dzieki jeszcze raz za ocene i pozdrawiam.<ok>
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6731 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#29 Wiadomość | 2006-05-21, 07:24 | Oddał głos na Advanced
 
Boondock Killer - Sample tego chorku za szybko sie urywają.. crash straszny .. :| bas za ostro wchodzi tak ni z gruszki ni z pietruszki .. ułożenie ma ciekawe.. perkusja fajna .. z tym, że kick chyba zapomnial, że jest kickiem... wokale w sumei wstawione tak aby były. nic nie wnosza do utworu a na pewno nie nadaja mu klimatu.. do 3 minuty utwor jest poprostu nudny :) potem wchodzi synth.. no i jest lepiej .. ma fajne brzmienie, jakościowo jest tak sobie.. aranżacyjnie też utworek w miare fajny ale niedopracowany..

Trip to the Moon - ladny pad na poczatku, tutaj klimat podoba mi sie bardziej niz w boondockach .. bass moze moglby byc bardziej wyrazny.. tlo bardzo fajne .. pianino nawet fajne .. perkusja też fajnie sobie stuka .. i znowu 3 minuta i nuuuuuuudaaa. i dopiero dochodzi jaksi nowy instrument .. aranzacyjnie kiepsko.. choc kawalek jest wg mnie zrealizowany lepiej niz poprzedni.. no coz klimat fajny ale jest zdecydowanie za nudny ;)

Endless emotions - aj spitchowane sample .. :) strasznie nienaturalnie to brzmi .. w kazdej perce uzywasz podobnych sampli.. szkoda ze ten wokalik falszuje :) wokal swoje muza swoje.. az przewine :) kiepsko dobrales sample :) brzmieniowo moze dobrze.. ale powstawiales je strasznie niefortunnie :) zahacza ciutke o kakofonie ten kawalek .. to ze nudno to ie bede mowil bo pewnie sam o tym wiesz.. ta trabka juz tak falszuje ze oj nie .. nie chce mi sie tego sluchac ..

Masz pomysły, niekonwencjonalne podejście.. dwa pierwsze utowry, ktore przesluchalemnei sa zle.. głowna ich cecha jest monotonia .. 3.. no jest tragiczny.. za ten sam utwor powinienem dac Ci Novice.. wszystko dobrane chaotycznie ... to tak jakbym np w rebirthcie tworzyl melodie korzystajac z buttona "randomize".. dwa peirwsze z kolei sa juz poskladane dobrze.. zasługujesz na więcej niż Novice.. ale z mojej strony jest to bardzo, ale to bardzo słaby Advanced..

Pozdrawiam
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6834 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#30 Wiadomość | 2006-05-21, 09:55 | Oddała głos na Advanced
 
Wet Flava oraz Artifact

Zupełnie nie podszedł mi ten utworek. Przez 1/3 leci to samo a bass jest jakiś takie "pruk pruk" ;) no i wokal... zupełnie mi się nie podoba. Potem biciorki,
pocięte jakieś loopy, bo z tego co mi mówia w housie ciężko samemy składać bit - za długo podobno. Nie. Ten kawałek mi się nie podoba.
Jakieś pseudofletowe dźwięki w nieupożądkowanej melodii.

Boondock kille
To jakiś mix tak? Bo widzę w nazwie... Najwięcej dają tutaj te chórki dziecięce, afrykańskie. Potem klimat jest zupełnie zepsuty buczącym dźwiękiem. Nie pasuje.
Może i chciałes nadać jakiś schizofremiczny klimat a'la Prodigy, ale zupełnie nie rozumiem po co na początku wrzuciłeś te chórki. Już lepiej było zacząć
od wejścia głosu tego faceta. Loopy znowu.... jak mniemam - jak się mylę to mnie popraw. Bit może być. W dalszej cześci utworu wszystko zaczyna
mieć ręce i nogi.

Trip to the moon
Dużo część Twoich utworów stanowią głosy, różne przeróżne, które bardzo dużo wnoszą do kawałka.
bas mi się podoba taki schodzący... No i zdecydowanie lepszy tu bit. Zwolniłeś tempo i już czuję, że więcej pracy włożone tutaj.
Pianko sobie plumka i jest milusio. Jednak ta grzechotka zupełnie jakaś płaska, trochę drażni ucho. Szkoda, że za wiele się nie dzieje aż do 4tej minuty trzeba czekać.
Ten jednak utwór mi bardziej przypadł do gustu mimo iż pianko takie nie bardzo "ho ho " ;) ale na pewno sporo wnosi.

Endless emotions
Ojej... to elektropiano i pseudo indyjskie instrumentu zupełnie mi popsuły "wejście" w ten kawałek. Potem bicior jak przystało na tego typu utworek.
I już niestety przewiduję układ tego utworu. W drugiej minucie utwór się rozjeżdża...Och.. męczący ten kawałek dla mnie. A szkoda...


PODSUMOWUJAC:
masz już jako taki staż w tym co robisz. Wiesz o co Ci chodzi. Niestety czuję braki w podstawach muzycznych. W wielu momentach wprowadzasz chaos, dysonans
a w takich skocznych gatunkach jak te housiki nie powiinno być tych elementów (co innego konwencje Prodigy). Myślę, że jeszcze wiele przed Tobą i chociaż
nie jesteś laikiem, nie za bardzo też widzę Cię w randze Advanced.... Nie wiem co mam zrobić bo wisisz u mnie tak na krawędzi ;)
Ale widzę Twoje zaangażowanie na tym Forum, zatem zagłosuję na bardzo słabiutki Advanced.... A masz - i ucz się pilnie! :D
 
 
 
 
 
www.avell.net
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Parasite.

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi